Alex (Luke Wilson) je spisovatel s většími schopnostmi zadlužit se než napsat knihu. Aby se zbavil dotěrných věřitelů, musí během 30 dnů dokončit svůj román nebo skončí mrtvý. Na pomoc si najme stenografku Emmu (Kate Hudson), které začne diktovat svůj příběh o romantickém vztahu mezi třemi lidmi. Půvabná, ale také poněkud tvrdohlavá Emma má neustálé výhrady k jeho spisovatelským nápadům. Ty pomalu a bezděčně začínají Alexe i jeho příběh ovlivňovat. Obsah knížky se začíná podobat skutečnosti a život příběhu z románu. (oficiální text distributora)

ecceHOMMO

Práve som to dopozeral a musím úprimne povedať, že som čakal viac. Jaksik to u mňa nezafungovalo. Neočarilo, nezaujalo, nerozosmialo (až na jeden moment.....).......síce herecké obsadenstvo bolo dobré....ale samotný námet a scenár akosi pokrivkávali.....a čaro romantickosti sa nedostavilo ()

Kikania

Fakt ťažko sa mi komentujú takéto klasiky, ale predsa mám jednu výhradu. Kebyže tento film neskončí dokonalo, že uuuuu hrdinovia sú na konci ako vždy spolu, tak mi verte, že by to bolo lepšie. Oveľa viac by sa mi páčilo, keby jeho príbeh skončil tak, ako bola pôvodne napísaná kniha. Že by nakoniec nemal ani jednú, ani druhú, pretože si za to mohol úplne sám. Ale inak celkom v poho, námet nebol zlý, len škoda toho sladkého konca... ()

Karush

Námet by nebol problém, ani budovanie príbehu, ale realizácia a historka románu únavná a to dosť. Tento film by som si vedela predstaviť v rukách iného režiséra, ktorý by danú tému asi lepšie zvládol. ()

lennyd

Spisovatel Alex Sheldon (Luke Wilson) se až příliš zadlužil u kubánské mafie, a jeho jedinou cestou z obrovského průšvihu je do 30 dní napsat novou knihu. Aby se nezdržoval zapisováním svých nápadů, najme si krásnou stenografku Emmu (Kate Hudson). Alexův román popisuje příběh chudého učitele Adama, který se dostal do zámožné rodiny Poliny Delacroix (Sophie Marceau), která jej úplně okouzlila. A když Adam začne dělat vše proto, aby získal srdce Poliny - začíná si Emma uvědomovat, že Alex v knize popisuje vlastní život ... Sem tam je potřeba vypnout, a pustit si film, u kterého nemusíte moc přemýšlet, jen se dívat a příjemně si odpočinout od strastí všedního dne. A právě takovým filmem je Alex a Emma - už od první chvíle je naprosto jasné, že ti dva k sobě patří (a docela to Luke Wilsonovi s Kate Hudson spolu sluší), a tak se nemusíte znervózňovat nějakými velkými zápletkami (i když se Rob Reiner o jednu velkou ke konci přece jen pokusil). ()

cab

Boze vsemohouci, kdyby jsi existoval, tak by jsi nedovolil, abych si sedl k telce a sledoval tuto ve vsech padech spatnou romantiku, kde se komickeho nedeje absolutne nic a nebo by jsi zatrhl vyrobu uz v zarodku. Za herecke snazeni spisovatele Alexe (Luke Wilson) a stenografky Emmy (pekna Kate Hudson) se slituji a milosrdne prepaluji svoje hodnoceni. 40% ()

Ondis

Romantická komedie s netradiční zápletkou v podobě prolínaní skutečnosti a románové fikce, ale s tradičně trapným závěrem. Moje hodnocení hodně ovlivnila slabost pro Kate Hudson :-) 60% ()

mirkaaa

Spíše průměrná romantická komedie, která sice neurazí, ale ani vás nijak nenadchne. Moje vysoké hodnocení ovlivnila slabost pro Luka Wilsona. ()

peetriss

Každý den není posvícení - Reinerovy filmy mám docela rád, počin Alex a Emma mě však za srdce chytit nedokázal. Kate Hudson s Lukem Wilsonem jsou snaživí, potěšila přítomnost Sophie Marceau, příběh i chemie ústřední dvojice mě docela úspěšně minuly, scénář je slabý a docela jsem se nudil. ()

suzanne1997

Celkem příjemně skloubený film. Líbila se mi celá dějová linie, kdy se osudy vlastně, aniž by to divák zprvu tušil, prolínaly. Musím uznat, že jsem se opravdu nenudila, vždycky mne rozesmálo, když Emma vykřikla, že to tak nemá být. Někdy ji poslechl, jindy ne. V některých momentech mi však připadalo, že Alex, nebo přesněji režisér, neví, jak film okořenit, jak mu dodat šťávu. Děj filmu, jako takového se mi však velmi líbil, jenom trošku okořenit. Nemám nic zásadního, co bych mu vytkla, pochválit toho lze více, příjemné charaktery, když přivřu obě oči, tak i konec, kterému však, alespoň dle mého názoru něco chybí, i prostředí, které, byť se omezovalo na několik míst, působilo příjemně. Film nemá cenu doporučovat, nezaujal mne natolik, abych jej vychvalovala. Takže kdo chcete, můžete se na něj podívat. ()

pend

Velice hezká romantika, méně již komedie, s několika překvapivými zvraty. A také se dvěma nádhernými ženami. Kdyby film skončil tak jako kniha, přidal bych i 4. hvězdu. ()

Misery

Od začátku to směřovalo k jasnému závěru, tudíž to byla jedna velká nuda, občas i trapná. Ale pokud máte rádi romantické komedie, což já nemám (až na "Věčný svit neposkvrněné mysli":-), tak se na to klidně mrkněte. Neurazí, neoslní. ()

savage3303

Slabší priemer, málo zaujímavé, pre mňa málo a slabých emócii. Nemám už čo dodať, iba to, že je to taká rozprávaka pre veľkých. 2*. ()

pepa3rd

Vcelku průměrná komedie postavená na podobném principu jako Hudbu složil, slova napsal. Autor v krizi potřebuje pomoci a tak si najme mladou hezkou slečnu na výpomoc, společně se pustí do díla a samozřejmě se u toho nezapomenou zamilovat. Velmi prostá kostra, která asi nemá šanci nikoho překvapit, nicméně funguje. Jenže to, že funguje dokazuje spíše výše odkazovaná komedie, než recenzovaná Alex a Emma. Tenhle film se nějak odvíjí v podstatě bez zápletky, bez zpestření toho základního děje a tak postupně člověk ztrácí chuť dozvědět se, jak to celé dopadne, protože to vlastně ví. Prostě oddechovka na letní večer, kterou si jen těžko někdy znovu pustíte. 40 % ()

W.Wicki.W

Kdyby to ještě malilinko víc propracovali, tak by to bylo perfektní. I takhle krásnej film, možná ten konec mi vadil, ty americký happy endy jsou hrozná škoda... ()