Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

Komedie / Muzikál

Velká Británie / USA, 1975, 100 min

Vskutku nesmírně bizarní snímek, jaký se jen tak nevidí. Vypravěč a la Criswell, Tim Curry, homunkulus Rocky, který má vypracované svaly a zlaté slipy, mladá Susan Sarandon, cesta výtahem, svatba a samozřejmě nebývale optimistický soundtrack. Ne, tohle jen tak někam nezařadíte. Dnes je slovo kult pojmem znásilňovaným, ale sem zkrátka patří. Teď to ještě vidět jako půlnoční představení...(10.6.2010)

Napoprvé docela solidní útok na smysly. Rocky Horror Picture Show je záležitostí každopádně velmi originální, peprně úchylnou, dekadentně zvrácenou a v mnoha případech hlavně velice zábavnou. Všechno navíc doplňují melodické songy Richarda O'Briana, naprosto šílené herectví Toma Curryho a vlastně i dalších herců, roztodivné interiéry, transexuální atmosféra... Rocky Horror Picture Show je jednoduše snímek o kterém by se dali napsat stovky řádků, protože se jedná o naprosto unikátní záležitost, která se nedá porovnat snad naprosto s ničím. Každopádně já si snímek užíval, a i když jsem čekal něco naprosto jiného, byl jsem více než spokojen. Těším se na další projekci kdy už nepůjde o takový šok a zaměřím se na detaily, kterých je ve filmu spousta... Science fiction... double feature/Dr. X... will build a creature/See androids fighting... Brad and Janet... Anne Francis stars in...”Forbidden Planet"/Whoa-oh-oh-ohh/At the late-night double feature picture show(26.1.2009)

,,…A JENOM PÁR HODIN PO OFICIÁLNÍM ZASNOUBENÍ BRAD A JANET SVORNĚ OCHUTNALI ZAKÁZANÉ OVOCE. COŽ BYLO SAMO DŮKAZEM, ŽE JEJICH HOSTITEL BYL NEVALNÉ MORÁLKY....“ /// Já to prostě (někdy) musel vidět! Zajímalo mě, proč to byl (furt je?) takovej šlágr! Jsem celkem překvapenej, že ta proplánovaná hravost (chcete li přehrávání) celkem baví (a taky, jak to Susan Sarandon sekne!). A pak ta hudba… no… prostě muzikál, takže tady máme i nějakej rokec. A chápu, že ta ujetost, všechny ty různý vodkazy na béčkový horory a scifíčka…, to muselo bejt v tý době originální. V tý době… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Muzikál ,,Rocky Horror Show“, kterej měl premiéru v roce 1973 jsem neviděl. 2.) Chcu se naučit tančit Time Warp. 3.) Páč natočit sci-fi a horor uměl jedině s Ed Wood! 4.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(2.8.2014)

Susan Sarandon skoro nepřetržitě ve spodním prádle, vilný transvestita, zámek zrůd, tlustý motorkář, puritánství naruby a dobrý vkus dostávající jednu facku za druhou. Výlet do nejpodivnějšího hradu v okolí zkrátka dopadl tak rozporuplně, jak se dalo čekat. Songy většinou fajn a chytlavé, ale děj, na který jsou navěšené, nesnesitelně bizarní a jakýmkoli naznačením zápletky vždycky mimo. A nejlepší píseň samozřejmě Touch-a, Touch-a, Touch-a, Touch Me.(24.10.2010)

I při běžné projekci, bez vysokých podpatků, řehtaček a gumových rukavic, nepřetržitě zábavná, během existenciálních songů navíc dojemná obhajoba výstřednosti a pocta béčkovým sci-fi a hororům Vala Lewtona nebo Williama Castlea. Díky nevkusu, afektovanosti a vědomí vlastní pokleslosti každé gesto, každá rekvizita, každý úchylný obleček řve „camp“. Film nás současně vyzývá k tomu, abychom jím pohrdali i k tomu, abychom s ním tančili. Překvapivě jde obojí naráz a výsledek láká k opakovanému prožívání, stejně jako soundtrack k opakovanému poslechu („Touch-a, touch-a, touch-a, touch me“ z hlavy pár týdnů nedostanu). 90% Zajímavé komentáře: Flipper, gudaulin, Radko(1.1.2012)

• - Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

• - Ve scéně, kdy Frank N. Furter (Tim Curry) bije Riff Raffa (Richard O'Brien) bičem, Curry mlátí bičem o zem, neúmyslně však jednou O'Briena bičem trefí, což je patrné především podle O'Brienova výrazu. (DareDeer)

• - Plakát k filmu s rudými rty odkazuje na film Čelisti (1975) od Stevena Spielberga. I proto je tam podtitulek "a different set of jaws" (přibližně: "jiná sada čelistí"). (KM Phoenix)