Ten nejlepší

Ten najlepší

Men of Honor

Drama / Životopisný

USA, 2000, 129 min

Pro filmy, které nějak vyobrazují rasovou segregaci, mám slabost. Zde je toto vykresleno skrze armádu a konkrétně tým potápěčů. A já si nestěžuju. Asi největší slabinu vidím v až moc americkém konci, ale jinak to taková hrůza, jak to může vypadat podle zdejšího hodnocení, nebyla. Cuba nepředvádí nic zázračného, ale De Nirovi sedla role jak prdel na hrnec. 80 % Oblíbená část- závěrečná zkouška v přípravném kempu(13.11.2010)

Není to čistých 80%, ale trošku slabších. A to z toho důvodu, že mi tam chybělo více negativních a dramatických scén, resp. nepozitivních scén a bylo tam vidět málo útrap a problémů. Film tak působil příliš pozitivně a v podstatě lehce, že vše, na co šáhl se hrdinovi povedlo. Ale i přesto má film velice dobrou atmosféru, krásně ukazuje dle skutečného života touhu a odhodlání něco dokázat, poprat se s překážkami a jít se za svým cílem. Řekl bych, že je to až inspirující. A být tam ještě více "temné" atmosféry, bylo by to ještě silnější. Cubu Goodinga nějak extra nemusím, ale tadle role mu sedla. Ovšem co předvedl můj oblíbenec Robert, to byl skvost. Zahrál výborně, pár skvělých hlášek a grimas. Také podmořské scény byly celkem dobře a napínavě natočeny. Tendle film se mi líbil a být tam více "temna", mohlo to být ještě více. Howgh!(27.7.2010)

Filmů jsem viděl už spoustu a nijak laciné a ubohé mi to nepřijde. Častokrát jsem si spíš říkal, že film není určený slaboduchým divákům, když se po delší době vracelo k nějakým postavám nebo jménům, a nebo když něco zůstalo vyřčeno jentak na půl huby (nebo možná po americku to bylo srozumitelnější, ale já si byl místy ne úplně jistý). Dramatické scény jsou opravdu dramatické, že i přítelkyně, která od začátku filmu tvrdila, že ji to bavit nebude, a že si radši vezme na klín počítač, vydržela sledovat film celé dvě hodiny (teda kromě fénování vlasů). Takže dost silný příběh ve slušném balení a přikrášlen bezchybným výkonem hlavně mistra De Nira.(20.11.2013)

Ale jo, alespoň na těch 60 % si to sáhne. Přece jen, je to zajímavý příběh, i když je podaný s neskutečným patosem, který se nabízel už od začátku a samozřejmě byl také naplno využit. Je to škoda, protože Cuba Gooding Jr. i Robert De Niro podávají opět skvostné výkony, hlavně tedy Robert. Je to ale v konečném důsledku jen další film o nezlomnosti lidské vůle.(26.1.2015)

Určitě je mnoho lepších životopisných filmů než tenhle, ale i přesto bych byl radši, kdybych tento snímek viděl v červené barvě. Patří tam. Sice to je typicky životopisná zápletka, plná zklamání, vnitřního boje(tady černocha, který je obětí rasismu) a mnoha dalších faktorů, které doslova "oblbují" mozek. Ale, tady mě to nezklamalo. Ba naopak. Velice mě tento snímek zaujal. A s tím, že Cuba Gooding Jr. předvedl podprůměrný výkon nesouhlasím. Nadprůměr určitě. 80%(19.3.2011)

• - Jaderná bojová hlavice byla nalezena po dvou a půl měsících hledání. Za svou službu při hledání bomby byl Brashear později oceněn medailí Navy and Marine Corps Medal, což je nejvyšší námořnické vyznamenání za nebojové hrdinství. (Posheidon)

• - Carl Brashear sloužil půl roku v námořním doprovodu prezidenta Eisenhowera. (duklak2)

• - Carl Brashear se během svého života třikrát oženil a i třikrát rozvedl a z těchto tří manželství měl 4 děti - Shazanta, DaWayna, Phillipa a Patricka. (Posheidon)