KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

JohnSmith

Pro francouzské komedie mám slabost.Ikdyž Kondomedie není extra skvělá komedie,je to fajn zábava a člověk se opravdu nenudí.Lhermitte hraje podobnýho parchanta jako v Blbci k večeři,ale nemá dost prostoru.Za to pánové Auteuil a Depardieu jsou vynikající. ()

cross

Další opravdu výborná, vtipná a skvěle napsaná i zahraná francouzská komedie. Bezvýznamný človýček, který si inteligentní lží snaží zachránit práci (a potažmo i samotný život) a postupem času získá mnohem víc, je sice zcela v rámci okoukaných klišé, ale vzhledem k žánru se jich pouze příjemně dotýká a odlehčuje je vynikajícím, jemným humorem. Velmi příjemná a na první pohled zábavná komedie! ()

Elrond88

90%, jo, až tak... moc jsem se bavil, působilo to na mě lehce, nenuceně, neotřele... dobrý příběh i herci... P.S. ztotožňuji se s komentářem Tosima, tak víc viz tam ()

Autogram

Zvláštna francúzska komediálna zmes, ktorá paroduje predsudky, obmedzenosť aj prehnanú politickú korektnosť. Lepšie, ako byť nudným nezaujímavým patrônom, je byť buzerantom a aj pred rokmi si z toho vedeli Francúzi urobiť srandu. Tiež je tu zaujímavý neromantický pohľad na lásku, ktorá môže aj obmedzovať a zaslepovať. Všetko sa napriek pofidernému prekladu názvu zaobíde bez nechutností a v primeranej stopáži na takýto oddychový žáner. –––– Poznám kopu mužov, ktorí by boli nadšení, keby ste ich chceli obťažovať. –––– Po dvoch rokoch som slobodný a vidím, aká si neznesiteľná. ()

Čtec

"Víš, co se mi nejvíc líbí na ragby? - Když můžu ve sprše kamarádovi namydlit záda." Depardieuův dezorientovaný přiblblý rasistický mačo chlapák je fakt týpek... Jak nalézt ztracenou orientaci aneb homosexuálem být či nebýt, toť otázka... Daniel Auteuil nese Pignonův strašlivý úděl statečně a s grácií sobě vlastní. A k tomu malá bezva rolička pro moji oblíbenou Armelle Deutsch a příjemný večer je na světě :-) ()

Hollohlaway

Herecky dobré, Auteuil a místy Depardieu solidní. Ale přišlo mi to dost prázdné, kromě několika vtipů kolem hlavní zápletky a trochy konverzačního humoru to nemá tah na bránu a na bránici už vůbec ne. Za mě asi nejslabší Veberův kousek. ()

TroiMae

Přitom taková blbost. Měl jsem strach, dívat se na to po letech, ale pořád je to zábavná francouzská komedie. A Gérard Depardieu po těch letech v té homofobní roli naopak ještě dozrál. A… nechybí ani kočičky :o Pardon, spoiler. ()

Smileface

Celkem příjemná komedie i když záchvaty smíchu asi moc nečekajte.Gérard Depardieu je sice napsán na druhém místě,ale rozhodně není ve filmu déle než 20 minut,což je škoda. ()

sedm.1

Dnešní francouzké komedie nejsou špatné.To v žádném případě.Člověk se na ně koukne,většinou se výborně pobaví a jde si zas po svém.Dnešní francouzké komedie nejsou špatné,ale čím víc jich vidím,připadají mi věsměs úplně stejné.Stejní herci,stejné zápletky,stejné gagy.Ano,dnešní francouzké komedie nejsou špatné,ale už jich je moc.Kondomedie není bohužel žádnou vyjímkou.Herci jsou výborní,u pár situací jsem se opravdu od srdce zasmál,ale už jsem to mockrát viděl u jiných francouzkých komedií,které ale jinak opravdu nejsou špatné :) ()

Werichowka

Po mnoha letech první skutečně vtipná francouzská komedie. Vtipná ve smyslu duchaplně zábavná, ne plná trapných prostomyslných eskapád stylu Taxi taxi… ()

klúčik

Výborná komédia, vychádzajúca z tradície francúzskej komédie. Francis Veber opäť nesklamal. Natočil živú komédiu, pri ktorej sa dá schuti zasmiať. Chválim herecké obsadenie je výborné. Nezabudnuteľný G.Depardieu v ružovom svetríku. Hodnotím 80%. ()

Hopper

Nadpriemerná komédia, ktorá s kondómami má len minimum spoločného, ktorá sa dokáže zaobísť bez trapností a fekálneho humoru. Depardieu a Auteuil nemajú chybu a najmä bonmoty prvomenovaného sú skvostné (...radšej mať buzeranta na krku ako v zadku... a podobne). ()

cab

François (Daniel Auteuil) je ubozak, ktery po ztrate manzelky a upadajiciho zajmu sveho syna prichazi i o posledni radost sveho zivota - praci. Pred uplnym dopadem na dno je zachranen byvalym psychologem a nynejsim sousedem, ktery mu da par rad, s nimiz ziska zpet nejen svou praci. Na francouzskou komedii s dobrymi herci malo vtipne, takze jsem se skoro nezasmal, ale na druhou stranu ma v sobe par mouder, dobrych konstatovani a moderniho nadechu. Z toho mi vychazi prumernych 50%. ()

Rssa

Docela zábavná francouzská komedie se spoustou hvězd v hereckém obsazení. Příjemná věc, jako za starých časů francouzských komedií. 70 % ()

Hanys_

Parádní francouzská komedie, která kdyby si udržela kadenci vtipů a hlášek z první půle, byla by možná i pěti-hvězdičkovou. Smekám před Auteuilem, ten chlap zahraje perfektně v nářezové komedii i v temném policejním thrilleru.Ps. V soutěži o nejstupidnější český překlad filmu by tvůrci tohohle názvu byli na bedně. 7.5/10 ()