poster

Ztřeštěné léto

 • USA

  One Crazy Summer

 • slovenský

  Bláznivé leto

Komedie

USA, 1986, 89 min

 • Malarkey
  ****

  Člověk se nestačí divit, jaké kusance v mládí vynechal, aby se k ním po bůhví kolika letech vracel a stejně se u nich příjemně pobavil. Ztřeštěné léto je neuvěřitelná bejkárna, ale Bobcat Goldthwait je brutální a Demi Moore hraje hlavní roli v kráse, takže se stále něco děje a i když má film řadu hluchejch míst, ty dialogy Vás prostě kolikrát šíleně uzemní. A nejenom dialogy...(29.8.2012)

 • Dallas
  **

  80' roky zo všetkým ako má byť. No ale už sú dávno preč. Asi je to už dosť dávno pre tento film, lebo rozosmial ma asi 2x. No smial som sa viackrát ale to na totálne debilnom dabingu, ktorý bol navyše aj s ostatným zvukom posunutý dozadu. A to som to pozeral na HBO. Jedna hviezda je za Demi, ktorá spolu s Johnom tvorí pekný pár. Aj títo herci nejak začínali. 50%(5.5.2008)

 • blackrain
  ***

  Klasická, lehce bláznivá, osmdesátková komedie proložená komicsovým příběhem, který musí dokončit hlavní postava v podání mladíčka Johna Cusacka, aby se dostala na vysokou. Storkova dvojčata byla šílená. Vrcholem jejich eskapád bylo, když namontovali motor z ferarri do lodi, ale ten Tedy si to zasloužil. Dabing byl hrozný, pomalý a jednotvárný, jako by všichni mluvili stejně unile. Jinak souhlasím s těmi, co tady napsali, že je to příjemná a svěží komedie.(19.7.2011)

 • lennyd
  *

  Hoops McCann (John Cussack) by měl po dokončení střední školy dle přání svých rodičů jít na vysokou se sportovním stipendiem. Ale on by se radši stal kreslířem, ale k tomu, aby se dostal na svoji vybranou vysokou, musí nejdříve nakreslit komix o lásce. Jenže v tom je potíž, protože Hoops zatím lásku nepoznal, a všechny pokusy o šťastný konec příběhu nějakým brutálním koncem. A tak mu jeho nejlepší přítel George nabídne, aby spolu strávili prázdníny v Nantucketu, kde by Hoops nějakou lásku poznat mohl. Cestou poznávají zpěvačku Cassandru (Demi Moore), která se snaží zachránit dědečkův dům... Tak tohle byla teda naprostá ujetina. Sice na první pohled by mohlo jít o zajímavou teen - movie - komedii, ale zpracování je o to horší. Což o to, mladičký John Cusack i Demi Moore by byli docela fajn (hlavně Cusack tady vypadá jako správný mlíče :) ale celý film totálně potopili hodně ujeté pseudovtipy Hoopsových kámošů a taky naprosto šílený český dabing. Asi po 20 minutách mě z toho různého ječení začala bolet hlava, a to mi vydrželo až do konce filmu (Pamatujete si šílence Zeda z Policejní akademie2 ? Tak stejnej herec (Bob Goldthwait) hrál i zde a navíc ho daboval i stejný dabér. V Policejní akademii ječel naprosto stejně, ale jenom chvilkama - tady takto ječel celej film, hrůza).. Jedna hvězdička za Cusacka a Moore....(20.8.2008)

 • freddy
  ***

  Můj velmi oblíbený herec John Cusack v teenagerovské komedii, z doby, kdy mu bylo 20 let. A rovnou v hlavní roli. Musím říct, že vidět takhle mladého Johna Cusacka je zážitek. I když už jsem ho viděl v jiném filmu ze stejného roku (1986), a to sice ve snímku Stůj při mně, ale tam se objevil jen na malou chvilku (odhadem asi tak na dvě až tři minuty) a neužil jsem si ho tam tolik, jako zde. Ale k hodnocení filmu. Neprosto průměrná prázdninová komedie, která v 80. letech mohla být docela vtipná, ale v současnosti na mne nijak přehnaně vtipně nepůsobila. Jako pohodová oddechovka to působilo příjemně, ale jako komedie to příliš vtipné skutečně nebylo. Zasmál jsem se jen několika málo scénkám, jednou z těch vtipnějších byli například živí humři v bazénu majitele sítě humřích restaurací. Ale dost jsem ocenil nápad s holčičkou, která má pejska, který nosí kolem krku krunýř, to bylo dobré oživení. Jinak tato komedie celkově nemá příliš co nabídnout. Ale co jí pozvedává nad ostatní komedie, to je právě účast Johna Cusacka a potom Demi Moore, kteří v té době nebyli příliš známí a nějak začínat museli. A pan režisér Holland měl zřejmě nos na herecký potenciál, který se v těchto hercích skrýval. Takže pokud tahle komedie stojí za podívání, tak je to právě kvůli tomu, aby se diváci mohli podívat, jak John Cusack a Demi Moore začínali. Ale k čemu se chci vyjádřit, to je dabing. Takhle amatérsky nadabovaný film jsem ještě neviděl, český dabing byl velmi posunutý, napřed herec otevřel pusu a český dabing se začal ozývat až asi vteřinu poté, co herec začal mluvit, takže neskutečná amatéřina. Ale tohle není výtka k HBO, kde jsem film viděl, ale k firmě Warner Home Video, která dabing připravila (patrně pro uvedení na VHS). Ale dabing nemá vliv na mé hodnocení. Celkově je to příjemný pohodový oddechový film, který nazklame ani nezaujme. Je to za tři hvězdičky.(31.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace