Vítejte v džungli

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

„A tá druhá možnosť?“ – „Tú neodporúčam.“ 70 %. Svieža, nečakane dravá a moderná, no zároveň príjemne staromódna, akčná komédia. Jej jediným výrazným negatívom je prehnaná dĺžka, kvôli čomu spočiatku riadne energický dej miestami prestáva uháňať naprieč zeleným džungľovým porastom a zaspí - a divák spolu s ním. Plus priemernejšie pasáže (indianajonesovské vodopádové získavanie sošky) sú striedané vynikajúcimi akčnými bombami. K nevyváženému tempu si prirátajte opulentnú vizuálnu stránku (panoramatický záber na čln plaviaci sa po rieke), žmurkanie na fanúšikov žánrových klasík (bič) a pôvabné herecké výkony Dwaynea Johnsona, „Stiflera“ a šialeného Christophera Walkena (wtf Zúbková víla!). Halucinogénne ovocie a Ewen Bremmer v kilte boli predsa len už troška moc, ale inak ide o zľahka nadpriemerný film, ktorý mám s každým ďalším pozretím (a že ich od roku 2003 bolo!) čoraz radšej a časom možno, zrejme, zvýšim na plnohodnotných 80%. Fanúšikov akčných béčok 80. rokov následne zrejme až doslova DOJME ultimátne cameo Arnolda Schwarzeneggera, predávajúceho štafetu bývalému wrestlerovi The Rockovi. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/337-vitajte-v-dzungli-60-(4.3.2005)

Spíš tři a půl. Berg se předvádí jako zkušený žánrový kličkař a nečekaně i jako zručný řemeslník. Zprvu podezřelá herecká sestava ze sebe navíc ždíme to nejlepší - Rock aspiruje na nejsympatičtějšího akčňáka roku, Scott není nesnesitelně otravný a Walken je zas jednou docela fajn... přimíchejte do toho nebezpečně hongkongskou choreografii plnou drátů a dojde vám, že tam jungle jízda se dost povedla. Žánr buddy-movie neumírá ani v třetím tisíciletí...(25.12.2003)

Když Arnold procedil skrz vysvalené zubní jamky: "Have fun", nemluvil pouze k Rockovi, ale především k divákům. Protože alespoň já jsem se bavil náramně. Sotvaže z reprobeden vyštěkne Missy Eliott, vrhne se na vymahače dluhů Becka celá útočná lajna fotbalistů, jako kdyby to byl kožený míč a oni chtěli položit touchdown. Jenomže Beck není žádná bábovička ze suchého písku, aby se rozsypala při pohledu na drsný look Jamala Duffa... Bitky servíruje Peter Berg pravidelně, v dynamickém a nápaditém balení, a dokonce uprostřed džungle vypustí krakena v podání capoeiristické rychlomlátičky Ernieho Reyese Jr. Quebra tua cara! Když tváře nerazítkují pěsti, hašteří se neustále povedená dvojice Rock - Scott a čas od času se dostanou ke slovu pan Hromobití a pan Blesk. Příběh je navíc zasazen do atraktivního a exotického Helldorada, které ukrývá dotěrné opice, omamné ovoce a zlatou sošku. Skvělá zábava to byla, Arnolde! 85 miliónů dolarů(rozpočet)/81 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(29.5.2006)

Osmdesátá léta, jak se sluší a patří. Už dlouho jsem se takhle u filmu neuvolnil a jen s malým úsměvem přihlížel, jak hlavní hrdina kosí jednoho protivníka za druhým. Tady se jejich počet zastavil na čísle 32. Arnold předal vládu nad akčními hrdiny tomu pravému. The Rock má více charisma než Van Damme se Seagalem a Norrisem ve všem filmech dohromady. Jeho souhra s Seannem Williamem Scottem sice není zas tak dobrá, ale akční a vtipné scény vše napravují. Rosario Dawson jen pro okrasu, Ewen Bremner jako nejvtipnější postava filmu a Christopher Walken s sebou na plac přinesl i trochu toho herectví. Nádherné prostředí nehostinné džungle, kde není nouze o nadržené opičáky, ani o zvláštně zaměřené parazity. Harry Gregson-Williams odvedl výbornou práci, stejně jako Peter Berg. Od něj jsem tedy takový výkon nečekal. Klobouk dolů. Více takových filmů....(12.10.2006)

Režijní průměr, dějový (pod)průměr a k tomu navíc akce, jak jinak, průměrná. Střih je děsivý, zcela náhodný a aktivně iritující. Koukatelnou záležitost z toho dělá pouze "The Rock" a několik málo vtipných momentů. Kdyby tvůrci trochu více šlápli na plyn a zkrátili stopáž, tak to mohl být solidní pokus o novodobou variaci na Honbu za diamantem. Bohužel tak neučinili a výsledkem je nezajímavá a, hádejte co přijde za slovo, průměrná podívaná.(5.7.2004)

• - Když se v roce 2002 vypravil režisér Peter Berg do brazilské džungle zkoumat lokace, tak ho spolu s kolegy přepadli a okradli. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

• - Žiadne ovocie "konlabos" ani nijaké iné ovocie, ktoré by dokázalo dočasne paralyzovať človeka, neexistuje. (HOMERjeALIEN)

• - Arnold Schwarzenegger nebyl uveden v titulcích. (reich)