Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa

Nadprůměrná záležitost, plná předvídatelných zvratů, podořená anorektickým Balem a skvěle fungující první polovinou. Ve druhé se žádné překvapení nekoná. Nekoná se bohužel aní žádný famózní závěr, ve který jsem opravdu doufal, neboť jsem s minimálně stejnou touhou, jako hlavní hrdina stopoval svého "stalkingáře", hledal kterýkoliv další důvod hodnotit více než 60%! ()

flawi.f

Přiznám se, že nejsem fanoušek onoho druhu pointy, která zde je. Nejen, že už v dnešní době není moc originální, ale prostě mi tak nějak celkově nevoní. A když je řeč o Mechanikovi bohužel se dala vytušit už poměrně brzy, zhruba někdy v polovině. Ale budiž, vem to čert, protože film má alespoň luxusní tísnivou atmosféru a celkově působí znepokojivým dojmem, což je super a u filmů se mi to líbí. Kapitola sama o sobě je pak Christian Bale...ufff, co ten chlap se sebou dokázal udělat!!!! Za tuto roli má můj neskonalý obdiv a to nejen proto, jak jí vzal zodpovědně, ale i za to, že v sobě našel energii to vůbec uhrát, jelikož každou chvíli vypadal, že to s ním sekne. ()

kinghome

Tohle je poprvé co dávám 5 hvězd kvůli Christianovi Baleovi. Jeho výkon byl famózní a hrozně ho obdivuju co kvůli tomu filmu podstoupil. Ve filmu vypadal fakt, jakoby měl umřít. K tomu dobré výkony ostatních postav a hlavně úžasnej scénář a fantastickej konec! Co víc si přát. Skvělá podívaná. Na to, že Baleho fakt nemusim, tak tady hrál úžasně. Klobouk dolu. 90% ()

viperDavid

Důkaz, že Christian Bale se nehodí jen na svalovce batmanovského původu. Zahrát si anorektickýho schizofreního chlápka vlivem insomnie ho muselo stát tolik sil, že si to ani nedovedu představit. 4* ()

_DAVE_

Psycharna trosku ve stylu Mementa a vynikajicim a taky neskutecne vyhublym Christianem Balem, co jsou dnes herci schopni udelat pro roli je az zarazejici.. ()

TO

Nápad je výborný + přesné zpracování. Dobře srozumitelná psychošílenost, sice jednodušší a menší než Klub rváčů, Femme fatale nebo Vanilkové nebe,ale patří k nim – pro mě lepší než Memento. ()

uhlajz

No, a to jsem myslel, že jsem hubenej:-) Zjev Christiana Balea byl pro mě naprostým šokem. Znám ho především z posledních rolí, kde má o notnou dávku kilo navíc, takže jsem se nestačil divit. Nevyspalého a totálně zdecimovaného Reznika hraje naprosto věrohodně. Nicméně děj filmu mě zklamal. Opravdu už mi přijde ve filmech trošku přeschizofrenováno... ()

youtoo18

Už po pár minútach pozerania mi hneď došlo, že sa bude jednať o kvalitný film z nádejou, že to bude stále lepšie. Ale nič také sa nekonalo. Neviem, kde sa stala chyba, ale nepodarilo sa z toho dostať všetko, mohol z toho byť kultový film, ale... A treba skutočne vyzdvihnúť výkon Christian Bale. Music by: Roque Baños ()

MiCM

Nejmysterioznější film jaký jsem viděl. A že Christian Bale obětoval 33 kg pro roli, to je teda něco. Nevím kdo by při 183 cm byl ochotný shodit na 54 kg (z původních 87 kg). To je dost masakr.. ()

Raven0

Bale je rošťák, já toho chlapíka mám prostě rád. Hraje moc hezky, samé sympatické role a Mechanik není vyjímkou... Na kost vyhublej týpek, co už rok nespal, to je docela zajímavý námět. Ale všechno ostatní je takové nějaké nemastné neslané... A závěr celej film, celou tu atmosféru nejistoty a stihomanu, spolehlivě pohřbí. ()

ywo666

Videl som množstvo filmov s Christianom Baleom, ale tentoraz ma pohľad na neho skutočne šokoval. Najmä keď si predstavým ako vyzeral krátko predtým a krátko potom. Celý film vo mne vyvolával nepríjemný pocit. Škoda len, že to skončilo tak ako to celý film smerovalo. Ale o dej až tak nešlo. Dávam 85% hlavne za hlavného hrdinu ()

tomxxx

Filmařským stylem mi tak trochu připomíná béčkové severské horory. Scénář moc nepřekvapil. Jediné, čemu se vždy divím je, jak Bale dokáže do každé role změnit postavu. ()

elanius

(138/2013) / Machinista drží nad vodou hlavne Bale a krásne studené obrazové filtre. Príbeh je ináč docela naivný a nemá čím zásadným prekvapiť. Hlavný hrdina podľa mňa ešte k tomu trpí nejakým zvláštnym mixom psychických problémov, vytesňovanie z pamete, schizofrénia, insomnia. Odmysliac si výkon Balea, nič prevratné sa nekonalo. (6/10) ()

anglanek

Tak tady jde do role na 120 procent a bylo jen otázkou casu kdy dostane nejakou cenu a mam pocit,ze za nedlouho ji taky dostal. ()

Pavlínka9

Dlouuuuho jsem odolávala :) Za mě je Bale fešák a asi jsem ho nechtěla vidět v tak "ošklivé" formě :) Ale stojí to za to. Nejvíc mě na tom bavily ty barvy...ta šeď, ponurost a sledovat co kolem něho je barevné a co ne :) Pokud máte fajn náladu a film si pustíte - hned je pryč :) Pokud máte na houby náladu - tak Vám rozhodně i taková zůstane :) A právě za to má u mě film obrovské plus :) ()

Kerion

Christian Bale vypadá jako čtrnáct dní stará mrtvola. Bale jasně dominuje celému filmu, nenajdete tu ani 30 sekund v nichž by nebyla v záběru hlavní postava. Příběh se odehrává někde mezi spánkem a bdělostí. Ve snímku se objeví několik indicií, které pokud je odhalíte vám pomohou objasnit tento film. ()

creeper

povedeny atmosfericky film, ktery v nemale mire tezi a variuje motivy z dostojevskeho tvorby (dvojnik,zlocin a trest,zapisky z podzemi). btw..bale je naproste hovado (mysleno v dobrem). ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy