poster

Ztřeštěné léto

 • anglický

  One Crazy Summer

 • slovenský

  Bláznivé leto

Komedie

USA, 1986, 89 min

 • lennyd
  *

  Hoops McCann (John Cussack) by měl po dokončení střední školy dle přání svých rodičů jít na vysokou se sportovním stipendiem. Ale on by se radši stal kreslířem, ale k tomu, aby se dostal na svoji vybranou vysokou, musí nejdříve nakreslit komix o lásce. Jenže v tom je potíž, protože Hoops zatím lásku nepoznal, a všechny pokusy o šťastný konec příběhu nějakým brutálním koncem. A tak mu jeho nejlepší přítel George nabídne, aby spolu strávili prázdníny v Nantucketu, kde by Hoops nějakou lásku poznat mohl. Cestou poznávají zpěvačku Cassandru (Demi Moore), která se snaží zachránit dědečkův dům... Tak tohle byla teda naprostá ujetina. Sice na první pohled by mohlo jít o zajímavou teen - movie - komedii, ale zpracování je o to horší. Což o to, mladičký John Cusack i Demi Moore by byli docela fajn (hlavně Cusack tady vypadá jako správný mlíče :) ale celý film totálně potopili hodně ujeté pseudovtipy Hoopsových kámošů a taky naprosto šílený český dabing. Asi po 20 minutách mě z toho různého ječení začala bolet hlava, a to mi vydrželo až do konce filmu (Pamatujete si šílence Zeda z Policejní akademie2 ? Tak stejnej herec (Bob Goldthwait) hrál i zde a navíc ho daboval i stejný dabér. V Policejní akademii ječel naprosto stejně, ale jenom chvilkama - tady takto ječel celej film, hrůza).. Jedna hvězdička za Cusacka a Moore....(20.8.2008)

 • MichaelMyers112
  ***

  Na to že to natočil Holland je to docela slušné. Teprve tady asi režisér zjistil co je to dřina (respektive jak správně natočit film). Stále se jedná o průměr, ale ty jeho odpoady který se mi ani nechtějí komentovat, od nich je tento film velký pokrok. Tady Holland dokázal vykreslit tu atmosféru, sice né kompletně, ale dokázal to. Jenže jeho hodně velká slabina je vybrat pořádné herce. Většina hereckých výkonů jsou zde dost podprůměrné. Slyšný výkon zde ale převedla alespoň Demi Moore. Prostě čistý průměr. 50% a 3*.(30.6.2010)

 • Malarkey
  ****

  Člověk se nestačí divit, jaké kusance v mládí vynechal, aby se k ním po bůhví kolika letech vracel a stejně se u nich příjemně pobavil. Ztřeštěné léto je neuvěřitelná bejkárna, ale Bobcat Goldthwait je brutální a Demi Moore hraje hlavní roli v kráse, takže se stále něco děje a i když má film řadu hluchejch míst, ty dialogy Vás prostě kolikrát šíleně uzemní. A nejenom dialogy...(29.8.2012)

 • blackrain
  ***

  Klasická, lehce bláznivá, osmdesátková komedie proložená komicsovým příběhem, který musí dokončit hlavní postava v podání mladíčka Johna Cusacka, aby se dostala na vysokou. Storkova dvojčata byla šílená. Vrcholem jejich eskapád bylo, když namontovali motor z ferarri do lodi, ale ten Tedy si to zasloužil. Dabing byl hrozný, pomalý a jednotvárný, jako by všichni mluvili stejně unile. Jinak souhlasím s těmi, co tady napsali, že je to příjemná a svěží komedie.(19.7.2011)

 • dr.horrible
  *

  Teenagerské komédie 80.tych rokov ma takmer zaručene dobre pobavia a som im ochotný veľa odpustiť. Napríklad aj hromadu klišé a nepodareného humoru, ako trebárs v Hollandovom o niečo neskoršom How I Got Into College. Vždy majú totiž aspoň niečo, čo ma zaujme. One Crazy Summer nemá nič. Iba kopírkový príbeh, 0% humoru a tú najtrápnejšiu postavičku z už tak trápnej Policajnej akadémie, vo svojej klasicky (čítaj enormne) trápnej úlohe. Dementné, stupídne nič. A ani mladučkí Cusack a Moorová to nezachránia.(14.4.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace