Spoušť

• Německo

Krimi / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 85 min

Do takového filmu by dnes Anne Hathaway už jistě nešla. S kolegyní Bijou Phillips se předhánějí, která ukáže víc prsa. Takže o nějaký kousek nahoty je postaráno. Mohlo být dokonce i postaráno o kontroverzi. Všechno tomu nasvědčovalo: vždyť režírující Barbara Kopple je zkušená dokumentaristka, což by se na filmu nějakým způsobem mělo odrazit. V tomto ohledu ten střet dvou kultur, respektive dvě naivní a zvídavé puberťačky z lepší společnosti vs. nevyzpytatelný hispánský gang pouličních drogových dealerů, je sice natočen na hraně nezávislého filmu, ovšem chybí pevnější režijní otěže. A závěr nemusel působit tak nejasně. Nechápu, co to režisérku napadlo, že celou zajímavě vyhroceně vyvíjející se scénu hodí do zatmívačky a dopřeje divákům jen zvuk. Film je pak daleko pozoruhodnější svým obsazením, jež čítá známou omladinu, která se za ty roky posunula k hvězdnému statusu. Anne Hathaway to obrázkově sluší, ovšem za hip-hop kamarády zde má Josepha Gordona Levitta a Channinga Tatuma, v té době neznámé herce. Matt O´Leary, Mike Vogel a Freddy Rodríguez, který dostal z mladíků největší prostor, to do áčkové ligy nedotáhli. Dobrá, film nepůsobí obehraně, má své zajímavé jádro příběhu, má kvalitní hereckou podporu, určitě se lépe mohl vypořádat s dramatickou stránkou, která poměrně stagnovala. A jelikož Anne Hathaway už dávno není tak svěže hezká, můžu její status krásy zakonzervovat ve vysokém hodnocení. 8/10(5.4.2018)

V první řadě Anne Hathaway. Tahle holka asi udělá kariéru. Jinak je Havoc jakousi studií americké zbohatlické mládeže, která hledá únik ze svých zazobaných škol a ještě zazobanějších domovů. A hledá jej na samotném okraji Los Angeles. V chudobných ghettech mezi členy pouličních gangů, kteří do jejich nudně pustého a osamělého života napumpují plné obrátky. Většinou díky dvojitým panákům čehokoli, půlgramu tohohle nebo cigaretky támhletoho. Takhle vypadá první hodinka a je to nuda k uzoufání. Ale je to nutné zlo, které staví základy docela slušnému závěru, který jakoby mávnutím zázračnou hůlkou Harryho Pottera nabere neuvěřitelně na obrátkách a na zajímavosti. Určitě by šlo první hodinku sestříhat a druhou naopak rozvinout, ale to by taky šlo obsadit pár hvězd, zaplatit režiséra "zlatokopa" a nacpat milióny do propagace. Havoc zůstává jinde a sluší mu to tam. Tři a půl. [červenec 2006](16.7.2006)

Jedna hvězdička za tu spíše podprůměrnou ukázku, jaký je to hrozný vopruz být v Americe teen potomek bohatých a profesně úspěšných rodičů – vlastně většinou jen otců, protože tam, kde chlap vydělává opravdu velký prachy, je manželka/matka v domácnosti, přesto ale na svou dceru nemá čas (ostatně, o čem by si asi ty dvě mohly spolu povídat, když dceruška má přes svůj mladý věk už mnohem bohatší sexuální zkušenosti než zamindrákovaná matka, která je z toho „příšerného“ života co vede na práškách .. rodiče tedy milovanému potomkovi ochotně nasypou prachy, ale čas na něj nemají .. další * je velmi, velmi zasloužená pro milou Anne Hathaway za Allison Lang .. a poslední třetí * je pro Bijou Phillips za Emily .. bez těch dvou dívek, které zahrály své party opravdu skvěle, bez jejich krásy a ochoty se o ni podělit, by vlastně ani nebylo na co se tu dívat …(18.2.2012)

O tomtéž co Třináctka a Šikana. Trochu i jako Šílená/Krásný, ale hodně na drsno. Forma by se rozhodně dala vylepšit a herecké výkony rovněž, ale já jsem jakštakš spokojen, hlavně díky ústřední postavě zkažené feťácké sexy mršky v podání bývalé princezny Anne Hathaway, která se snaží hrát náležitě vyzývavě a nestydí se ani svlékat. Krátký ostrý příběh, nějakou hlubší studii americké teen generace jsem v tomto osobně nehledal.(11.7.2006)

Celkem reálná ukázka toho, jak to chodí v životě mladých lidí, kteří už neví co víc si dokázat a nudí se! Jejich zábavou jsou drogy, alkohol a pouliční styl! Jednou však těžce narazí, když hledají ve východní čtvrti drogy. Setkají se tváří s členy pouličního gangu, před kterými nakonec po vytažení zbraně a kapky ostudy prchnou.. Avšak krásné Alison to nedá spát a chce se přiblížit mexickým chlapcům na tělo.. To dojde až do takového závěru, kdy její kamarádku málem znásilní (ikdyž pravda je jiná) a realita být členy gangu se ze zábavné stává děsivou.. To ovšem potvrdí jejich přátelé, aby vytáhli zbraně a jeli vše vyřešit jinak! Působově natočeno z různých pohledů mladých zbohatlíků, hrajících si na něco co nejsou, což také vede k jejich ublížení nebo ke dveřím kriminálu... Anne Hathaway si střihla zatím svou nejodvážnější roli !(3.12.2011)

• - Film je věnován Jessice Kaplan, která v spadla s malým letadlem pilotovaným jejím strýcem v LA ve věku 24, těsně před začátkem natáčení 6. června 2003. (fraktal)

• - Spoiler: Původním zakončením filmu měl být pohřeb Tobyho (Mike Vogel), ovšem záběr nikdy nebyl ani natočen. (fraktal)

• - Bijou Phillips a Anne Hathaway odmítly podílet se na jakékoliv reklamě či PR pro tento film poté, co produkce převzala vedení celého projektu a odstřihla režisérku Barbaru Kopple od konečného střihu. Toto vedlo nakonec k tomu, že film vůbec nebyl uveden v kinech. (fraktal)