poster

Rocky Horror Picture Show

 • Velká Británie

  The Rocky Horror Picture Show

 • USA

  The Rocky Horror Picture Show

Muzikál / Sci-Fi / Komedie / Horor

Velká Británie / USA, 1975, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Disk
  *****

  Vskutku nesmírně bizarní snímek, jaký se jen tak nevidí. Vypravěč a la Criswell, Tim Curry, homunkulus Rocky, který má vypracované svaly a zlaté slipy, mladá Susan Sarandon, cesta výtahem, svatba a samozřejmě nebývale optimistický soundtrack. Ne, tohle jen tak někam nezařadíte. Dnes je slovo kult pojmem znásilňovaným, ale sem zkrátka patří. Teď to ještě vidět jako půlnoční představení...(10.6.2010)

 • hirnlego
  *****

  Jsem se jistá, že kdybych to mohla vidět v kině jako půlnoční promítání s kamarády a pivkem, neváhám s 5* ani na chvilku (hint hint, Aero a spol.). __________ [edit 14. 11. 2015] Chtěla jsem pusu, dostala jsem soulož i s happyendem. Slibuju, co jsem slíbil, a tu pátou dávám svým Otrlým idolům z Aera.(11.8.2008)

 • H34D
  ***

  Byť se mé hodnocení neřadí mezi ty vysoké, Rocky Horror považuji za dobrý film - muzikálům neholduji, nikdy mě nebavily, tady jsem se chtěl jen trochu vzdělat a vzhledem k tomu jsem neodcházel od obrazovky zklamán! Však co jiného může být lepším důkazem zábavnosti a líbivosti filmu, než to, že dokáže obstát i u opaku cílového publika? Rocky Horror Picture Show je na můj vkus příliš bezdějový, působí jako snad až moc velká spousta hudebních čísel poslepovaná dohromady, ale přesto jsem se nenudil. Vtipné a zároveň nepříliš degradující vyobrazení transsexuality, celkově otevřená sexualita a originální zpracování muzikálu, to vše drží divácký požitek nad hladinou. A co teprve výtečné kreace Tima Curryho? Zkrátka fajn bizarnost... 6/10(31.10.2010)

 • Matty
  *****

  I při běžné projekci, bez vysokých podpatků, řehtaček a gumových rukavic, nepřetržitě zábavná, během existenciálních songů navíc dojemná obhajoba výstřednosti a pocta béčkovým sci-fi a hororům Vala Lewtona nebo Williama Castlea. Díky nevkusu, afektovanosti a vědomí vlastní pokleslosti každé gesto, každá rekvizita, každý úchylný obleček řve „camp“. Film nás současně vyzývá k tomu, abychom jím pohrdali i k tomu, abychom s ním tančili. Překvapivě jde obojí naráz a výsledek láká k opakovanému prožívání, stejně jako soundtrack k opakovanému poslechu („Touch-a, touch-a, touch-a, touch me“ z hlavy pár týdnů nedostanu). 90% Zajímavé komentáře: Flipper, gudaulin, Radko(1.1.2012)

 • Iggy
  *****

  Co dodat? Snad nejkultovnější film všech dob. S geniální rockenrollovou hudbou a tanečními čísly, provokativní a vzrušující mizanscénou, dokonalým Timem Currym a původním autorem muzikálového představení Richardem O'Brienem, polonahou Susan Sarandon, trefnou cameo Meat Loafa, spoustou promakaných narážek a odkazů na béčkové filmy a výtvarné umění (nejlepší je Americká gotika).(24.11.2005)

 • - Pro roli Eddieho (Meat Loaf) byl původně zamýšlen Elvis Presley. (DareDeer)

 • - Během písně "Time Warp" lze v levé částí záběru vidět člena štábu oblečeného do bílého trika. (DareDeer)

 • - V jednom kině v Mnichově se film promítá každý týden od roku 1975. (Galadriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace