Chickie (Zac Efron) chce podpořit kamarády, kteří bojují ve Vietnamu, a tak se rozhodne udělat něco bláznivého – osobně jim přivézt americké pivo. Cesta, kterou Chickie v dobrém úmyslu podnikne, mu záhy změní život a ovlivní jeho náhled na věc. (Apple TV+)

filipvrbik

Docela zajímavý válečný a ku konci hlavně protiválečný snímek... Zac Efron je perfektní a celý film stojí a padá s ním. Ze začátku se sice toho moc neděje, ale poslední půlhodina je opravdu výživná. Takže škoda toho, že je tu tak málo Russell Crowe, čekal jsem že bude minimálně ve Vietnamu celou dobu, ale je to one man show Zaca Efrona...80% ()

Klajnik odpad!

Neurazí, nenadchne. O tomhle tématu už pojednali desítky lepších filmů, tudíž tenhle považuji za docela zbytečnej. Jako divák jsem by sto kroků před protagonistou, kterej si ještě 30 min před koncem myslí, že novináři, kteří o válce píšou pravdu a staví tak americkou armádu do špatného světla, vlastně škodí vlasti/Americe. Novinář Crowe mu musí vysvětlit, že škodí hlavně lži, které roznášejí politici. Film taky nejde moc do hloubky. Naprosto to opomíjí, jak ti mladí naivní američtí vojáci, co chtějí jenom vzorně sloužit vlasti, znásilňovali a vypalovali vesnice. Mohla to být dobrá štiplavá satira na lidskou zabedněnost, mrzkost a aroganci, ale výsledkem je komediální drama, které není ani moc komediální ani moc legrační. A to pivo by taky chutnalo jako chcanky, kdyby s těma plechovkama celou dobu takhle běhal a třásl. Kdybych ale o Vietnamu nic nevěděl a bylo mi 15, tak bych si to asi docela užil. A Effronovu sebereflexi "Měl bych míň pít a víc přemýšlet" by měla část obyvatelů Česka přijmout za svou. ()

mira007

Hrozně se mi líbí ta myšlenka, kdy hospodskej povaleč - nýmand se rozhodne pro tak bizarní, ale zároveň odvážnou věc jako je dovést pivo z New Yorku někam do první linie bojů ve Vietnamu, kam nikdo nesmí. Taková blbina, kde je překvapivě pár nadprůměrných válečných scén, které nemají ani válečné filmy a duo Crowe a Murray v malých rolích výborní. Je to takové dojemné, úsměvné, jenže největší problém je, že na dvě hodiny v kině to je strašně málo. ()

TheSpearCZ

Děkuju Peteru Farrelly, že z toho film nevyšel jen jako čistá komedie, protože to by byl zaručený podprůměrný propadák, naopak, to s jakou lehkostí se na to kouká a jak rychle to odsýpá, to je prostě paráda. Neuvěřitelný příběh podle skutečné události, kdy se během války o Vietnam rozhodne obyčejný člověk z New Yorku přivézt kámošům pivo na frontu je teda absolutně legendární. A ačkoliv filmy s Efronem nemusím, tak tady se na něj kouká fakt dobře a navíc ve vedlejších rolích Russell Crowe a Bill Murray, což je kvalita sama o sobě. No a jako třešnička na dortu se tu jeví skvělý old school soundtrack, který doporučuju pustit po zhlédnutí znovu. Jedno z překvapení roku dle mého, tak dobrý z toho mám pocit. Čisté 4* ()

Flopik

Najlepšie na tomto príbehu je to, že je inšpirovaný skutočnosťou. Pretože vedieť, že niečo také šialené sa naozaj stalo tomu dodáva hlbší význam. Za mňa sa mohlo trocha viac pritlačiť na komédiu a drámu, takto mi tam niečo naviac chýbalo. Zac výborný, 2 hodinky ubehli ako voda a ja som sa pomerne bavil. Niektoré dramatické scény vedia celkom silno zasiahnuť. No a na záver asi len: "O tom války sú, je to jeden veľký zločin ."  ()

Gulde

Film, kterej se zprvu tváří jak zhovadilá komedie, ale docela rychle toho zanechá a stane se z toho docela dost vážný drama. Nečekal jsem. ()

dannyyy

Plná palba! Mám rád netradiční filmy a toto bylo hodně osvěžující a ještě k tomu dle skutečných událostí. Drama střídá komedii a naopak. Je to ale skvěle vyvážené. Humorných situací zde bylo dost, když se Chickie "agent CIA" vydal na cestu do Vietnamu a byl to takový opravdu upřímný, nenucený humor. ()

warrenur

“Every once in a while, you run into a guy who's too dumb to get killed.” Prva stvrtina bola pre mna vyslovene otravna. Az neskor mi doslo, ze typek je ozaj v scenari tak prostucky. Russell je tu na rozdavanie rozumov a uvedomovanie si reality. I prostacik sa z naivity postupne zazitkami dostava. Druha polovica je o cosi lepsia svojimi posolstvami a konfrontaciami. Priemer. ()

Axident

Příjemné překvapení. Komedie jen z počátku, větší část spíš protiválečné aninekomediální drama a velmi dobře obsazený Efron! Pupkatý Russel Crowe ve vedlejší roličce válečného fotografa vypadá už nimlich jako kopie Johna Goodmana z před pár desetiletí. Jediné, co lze téhle ztřeštěnosti, kupodivu podle skutečné události, vyčíst, je příliš okatá sázka na sladkobolnou forrestgumpovskou notu, ale ač je celou dobu cítit, velmi rádi tuhle manipulaci odpustíte! ()

Kopi1

Pohodový a hezky natočený film. Poté ve Vietnamu došlo občas i na drsnější záběry a pocit z pravé války. Celý film se ale nese v takovém dobrodružném pojetí, naivním Chickiem a dezinformací a celé to dobře funguje. Nejvíc mě ale bavil Russell Crowe, který byl ve filmu sice asi jenom 30 minut, ale svoji roli novináře hrál výborně. Líbila se mi i hra na CIA agenta a v celém filmu jsem nenašel pasáž, která by mě nudila, občas nějaké názory tam být nemusely, ale kouká se na to dobře a 2h stopáž poměrně utekla. ()

Razzor_82

"Cestuju po Vietnamu a rozvážím pivo." Válečná feel-good dramedy.  Zápletka je tak bizarní, že se mi ani nechtělo věřit, že je podle skutečné události. Hezké dobové retro, které je místy vážné a někdy vtipné. Obojí ale tak na půl plynu. Sladký Efron jako flákač „Chickie“ Donohue je celkem snesitelný. Crowe opět těžký pohodář ale mohl dostat víc prostoru. Škoda, že nešel Farrelly víc do hloubky celého válečného konfliktu. 6/10 ()

tomik99

Až nezvykle ujetý film, který sice vypráví skutečný příběh a obsahuje téma války, ale je v určitých momentech hodně odlehčený a někdy až překvapivě vtipný. Pokud se to vše takto stalo, tak samozřejmě klobouk dolů před Chickiem, který absolutně vůbec netušil, co ho ve Vietnamu čeká a do čeho šel. Film znovu hezky doplňuje situaci okolo války ve Vietnamu a je dobré si ho propojit s „Chicagským tribunálem“, který de facto na tento snímek (příběhově) navazuje. „Na pivo do první linie“ je příjemná jednohubka, která sice nemá ten ryze syrový válečný feeling, přesto mě dokázal něčím obohatit. ()

Likan7

Říkejte si co chcete, ale pro mě tohle jeden z filmů roku. Farrelly zase trefil do černýho a podobně jako u Zelené knihy mi naservíroval feel-good road movie o flákači, který chce kámošům do války ve Vietnamu přivést pivo. Shodou náhod se dostane doprostřed všeho, jenže taky se mu při tom cestování pomalu otevírají oči. Farrelly postupem času překlápí z komedie do dramatu a dělá to tak precizně, že jsem v poslední třetině jak zařezanej sledoval co přijde dál (útok na město je lahůdkový). Efron je perfektní, Crowe ještě lepší, jen škoda, že neměl víc prostoru, jeho konverzace s Efronem byly skvělý. Hudba je skvělá, režie taky, kamera perfektní a já spokojenej jako málokdy. Jen ten závěr bych si dokázal představit silnější.. Ale koneckonců je to příběh ze skutečné události, tak si to Farrelly mohl těžko přibarvit. Za mě překvapení jak k*áva. ()

gemi

Je úplně super, že je to based on true story. Ale možná je to adaptováno až moc doslovně, takže jako drama to není až tak dramatické, jako komedie to není zrovna k popukání (i když pár chytře vtipných momentů se najde) atd. Takže dobře strávené dvě hodiny, ale k nadšení cosi chybí. Těsně pod čtyřmi. ()

RAFT

Myslel sem si že, film bude nudný . Ale, film překvapil.Efron který ,chce přivézt americké pivo.Skvělá válečná komedie.Russel Crowe tady předvádí skvělý herecký výkon fotografa .70% ()

mac000

Jako komedie mi to nepřipadá vůbec- a to je dobře. Film je totiž o vážných věcech, i když místy zdůrazňuje absurditu vietnamské války (či absurditu války vůbec). Ani Bill Murray (A co Bob?) zde vůbec nemá komickou roli, Russell Crow je jako válečný reportér zcela uvěřitelný. Suma sumarum: nečekaně příjemné překvapení, děj graduje a vtahuje diváka čím dál tím víc  do osudů hlavního hrdiny Chickieho. ()

Mykhaluu

Dokonale zahraný vývoj postavy! Scéna, kdy Bill Murray to po návratu neposlal celé do kytek, dělá z kousku místo plakátové protiválečné agitky vyvážené komediální drama. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny