Vítejte v džungli

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

"Bav se", říká Velký Arnie v cameo roličce na začátku filmu. To sice patřilo Rockovi, ale i já jsem si tento film pěkně užil. Klasická akčnárna ve stylu osmdesátých let s výborně udělanými bitkami, ale semtam trochu chaoticky nasnímaná. Vůbec kamera se snaží tvářit za každou cenu strašně cool a sem tam to opravdu hodně štve. Příběh je plný všech klišé tak tipických pro podobné filmy. Postava , kterou hraje The Rock je absolutní kladas, jako by vypadnuvší z Rychlých šípů. No ale Vítejte v džungli je přece jen komedie která má za cíl pouze příjemně zabavit. To plní beze zbytku. Herci sympaticky přehrávají a sem tam i zparodují (chtěně) obvyklé klišé. Akce je taky dost. Tak proč ne. Spíše 70%.(9.7.2006)

Když Arnold procedil skrz vysvalené zubní jamky: "Have fun", nemluvil pouze k Rockovi, ale především k divákům. Protože alespoň já jsem se bavil náramně. Sotvaže z reprobeden vyštěkne Missy Eliott, vrhne se na vymahače dluhů Becka celá útočná lajna fotbalistů, jako kdyby to byl kožený míč a oni chtěli položit touchdown. Jenomže Beck není žádná bábovička ze suchého písku, aby se rozsypala při pohledu na drsný look Jamala Duffa... Bitky servíruje Peter Berg pravidelně, v dynamickém a nápaditém balení, a dokonce uprostřed džungle vypustí krakena v podání capoeiristické rychlomlátičky Ernieho Reyese Jr. Quebra tua cara! Když tváře nerazítkují pěsti, hašteří se neustále povedená dvojice Rock - Scott a čas od času se dostanou ke slovu pan Hromobití a pan Blesk. Příběh je navíc zasazen do atraktivního a exotického Helldorada, které ukrývá dotěrné opice, omamné ovoce a zlatou sošku. Skvělá zábava to byla, Arnolde! 85 miliónů dolarů(rozpočet)/81 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(29.5.2006)

Rock je dobrej. Moc šancí jsem mu po Mumii 2 a vlastně i po Králi Škorpionovi nedával, ale tady dokázal, že je zatraceně cool. Je přirozený, nepřehrává a hereckého nadání pobral víc, než Schwarzenegger, Stallone, Van Damme a spol. dohromady. The Rundown je nenáročná oddychovka, natočená podle x-krát viděných šablon, ale některé akční scénky jsou prostě skvělé, Rock jako tough guy, který vždycky drží dohodu a nesnáší střelné zbraně, se dobře doplňuje se Scottem a nuda v tomhle vypínači mozku nehrozí. Jednoduchý scenář se dá prominout, vyšší ambice, než pohodově zaplácnout 100 minut, tenhle snímek stejně nemá :o)(6.9.2004)

Povinnost pro milovníky, uctívače, znalce, trenéry, trénované a nadšence brazilského bojového stylu Capoeira. Nutnost pro ty, kteří mají v topce tu kočku Rosariu Dawson nebo pro ty, kteří chtějí Christophera Walkena spíš v záporných a hlavně drsných rolích. Samozřejmost pro ty, kteří si nenechají ujít dobrodružství kdesi v srdci Brazílie notabene s nabušeným Dwaynem Johnsonem, který zde supluje Terminatora převlečeného za Ramba. A nakonec strašná blbost pro vyznavače oduševnělého filmového artu, kteří si ve filmu potrpí na krasomluvu, hru světel, stínové divadlo, otazníky, hluboké myšlenky, lidství, poselství, černobílost, nejednoznačnost, sdělení, kafe a cigára, podobenství, jinotaje, dlouhé záběry do prázdna, dlouhé záběry do tmy, sladký život, levičáckou syrovost, kapitalistický marast, zvětšeniny a v neposlední řadě filozofičnost. Těm tento film víceméně nedoporučuji.(1.12.2011)

Po znovu vidění jsem hodnocení přehodnotila kladněji. Tenhle žánr je můj nej, a film má vše, co očekávám. Typic akčňáka, klidně o rozměrech obývací stěny, ale s humorem a citlivou duší. Bedna Beck s pérem Travisem byli vskutku pár k pohledání, a despota Hatcher doplnil skvělé trio. Amazonie i Mariana byly taky hodně přitažlivé. Ovšem nejlepší byla kamera a záběry dokonalých tělesných prostocviků a detailů. Já mít volbu A nebo B, mám jasno hned, ale nebylo by pak na co koukat, to je jisté. :-) Že přijde na řadu slíbené i slibované a vše bude splněno i s přídavkem (nemám rád zbraně a právě proto je nakonec použiji), jsem čekala, ale bylo to podáno vkusně a s nápadem. Měls pravdu Arnie! (Bavte se dobře) Bavila jsem se.(11.12.2010)

• - Když Beck (Dwayne Johnson) odchází od explodujícího autobusu, má triko "obráceně". Trhlinu, kterou má obvykle vlevo, má na jednom ze záběrů napravo, aby se později opět objevila nalevo. (vlachino)

• - Na konci filmu má postava Jona Griesa náhrdelník v tvare škorpióna. Je to rovnaký náhrdelník, aký nosí Memnon (Steven Brand) vo filme Kráľ Škorpión (2002), kde tiež hral Dwayne Johnson. (WalterIK7)

• - Dwayne Johnson soutěžil se scénou boje proti rebelům Kontiki o cenu MTV Movie v kategorii nejlepší bojová scéna ve filmu. (Terva)