Blondpipi

Tak tohle ale není vůbec špatnej Cruise...Ani nevím proč, ale mám ho někde zaškatulkovanýho jako hezounka s vymodelovaným, stále stejným, americky dokonalým úsměvem. Tady jsem ho měla možnost vidět i v jiných polohách a musím říct, že herecky nezklamal. Úžasně mu sefrndovaly obě protagonistky postelových scén a řekla bych, že v tomhle filmu bylo hlavním kritériem pro obsazení hlavních rolí, jak široký a okouzlující umíte vyloudit úsměv, bo ani holky nezklamaly. Přemýšlím-li nad pointou tohohle filmu, napadá mě asi hlavně tahle....život i s tím, jak moc věcí v něm nemůžete ovlivnit, je stále ve vašich rukách a z velké části je takový, jaký si ho sami uděláte a lepší žít naplno život nedokonalý, než se proflinkat tím dokonalým. ()

Veronica27

Nemůžu napsat nic jiného, než jen že skvělý film.Nevěděla jsem co mám od toho čekat a konec byl super. :-) Tam mi to navýšilo o hvězdičku.A přesně vím, jakou možnost bych zvolila. ()

Likan7

Hodinu sleduju celkem fajn romantický film s přirozenou a nádhernou Penélope Cruz. Pak to začne být trochu divný ale furt se v tom snažím orientovat doufajíc, že mi to ke konci vysvětlí. Po 75 minutách to začne dávat totálně smysl, aby nakonec Crowe přišel s koncem, který myslím nikdo nečekal. Nemůžu říct, že bych měl s koncem problém, ale mě se prostě do chuti netrefil. ()

pulDag

Nevšední romantika s výborným soundtrackem. Penelopé je zde nakonec naprosto dokonalá a má proč. Díky ní i přes příliš doslovný konec si film zaslouží plnou pozornost 2021/03 ()

Pafnuc

Dvouhodinová narkoleptická příprava na "šokující" závěr a morální dilema na úrovni páté třídy ZŠ. Děs. ()

CGP

Za čtyři. Už jen kvůli McCartneymu. "The chef prepares a special menu, for Your delight, oh my. Tonight You'll fly so high up in a vanilla sky":) ()

Allegro.g.

Americká předělávka filmu "Otevři oči". Nevím proč, ale film mne docela zaujal ... jen nevím, zda v tom nemá prsty originalita originálu ... ()

Tamdydam

Podle mě výborný film. Jen dá práci u něj vydržet až do konce, pokud ho vidíte poprvé a nejste přesvědčeni o tom, že ten závěrečný chaos dospěje k nějakému smysluplnému konci. Ale nebojte, dospěje ()

zElina

Plno překvapení a určité kouzlo nese tento film. Úžasně komplikovaný příběh, který je dosti shozen v závěrečné scéně. Ovšem dovolím si tvrdit že bez tohoto detajlního vysvětlení bych nedokázala pochopit pravou podstatu. Detajly opravdu hrály velkou roli. Pro mne splňuje všechny požadavky, spokojenost je na místě. A to nebe bylo opravdu sladké :) ()

_aandyy_

Překvapivě úžasné! Není příliš mnoho filmů, kde mi Tom Cruise nevadí, protože ho nemám nějak zvlášť v oblibě, ale tady jednoduše dobře zapadl. Oproti všem těm jeho akčním rolím je tohle výborná oddychovka, pro mě však jde (bez toho, že je to určitě nejlepší film Toma Cruise) o jedinečný film... Dá se samozřejmě vytknout délka filmu, ale když vnímáte celek, uvědomíte si, že každý ten náznak paralelního světa tam nanejvýš zapasoval. Režisér to ukočíroval skvěle, jde o velice zajímavě propracovaný film. Nebudu přehánět superlativy, závěrem jenom - opravdu úžasná deziluze!! ()

hoid

Ak chcete vydiet ako sa daju spojit zanre ako drama, triller, scifi, romantika do jedneho filmu tak odporucam Vanilla Sky. Ide sice o remake filmu Abre Los Ojos rezisera Alejandra Amenábara v ktorom si tak isto zahrala hlavnu rolu Penelope Cruz, ale mna zaujal mozno este viac ako povodny. ()

Izz

Neviděla jsem originál a Wolvie nmi to vždycky dává hrozně šežrat,ale mně se Vanilkové nebe prostě líbí.Líbí se mi Tomův střídmý herecký projev,tajemstvím obalený příběh,krásné herečky i Cameronův režijní styl,který mě zas a znova dostává.K úplné spokojenosti jsem sice ani po třech zhlédnutích nedošla,ale možná právě to čtvrté bude skutečně osudové.Ten potenciál na mou soukromou pocitovou bombu tam prostě cítím! ()

Judy24

Řekněme, že kdybych neměla při sledování společnost, asi bych celej film křičela: "Tome Cruisi, proč ze mě děláš blbce?!" Nesnáším tenhle typ filmů - koukáte na to hodinu a třičtvrtě, pořád nic nechápete, koukáte na to dál a dál, abyste se na konci dočkali toho "dramatického vysvětlení", který nepochopíte a který vám nikdo nedovysvětlí. K čemu je to dobrý? Akorát si připadám jako pitomec, a proto jsem se na ten film přece nekoukala. ()

Šindy

Pro evropského a potažmo českého diváka je hollywoodská verze určitě stravitelnější než původní španělská verze. Obě jsou dobré, nicméně Vanilla Sky je o trošku výše v mých očích. Pěkné herecké výkony a pro mě překvapivě i dobrý Cruise, kterého jinak nemusím. Ve snímku se řeší hodně témat a leckdo se v tom může ztrácet. Je to přesně ten typ filmu, kde člověk musí dávat pozor celou dobu, ale není to na škodu. O pár životních mouder a poučení si z něj člověk odnese. Závěr, který vše vysvětluje se zde hodí a naopak bych řekl, že bez něj by film neuzavřel pomyslný kruh. ()

Shredder

Milujem mysteriozne filmy. Vanilkove nebo sa obdivuhodne pocas celeho deja pohrava s myslou divaka. Mnohych sklamal zaver, ktory posobi dojmom, ze vsetko polopatisticky vysvetluje, avsak samotny Crowe pripustil, ze existuje 5 rozlicnych interpretacii filmu, takze nic nie je take jednoznacne, ako sa na prvy pohlad moze na konci zdat. Napriek dlhej stopazi film nenudi a podobne ako pri kriminakach vas do konca zenie tuzba objasnit zlocin, tak v tomto pripade taha dopredu cloveka potreba rozlusknut zahadu. K dokonalosti ma film daleko, no je to najmenej konvecny a najzaujimavejsi snimok, ktory som za dlhsiu dobu videl, ktory ma navyse schopnost ovplyvnit percepciu podobne ako napriklad Donnie Darko, len je to viac mainstreamove a lahsie stravitelnejsie. ()

eChoe

Při prvním shlédnutí jsem nedokázal postřehnout všechny detaily a indicie, které se ve filmu skrývají, ale po shlédnutí druhém mi došlo, jak moc skvělý film to je! Původní zpracování jsem neviděl a ani mě neláká. Zbožňuji jak chaotický děj, který vás tak trochu vodí za nos a pořádně nevíte, co se s hlavním hrdinou ve skutečnosti děje, tak i skvěle vygradovaný a vypointovaný závěr. Tom je skvělý herec, který je mi sympatický v každé roli a tady tomu není jinak. Jeden z mých top filmů! ()