Vítejte v džungli

• Irsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Dwayne "The Rock" Johnson už zase zahazuje svůj potenciál. Jestli mají takhle vypadat všechny akční filmy nového tisíciletí, tak s pánem bohem. The Rock na pozici akčního superbijce rozhodně má - to ukazuje v těch několika málo akčních sekvencích, které se ve filmu vyskytnou, víc než dost a vypadá u toho sakra dobře, i když je oblečený jako ten největší kancelářský suchar. Jenomže... prostě nedostává tolik prostoru, kolik by měl. Místo toho, aby to pořádně roztočil, se musí chudák pošťuchovat s věčným puberťákem Scottem a dělat ze sebe komika, což mu sice docela jde, ale rozhodně to není to, co od něj všichni čekáme. Škoda.(16.7.2007)

Jak řekl Arnie na začátku,tak se stalo.Bavil jsem se náramně,až se za to trochu stydím.Peter Berg má akci v malíčku,vizuální stránka je díky nádhernému prostředí džungle přímo pastva pro oči a obsazení se vyloženě povedlo.Dwayne Johnson je jeden z největších sympaťáků v Hollywoodu,jeho bicepsy působí impozantně a herecky na tom rozhodně není nejhůř.Seann William Scott je další sympoš,kterého mám hodně rád a nevděčné role komického přicmrndávače se zhostil se ctí.Christopher Walken si jako vždy svého záporáka vyloženě vychutnal a na Rosario Dawson se příjemně kouká za všech okolností.Prostě velmi zábavný akční výplach na zaplácnutí nějakého dlouhého odpoledne.Pokud k němu budete přistupovat takhle,nemůže vás zklamat.Berte nebo nechte být.75 %(3.4.2010)

• Allien.9

Já nevím... The Rock se snaží chovat jako něco mezi Arnoldem a Segalem, ale vůbec se mu to nedaří. Je nudný, naprosto bez šťávy a ještě ke všemu nesympatický. Seann William Scott - jinak skvělý - tu působí, jako by vůbec neuměl hrát a je neskutečně protivný. Krom toho celý film je jedno velké, x-krát viděné klišé se zbytečně přehnanými akčními scénami (padající kameny, souboj The Rocka s povstalci). Jedinou zajímavou scénou je krkolomný pád z kopce, i když je také velmi nereálný. Pravým pozitivem je pouze hudba, takže pro mě zklamání.:-((22.11.2008)

Arnold Schwarzenegger tu zdá sa predal štafetu Rockovi. Po troch rokoch treba povedať, že Dwayne Johnson do sveta filmu veľkú dieru neurobil a ani neurobí v takom štýle ako Arnie. Predator, Terminator, Total Recall a True Lies sú dosť vysoké méty, ale zase na druhej strane treba povadať že tento film je dostatočne dobrý resp. Rockov zatiaľ najlepší. „Zabav sa.“ Je jasná správa a ja som sa pri tomto filme neskutočne bavil. V podstate to je nonstop akčná zábava, kde akčné scénky nepostrádajú svoju údernosť (bitka v bare s futbalovým družstvom, bitka v džungli s rebelmi), napr. pri páde džungľov si musíte povedať - to by sa dolámali. Rock má potrebnú charizmu, jeho konflikty so Stiflerom pobavia, Rosario Dawson je správna jebačka, Christopher Walken hláškuje ostošesť a jeho postava je presne to čo mi už dávno chýbalo od jeho výkonu v Scottovej True Romance. Plus Spud z trainspotingu je tiež týpek na pobavenie, stádo byvolov spraví dostatočný rešpekt, opice sú prítulné, venušine cecky píšu ako sviňa a keď The Rock vezme do rúk aj zbrane všetko tady poletí. Ide o nájdenie pokladu, splnenie poslednej úlohy pre šéfa a oslobenie chudobného pracovitáho ľudu z rúk vykorisťovateľa. V dnešnej dobe so slabučkým výskytom poctivých akčných filmov (okrem The Rundown sa postupne objavil Ong-Bak a neskôr Crank a povedzme si Tom Cruise ako akčný borec nie je to pravé orechové a Vin Diesel tiež nejako stagnuje) je toto veľmi podarená záležitosť.(21.11.2006)

Osmdesátá léta, jak se sluší a patří. Už dlouho jsem se takhle u filmu neuvolnil a jen s malým úsměvem přihlížel, jak hlavní hrdina kosí jednoho protivníka za druhým. Tady se jejich počet zastavil na čísle 32. Arnold předal vládu nad akčními hrdiny tomu pravému. The Rock má více charisma než Van Damme se Seagalem a Norrisem ve všem filmech dohromady. Jeho souhra s Seannem Williamem Scottem sice není zas tak dobrá, ale akční a vtipné scény vše napravují. Rosario Dawson jen pro okrasu, Ewen Bremner jako nejvtipnější postava filmu a Christopher Walken s sebou na plac přinesl i trochu toho herectví. Nádherné prostředí nehostinné džungle, kde není nouze o nadržené opičáky, ani o zvláštně zaměřené parazity. Harry Gregson-Williams odvedl výbornou práci, stejně jako Peter Berg. Od něj jsem tedy takový výkon nečekal. Klobouk dolů. Více takových filmů....(12.10.2006)

• - Když Beck (Dwayne Johnson) odchází od explodujícího autobusu, má triko "obráceně". Trhlinu, kterou má obvykle vlevo, má na jednom ze záběrů napravo, aby se později opět objevila nalevo. (vlachino)

• - Opice, na ktoré hlavní hrdinovia natrafia v džungli, v skutočnosti žijú v Afrike, nie v Južnej Amerike. (Jakub225)

• - V jednom záběru nasadí Beck (Dwayne Johnson) pouta muži s rukama za hlavou, v dalším záběru má však muž ruce dole za zády. (Terva)