Přistihuji se v poslední době,že u starých českých filmů sleduji více reálie než děj. Stejné to je i u tohoto filmu. Těžko lze očekávat,že se ve filmu z r.1978 neobjeví normalizační budovatelská nota. Toho se Sirový podle mě zhostil celkem slušně a je třeba se nad to při sledování povznést. Jinak průměrná,dobře obsazená,docela akční podívaná. Jako vzpomínka na zkurvenou dobu to funguje.(28.12.2014)

Nejsem ten, kdo plive na filmy z pracovniho prostredi jen proto, ze jsou z pracovniho prostredi. Jasne, nekteri tam nemeli co moc zahrat, ale par napinavych situaci tam bylo, par realnych situaci, happyend atd. Proc ne... A taky uz vim, ze obsah kysliku nesmi byt nad 12%... Pokud je ale 11.6, neni treba hned uzavirat provoz nebo nejak jinak panikarit... :-)(24.11.2013)

Zpočátku nucený pokus o drama - jakési vydírání diváka kombinací hrozících katastrof. Dále se ale film překlopil do opravdového dramatu, kdy jsem přestal vnímat čas... a konec zas pomalu převedl diváka do jakéhosi smutného uvolnění po prožitém stresu. Ano, tento starý snímek se mi svým způsobem líbil.(11.1.2012)

Poměrně slušně odvedený film, který podle mne není až tak pokusem o katastrofický žánr, jak tvrdí Březina v Lexikonu českého filmu, ale spíše psychologicky laděný snímek, kombinující různé druhy ohrožení - malé dcerky, manželství, vztahů, kariéry, a nakonec i fyzického ohrožení možným výbuchem. Některé linie jsou slabší, nedotažené, ale třeba Frejův smutek nebo rozhovor Menšíka s Dvorskou jakožto jeho ženou, která za ním nikdy nestála, jsou velice silné.(14.11.2012)

Na sedmdesátá léta nakonec dobrý film. KOMUNISTOBUJCI TU CHTĚJÍ NĚCO KRITIZOVAT? VŽDYT ABSOLUTNĚ TO SAMÉ JE VE FILMECH AMREICJÝCH-KDYŽ JIM JDE O KEJHÁK TAK JSOU VŠICHNI SPOJENCI-NA KONCI DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY NEVÁHALI PŘIJMOUT FAŠISTICKÉ JEDNOTKY POD SVOJI OCHRANU A JÍT S NIMI BOJOVAT PROTI NÁM- HORŠÍ JAK KOMOUŠI..... tak co tu kritizujete a máte pindy o komouších? Ti jsou prdem proti američanům, západu a jejich manipulacím, špinavám imtrikám a demagogii.(13.7.2014)