Paříž, 1969. Mladý nadějný filmař Paul sní o tom, že natočí film, který bude jeho pravdivou osobní výpovědí. Zároveň pracuje na natáčení sci-fi filmu Dragonfly, který se odehrává v roce 2001. Jeho první režisér je posedlý krásnou Valentinou, která mu tak zatemní mysl, že není schopen dovést film do konce. Filmový producent Enzo ho vyhodí a nahradí arogantním mladým režisérem Felixem de Marcem. Jenže ten je po automobilové nehodě z filmu také odvolán a tak se Enzo obrátí na Paula a požádá ho, aby film zachránil. To je pro Paula životní šance. Podaří se mu uvést film na velké plátno? Dokáže v něm uplatnit své vlastní nápady, odrazí v tomto příběhu kus jeho života? (oficiální text distributora)

Olík

Scéna 1: Paříž 1969 - Začínající filmař natáčí ve volném čase amatérské „homevideo“ jako svoji osobní výpověď. Scéna 2: Paříž 1969 – Tentýž nadějný filmař dostává životní nabídku ujmout se futuristického sci-fi ala Barbarella. Scéna 3: Paříž 1969 – Snímky začínají nejen koexistovat, ale navzájem se prolévají, čímž pro mne končí i ten poslední požitek ze sledování a začíná chaotická honba za smyslem, jehož nalezení mne příliš neuspokojilo. ()

josieaddms

Když se v čas chytíte, tak se můžete celkem slušně svést, na tomto podivně kombinovaném snímku. Je to takový zvláštní pokus, ale rozhodně to není špatné. Jenže Roman Coppola se do filmu pokusil nacpat úplně všechno, a nějak se to svým způsobem překombinovalo. Dlouho nebylo pořádně znát kam ten film míří, a co se vlastně pokouší říct. Byla to asi v jistém směru i poklona té době. Prolínali se zde různé životy, různé světy, různých lidí od jednoho filmu. Musel se člověk dost soustředit aby si to uspořádal, ale nakonec to bylo docela zajímavé. ()

mgerlich

Pro fandy filmu je to velmi vtipná záležitost, pro ostatní bohužel sled nicneříkajících scének. Já se bavil. Dobrý komentář: Eodeon ()

llollita

CQ je milou připomínkou 60. a 70. let, především jejich uvolněnosti, kontrastů a odvázanosti. Ne že by samotný film oplýval některou z jmenovaných vlastností, ale jemně naráží na některé skutečné události a postavy (postava Depardieu = Roger Vadim, Vážka = Barbarela, italský producent Enzo = Carlo Ponti...) a hlavně svým způsobem (místy přehnaně americkým) vzdává hold éře šedesátých... Jeremy Davies podává ve filmu sympatický výkon a v menší roli milenky producenta Enza zahlídnete i slavnější sestru režiséra Sofii Coppola. ()

TylerD.

Další film z filmařského prostředí které ve skutečnosti nikdo nezná a furt nám ho někdo cpe. Navíc ten příběh je úplně o ničem. ()