Hrozba by se měla hodnotit spíše jako nadšenecký pokus o katastrofický film, natočený podle Hollywoodských vzorů. Pak nemůžu být zas tak nespokojen, protože většinu důležitých ingrediencí Hrozba obsahuje: Nekomplikovaný scénář, trochu ploše vykreslené postavy, jejichž srdceryvné příběhy jsou vymyšleny dost na efekt (malá dceruška po těžké autonehodě bojuje o život na sále, milostný trojúhelník, do kterého zasáhne falešná hrozivá diagnóza), amatérské vysvětlování problematiky mezi pracovníky, kteří by měli všemu rozumět, správně drsňácké hlášky (- Co kdyby to bouhlo? - Kde bydlíte? - U divadla. - Tak to máte smůlu. - Až takový je to průser?) atd. Dokonce k tomu podle mě patří i herecké výkony, kdy je poznat, že to herci neberou zas tak vážně. Film má ovšem dvě velké slabiny. Zaprvé díky nezkušenosti s žánrem se tvůrci snaží o co největší realističnost, díky čemuž sebe i diváka připravili o efektní výbuchy, šlehání ohňů a náhodné oběti od začátku a po celý film. Za druhé se museli vypořádat s nevelkým rozpočtem. Dvě třetiny filmu proto vyplňují dialogové scény postav, jimž právě ona plochost ubírá na zajímavosti, a napínavé odvracení katastrofy (které je ovšem opravdu docela napínavé!!!) přijde na řadu až hluboko za druhou polovinou filmu. Ještě že má film rozumných 80 minut.(4.4.2007)

Tento film dostal jedinou cenu. Tou cenou byl za svůj herecký výkon poctěn představitel hlavní role herec Vladimír Menšík. A na Menšíkovi a jeho skvělém hereckém výkonu také tento film stojí. Všichni ostatní herci mi v tomto filmu připadají jako neživotné loutky. Vladimír Durdík ml zde skvěle dokazuje, že neumí vůbec hrát, neb jeho kamenný ksicht se v průběhu filmu ani jednou nepromění. Remunda hraje taky blbě. Prostě hnus. Ani Milena Dvorská zde nehraje dobře. Za zmínku stojí ještě dramatický výkon herce Ladislava Freje st i štěk Jiřího Kodeta, který hrál sochaře. Zaplať panbůh za něj!! Více podstatných a důležitých informací o filmu + přehled dobových kritik lze najít v knize Lumíra Holčáka: Vladimír Menšík a jeho filmy. Já tento film hodnotím na 55%. A to jedině díky Menšíkovi, Frejovi i kameramanovi Jiřímu Macákovi, který nemilosrdně vykreslil tu ostravskou brutalitu všedního dne se svými fabrikami, potrubím a dýmy. Špatný film to rozhodně není. Stojí za shlédnutí i kvůli Menšíkovi, jehož herecký rejstřík byl opravdu velmi široký. Což ostatně dokazuje i v tomto filmu.(26.1.2016)

• vlcekmirek

Po pravdě jsem spíš čekal nějakou agitku o tom, jak se máme v naší socialistické době skvěle a jak nám to ti zlí kapitalisti kazí. Nic z toho se nedělo, ale do akčního filmu to mělo taky daleko. Dialogy jak z televizní inscenace, zápletka se točila kolem , pro laickou veřejnost zcela neznámých a vlastně i nezáživných věcí. Pro mne měl film jediné kouzlo v tom, že se natáčel v místech, kde jsem pak léta pracoval taky a ve filmu jsem mohl shlédnout mně známá místa. Jinak ale je to dílo, se kterým se, zcela pochopitelně, tvůrci moc nechlubí. Ale dokoukat se to dalo.(11.2.2016)

Nejsem ten, kdo plive na filmy z pracovniho prostredi jen proto, ze jsou z pracovniho prostredi. Jasne, nekteri tam nemeli co moc zahrat, ale par napinavych situaci tam bylo, par realnych situaci, happyend atd. Proc ne... A taky uz vim, ze obsah kysliku nesmi byt nad 12%... Pokud je ale 11.6, neni treba hned uzavirat provoz nebo nejak jinak panikarit... :-)(24.11.2013)

Na sedmdesátá léta nakonec dobrý film. KOMUNISTOBUJCI TU CHTĚJÍ NĚCO KRITIZOVAT? VŽDYT ABSOLUTNĚ TO SAMÉ JE VE FILMECH AMREICJÝCH-KDYŽ JIM JDE O KEJHÁK TAK JSOU VŠICHNI SPOJENCI-NA KONCI DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY NEVÁHALI PŘIJMOUT FAŠISTICKÉ JEDNOTKY POD SVOJI OCHRANU A JÍT S NIMI BOJOVAT PROTI NÁM- HORŠÍ JAK KOMOUŠI..... tak co tu kritizujete a máte pindy o komouších? Ti jsou prdem proti američanům, západu a jejich manipulacím, špinavám imtrikám a demagogii.(13.7.2014)