poster

Ztřeštěné léto

 • USA

  One Crazy Summer

 • slovenský

  Bláznivé leto

Komedie

USA, 1986, 89 min

 • Malarkey
  ****

  Člověk se nestačí divit, jaké kusance v mládí vynechal, aby se k ním po bůhví kolika letech vracel a stejně se u nich příjemně pobavil. Ztřeštěné léto je neuvěřitelná bejkárna, ale Bobcat Goldthwait je brutální a Demi Moore hraje hlavní roli v kráse, takže se stále něco děje a i když má film řadu hluchejch míst, ty dialogy Vás prostě kolikrát šíleně uzemní. A nejenom dialogy...(29.8.2012)

 • freddy
  ***

  Můj velmi oblíbený herec John Cusack v teenagerovské komedii, z doby, kdy mu bylo 20 let. A rovnou v hlavní roli. Musím říct, že vidět takhle mladého Johna Cusacka je zážitek. I když už jsem ho viděl v jiném filmu ze stejného roku (1986), a to sice ve snímku Stůj při mně, ale tam se objevil jen na malou chvilku (odhadem asi tak na dvě až tři minuty) a neužil jsem si ho tam tolik, jako zde. Ale k hodnocení filmu. Neprosto průměrná prázdninová komedie, která v 80. letech mohla být docela vtipná, ale v současnosti na mne nijak přehnaně vtipně nepůsobila. Jako pohodová oddechovka to působilo příjemně, ale jako komedie to příliš vtipné skutečně nebylo. Zasmál jsem se jen několika málo scénkám, jednou z těch vtipnějších byli například živí humři v bazénu majitele sítě humřích restaurací. Ale dost jsem ocenil nápad s holčičkou, která má pejska, který nosí kolem krku krunýř, to bylo dobré oživení. Jinak tato komedie celkově nemá příliš co nabídnout. Ale co jí pozvedává nad ostatní komedie, to je právě účast Johna Cusacka a potom Demi Moore, kteří v té době nebyli příliš známí a nějak začínat museli. A pan režisér Holland měl zřejmě nos na herecký potenciál, který se v těchto hercích skrýval. Takže pokud tahle komedie stojí za podívání, tak je to právě kvůli tomu, aby se diváci mohli podívat, jak John Cusack a Demi Moore začínali. Ale k čemu se chci vyjádřit, to je dabing. Takhle amatérsky nadabovaný film jsem ještě neviděl, český dabing byl velmi posunutý, napřed herec otevřel pusu a český dabing se začal ozývat až asi vteřinu poté, co herec začal mluvit, takže neskutečná amatéřina. Ale tohle není výtka k HBO, kde jsem film viděl, ale k firmě Warner Home Video, která dabing připravila (patrně pro uvedení na VHS). Ale dabing nemá vliv na mé hodnocení. Celkově je to příjemný pohodový oddechový film, který nazklame ani nezaujme. Je to za tři hvězdičky.(31.10.2008)

 • MichaelMyers112
  ***

  Na to že to natočil Holland je to docela slušné. Teprve tady asi režisér zjistil co je to dřina (respektive jak správně natočit film). Stále se jedná o průměr, ale ty jeho odpoady který se mi ani nechtějí komentovat, od nich je tento film velký pokrok. Tady Holland dokázal vykreslit tu atmosféru, sice né kompletně, ale dokázal to. Jenže jeho hodně velká slabina je vybrat pořádné herce. Většina hereckých výkonů jsou zde dost podprůměrné. Slyšný výkon zde ale převedla alespoň Demi Moore. Prostě čistý průměr. 50% a 3*.(30.6.2010)

 • dr.horrible
  *

  Teenagerské komédie 80.tych rokov ma takmer zaručene dobre pobavia a som im ochotný veľa odpustiť.Napríklad aj hromadu klišé a nepodareného humoru, ako trebárs v Hollandovom o niečo neskoršom How I Got Into College.Vždy majú totiž aspoň niečo, čo ma zaujme. One Crazy Summer nemá nič.Iba kopírkový príbeh, 0% humoru a tú najtrápnejšiu postavičku z už tak trápnej Policajnej akadémie, vo svojej klasicky (čítaj enormne) trápnej úlohe.Dementné, stupídne nič. A ani mladučkí Cusack a Moorová to nezachránia(14.4.2013)

 • Dallas
  **

  80' roky zo všetkým ako má byť. No ale už sú dávno preč. Asi je to už dosť dávno pre tento film, lebo rozosmial ma asi 2x. No smial som sa viackrát ale to na totálne debilnom dabingu, ktorý bol navyše aj s ostatným zvukom posunutý dozadu. A to som to pozeral na HBO. Jedna hviezda je za Demi, ktorá spolu s Johnom tvorí pekný pár. Aj títo herci nejak začínali. 50%(5.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace