Série(2) / Epizody(12)

Britský seriál vznikl podle stejnojmenné knihy Bena Macintyrea a vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak vojáci britské armády vytvořili během druhé světové války v severoafrické poušti nejelitnější speciální jednotku na světě, známou jako SAS – Special Air Service. Jednotka byla zaměřena na provádění záškodnických operací za nepřátelskými liniemi. Seriál se snaží autenticky zachytit historii a životy mužů, kteří se stali prvními členy SAS. Vojáci si prošli tvrdým výcvikem a prováděli riskantní mise, které měly významný vliv na průběh války. Scenárista a producent Steven Knight, který je znám díky své práci na seriálu Gangy z Birminghamu, byl kritikou oceněn za autenticitu a historickou věrnost seriálu. (Canal+ Action)

Trailer 1

KIT.HL

Střihem počítačové hry, kde jsou zdůrazněny jen vybrané zlomky skutečného vzniku SAS a tak aby dnešní klipová generace vydržela u děje....Milovníci historie asi budou tiše trpět. Má to sice 6 dílů, ale vypovídající  hodnota bude tak 10%. Mám rád válečné filmy, techniku a tak jsem hodně zaslepen, proto dávám 4 a vzápětí uberu jednu... Tohle není důstojná oslava britského válečnictví. Navíc to vyzní jako, že neschopnou armádu zachrání komando SAS...tak ploché to jistě nebylo. Škoda, třeba jindy.. Oslavné komenty mě tu fakt baví....)) ()

AnanAss

O vzniku jednotek SAS s nadsázkou a v brutálně zábavné formě, která však dokáže zahrát i na city, když je to zrovna potřeba. Pravda, ze začátku se seriál trošku táhne, ale jakmile se naverbují členové této pošahané partičky a zabydlí se v poušti, začne nabírat ty správné obrátky. A hlavně může přejít na čistku nácků v africké poušti, navíc podpořenou skvělým hudebním doprovodem v čele s AC/DC, Damned, Clash, Johnny Thunders, Motörhead a spoustou dalších. Po docela slabé poslední řadě Peaky Blinders nám Steven Knight naservíroval svěží jízdu, u které bych se další sérii nebránil. ()

moviefreak

Zabudol som aký boli Kingsmani napriek ich gentlemanstvu, a otrasnej čajovej angličtiny coolový... A tu sú k tomu ešte aj úplný magori, ktorí chceli robiť šialené veci, aby vo vojne jeho veličenstvo neprehralo proti fašistom a nacistom. Tam kde končia ako sopeľ naťahovaný Blinderi, tam začínajú frajeri z SAS (nemýliť si so slovenskou SAS)!!! Akcia, scenár, coolovosť, vychcanosť, výbuchy, prestrelky a hlavne postavy, ktoré sú aj napriek svojej hladine testosteronu dostatočne ľudské. Idem si spraviť čaj s mliekom a čakať na druhú sériu :D ()

rikitiki

Výborná kamera  a atmosféra, včetně hereckých výkonů. Výsadek nad bouřící pouští zobrazuje pravé peklo. Série však nenabízí víc než mnohé další válečné snímky nebo seriály. A tady mám navíc pocit, že větší roli hrála fantazie scénáře než realita. Což mi u snímků s reálným základem vadí. Milostná linka s překrásnou špionkou byla nevynalézavá banalita, která by se spíš hodila do romantického filmu – a to spíš ještě starého romantického filmu. To už Paddyho vztah k příteli byl aspoň neotřelý – tedy aspoň ve válečném filmu. A když se ještě vrátím k výsadku v bouři – neměli by se spíš potomci vojáků naštvat? Protože mnohem víc než hrdinství to bylo ukázáno jako tupé a zbytečné riskování, za které by si velitel zasloužil stát před vojenským soudem. SHRNUTÍ: Válka je drsná, ale my už tam tu romantiku nějak dostaneme. I když možná poněkud lacinou. (1. série) ()

Hapretor

na zabití času fakt dobré ... některé postavy jsou tady fakt mírně řečeno ujeté ... ale asi o to víc to je zajímavější ... já bych ocenil víc akce a střílení a víc přepadů ze zálohy ... než jen kecání a snažení se o vykreleslení charakterů, které jsou mi mírně řečeno úplně u zadečku ... SAS ... to je banda pěkně tvrdejch chlápků ... jak si je představuji ... ne jen psychouši, co se rádi perou ... trochu degradace pane Rytíři ... ne ?! ()

• Natáčení probíhalo v Maroku a ve Velké Británii, převážně v Norfolku, Suffolku a Gloucestershire. (aporve)
  • David Stirling (Connor Swindells) je na konci epizody zajat Němci, to se datuje k lednu roku 1943. Bohužel tank v německých jednotkách je americký MBT (Main battle tank). Tento fakt, vzhledem k využívání kořistní techniky během 2. světové války, můžeme ještě přehlédnout. O dost hůř se přehlíží samotný tank, tím je M60. Ten se začal vyvíjet až v polovině 50. let. První varianty se do služby dostaly až v roce 1959. (DavidSe)
  • Když Stirling (Connor Swindells) mluví o možnosti zničit nepřátelské stíhače na zemi, jmenuje doslova německé Messerschmitty a italské Caproni. Caproni však v tu dobu žádné standartní stíhače nevyráběl. Italové v Africe létali především na Macchi C.200 Seatta a Macchi C.202 Folgore, popřípadě na Fiat G.50 Freccia. (p3tris)

Související novinky

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)