Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

merigieren

Za dávných časů sem dal 4* a už je i nechám, i když by si to zasloužilo jen 3*. Je to takový příjemný příběh založený na náhodě (taky rád zkouším lidi :-)), Sara je hezká, hledání ujde, osud založený na rozchodu před svatbou bych nekomentoval, ale mě se asi líbí ta samotná myšlenka dělat bezúčelné věci založené na osudu se závěrečným sněžením. ()

vojo

Príbeh akých už bolo veľa, no na mňa akosi zapôsobil až nevysvetliteľne dobre. Určite odporúčam na romantický večer pri telke vo dvojici. ()

Darkslayer

Ked som v sobotnajši večer mal chuť na niečo ľahšie a romaticky ladené, tak som obozretne siahol po Serendipity. Áno je to pocukrované až sa vršky belejú. Áno tej osudovosti tam je až veľa. Ale keď sa na to tak dobre pozerá. Pri pohľade na Kate to Johnovy skrátka nemôžete nepriať. Spolu im to náramne slúši a zvyšok osadenstva im dobre sekunduje. Veľmi príjemná atmosféra a občas veľmi vtipné a milé. Film za 4* ale výsledná nálada po zhliadnutí za 5*. ()

LaMangue

Co by to bylo za život bez romantických iluzí. Tento snímek nám jednu takovou nabízí. Pohodlně se usaďte, zabalte do deky s hrnkem kakaa a užijte si roztomilou podívanou, svázanou honbou za štěstím a osudem. ()

MickeyStuma

Svěží romantický snímek o náhodném setkání dvou lidí a osudu, který rozhodne, jestli se potkají znovu. Láska z příběhu hřeje jak kamna a vytváří dobrou pohodu. Hlavní protagonisté jsou příjemní a jejich osud jsem na konci opravdu záviděl. Herci rozehráli dokonalý milostný příběh. Ten je pochopitelně předvídatelný, protože jinak než dobře skončit prostě nemůže. A je jednoduchý, a to doslova. Žádný vedlejší motiv tu není, a tak lze jen sledovat jak se dva hledali, až se našli. I přes tu jednoduchost zaujal. ()

Joeey

Takhle vstřícný romantický film jsem snad ještě neviděl. Film, z kterého čiší nápaditost a který chrlí pozitivní náladu! Poté, co pochválím herce a hudbu, musím ještě něco přidat (tenhle nádherný snímek si nezaslouží krátký komentář)... ;-) Narazil jsem na něj náhodou přes profil Kate Beckinsale. Nesmírnou radost mi udělal důkaz, že se v nenápadném filmu s mimimem televizních upoutávek skrývá takovéhle kouzlo! Nenapadá mě film, který by se pro zpříjemnění vánoční atmosféry hodil více. Nadchnul mě i přesto, že jsem ho viděl v červenci :-) ()

Pekisan

Asi pred pol rokom mi tento filmik doporucila kamaratka ako pohodovy romanticky filmik. A mala pravdu. Sice pri konci mi tie hry osudu uz trosku zacinali liezt krkom ale carovny koniec to vsetko vytrhol a poslal do zavratnych vysin suhvezdia Kasiopea. Kazdy kto dal menej ako tri hviezdy si na grecku otazku odpovie: Nie. Kazdy kto nevie o aku otazku sa jedna si pozrie filmik. U mna Ano:) ()

patroklos

Tak nevím, myslím si, že i romantický film musí mít k tomu, aby za něco stál, v sobě špetku reálných situací a dialogů. Ve snímku "Lásce na stopě" něco takového úplně chybí. Konec ale splnil očekávání a nemůžu říct, že bych se během filmu nudil, proto dávám *** ()

Luisis

John Cusack a Kate Beckinsale jsou mými nejoblíbenějšími herci.Jsem asi divnej ale věřím taky na osudová setkání a na náhody, který když vidíte, můžou vám změnit život.Moc krásný film.Hledání je smyslem života a závěr s ležícím Cusackem a padajícím sněhem..uaaaa - 95% ()

guri

Laska vo vire zasahov osudu. Nebudem sa pozastavovat nad kvantom osudnych a osudovych rozhodnuti akoby vycucanych z prstu, lebo na tuto romanticku komediu sa vyborne pozera, vobec nenudi a ako vianocny zalaskovany film funguje na 100%. ()

PavelZava

Řídí lásku osud, nebo řídí osud láska ? Připomnělo mi to poznámku v žákovské knižce : "Vyhodil spolužákovi tužku z okna se slovy, jestli tě má ráda, tak se ti vrátí !" ()

Kissak

Stokrát omleté téma, neuvěřitelné náhody, jediný možný konec, láska, romantika, osud. Ale to vše pojaté tak nějak v té správné míře, mile a humorně. Kdo z nás by přesně tohle nechtěl zažít? ()

Gixian

Roztomilý film s příjemným Cusackem a až nezdravě neodolatelnou Beckinsale, který shazuje jeho přímočarost a nad/ne-přiřozenost. ()

PEZ

Romantika na kvadrat. Film pre tych, ktori veria v Osud. Bolo to vsak prilis vykalkulovane a ku koncu pritiahnute za vlasy. Ale treba uznat, ze John Cusack a Kate Beckinsale boli mili. A Jeremy Piven azda este viac. ()

solcik9

Osud je víra, víra je osud. To jsem si odnesl z tohoto filmu. Je příjemný, povzbudí, srovná vám myšlenky a dodá sílu a neustávající víru jít si za svým osudem. ()