Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

Muzikál / Sci-Fi / Komedie / Horor

Velká Británie / USA, 1975, 100 min

K RHPS jsem se dostal z jednoho prostého důvodu. Příprava na Glee. A jsem velice velice rád, že mi Glee ukázalo další fantastickou věc. Rocky Horror Picture Show může zřejmě působit jako slátanina plná nejbizarnějších postaviček a nesourodých hudebních čísel, ale pro mě to byla velká jízda, oddávání se dekadenci a nevkusným vtipům, Susan Sarandon v podprdě a Timovi Currymu v.. no, taky v podprdě. Frank N Furter se řadí mezi nejzábavnější filmové postavy a Curryho kreace je jednoduše fascinující, stejně jako jeho Sweet Transvestite. Ve filmu se výborně přelévá atmosféra z čiré komedie do dráždivosti Touch-a Touch-a Touch Me se vzdychající Janet Weiss (you better wise up).. Prostě to, co mnozí filmu vyčítají já naopak vyzdvihuju. A navíc, film, na který Lorelai a Rory chodí do kina každý rok v kostýmech Magenty a Columbie prostě nemůže být špatný. Teď už se jen rozhoduju, jestli s nimi mám jít za Franka či Riff Raffa.(27.10.2010)

"Let's do the time warp again!" Neskutečnej nářez! O tomhle kultu jsem toho před zhlédnutím hodně slyšel,ale trvalo dlouho,než se mi poštěstilo ho vidět.A řeknu vám,dokážu pochopit jak nadšení tak znechucení nad filmem,ale jak mu někdo může dát tři hvězdičky,to ne.Tohle prostě buď milujete nebo nenávidíte,nic mezi tím.Já se jednoznačně přidávám do první skupiny,téhle muzikálové parodii na všechno možné je strašně snadné podlehnout.Chytlavé písničky,nerdovský Brad,cudná Janet,Riff Raff,Rocky a hlavně nenapodobitelný Tim Curry coby Frank! Něco mi říká,že čím víckrát to uvidím,tím to bude lepší.Hravé,originální a okouzlující dílo,které mělo o půlnoci ještě větší kouzlo.A ještě něco,Meat Loaf je BŮH!!! 95 %(4.7.2010)

• J*A*S*M

OK, takže tady máme další mnou nepochopený kult. Odporná sedmdesátková hudba vytrvale ničící moje uši sice tu obrazovou úchylnost hezky podtrhuje, ale současně stvořila pro mne téměř nekoukatelné dílo. RHPS je úchylné přesně tím hnusně úchylným způsobem, pro který nemám ani pochopení, natožpak slabost. Tim Curry je ve své roli sladkého transvestity z transexuální planety Transylvánie navíc až nepříjemně přesvědčivý... Celkově je tenhle snímek jedním z nejméně opakovávatelnějších filmových zážitků, za což mu ty dvě hvězdy dám. Ale můj vkus je někde jinde.(15.2.2009)

Totální dekadentní úlet! Nejlepší muzikál všech dob - směle řečeno. Tim Curry je rozené stělesnění "scarry erotic dreamu" a vede se mu náramně dobře. Zbytek nepokuhává - O'Brien je stejně hustý (hned jsem poznal Pana Handa z Dark city) a dvojice snoubenců je dokanalá! Slipy fungují stejně jako v klipech Georga Micheala a úvodní sekvence s mluvícími rty je bozkonkurenční! Bizar total!!!(15.2.2009)

"It's just a jump to the left. And then a step to the right. Put your hands on your hips. You bring your knees in tight." Prvotřídní šílenost! Nemám co vytknout, dlouho jsem se tolik nenasmála. Susan Sarandon mě velmi mile překvapila a na Richarda O'Briena si asi lépe posvítím... Mimochodem mě překvapil i Tim Curry, něco takového bych do něj nikdy neřekla. Byl ovšem fantstický!!! Songy Time Warp, Sweet Transvetite a Touch Me už znám nazpaměť. Asi ten nejnávykovější film, jaký jsem kdy viděla. Docela dlouho (5 dní!!!) jsem odolávala nutkání, přidat si Rocky Horror do oblíbených, ale nakonec jsem podlehla ♥(11.12.2012)

• - Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

• - V jednom kině v Mnichově se film promítá každý týden od roku 1975. (Galadriel)

• - Rozpočet filmu byl cca $1,200,000, příjmy z kin činí $139,876,417 a z půjčovného $49,782,690 pouze v USA. (Galadriel)