Vítejte v džungli

Rundown, The

Vitajte v džungli

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Akční oddychovka. Nepřestanu opakovat ať Rock už konečně začne pořádně masakrovat místo akčních oddychovek, ale přesto jsem za tyhle filmy rád. (mnohem) Lepší než nic. Spárovat ho se Scottem funguje stejně dobře jako spárovat ho s Knoxvillem, ostatně oba přesvědčivě zahrají podobný charakter. Dobrý byl ještě Walken jako záporák. Jo a taky bojová scéna Rock vs. domorodci (případně i úvodní rvačka), něco podobného se hnedtak nevidí. A taky jeho wrestlingový styl je pořádně atraktivní. Ale proč se sakra takhle nepere ve víc filmech? ((mimochodem teď jsem si něco uvědomil.... ROCK(y) )) Option B? I make you.(10.10.2007)

Režijní průměr, dějový (pod)průměr a k tomu navíc akce, jak jinak, průměrná. Střih je děsivý, zcela náhodný a aktivně iritující. Koukatelnou záležitost z toho dělá pouze "The Rock" a několik málo vtipných momentů. Kdyby tvůrci trochu více šlápli na plyn a zkrátili stopáž, tak to mohl být solidní pokus o novodobou variaci na Honbu za diamantem. Bohužel tak neučinili a výsledkem je nezajímavá a, hádejte co přijde za slovo, průměrná podívaná.(5.7.2004)

The Rocka mam rád a sleduju jej už od jeho prvotin. Krále Škorpiona mám hodně rád a kdykoli si ho rád pustím v tv a stejně tak Vítejte v džungli, kde měl Dwayne Johnson ještě vlasy, svaly však menší. To mi ale může bejt úplně jedno, protože už tenkrát to byl korba a byla radost pohledět, když se vrhnul do boje. No a když vezme do ruky pušku, dějou se špatný věci! Navíc mu parťáka tvoří charismatickej Seann William Scott a záporáka vynikajcí Christopher Walken, takže obsazení už nemohlo být lepší. K tomu všemu je však film významnej ještě jednou věcí. Legenda akčního žánru, Arnold Schwarzenegger předal the Rockovi symbolickou pochodeň a věděl proč, dneska je z něj v podstatě poslední akční hrdina, na kterýho lidi chodej do kina...90%(25.5.2014)

Arnolda již zřejmě tlačil zadek z guvernerské židle a tak slezl ze svého svaloveckého trůnu, aby předal vladařskou jehlu se steroidy svému nástupci The Rockovi, který je zatraceně cool, díky wrestlingové praxi se skvěle pere a navíc hraje velice slušně. Vítejte v džungli je úplně stejný snímek jako jeho hlavní představitel. Tedy cool, drsný a navíc plný odlehčené akce. Peter Berg to všechno dokázal technicky skvěle ukočírovat. Bezchybně mu funguje rychlý střih, super kamera (třeba takové odzoomování z loďky do mraků a opětovné přiblížení jiného dopravního prostředku je prostě super) a práce se zvukem. K tomu ho podrželi herci, Rocka už jsem zmiňoval. Sean William Scott se dá snést, Rosario Dawson to neskutečně sluší a Christopfer Walken si do svého repertoáru připsal dalšího super záporáka. Scénář nabízí slušné hlášky a tak mu lze odpustit určité nelogičnosti (zvláštní jednání některých postav: pilot má první ze strachu plné kalhoty a pak si klidně sedne doprostřed přestřelky a hraje na dudy) a díky osumdesátkovému felingu jsem ochoten odpustit i celému filmy některé nesmysly. Jako například popírání fyziky. The Rock je sice hora svalů, ale klidně bych se vsadil, že těžší než jeep není. Jen to tak 3,5*(14.10.2007)

Scott jako jeden z mých nejoblíbenějších tady přesně sednul ... měšťáček, kterému vždy tatínek všechno zařídil se najednou dostane do průseru a chce se vyhrabat jen pomoci ideálu, že najde zakopaný poklad ... Pak se objeví nabouchaný Dwayne a film se jasně začne měnit v akční film, u kterého když vypnu mozek a neřeším detaily, tak se výborně bavím :)(18.5.2009)

• - Hatcherovi (Christopher Walken) žoldáci používají na svou dobu poněkud archaické ale kvalitní zbraně a to pušku M14, odstřelovací pušku SVD (Dragunov), kulomet BAR a na vozidlech kulomet MG42. (JohnSmith)

• - Zloduch Hetcher má jedno oko modré a druhé zelené. (BoncheR)

• - Dwayne Johnson soutěžil se scénou boje proti rebelům Kontiki o cenu MTV Movie v kategorii nejlepší bojová scéna ve filmu. (Terva)