Rocky Horror Picture Show

Muzikál / Sci-Fi / Komedie / Horor

Velká Británie / USA, 1975, 100 min

Tento muzikal mi nejako nezapasoval, niektore pesnicky sa mi sice pacili, hlavne na zaciatku a na konci filmu, ale u mna tak na jedno pozretie. Najradsej mam Moulin Rouge s N. Kidman. Susan Sarandon som prvykrat videl v takejto ulohe a ani mi nenapadlo, ze ten chlapik na tej motorke je Meat Loaf. No a vykon Tima Curryho bol naozaj dobry, to musim uznat.(27.7.2007)

Další z filmů u kterých koukáte na televizi s otevřenou pusou a nevěříte, co vaše oči vidí. Tim Curry je ve své roli neuvěřitelně přesvědčivý a přirozený. Ty pohyby a grimasy - nemohli vybrat lépe. Pro mě doslova oskarový výkon. Není divu, že si tím udělal velké jméno. Podle mého by se měla i ocenit odvaha tvůrců a hlavních představitelů. V době svého vzniku bych nevěřil, že může kritika přijmout takto úchylný muzikál o transvestitovi z planety Transsexual z Transylvanie. Klobouk dolů, že se povedlo. A jak se pozná, že je The Rocky Horror Picture Show kultovní klasikou? No přece tak, že ji parodovali v Simpsonech. 85%(31.5.2011)

Ty muzikály asi nebudou tak špatné. Po My Fair Lady jsem se rozhodl pustit si další, tentokráte z opačného soudku a opět to vyšlo. Jde určitě o jeden z nejoriginálnějších a zároveň nejvtipnějších muzikálů. Kadence vtipných scén sice není příliš častá, vše však vynahrazují taneční čísla spolu se zpěvem. Úvodní píseň, stejně jako výstup tranvestity z transsexuální Transylvánie jsou vrcholy filmu a výsledný dojem kazí jen závěrečné rozuzlování. Tim Curry ve své životní roli a mlaďoučká Susan Sarandon (jakkoliv divně toto slovní spojení zní) pohromadě, už jen proto stojí Rocky Horror Picture Show za to (no řekněte sami, jak často uvidíte Susan Sarandon mladou, že?).(1.11.2007)

• 666teen

Všichni podivní uctívači tohoto díla prominou (napadá mě Obitus a Lidožravý Havran), ale tohle je taková blbost, že sledovat růst plísní na Paroubkových zevních pohlavních orgánech je zábavnější, než "HaliGaliRockyHorrorLabutěaDraciPictureShow". Navíc, až budu chtít vidět chlapa v korzetu a v podvazcích, kouknu se radši do zrcadla.(22.2.2011)

Byť se mé hodnocení neřadí mezi ty vysoké, Rocky Horror považuji za dobrý film - muzikálům neholduji, nikdy mě nebavily, tady jsem se chtěl jen trochu vzdělat a vzhledem k tomu jsem neodcházel od obrazovky zklamán! Však co jiného může být lepším důkazem zábavnosti a líbivosti filmu, než to, že dokáže obstát i u opaku cílového publika? Rocky Horror Picture Show je na můj vkus příliš bezdějový, působí jako snad až moc velká spousta hudebních čísel poslepovaná dohromady, ale přesto jsem se nenudil. Vtipné a zároveň nepříliš degradující vyobrazení transsexuality, celkově otevřená sexualita a originální zpracování muzikálu, to vše drží divácký požitek nad hladinou. A co teprve výtečné kreace Tima Curryho? Zkrátka fajn bizarnost... 6/10(31.10.2010)

• - V závěru filmu na konci písně "Wild and an Untamed Thing" stoupne Susan Sarandon (Janet Weiss) omylem Barry Bostwickovi (Brad Majors) ostrým podpatkem na nohu. V záběru je potom vidět Bostwickova tvář zkřivená bolestí. (DareDeer)

• - Frank (Tim Curry) má na pravém stehně vytetované číslo 4711, což je kolínská voda vyráběná přes dvě stě let. V sedmdesátých letech dvacátého století ji často používali gayové a transvestité snažící se napodobit vizáž hvězd zlaté éry Hollywoodu. (Turtle)

• - Kriminalisti uvádzajú obdobie filmu ako tzv. neskorý novembrový večer. V ďalšej scéne Brad a Janet idú aute a v rádiu hlásia, že prezident Nixon rezignoval. Nixon však rezignoval až v auguste 1974. (Kyle1985)