Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Demi Mooreová a John Cusack jsou hvězdami romantické komedie režiséra Savage Steve Hollanda z roku 1986 o jednom úžasném létě, kdy se mohlo stát cokoliv a také se to stalo. Sedmnáctiletý Hoops McCann hraje podle rodinné tradice košíkovou a doma si samozřejmě přejí, aby šel na vysokou se sportovním stipendiem. Jenže on se chce stát umělcem a přihlásí se na designérskou školu na Rhode Island, kde ovšem musí pro přijímací pohovor odevzdat milostný příběh, který sám napíše a ilustruje. A to je problém, protože Hoops ještě nikdy zamilovaný nebyl. Proto mu jeho nejlepší kamarád George nabídne, aby s ním jel na prázdniny do Nantucket, kde prý jsou mraky krásných koček. Slibuje Hoopsovi, že tam určitě najde inspiraci pro svou školní práci. A má pravdu - právě v Nantucket se mladík setkává s půvabnou, citlivou Cassandrou, která ho skutečně inspiruje k tomu, aby se vydal za svými sny. Ona sama touží po dráze zpěvačky a textařky, ale musí své plány přes léto odsunout, protože je třeba zachránit dědečkův dům, jemuž hrozí konfiskace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Klasická, lehce bláznivá, osmdesátková komedie proložená komicsovým příběhem, který musí dokončit hlavní postava v podání mladíčka Johna Cusacka, aby se dostala na vysokou. Storkova dvojčata byla šílená. Vrcholem jejich eskapád bylo, když namontovali motor z ferarri do lodi, ale ten Tedy si to zasloužil. Dabing byl hrozný, pomalý a jednotvárný, jako by všichni mluvili stejně unile. Jinak souhlasím s těmi, co tady napsali, že je to příjemná a svěží komedie. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Můj velmi oblíbený herec John Cusack v teenagerovské komedii, z doby, kdy mu bylo 20 let. A rovnou v hlavní roli. Musím říct, že vidět takhle mladého Johna Cusacka je zážitek. I když už jsem ho viděl v jiném filmu ze stejného roku (1986), a to sice ve snímku Stůj při mně, ale tam se objevil jen na malou chvilku (odhadem asi tak na dvě až tři minuty) a neužil jsem si ho tam tolik, jako zde. Ale k hodnocení filmu. Neprosto průměrná prázdninová komedie, která v 80. letech mohla být docela vtipná, ale v současnosti na mne nijak přehnaně vtipně nepůsobila. Jako pohodová oddechovka to působilo příjemně, ale jako komedie to příliš vtipné skutečně nebylo. Zasmál jsem se jen několika málo scénkám, jednou z těch vtipnějších byli například živí humři v bazénu majitele sítě humřích restaurací. Ale dost jsem ocenil nápad s holčičkou, která má pejska, který nosí kolem krku krunýř, to bylo dobré oživení. Jinak tato komedie celkově nemá příliš co nabídnout. Ale co jí pozvedává nad ostatní komedie, to je právě účast Johna Cusacka a potom Demi Moore, kteří v té době nebyli příliš známí a nějak začínat museli. A pan režisér Holland měl zřejmě nos na herecký potenciál, který se v těchto hercích skrýval. Takže pokud tahle komedie stojí za podívání, tak je to právě kvůli tomu, aby se diváci mohli podívat, jak John Cusack a Demi Moore začínali. Ale k čemu se chci vyjádřit, to je dabing. Takhle amatérsky nadabovaný film jsem ještě neviděl, český dabing byl velmi posunutý, napřed herec otevřel pusu a český dabing se začal ozývat až asi vteřinu poté, co herec začal mluvit, takže neskutečná amatéřina. Ale tohle není výtka k HBO, kde jsem film viděl, ale k firmě Warner Home Video, která dabing připravila (patrně pro uvedení na VHS). Ale dabing nemá vliv na mé hodnocení. Celkově je to příjemný pohodový oddechový film, který nazklame ani nezaujme. Je to za tři hvězdičky. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Ja mam rad tieto starinky, hoci najradsej mam filmovy Starovek - filmy 30 a 40. rokov. Uzasne pohodove leto roku 1986 kde si v jednej z dvoch supervelmoci, konkretne tato supervelmoc sa volala USA. Skoda je len jedna vec, a to ze ani mlady Cusack ani mlada Demi Moore nevedelia nevedia dotaeraz hrat. O hereckych vykonoch tu nemoze byt ani rec : 75 % ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Člověk se nestačí divit, jaké kusance v mládí vynechal, aby se k ním po bůhví kolika letech vracel a stejně se u nich příjemně pobavil. Ztřeštěné léto je neuvěřitelná bejkárna, ale Bobcat Goldthwait je brutální a Demi Moore hraje hlavní roli v kráse, takže se stále něco děje a i když má film řadu hluchejch míst, ty dialogy Vás prostě kolikrát šíleně uzemní. A nejenom dialogy... ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Teenagerské komédie 80.tych rokov ma takmer zaručene dobre pobavia a som im ochotný veľa odpustiť. Napríklad aj hromadu klišé a nepodareného humoru, ako trebárs v Hollandovom o niečo neskoršom How I Got Into College. Vždy majú totiž aspoň niečo, čo ma zaujme. One Crazy Summer nemá nič. Iba kopírkový príbeh, 0% humoru a tú najtrápnejšiu postavičku z už tak trápnej Policajnej akadémie, vo svojej klasicky (čítaj enormne) trápnej úlohe. Dementné, stupídne nič. A ani mladučkí Cusack a Moorová to nezachránia. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama