Sex and the Single Girl

Komedie / Romantický

USA, 1964, 110 min

Nejzkaženější redaktor nejzkaženějšího bulvárního plátku chce klesnout ještě hlouběji, a proto se rozhodne uskutečnit s ženou, kterou právě s kolegy ponížil, interview. Možná by to byla průměrná komedie, kdyby se v roli ponížené sexuoložky neukázala Natalie Wood. Její půvaby totiž neučarují pouze pánské části diváků včetně nejvulgárnějšího z nejvulgárnějších. Ale pozor, tahle komedie není vůbec vulgární. Natalie se před kamerou vůbec nestydí (a taky nemá za co), ale nikdy neukáže víc, než by se do slušného filmu hodilo (a to i ve scéně, ve které telefonuje nahá). Film díky záměně osob nabízí několik velmi vtipných situací, i když jich asi není tolik, kolik bych si jich přál. Nejlepší jsou scény s fingovanou sebevraždou, na doktorčině pohovce a Broderickova trigamie („A já jsem byla málem čtvrtá"). 85%(2.3.2015)

• ještěžiju

Mohla to aspoň pro mě být průměrná zajímavá komedie ... no ta pitomá groteska ke konci filmu všechno zničí. Je to škoda, že nebyli schopni se v tom závěru aspoň krotit s těmi neskutečnými blbostmi. Twistujícího Henryho Fondu jen tak ve filmu neuvidíte. :-)(3.7.2015)

Sex and the Single Girl je americkou komedií (místy s výrazně groteskními prvky) o vztazích mužů a žen, žánrově a typologicky by se dala zařadit ke snímkům Kaktusový květ či Marriage on the rocks. A tohle mě baví - přesně podle pravidel situační komedie, vše se šmodrchá, divák díky nadhledu jásá, mužské oko se kochá krásnou slečnou doktorkou. Bob Weston (Tony Curtis) si v bytě Helen Gurley Brown (Natalie Wood) oblečen do župánku její matky odkazem na Někdo to rád horké dělá legraci sám ze sebe (a taky z parťáka Lemmona, kterého pak vzpomenou celkem ještě dvakrát). Kromě zbytečně vyumělkované automobilové honičky v závěru nemá film výraznější slabinu, a „Shame on you, slavná ČSFD, za ta do dnešního dne pouhá dvě hodnocení tohoto velmi zábavného a vydařeného filmu“.(7.1.2010)