Jedna ze starších francouzských komedií, která nezklame. Depardieu a Richard si velmi dobře nahrávají a když se na scéně objevil zvěrolékař, byl to vrchol filmu. Zajímalo by mě, kterému ze současných blockbusterů se povede i po tolika letech být nadčasový tak, jako tomuto snímku. V tomto ohledu jsem trochu skeptik.(16.5.2013)

Ze začátku hodně humorné (Richardovo odjišťování granátu mě rozesměje jen si na to vzpomenu), někde ve 45 minutě to sjede do až slzotvorného smutného dramatu, ale na konci už zase nastoupí humor s několika výbornými scénami (Richardova paruka) a hláškami ("A co teď, mám porodit?"). Ono teda obecně, když to tak vezmu, je to dost smutná komedie. Právě pro tu jakoby rozpolcenost - komedie/drama, nedávám plný počet, ač to obecně není vůbec špatný film a rozhodně patří mezi Richardovy (nej)lepší zářezy.(12.1.2010)

Potrhlý Pierre Richard a dobrácký kasovní lupič Gérard Depardieu jsou hlavními protagonisty této bláznivé, ale i dojemné komedie o jednom zpackaném přepadení banky, jedné nemluvící holčicce a přátelství, které se zrodilo z jedné nesourodé dvojice mužů. Richard je potrhlík jak se patří, ale svou postavu dokázal obohatit o uvěřitelný lidský rozměr a Gérard Depardieu je pak k němu důstojným partnerem, který ho vždycky vytáhne z bryndy. Komedie je to zdařilá, ale k absolutnímu vrcholu ji přece jenom něco chybí. 80%(6.4.2009)

Richard/Depardieu jsou legendární...a vždycky jim to spolu skvěle hrálo. Tento film patří mezi mé nejmilejší francouzské komedie, skvělý humor a gagy v podání neodolatelné dvojice, dojetí (holčička byla skvělá), Jean Carmet ve vedlejší roli...a skvělé finále - vždycky mám záchvat smíchu, když vidím Pierra v ženském převleku s tou dementně trčící parukou, kterou přejel kamion....a Gerarda, jak se jí snaží urovnat. :) Pospěšte si žena rodí....Pierre: Co mám teď dělat? Porodit? Francouzi ty komedie prostě uměli...bylo by zajímavé spočítat, kolikrát řekne Gerard v jakémkoliv filmu s Pierrem - To je vůl :)(2.6.2012)

Nostalgie po osmdesátých letech, kdy se filmová naivita ještě nemusela nutně snoubit s blbostí – na to dnes, v době pokročilé sofistikovanosti, moc často nenarazíte. Ale možná že v osmdesátkách taky ne a Depardieu, Richard, Veber (a Cosma) jsou prostě frejři, kteří to tenkrát takhle dávali. Na kostřičku historky o bankovním lupiči, kterého si vybere jiný jako rukojmí, sotvaže opustí bránu vězení, tvůrci rozvěsili slušný počet vtipných scének typu „senilní zvěrolékař léčí průstřel nohy“ či „blbec s punčochou přes hlavu odjišťuje granát“; přerušují je vlastně jen ty dojemné, které nepřeváží a dokonale fungují. Richard, jehož polohu v „sólových“ filmech alespoň v mých očích často opouští tragikomická rovnováha ve prospěch čistě tragické (takže nepřipomíná Krustyho jen účesem), má v Depardieuovi vhodného vyrovnávacího parťáka. Největším frajerem pro mě přes veškerou chválu zůstává představitel bankovního ouřady, kterej zřejmě bez jakýchkoliv triků zručně pověsí lup na zářivku.(16.6.2012)

• - Po filmu Kopyto (1981) se jedná již o druhý snímek, ve kterém postava Pierra Richarda neúmyslně postřelí Gérarda Depardieho do nohy. (jarkolar)

• - Gérard Depardieu a Pierre Richard si společně pod stejnými filmovými jmény Jean Lucas a Francoa Pignon zahráli také o 3 roky dříve ve filmu Otec & otec (1983). (Skarface)

• - Snímka Utečenci bola natáčaná vo francúzskom meste Bordeaux. (dyfur)