Rozkacená sudba

• slovenský

Zákerný osud

Komedie / Mysteriózní

USA, 1987, 95 min

50 % Shelley Long a Bette Midler byli při rozhodování o reklamě tak rozhádané, že nakonec bylo rozhodnuto tak, že na západ od řeky Mississippi bude na dvd obalu fotka Shelley Longové a na východ od řeky Mississippi bude fotka Bette Midlerové.(22.4.2012)

Průměrná osmdesátková "špióni jako my" taškařice, kde se dvě zcela rozdílné, ale jinak obyčejné ženské zapletou do vysoké hry tajných agentů a spiknutí. Není to nuda,je to absurdní a za vlasy přitažené, je to příjemně retro a Shelley Long je kočka.(30.5.2014)

Hlavní dvojice je místy tak praštěná, že mě prostě bavila.(5.5.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $52,864,741Tržby Celosvetovo $-(14.1.2010)

Fantazie - tenhle film jsem strašně dlouho hledal, přičemž jsem si pamatoval jen indiány na motorkách, sbírající prachy. Je to film, který klame tělem - na začátku se tváří jako konverzačka a sledujeme dvě hádající se herečky, které brzy zjistí, že chodili s jedním chlapem. Když ten finguje smrt, vydávají se ho s nadšením a pomocí nejrůznějších ženských fíglů hledat, aby se zapletli do smrtící špionážní hry. Celý zbytek filmu se nese v duchu crazy komedie kde se Longová a Midlerová perfektně doplňují, hláškují jak o život a jedna bláznivá scénka střídá druhou, ve finále ale nechybí ani strhující akce.(23.7.2009)

• - Alan Silvestri získal cenu BMI v kategorii nejlepší hudba. (Terva)

• - Herečky Shelley Long a Bette Midler byli kvůli obalu DVD natolik rozhádané, že producenti nakonec rozhli, že na západ od řeky Mississippi bude na DVD obalu Shelley Long a na východ od Mississippi bude na DVD obalu Bette Midlerová. (Terva)

• - Bette Midler získala cenu Americká komedie pro nejzábavnější herečku ve filmu. (Terva)