Vítejte v džungli

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Po znovu vidění jsem hodnocení přehodnotila kladněji. Tenhle žánr je můj nej, a film má vše, co očekávám. Typic akčňáka, klidně o rozměrech obývací stěny, ale s humorem a citlivou duší. Bedna Beck s pérem Travisem byli vskutku pár k pohledání, a despota Hatcher doplnil skvělé trio. Amazonie i Mariana byly taky hodně přitažlivé. Ovšem nejlepší byla kamera a záběry dokonalých tělesných prostocviků a detailů. Já mít volbu A nebo B, mám jasno hned, ale nebylo by pak na co koukat, to je jisté. :-) Že přijde na řadu slíbené i slibované a vše bude splněno i s přídavkem (nemám rád zbraně a právě proto je nakonec použiji), jsem čekala, ale bylo to podáno vkusně a s nápadem. Měls pravdu Arnie! (Bavte se dobře) Bavila jsem se.(11.12.2010)

Ty akce který tam předvadí Rock jsou fakt totálně brutální, sice je poznat, že bez pomoci speciáních efektu, by to asi tak rychle nezvladnul, ale stejně nemaj chybu, vždycky tam hodi nějaky kombo, sejme pár týpku a ještě přihodí nějakou vtipnou hlášku, prostě super oddychovej nenáročnej a zábavnej akčňák(9.1.2005)

Toto je prvý film s wrestlerom Dwayne Jonhsonom (známejším pod pseudonymom The Rock), ktorý sa mi naozaj páčil. Stvárnil svalnatého tvrďáka Becka, ktorý nerád vyhľadáva problémy a vždy dáva najskôr možnosť si vybrať. Za A: v kľude splniť jeho požiadavku, bez zlomených kostí, modrín a vybitých zubov. Možnosť B je opakom áčka. Pri jeho povolaní zväčša musí pristúpiť ku tej druhej možnosti. Keď prijme kšeft, že privedie z brazílskej džungle späť do Štátov neposlušného mafiánskeho synka, rozbieha sa parádna akčná podívaná ako z osemdesiatých rokov. Nie náhodou sa v úvodnej scéne mihne legenda akčných filmov Arnold Schwarzenegger a symbolicky predá štafetu mladej krvi. ***(20.12.2008)

Pomyslné akční žezlo předáno (kouzelná scéna), otázkou zůstává, jak dlouho to sympatickému wrestlerovi, který je připravený vám kdykoliv posekat zahradu, vydrží. Job vymahače dluhů mu už nevoní, rád by se viděl za plotnou kuchyně své restaurace, stačí tak zmáknout poslední fušku. Brzy se tedy ocitá v brazilské džungli a bude to divočina. Nápaditá kamera, agresivní střih, burácivý zvuk. A do toho půvabná Rosario Dawson, Christopher Walken s trestuhodně malým prostorem, křečovitý Seann William Scott a naopak suverénní Dwayne Johnson. Škoda, že v druhé polovině už se to všechno tak nějak zajídá. Platí ovšem, že talentovaný Peter Berg bude velice brzy v kurzu!!(24.12.2008)

po krátkej prednáške o hube porcini odovzdá schwarzeneger s hláškou "have fun" žezlo a the rock môže nastúpiť na cestu do amazonského pekla v príjemne oldschoolovom akčnom buddy dobrodružstve s nadržanými opicami, zarasteným seanom a rebelkou rosario s rozpustenými vlasmi, mdlo hrajúcim no aj tak celkom presvedčivým záporákom walkenom a príbehom postavenom z úplne osvedčených žánrových klišé, no vo výsledku pôsobiacich vcelku funkčne v zhode s očakávaniami a s tým, čo film chce ponúknuť a dosiahnuť - a to nie je nič iné, ako naozaj remeselná a chlapsky staromódna akčná komédia;(3.3.2009)

• - Původně se měl film jmenovat Helldorado. Poté tvůrci změnili název na Welcome to the Jungle. Nakonec se rozhodli pro The Rundown. (zdenur)

• - Když Dwayne prochází clubem, potká Arnolda a ten říká "have a fun" (dobře se bav), tím je myšleno že Arnold předává "žezlo" akčních filmů Dwaynovi. (T-enter)

• - Na konci filmu má postava Jona Griesa náhrdelník v tvare škorpióna. Je to rovnaký náhrdelník, aký nosí Memnon (Steven Brand) vo filme Kráľ Škorpión (2002), kde tiež hral Dwayne Johnson. (WalterIK7)