Vítejte v džungli

Rundown, The

Vitajte v džungli

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

„A tá druhá možnosť?“ – „Tú neodporúčam.“ 70 %. Svieža, nečakane dravá a moderná, no zároveň príjemne staromódna, akčná komédia. Jej jediným výrazným negatívom je prehnaná dĺžka, kvôli čomu spočiatku riadne energický dej miestami prestáva uháňať naprieč zeleným džungľovým porastom a zaspí - a divák spolu s ním. Plus priemernejšie pasáže (indianajonesovské vodopádové získavanie sošky) sú striedané vynikajúcimi akčnými bombami. K nevyváženému tempu si prirátajte opulentnú vizuálnu stránku (panoramatický záber na čln plaviaci sa po rieke), žmurkanie na fanúšikov žánrových klasík (bič) a pôvabné herecké výkony Dwaynea Johnsona, „Stiflera“ a šialeného Christophera Walkena (wtf Zúbková víla!). Halucinogénne ovocie a Ewen Bremmer v kilte boli predsa len už troška moc, ale inak ide o zľahka nadpriemerný film, ktorý mám s každým ďalším pozretím (a že ich od roku 2003 bolo!) čoraz radšej a časom možno, zrejme, zvýšim na plnohodnotných 80%. Fanúšikov akčných béčok 80. rokov následne zrejme až doslova DOJME ultimátne cameo Arnolda Schwarzeneggera, predávajúceho štafetu bývalému wrestlerovi The Rockovi. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/337-vitajte-v-dzungli-60-(4.3.2005)

Akční oddychovka. Nepřestanu opakovat ať Rock už konečně začne pořádně masakrovat místo akčních oddychovek, ale přesto jsem za tyhle filmy rád. (mnohem) Lepší než nic. Spárovat ho se Scottem funguje stejně dobře jako spárovat ho s Knoxvillem, ostatně oba přesvědčivě zahrají podobný charakter. Dobrý byl ještě Walken jako záporák. Jo a taky bojová scéna Rock vs. domorodci (případně i úvodní rvačka), něco podobného se hnedtak nevidí. A taky jeho wrestlingový styl je pořádně atraktivní. Ale proč se sakra takhle nepere ve víc filmech? ((mimochodem teď jsem si něco uvědomil.... ROCK(y) )) Option B? I make you.(10.10.2007)

Dwayne "The Rock" Johnson už zase zahazuje svůj potenciál. Jestli mají takhle vypadat všechny akční filmy nového tisíciletí, tak s pánem bohem. The Rock na pozici akčního superbijce rozhodně má - to ukazuje v těch několika málo akčních sekvencích, které se ve filmu vyskytnou, víc než dost a vypadá u toho sakra dobře, i když je oblečený jako ten největší kancelářský suchar. Jenomže... prostě nedostává tolik prostoru, kolik by měl. Místo toho, aby to pořádně roztočil, se musí chudák pošťuchovat s věčným puberťákem Scottem a dělat ze sebe komika, což mu sice docela jde, ale rozhodně to není to, co od něj všichni čekáme. Škoda.(16.7.2007)

Scott jako jeden z mých nejoblíbenějších tady přesně sednul ... měšťáček, kterému vždy tatínek všechno zařídil se najednou dostane do průseru a chce se vyhrabat jen pomoci ideálu, že najde zakopaný poklad ... Pak se objeví nabouchaný Dwayne a film se jasně začne měnit v akční film, u kterého když vypnu mozek a neřeším detaily, tak se výborně bavím :)(18.5.2009)

NOVA HD (4:3) - Obecně nemám rád spojení komedie+akční, ale v tomto případě s tím nemám problém. Dwayne válí jak po té akční stránce, tak i té humorné. Má to šmrnc, baví to téměř po celou dobu (i 3 reklamy jsem přestál) a díky CZ dabingu jsem si film více vychutnal. Stifler byl takový nijaký, ani zlé, ani dobré, The Rock to prostě táhne. 70% (with J.)(26.12.2015)

• - Kaskadéři Paul Elipoulos a Tanoai Reed vyhráli cenu Taurus za nejlepší kaskadérské kousky. (Terva)

• - Když Dwayne prochází clubem, potká Arnolda a ten říká "have a fun" (dobře se bav), tím je myšleno že Arnold předává "žezlo" akčních filmů Dwaynovi. (T-enter)

• - Když se Travis ptá Becka, co se stane, když vezme do ruky zbraň, Beck odpoví: "Very bad things." Film z roku 1998 Very Bad Things je prvním režijním počinem Petera Berga. (Bauer)