Vítejte v džungli

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Dwayne "The Rock" Johnson už zase zahazuje svůj potenciál. Jestli mají takhle vypadat všechny akční filmy nového tisíciletí, tak s pánem bohem. The Rock na pozici akčního superbijce rozhodně má - to ukazuje v těch několika málo akčních sekvencích, které se ve filmu vyskytnou, víc než dost a vypadá u toho sakra dobře, i když je oblečený jako ten největší kancelářský suchar. Jenomže... prostě nedostává tolik prostoru, kolik by měl. Místo toho, aby to pořádně roztočil, se musí chudák pošťuchovat s věčným puberťákem Scottem a dělat ze sebe komika, což mu sice docela jde, ale rozhodně to není to, co od něj všichni čekáme. Škoda.(16.7.2007)

po krátkej prednáške o hube porcini odovzdá schwarzeneger s hláškou "have fun" žezlo a the rock môže nastúpiť na cestu do amazonského pekla v príjemne oldschoolovom akčnom buddy dobrodružstve s nadržanými opicami, zarasteným seanom a rebelkou rosario s rozpustenými vlasmi, mdlo hrajúcim no aj tak celkom presvedčivým záporákom walkenom a príbehom postavenom z úplne osvedčených žánrových klišé, no vo výsledku pôsobiacich vcelku funkčne v zhode s očakávaniami a s tým, čo film chce ponúknuť a dosiahnuť - a to nie je nič iné, ako naozaj remeselná a chlapsky staromódna akčná komédia;(3.3.2009)

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla. Tenhle film je velice jednoduchý, ale střídání akčních a humorných scén vás naplní docela dobrým pocitem. Nasmál jsem se docela dost, díky Scottovi a sem tam ho doplnil i prkenný Johnson, který zas vévodil těm akčnějším scénám. Zkrátka film, který vám neublíží, když ho shlédnete. 70%(11.7.2010)

CITÁT - Klidně odsud odejdeme, pojedeme džípem na letiště. Vydáme se na dlouhou cestu do Los Angeles. Bez krve, přelámaných kostí. Bez problémů......... "Vydejte se hledat Helldorado. V hlavní roli The Rock - akční hrdina pro nové tisíciletí." Scénář : R. J. Stewart a James Vanderbilt. Kamera : Tobias A. Schliesser. Hudba : Harry Gregson-Williams. CHYBY VE FILMU - 1 - V jednom záběru nasadí Beck pouta chlapovi z rukama za hlavou, ale v dalším záběru už je má dole za zády. Nepřišel o klouby ? 2 - Rock dostane řetízek jako dárek a dá si ho na krk. V dalším záběru už ho zase nemá. CITÁT - I Ježíšek by střílel, aby zachránil kamarády...........(17.5.2011)

"Travis Walker. Hnědý vlasy, asi dvacet. Má modrý triko a džíny. Teď se tváří dost překvapeně." Kdyby mě našlo cosi, co vypadá jako The Rock a tvrdilo mi, že se jmenuje Beck, tak bych mu to věřil. Sám sebe bych omráčil, spoutal se a zabalil bych se do příručního zavazadla, abych to nenaštval. Jenže takovému Travisovi vůbec nezáleží na tom, že to naštve, Hatcherovi, že to rozbojuje a opičákovi, že to oslintá. To je slušná výchozí pozice a jelikož mám akční srandy a Marianu docela rád, tak připouštím, že jsem se u toho zasmál přesně tolikrát, kolikrát řekne Rock. Tedy Beck. No prostě takový to velký, co bije lidi.(17.8.2017)

• - Původně se měl film jmenovat Helldorado. Poté tvůrci změnili název na Welcome to the Jungle. Nakonec se rozhodli pro The Rundown. (zdenur)

• - V jednom záběru Mariana (Rosario Dawson) pije džus, kterého má ve skleničce jen na dně. V dalším záběru má však skoro půl sklenice. (G3niu5)

• - Žiadne ovocie "konlabos" ani nijaké iné ovocie, ktoré by dokázalo dočasne paralyzovať človeka, neexistuje. (HOMERjeALIEN)