Vítejte v džungli

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla. Tenhle film je velice jednoduchý, ale střídání akčních a humorných scén vás naplní docela dobrým pocitem. Nasmál jsem se docela dost, díky Scottovi a sem tam ho doplnil i prkenný Johnson, který zas vévodil těm akčnějším scénám. Zkrátka film, který vám neublíží, když ho shlédnete. 70%(11.7.2010)

Rock je drtic a Walken naprosto vynikajici zaporak se skvelejma hlaskama. Konecne poradnej akcni film plnej super hlasek a zabavny akce. Celej film v podstate tahne postava Rocka, vzdy odrika naky moznosti a nekoho zrube, coz je naprosto paradni a Seann William Scot sice opet dela uchylaka, ale docela mu role sedla a dobre doplnuje Rocka. Rosario Dawson sice moc nepredvede, ale dobre se na ni kouka. Samotnej pribeh sice nejak promakanej a originalni neni, ale scenar dava dostatek prostoru pro prestrelky a bitky, ktere to plne vynahradi. Navic do toho hraje skvela hudba. Proste vynikajici akcni komedie.(2.1.2005)

Arnold Schwarzenegger tu zdá sa predal štafetu Rockovi. Po troch rokoch treba povedať, že Dwayne Johnson do sveta filmu veľkú dieru neurobil a ani neurobí v takom štýle ako Arnie. Predator, Terminator, Total Recall a True Lies sú dosť vysoké méty, ale zase na druhej strane treba povadať že tento film je dostatočne dobrý resp. Rockov zatiaľ najlepší. „Zabav sa.“ Je jasná správa a ja som sa pri tomto filme neskutočne bavil. V podstate to je nonstop akčná zábava, kde akčné scénky nepostrádajú svoju údernosť (bitka v bare s futbalovým družstvom, bitka v džungli s rebelmi), napr. pri páde džungľov si musíte povedať - to by sa dolámali. Rock má potrebnú charizmu, jeho konflikty so Stiflerom pobavia, Rosario Dawson je správna jebačka, Christopher Walken hláškuje ostošesť a jeho postava je presne to čo mi už dávno chýbalo od jeho výkonu v Scottovej True Romance. Plus Spud z trainspotingu je tiež týpek na pobavenie, stádo byvolov spraví dostatočný rešpekt, opice sú prítulné, venušine cecky píšu ako sviňa a keď The Rock vezme do rúk aj zbrane všetko tady poletí. Ide o nájdenie pokladu, splnenie poslednej úlohy pre šéfa a oslobenie chudobného pracovitáho ľudu z rúk vykorisťovateľa. V dnešnej dobe so slabučkým výskytom poctivých akčných filmov (okrem The Rundown sa postupne objavil Ong-Bak a neskôr Crank a povedzme si Tom Cruise ako akčný borec nie je to pravé orechové a Vin Diesel tiež nejako stagnuje) je toto veľmi podarená záležitosť.(21.11.2006)

NOVA HD (4:3) - Obecně nemám rád spojení komedie+akční, ale v tomto případě s tím nemám problém. Dwayne válí jak po té akční stránce, tak i té humorné. Má to šmrnc, baví to téměř po celou dobu (i 3 reklamy jsem přestál) a díky CZ dabingu jsem si film více vychutnal. Stifler byl takový nijaký, ani zlé, ani dobré, The Rock to prostě táhne. 70% (with J.)(26.12.2015)

Velmi sympatický old schoolový akčňák, kde právem symbolicky předává Arnie žezlo The Rockovi. U béčkového akčního filmu snad člověk ani nečeká přílišné logické postupy, ale akci a nějaký sem tam humor nebo hlášku, což je zde splněno do puntíku. v určitých chvílích film trochu drhne, ale celkově jde o příjemnou zábavu.(6.1.2013)