Scifi príbeh z roku 2304. Po osdídlení Marsu začína invázia na Zem. Kráľovná sa musí vrátiť v čase do roku 2004 a zabrániť prvému kontaktu s Marťanmi, čo viedlo ku kolonizácii Marsu. (oficiální text distributora)

BigBang

Není to úplně nekoukatelný film. Ale z hlavní trojice komiků je hercem jenom jeden, ostatní jsou málo zábavná dřeva. A když už tedy nápor na první signální, tak ta princezna ať je klidně německá, moderní a emancipovaná, ale představoval bych si ji přeci jen přitažlivější. Jedna hvězdička navíc je za parodii na můj milovaný Star Trek. ()

AMD.SW

Roztomilá parodie na slavné sci-fi od Hvězdných válek, přes Star Trek až k Pátému elementu. Ocenila jsem, že tvůrci vypustili perverzní přisprostlý humor z parodií typu Scary Movie. Upřímně jsem se zasmála a pobavila. ()

Argondia

Maximálně úchylná hovadina o posádce pitvořících se dementů. Nic moc jsem nečekala a věděla jsem, že to bude oddychová blbost, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se párkrát nezasmála. Výborná byla hudba u královské hostiny, světelná lupa a pár scén Tila Schweigera. Střeštěností a písničkami mi to připomínalo kreslené pohádky pro děti se zběsilým tempem a připitomělým dějem. ()

Beri

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 podobne ako Manituova topánka niesú ani zďaleka tak vtipné a originálne ako skeče v Bullyparade, ktorou sa Michael Herbig, Christian Tramitz a Rick Kavanian preslávili. Proste najlepšie vtipy odzneli už tam a ostalo len to čo sme mohli vidieť v spomínaných filmoch a to stačí tak na 60%. Sorry chlapci. ()

Borecz

Chvílemi skutečně vtipné, chvílemi jen úsměvné a chvílemi poměrně trapné. Asi jako většina ostatních parodií. Ale narozdíl od těch ostatních jsem si ve finále nemusel říct "Pane Bože, to byla neskutečná hovadina!" a proto tedy 3*. ()

Johannka

"...Space taxi...to the sky..." :D Takhle ujetá kravina...a přesto od toho nelze otrhnout zrak. Slovenský dabing tomu dodává grády. A zajímal by mě rozpočet a jak to, že něco takového dostalo možnost takových vizuálních efektů... ()

the_doctor

skvela parodie, dobre jsem se bavil. Po americkych Space Balls, dalsi Star Wars/Star Trek parodie, tentokrat od Nemeckych kolegu. Potesily me velmi dobre vizualni efekty a hlavne zadny fekalni humor, bez ktereho se dnesni pseudovtipne parodie typu Epic Movie, Meet the Spartans aj. neobejdou. Michael Bully Herbig potesil. ()

brasek odpad!

Ďalší nemecký idiotizmus, ktorý sa má tváriť ako komédia. Obdivujem že je niekto schopný dávať hviezdičky za primitívne škerenie sa. ()

ichtiandr

Parada, skvela parodia. To som teda necakal. Obycajne su taketo parodie znacne trapne. Okrem postavy Lorda Maula vsetko super. Nevidane, dokonca aj ta nemcina mi k tomu sedela. Herbig ako Spuck bol skvely. Jedna z najlepsich parodii ake som videl. Ak nie najlepsia. Odporucam! V zanri parodii cistych 5* ()

Delthrien

Tohle je přesně ten typ filmu, u něhož naprosto vypíná váš mozek, dosti pochybujete, zda-li to autor myslel opravdu vážně a jediné o čem dokážete přemýšlet je to, jestli jsou vaše záchvaty astmatického původu nebo se jen smějete tomu, jaká je to nehorázná blbost. ()

sibskyn

Ze začátku mě to ještě bavilo(hlavně první scéna s posádkou je super), ale potom jsem mohl říct jenom" To není vtipný". a pak mi to přišlo jen trapný. No škoda, ale Herbing má dokonalý přízvuk. ()

Pythonator

4 hvězdičky, ale s odřenýma ušima. Na Manituovu botu to rozhodně nemá. Potěšil ovšem ten malý epizodní odkaz na onu botu. Parodie to je docela dobrá, ale bohužel málo vtipná a moc teplá. Herbig si asi myslel, že když se tam budou chlapi v růžové pitvořit jak nechutní buzíci, tak to bude zábava. Není. Dělat ze sebe teplouše není ani zdaleka tak vtipné, jako Manituova bota, i když i tam musel mít Vinetač teplého bráchu (tam to ovšem bylo sakra vtipné). Tahle perioda je žalostně nevyužitý projekt. Má to skvělé nápady, obstojný scénář, perfektní výpravu a efektní scény dobře parodující prostředí známých velkofilmů, ale tak nějak se zapomnělo na ten humor. Němci prostě asi nejsou tak vtipní, jak si myslí. Til Schweiger je sympaťák a asi ten nejlepší německý herec, nebo aspoň Němec, z kterého se mi nedělá špatně. Závěrem nutno dodat, že i když je tahle perioda nepovedenou parodií, pořád patří mezi nej německé filmy, a to je dost smutné. ()

Autickar

Raumschiff Surprise je nemecká paródia na Star Trek Enterprise z nemeckým tupím teplúš humorom. Rýchlo to omrzý a začne to byť dosť otravné až trápne. Sem tam to má nejakú trochu vtipnú scénku ale dokopy je to nič moc. Neodporúčam. ()

kulitschka

Stejně jako Manituova bota, na kterou film chvilku zábavně navazuje, film na jednu stranu hýří překvapivě perfektními efekty a zábavnými hláškami, na druhou se najde nemalý výčet trapných scén. Z mně neznámého důvodu mají autoři pocit, že co je teplé, to je za každou cenu vtipné. Získáte rozporuplný pocit, ale bude převažovat jednoznačně kladná stránka věci. Prostě si užijte nenáročnou komedii. PS: Proč to má v našem jazyku tak strašně blbej název?? ()

Kiszoun

Pokud bytostně nenávidíte němčinu, či jste ortodoxním fanouškem Star Wars, Star Trek Star gate a všech jiných super Star, tento film ani nepouštějte. V angličtině to není ono a ve slovenštině jsem byl schopen vyslechnout 138 sekund, než se mi v žaludku vzbouřil pařížský salát (A to mám Slováky a slovenštinu rád!). Tolik homosexuálních a úchylných scének jsem neviděl od dob kouzelné školky s Michalem Nesvadbou a jeho lascivní lepicí pásky. Jedná se velmi, velmi homoparodii na všechny výše zmíněné filmy, která působí místy velmi komicky, zvláště při pohledu na mimicky zdatnou hubu Michaela Herbiga v roli Špuka a Christiana Tramitze jako kapitána Korka. Příběh staví na tom, že v roce 2304 napadnou zemi marťani v čele se stařečkem a´lacísař Palpatine a posádka kapitána korka je jedinou která s tím může něco udělat, a proto jsou poslání v čase zpátky do roku 2004, aby zničili ufo, díky kterému lidsto dokázalo kolonizovat Mars. Skákáni v čase za pomocí luxusní sedačky je sice sranda, ale jen do doby než se dostanete do dob divokého západu, kde děj celkem dost staví na předchozím Herbigově počinu a to Manituově botě. Divák, který tento film neshlédl, bude o některé gagy ochuzen, což je celkem škoda. Parodie samotná je většinou dobrá až na některé příliš zdlouhavé rozhovory, které v Němčině působili až jako nekonečná muka (ve Slovenštině bych na to koule neměl). Postava znázorňující Dartha Vadera je vtipná jen chvíli a to hlavně díky respirátoru. O závěru je celkem škoda mluvit, homosexuální lovestory s městem natřeným na růžovo mě moc nebrala. Celkem slušný počet dobrých gagů, Til Schweiger jako taxikář, ale slabý závěr - 4 hvězdy. ()

Sadova302b50

Teda, nenudila jsem se, po stránce vizuální velmi dobrá práce. S humorem je to jako na houpačce, chvíli frky dobré, chvíli ty hloupé, ale na druhou stranu nic, co by mě urazilo či znechutilo. O ději a různých klišé radši nemluvím. Ale vzhledem k tomu, že jde o německou parodii a humor, dávám 60% a tři hvězdy. ()