Další komediální extratřída Francise Vebera aneb Do třetice všeho skvělého s Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu. Zkuste udržet bránici v klidu a neprskat smíchy při úvodním přepadení banky, při návštěvě zvěrolékaře, při nenápadné chůzi po ulici, při návštěvě opilého doktora... Jen si to zkuste. Ať mi je sebevíc mizerně, já to prostě nedokážu.(20.8.2014)

Povedená komedie o zločinci, který se ihned po propuštění z vězení opět dostane do problémů. Pokud jste viděli americký remake "Tři uprchlíci" tak vás tu nečeká nic nového. Pokud jste ho však neviděli jděte do toho a klidně si i přidejte jednu hvězdičku. Mě se překvapivě více líbil remake ale to je možná jen díky Nickovi.(12.7.2007)

Uprchlíci je jasná klasika a já, když ty dva kluky vidím na plátně, dostávám nostalgickou, že se dnes už nic podobného netočí. Ale kdoví, třeba je to dobře, protože takhle nám je z mysli nikdo jiný nevymaže. Není to nádhera sledovat Gerarda v roli namakaného, právě propuštěného vězně Jeana Lucase ve společnosti malého, zoufalého nešťastníka Lupiče s velkým L, Pierra Richarda ? A k tomu ta malá holčina s kukadlama, které se jen tak nevidí, trhlého zvěrolékaře nebo scénka s nervovým těhotenstvím, to jsou všechno věci, které jsou jen už tím doplňujícím kořením tak bezvadného filmu. Pro mě jsou asi nejznámější francouzští komici Louis de Funes a Pierre Richard. Každý trochu jiný. Jeden rozšiřuje mojí bránici svým sarkasmem, negativismem, despotismem a podobně a Pierre, přestože předkládá divákovi mnoho situací, které jsou směšné, tak mají svou hloubku a je v ní spoustu moudra. Díky za takové herce a filmy, které si můžu pustit i několikrát a nikdy mě neomrzí oproti jiným, které jsou třeba právě in. - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(13.4.2015)

Francouzi vládnou komediím, ať si říká kdo chce co chce. Komedie Uprchlíci je zároveň jedinečná tím, jak dokáže diváka strhnout svým situačním humorem a zároveň dojmout, k čemuž pomáhá i hudba. Herecké výkony netřeba komentovat. Tento kousek mi skutečně uvízl někde hluboko vevnitř a stále se k němu rád vracím - relax jak nikdy :)(4.6.2013)

Docela odlišný film od jiných s Pierrem Richardem. Humor je zde až na druhé koleji a převažuje děj, který sází hlavně na lidskost a lásku (přátelskou, otec/dcera) a tím si mě film naprosto získal. Jasných 5 hvězd, ale co se týče humoru, tak v tomto případě ho příliš neočekávejte. Pro mě nejvtipnější nadále Rána deštníkem. :))(29.5.2015)

• - Po filmu Kopyto (1981) se jedná již o druhý snímek, ve kterém postava Pierra Richarda neúmyslně postřelí Gérarda Depardieho do nohy. (jarkolar)

• - Gérard Depardieu a Pierre Richard si společně pod stejnými filmovými jmény Jean Lucas a Francoa Pignon zahráli také o 3 roky dříve ve filmu Otec & otec (1983). (Skarface)

• - Snímka Utečenci bola natáčaná vo francúzskom meste Bordeaux. (dyfur)