Často jsem se smál a často dělál sáhodlouhé "óóóóóhhh." Málokdy se mi líbil Gérard v komedii, jako tady no a Pierre to je klasa. Bláznivé, ale při tom ne stupidní. Trochu kýčoidní apel na city, ale ne podbízivý, prostě skvělá pohodovka. Nebýt kapánek roztáhlého konce, dal bych 5*, ale i tak je to spíš za 4,5.(13.12.2009)

„Jsi krásná, maminko.“ Tenká hranice mezi rukojmím a únoscem, otec a otec a ve finále máma s tátou.. Francis Veber přesně dávkuje dojemné i vtipné polohy a kdo má doma podobnou holčičku jako je malá Jeanne, nemusí se vůbec stydět, když se mu na konci vženou cvrčci do očí. Americký remake s Noltem (typologicky jak by Gérardovi z břicha vypadl) je však bohužel zbytečný jak Cajthamlová u ledničky Marlona Branda..(22.1.2009)

Richard a Depardieu je výborná dvojka a ja som sa slušne bavil. Nie je to komédia pri ktorej sa budete od smiechu váľať po zemi, ale dokáže navodiť ten pozitívny, príjemný a odľahčený pocit, navyše citlivý a dojemný príbeh s malým dievčaťom dokáže chytiť i za srdce. Chémia medzi hlavnými postavami klape a Richard je tu v svojej typickej roli smoliara, ktorá nikdy nesklame. Tak ako k "Funesovkám" i k tomu neodmysliteľne patrí starý dobrý český dabing. 80%.(1.11.2015)

Nostalgie po osmdesátých letech, kdy se filmová naivita ještě nemusela nutně snoubit s blbostí – na to dnes, v době pokročilé sofistikovanosti, moc často nenarazíte. Ale možná že v osmdesátkách taky ne a Depardieu, Richard, Veber (a Cosma) jsou prostě frejři, kteří to tenkrát takhle dávali. Na kostřičku historky o bankovním lupiči, kterého si vybere jiný jako rukojmí, sotvaže opustí bránu vězení, tvůrci rozvěsili slušný počet vtipných scének typu „senilní zvěrolékař léčí průstřel nohy“ či „blbec s punčochou přes hlavu odjišťuje granát“; přerušují je vlastně jen ty dojemné, které nepřeváží a dokonale fungují. Richard, jehož polohu v „sólových“ filmech alespoň v mých očích často opouští tragikomická rovnováha ve prospěch čistě tragické (takže nepřipomíná Krustyho jen účesem), má v Depardieuovi vhodného vyrovnávacího parťáka. Největším frajerem pro mě přes veškerou chválu zůstává představitel bankovního ouřady, kterej zřejmě bez jakýchkoliv triků zručně pověsí lup na zářivku.(16.6.2012)

Povedená komedie o zločinci, který se ihned po propuštění z vězení opět dostane do problémů. Pokud jste viděli americký remake "Tři uprchlíci" tak vás tu nečeká nic nového. Pokud jste ho však neviděli jděte do toho a klidně si i přidejte jednu hvězdičku. Mě se překvapivě více líbil remake ale to je možná jen díky Nickovi.(12.7.2007)

• - Gérard Depardieu a Pierre Richard si společně pod stejnými filmovými jmény Jean Lucas a Francoa Pignon zahráli také o 3 roky dříve ve filmu Otec & otec (1983). (Skarface)

• - Po filmu Kopyto (1981) se jedná již o druhý snímek, ve kterém postava Pierra Richarda neúmyslně postřelí Gérarda Depardieho do nohy. (jarkolar)

• - Snímka Utečenci bola natáčaná vo francúzskom meste Bordeaux. (dyfur)