poster

Ten nejlepší

 • USA

  Men of Honor

 • Slovensko

  Ten najlepší

 • Velká Británie

  Men of Honor

Drama / Životopisný

USA, 2000, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Zadržet dech na pět minut pro mne není žádný problém. Jen kolem mé hlavy nesmí být žádná voda, aby se nezjistilo, že přitom trošku dýchám. Jinak je voda můj živel a mezi podvodními záchranáři jsem se vůbec necítil špatně. A nevadilo mi přitom trošku toho rasismu, protože tenhle snímek byl správně chlapácký a přitom jsem nezaznamenal nějaké přehnané návaly amerického patriotismu. Občas se sice zasalutovalo či zaYESSIRovalo, ale ukapávajících slz za zvuku hymny při vztyčování vlajky jsem byl naštěstí ušetřen.(7.5.2015)

 • kaylin
  ***

  Ale jo, alespoň na těch 60 % si to sáhne. Přece jen, je to zajímavý příběh, i když je podaný s neskutečným patosem, který se nabízel už od začátku a samozřejmě byl také naplno využit. Je to škoda, protože Cuba Gooding Jr. i Robert De Niro podávají opět skvostné výkony, hlavně tedy Robert. Je to ale v konečném důsledku jen další film o nezlomnosti lidské vůle.(26.1.2015)

 • Rocky62
  *****

  Pokud film obsahuje štědrou porci De Nirových nasraných póz a originálních sarkastických projevů, jsem ochoten všechny neduhy odpustit, což jsou v tomto případě nevkusná klišé a tradiční sentiment. Tillman občas zatlačí na pilu i co se týče moralizování o životních úspěších, ale tím u mě zápory končí. Skvěle je vyobrazen kariérní vzestup (Carl Brashear), sestup( Bill Sundy) i rasová segregace mezi těmito postavami. Charlize Theron coby sexsymbol filmu trochu zkrášluje vizuál. Nechybí několik emotivních scén (osobní duel se zadržením dechu, závěr ve skafandru, praktická zkouška pod vodou) a i ty romantické nejsou k zahození. Trochu pateticky působí řeči o životních hodnotách a poctivém vybojování slávy a úspěchu, nicméně i přesto z tohoto hlediska Men of Honor zapůsobí a možná donutí diváka omezit jeden ze sedmi smrtelných hříchů. Lenost :-)(17.1.2014)

 • igi B.
  **

  Příběh ještě opravdovějšího člověka než jsme čekali! Hoholywoodština jak se patří černí i bílí bratří, uklohněna snažně snožmo k uronění slzky zase jednou nad osudy ryzího emerickýho kluka černýho (nenene, afro-americkýho!) starýho, završeny jenž byly naféroffku v NOVÉM americkém námořnictvu... Ano, to je ta naše ryzí Amérikááá! A sakra Kůkí, to dáš, dvanáct rozhněvaných kroků uděláš a uděláme se zase jednou u kasaštyku, famfáry zahrajou famfarónům, potlesk klaka, z hrdel se lyne slastný mužný vzlyk, vždyť je to americký námořník! . . . Blablablablabla... Tož tak, dvě hvězdy námořnický se sebezapřením (jedna teda za vše to tvůrčí podbízivé pinožení a druhá za statečnou nedostatečnost Robertka s fajčičkou jak od Pepka námořníka ;o), protože je to jen film, že... Vojska pozóóór! Nazdar! . . . Nasrat? - - - - - (Poprvé viděno 23.11.2011 /s ponorkovým čudlím dabingem/ na >tv beznoha< , hodnocení 3232., očividně beznoživý jigizlivý komentář zde potopený jako stotřináctý - 24.11.2011)(24.11.2011)

 • Dudek
  ***

  Zoufale neoriginální mnohokrát ohraná písnička, která překvapivě docela funguje.Příběh drží nad vodou zejména Robert De Niro a jeho úžasný, i když opět okoukaný, herecký výkon. Cubu jr. neberu ještě neukázal, že má na to vystřihnout si nějakou pořádnou roli a v téhle směsce dramatu a komedie má slova jen podtrhává. Scénárista by potřeboval pořádně proplesknout, aby přišel s něčím originálním, tohle vyžírání ohraných schémat v současné kinematografii je dost nudné. Díky bohu za režiséra, který se neveze na nové vlně moderního filmu se zběsilým střihem jakožto skvělým prostředkem k navození atmosféry, ale nechvává film pozvolna plynout, co na tom, že kamera zabírá scény přesně jak čekáme a střich také není nijak překvapivý, nebo-li nač měnit koncepty, dokud fungují? Po nudné Raimiho frašce jsem se alespoň příjmně zabavil.(4.3.2007)

 • - Jaderná bojová hlavice byla nalezena po dvou a půl měsících hledání. Za svou službu při hledání bomby byl Brashear později oceněn medailí Navy and Marine Corps Medal, což je nejvyšší námořnické vyznamenání za nebojové hrdinství. (Posheidon)

 • - Carl Brashear se během svého života třikrát oženil a i třikrát rozvedl a z těchto tří manželství měl 4 děti - Shazanta, DaWayna, Phillipa a Patricka. (Posheidon)

 • - Knihovna, do které jde Carl Brashear (Cuba Gooding Jr.) studovat, je původní Carnegie Library postavena v Portlandu ve státě Oregon. Cvičiště potápěčské školy bylo natočeno na řece Columbia, podél hranice státu Oregon a Washington. Město v pozadí se jmenuje Longview a nachází se ve státu Washington, USA. Podél břehu v Longview lze vidět papírnu Weyerhaeuser. (Posheidon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace