• newt17
  ****

  Hrozba by se měla hodnotit spíše jako nadšenecký pokus o katastrofický film, natočený podle Hollywoodských vzorů. Pak nemůžu být zas tak nespokojen, protože většinu důležitých ingrediencí Hrozba obsahuje: Nekomplikovaný scénář, trochu ploše vykreslené postavy, jejichž srdceryvné příběhy jsou vymyšleny dost na efekt (malá dceruška po těžké autonehodě bojuje o život na sále, milostný trojúhelník, do kterého zasáhne falešná hrozivá diagnóza), amatérské vysvětlování problematiky mezi pracovníky, kteří by měli všemu rozumět, správně drsňácké hlášky (- Co kdyby to bouhlo? - Kde bydlíte? - U divadla. - Tak to máte smůlu. - Až takový je to průser?) atd. Dokonce k tomu podle mě patří i herecké výkony, kdy je poznat, že to herci neberou zas tak vážně. Film má ovšem dvě velké slabiny. Zaprvé díky nezkušenosti s žánrem se tvůrci snaží o co největší realističnost, díky čemuž sebe i diváka připravili o efektní výbuchy, šlehání ohňů a náhodné oběti od začátku a po celý film. Za druhé se museli vypořádat s nevelkým rozpočtem. Dvě třetiny filmu proto vyplňují dialogové scény postav, jimž právě ona plochost ubírá na zajímavosti, a napínavé odvracení katastrofy (které je ovšem opravdu docela napínavé!!!) přijde na řadu až hluboko za druhou polovinou filmu. Ještě že má film rozumných 80 minut.(4.4.2007)

 • Kakofon
  ***

  Tento film dostal jedinou cenu. Tou cenou byl za svůj herecký výkon poctěn představitel hlavní role herec Vladimír Menšík. A na Menšíkovi a jeho skvělém hereckém výkonu také tento film stojí. Všichni ostatní herci mi v tomto filmu připadají jako neživotné loutky. Vladimír Durdík ml zde skvěle dokazuje, že neumí vůbec hrát, neb jeho kamenný ksicht se v průběhu filmu ani jednou nepromění. Remunda hraje taky blbě. Prostě hnus. Ani Milena Dvorská zde nehraje dobře. Za zmínku stojí ještě dramatický výkon herce Ladislava Freje st i štěk Jiřího Kodeta, který hrál sochaře. Zaplať panbůh za něj!! Více podstatných a důležitých informací o filmu + přehled dobových kritik lze najít v knize Lumíra Holčáka: Vladimír Menšík a jeho filmy. Já tento film hodnotím na 55%. A to jedině díky Menšíkovi, Frejovi i kameramanovi Jiřímu Macákovi, který nemilosrdně vykreslil tu ostravskou brutalitu všedního dne se svými fabrikami, potrubím a dýmy. Špatný film to rozhodně není. Stojí za shlédnutí i kvůli Menšíkovi, jehož herecký rejstřík byl opravdu velmi široký. Což ostatně dokazuje i v tomto filmu.(26.1.2016)

 • vlcekmirek
  **

  Po pravdě jsem spíš čekal nějakou agitku o tom, jak se máme v naší socialistické době skvěle a jak nám to ti zlí kapitalisti kazí. Nic z toho se nedělo, ale do akčního filmu to mělo taky daleko. Dialogy jak z televizní inscenace, zápletka se točila kolem , pro laickou veřejnost zcela neznámých a vlastně i nezáživných věcí. Pro mne měl film jediné kouzlo v tom, že se natáčel v místech, kde jsem pak léta pracoval taky a ve filmu jsem mohl shlédnout mně známá místa. Jinak ale je to dílo, se kterým se, zcela pochopitelně, tvůrci moc nechlubí. Ale dokoukat se to dalo.(11.2.2016)

 • vitekpe
  ***

  Nejsem ten, kdo plive na filmy z pracovniho prostredi jen proto, ze jsou z pracovniho prostredi. Jasne, nekteri tam nemeli co moc zahrat, ale par napinavych situaci tam bylo, par realnych situaci, happyend atd. Proc ne... A taky uz vim, ze obsah kysliku nesmi byt nad 12%... Pokud je ale 11.6, neni treba hned uzavirat provoz nebo nejak jinak panikarit... :-)(24.11.2013)

 • Vikki
  ****

  Na sedmdesátá léta nakonec dobrý film. KOMUNISTOBUJCI TU CHTĚJÍ NĚCO KRITIZOVAT? VŽDYT ABSOLUTNĚ TO SAMÉ JE VE FILMECH AMREICJÝCH-KDYŽ JIM JDE O KEJHÁK TAK JSOU VŠICHNI SPOJENCI-NA KONCI DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY NEVÁHALI PŘIJMOUT FAŠISTICKÉ JEDNOTKY POD SVOJI OCHRANU A JÍT S NIMI BOJOVAT PROTI NÁM- HORŠÍ JAK KOMOUŠI..... tak co tu kritizujete a máte pindy o komouších? Ti jsou prdem proti američanům, západu a jejich manipulacím, špinavám imtrikám a demagogii.(13.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace