V pasti: Barcelona

• Španělsko Bird Box: Barcelona (více)
všechny plakáty

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

darkrobyk

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem byl spokojen, i když je to malinko slabší než předchozí Bird Box, ovšem pořád o level výše než oba díly Tichého místa, které jsou průměrnými béčky. Sebastián mi dlouho lezl na nervy, ale pak se jeho postava začala pomalu přeci jen proměňovat. Napínavé od začátku až po finále, kdy tíživý neklid visí ve vzduchu po celou dobu. Oceňuji, že autoři ponechali divákovi dostatečný prostor pro fantazii (což asi byl pro někoho možná kámen úrazu) a že si byli vědomi toho, jak skvěle fungují jen náznaky. Z reakcí mnohých mám pocit, že uspěchaná doba + divák si žádají uspěchané filmy, ale mně přišel snímek dostatečně rychlý, a pokud budu chtít permanentní akci, sáhnu po akčním žánru. Speciální efekty na velmi dobré úrovni, postapokalyptické město nemělo chybu. Samozřejmě dnešní zhýčkaný divák už viděl ledacos, a proto bere mnohé věci jako samozřejmost a nevnímá práci, co za tím je. Nevadilo mi ani prolínání časových rovin, kdy věci do sebe začaly postupně zapadat. ()

figliar

Ten, komu sa páčil film Bird Box so Sandrou Bullock bude určite nadšený. Myšlienka zostáva rovnaká, prostredie Barcelony je v horore lepšie, temnejšie ako americký kontinent. Dej sa sem tam vracia na počiatky invázie a vysvetľuje pôvod záhadných sebevrážd. Ale španielsky tvorcovia a herci filmu nedokázali dať dôstojnú kvalitu a nevyužili potenciál. Prvému dielu som dal slabé 3, no teraz to na viac než 2 hviezdy nevidím. ()

JohnCZ

Takový ten klasický Netflix. Vypadá to hezky a není to vůbec tak marné, jak by hodnocení mohlo napovídat, ale scénář spíše připomíná epizodu z nějakého seriálu než plnohodnotný celovečerák se vším všudy. Hezké efekty, neokoukaná Barcelona, místy slušné napětí a vcelku originálně pojatá hlavní postava. Je to dobrá žánrová jednohubka a fajn spin-off, který ale zároveň nikam Bird Box jako značku neposouvá. ()

Anderton

Nič proti Pastorovcom, ale keď prvý diel režírovala Bier, tak barcelonský výlet mohol padnúť do rúk tiež niekomu globálne známemu, napríklad Bayonovi. Film je ale o dosť lepší ako napovedá tunajšie hodnotenie, má temnú atmosféru, zaujímavú ambivalentnú hlavnú postavu a rozširuje celkovú mytológiu. Dozvedáme sa zaujímavé teórie, čo môžu byť záhadné tvory zač, bohužiaľ tieto "zistenia" sprevádza nepríjemné klišé, kedy si vedec vytvorí vlastnú teóriu a rozpráva ju svojmu okoliu ako fakt, pričom okolie má tendenciu pritakávať bez argumentov proti. Táto teória sa mi páči, je veľmi originálna, avšak scenár s ňou v podstate vôbec nepracuje a sledujeme "iba" tŕnistú cestu z bodu A do bodu B. Čím táto dnes už séria začína pripomínať seriál a všetky odpovede na otázky sa dozvieme asi v nejakej šiestej časti o 10 rokov. ()

Silviaxx

Určite sa nevyrovná predchádzajúcemu Bird Boxu, ale nie je to ani tá najväčšia blbosť na svete. Prvá polovica celkom fajn. Predovšetkým twist na začiatku, kedy pochopíme, z koho perspektívy, tentokrát, príbeh sledujeme. Postapo svet vyzeral tiež obstojne. V druhej polovici to už ale bola miestami celkom nuda. Potenciál filmu - mám na mysli, uhol pohľadu v deji - bol z môjho pohľadu využitý naplno. Ako priemerná zábava na jedno pozretie sa to dá. ()

• Na hrad Montjuïc, na který se skupina snaží dostat, nevede jen cesta lanovkou. Hrad je na pevnině a lanovka, která je vidět ve filmu, je pouze lanovka z lodního přístavu. (willy1)
  • Film sa natáčal od januára 2022 v Barcelone. (Arsenal83)