Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

lineker

Korálek po korálku sbíráte celý film indicie, aby jste byli nadechnutí na velkolepé finále, kdy z korálku budete mít náhrdelník, ale dechu se Vám stejně nedostane. Film balancující na pokraji šílenství a v případě Balea i kousek za ním. Hutná nebarevná, depresivní atmosféra v prvních 80% procentech filmu, vás připravuje na grand finále, kde mimo jiné zjistíte, že svědomí může mít koženou bundu a bezelstný úsměv. ()

Tomingo

Tak toto je opravdu extra psychárna. Z vyhublého Ch. Balea se mi místy zvedal žaludek. Mám ho raději v jiných rolích. Nedoporučuji snímek labilním jedincům :-) ()

migez

Vydarený psycho/thriller s anorektickým Baleom, v ktorom sa hlavná postava Reznik vysporadúva s činom, ktorý urobil, kvôli tomu nespí a trpí rôznymi bludmi. Film nie je zbytočne dlhý a tak si naozaj zaslúži svojich skoro 80 %. ()

delman

vizualne, herecky, dejovo perfektny film s jednou jedinoch chybickou - predvidatelnost zaveru. napriek tomu 5* (zmenene z povodnych 4*) ()

ciapok

vo fanklube tohoto filmu by som zakázal vety typu "ktovie ako by film fungoval bez vychudnutého Christiana Baleho" ... práve preto, že len v takejto podobe je toto tak neskutočne kompaktný monolit pri každej sekunde, všetko funguje ako ozubené kolesá mašín, ktoré drvia končatiny... herca musel scenár tak pohltiť, že šiel na hranicu poškodenia zdravia, aby mohol postavu stvárniť, a taktiež pochopil, že nebude stačiť len ubolene krivkať a privierať oči aby bol nezabudnuteľný ! Málokto dokáže previesť diváka touto svojou (a režisérovou) cestou tak živo. Je to veľmi dusivá a temná cesta ale stojí za všetky vynaložené prostriedky. Tento film prišiel z iného sveta (žeby Španielsko ? :-) a zasadil úder ozaj inak pocítený a ja zas musím čakať rok/dva, kým príde rovnocenný súper. ()

pyzma84

Tomuto sa hovorí posraný život... V podstate do vyústenia človek nevie, čo je vlastne na príčine Reznikoveho chovania. Obdivuhodný výkon pri takej vychudnutosti. Pre mňa krásny prerod novej doby zo Zločinu a trestu, krásny šat, dnešný nadhľad a celkovo vydarený film. ()

fifotron

Ani nebudem komentovať výkon Christiana B. pretože to je očividne zbytočné a všetci sa zhodneme, že do toho dal viac ako dosť. Film ma okúzľujúcu temnú atmosféru, ktorá má naplno pohltila. IVAN s tým jeho širokouhlým úsmevom bol diabolský. Ani v jeden moment ste nemohli vytušiť čo je skutočné a čo nie, zakrvavená chladnička bola métou pre zvrat.Skvelá hudba bola čerešničkou na torte. Jedine koncu môžem vytknúť až priveľkú triviálnosť. A tak rád by som dal 5* ((( ()

baronGrga

El Maquinista vyrazil ze startovních bloků pln šancí na kvalitní thriller z prostředí věčně tepajících strojů a těžkých ozubených kol, jenže ani ne v půlce bylo jasné, na kterém místě skončí. Body tak alespoň věnuji lysému Ivanovi, který naprosto předpisově ztvárnil to, co ztvárnit měl. 65% ()

Pecaldo

Film, který není pro každého. To jakou fyzickou změnou Bale kvůli roli musel projít a s jakou parádou to zahrál to je samozřejmě brilantní, ve filmu mi však něco chybělo. Každopádně obraz tvrdé reality něčeho co se může stát vlastně každému. Dávám 3*, ale film bych dál určitě doporučil. ()

Figuto

Viděl jsem po podobném "Enemy" a bylo to slabší, moji pozornost tak spíš než film upoutával na kost vyhublý Bale. ()

machopoltar

bale je blazon,,,,,,bol 1,,,az potom vs ostatni zacali robit recesie zo svojim telom koli uloham do filmov,,,,,,,pochmurny, temny, no vyborny , iny film s neuveritelne fantastickym christianom baleom,,,, ()

Necrophobic

On Mechanik není vůbec špatný film. Depresárna jako prase. Bale je za to co pro tu roli dokázal podstoupit zapsán do filmové historie.Velmi dobré. ()

Mikel37

Studené, drsné, vychrtlé. Rytíř z Gothamu vyhublý na kost řešící své psychické problémy. Tajemný mladík odkrývajíc svojí minulost, před kterou není ůniku. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy