Godzilla x Kong: Nové impérium

• USA Godzilla x Kong: The New Empire (více)

Epická bitva pokračuje! Filmový Monsterverse společnosti Legendary Pictures navazuje na explozivní souboj Godzilla vs. Kong zcela novým dobrodružstvím, které postaví všemocného Konga a obávanou Godzillu proti kolosální neobjevené hrozbě ukryté v našem světě, která ohrožuje jejich existenci - a také naši vlastní. Godzilla x Kong: Nové impérium se hlouběji zabývá historií těchto titánů a jejich původem, stejně jako tajemstvími Ostrova lebek a dalších míst, přičemž odhaluje mýtickou bitvu, která pomohla zformovat tyto výjimečné bytosti a navždy je spojila s lidstvem. (Vertical Entertainment)

bigmatko

ak si odmyslím zbytočné ľudské postavy tak by to mohli radšej spraviť ako akčný animák. hrdinovia alebo teda postavy v príbehu lebo o hrdinstve sa tam nedá hovoriť, tam všade iba zavadzali a tvárili sa strašne dôležito a pritom pôsobili naozaj smiešne. Odhliadnuc od toho sú kingovia a opovia a godzily spracované výborne a na uspokojenie dopytu po akom takom fantazy filme to stačilo. ()

draxxi

Parada. Krasna pohadka plna super monster. A zadny rvacky ve tme, vsechno pekne za svetla, z blizka. Jen by me zajimalo, kolik pri te zachrane sveta, pri vsech tech bitvach na ruznych mistech planety zemrelo lidi. Ale cert to vem. Lidi jsou v tomhle filmu navic. Jen aby obcas vysvetlili, ktery monstrum je ktery... A jedna hvezda je za zazit z kina, protoze ten bengal, co k tomu patri si v tv nikdy neuziju. 12/4/2024 85% ()

Rogamko

Tak a máme to tu znova Godzilla x Kong, teraz trochu v inom kabáte teda aspoň Godzilla nahodila inú farbu Kong ostal rovnaký aj keď vzrast bol vidieť. Toto monster univerzum ma od samotného začiatku, teda od prvého filmu s Godzillou dosť bavilo a som veľmi rád kam sa to až posunulo, ako krásne to zapadlo do seba a nadväzovalo, či už do toho zarátam aj seriál Monarch, bavil ma každý jeden film aj keď spomínaný seriál mohol byť o chlp lepší ( nevadí ). Poďme ale k filmu. Kong je v dutej zemi a putuje sám s tým že nájde druhú dutú zem, čiže zem v zemi ale tak všetko je možné aj to že Zem nemusí byť guľatá. V dutej zemi je ako by som to povedal menšie kráľovstvo opíc ktorým šéfuje ScarKing a má po svojom boku ľadové monštrum Shimo, ktoré dokáže ovládať. Kong dostal protivníka ktorý mu poriadne naložil a uvedomil si že toto asi sám nedá preto musí ísť za svojim "kamošom" Godzillou a dúfať že nedostane po čumáku zas. Godzilla medzi tým hore na povrchu si dáva do poriadku všetky monštrá ktoré robia ľuďom problémy a po ťažkých bojoch si dáva šlofíka v Koloseu kde sa jej sníva o gladiatorských zápasoch a čerpá novú energiu. Aby som sa nebavil len o monštách máme tu aj postavy ľudské, staré známe aj zopár nových, ktoré sú fajn, majú svoj priestor a pekne do filmu zapadajú. Dievčatko ktoré je prepojené s Kongom má svoje vidiny a vďaka nim expedícia ktorá išla do dutej zeme nájde starodávnu civilizáciu ktorú považovali za vymretú. Tu sa dozvedáme že jediné monštrum ktoré dokáže spojiť silu Konga a Godzilli je Mothra. Takže poďme ďalej Kong je zranený, dostáva pomocnú ortézu alá Transformers a ide na povrch, Godzille sa to nepáči a tak ide sa na Konga. Všetky súboje či už to medzi Kongom a Godzillou a inými monštrami sú výborné, akciu ide tento film od prvej minúty. Tak ako bolo spomenuté Mothra dokáže spojiť silu Godzilli a Konga a spolu idú do dutej zeme zastaviť ScarKinga ktorý sa chce dostať na povrch a robiť zlobu za pomoci Shima. Scéna kde Kong jazdí na Godzille a ScarKing na Shimovi je parádna ale potom sa predsa dostanem na povrch kde dostane ScarKing naložené a Shimo bude oslobodený a tým pádom ScarKing dostane to čo si zaslúži. Film ma teda milo prekvapil som rád aj za Mini Konga ktorý tiež fajn zapadol a čo to aj málo pomohol. Čiže celkové hodnotenie je veľká spokojnosť, akcie veľa, hudba skvelá, postavy fajn a Godzilla x Kong top. Ešte aby som nezabudol čo sa mi páčilo a to je to že tento film bol viac zameraný na Konga teda bolo to hlavne o ňom, Godzilla tu hrala si myslím vedľajšiu postavu ale to aj Kong v prvom meraní síl medzi ním a Godzillou. Snáď sa dočkám ešte nejakého moster filmu či už to s Godzillou, Kongom alebo inými. Recenzia hotová ( slohová práca by som teda povedal ). P.S scéna za titulkami bohužiaľ nieje :-( . Hodnotenie 8/10. ()

Stepan.Tesac

Jelikož nejsem nějak extra veliký fanoušek Monsterversa, šel jsem na film s očekáváním fajn akčňáku, u kterého se nebudu nudit. To jsem bohužel ale od filmu nedostal. Celý film mi ve finále přišel jako jedna velká slátanina všech možných šílených nápadu scénáristů, které ale bohužel absolutně nefungují. V moment, kdy se na plátně objevila scéna, při které je Kongovi vyměněn zkažený zub, myslel jsem si, že už mě nic nepřekvapí, to jsem se ale mýlil. Film je plný stupidních a nelogických scén jako např. jakási alegorie na pracovní tábor opic, absolutně bizardní rozluštění nástěnných malp hlavní protagonistkou nebo finální souboj, při kterém Godzilla bojuje se Shimem ve stavu beztíže. Film je sice plný akce, ale akce, která není pro mě není nijak uspokojivá, ale spíše unavující. Celkově byl film velkým zklamáním, když vezmu v potaz skvělý snímek jako Godzilla -1.0. 1,5/5 ()

Jaroslaw

Slušný akční výplach,který nejvíce funguje v momentech,ve kterých nesledujeme lidské hrdiny,ale Godzillu s Kongem. ()

Karell840 odpad!

V tom filmu nefunguje vůbec nic. A v té hrůze to není ani zábavné. Marně přemýšlím, kdy jsem viděl něco horšího a asi neviděl. ()

Duocup

Začátek filmu byl trochu pomalý, ale ve druhé polovině se tempo výrazně zlepšilo a děj se stal dynamickým. Efekty nebyly špatné, celkem se to dalo. Šli jsme na film bez jakýchkoliv očekávání a nakonec jsme byli příjemně překvapeni – bylo to dobré. ()

Kecupak

Absolutně absurdní blockbuster :D, vážně jsem nečekal že někdy uvidím tyhle dvě monstra dělat wrestling. Bordel který mi vůbec nic nedal, scénář se totálně ztratil. Řekl bych, že jsme v tomhle dílu dostali nejvíce emocí Konga a ostatních monster, což by nemusel být špatný nápad, kdyby to nebylo tak příšerně zpracovaný. Každopádně věřím že film si najde i své fanoušky, kteří u toho vypnou hlavu a budou bez přemýšlení sledovat tuhle parádu. Mi se to bohužel nepovedlo... ()

Estadra

Fakt jsem se rozmyslela jaké dát hodnocení ... A bohužel nemůžu jinak... Jsou to 2* .....za prvé mě to dějově přišlo jako nesmysl ... A za druhé tento film chtěl jenom ukázat že tvůrci vzkazuji "my vizuální efekty umíme a jsme v tom dobří" jenže čeho je moc toho je příliš...přišlo mě to jako když Kong a Godzilla si prostě potřebují rozbít čumák.... A pak když je to přešlo šli spolu proti zlu. Už se mi nelíbí že Godzilla se změní na růžovou nebo že chrlí led ...tohle už je prostě moc překombinované a úplně zbytečně ... ()

Dannyss

Vskutku očekávaný filmový kousek bohužel ztroskotává na uspěchaném ději a nevýrazných lidských postavách snažící se o formu podivného humoru. Navíc celou délku stopáže působí v postranní, jen jako sada nástrojů podporující akci bojujících titánů. Hledalo by se snadno, kolik scén je ve výsledném produktu nepatřičných a neposouvají děj ani o kousek kupředu. Navzdory tomu však většina bojových pasáží šlape na solidní obrátky a je pozoruhodné sledovat každý prvek souboje. Vnímám snahu o přesunutí značného množství formování příběhu na bedra monster, nicméně tenhle risk se zcela jistě nepotkal se zamýšleným zdarem. Závěrečná bitevní scéna působí sice velkolepě, jenže na druhou stránku také odbytě a snižuje celkový snímek na úroveň mírně nadprůměrného zážitku. 6,5/10. ()

Tusak

Išiel som do kina na veľké digitálne čudá, čo sa budú mlátiť v podpriemernom príbehu. A to som aj dostal. Ľudské postavy sú viac v pozadí ako v predošlých dieloch, čo je len dobre, keďže nestáli veľmi za nič. Scenáristky sa nedalo očakávať nič schopné, takže stávka na istotu bola práve akcia, ktorá sa podarila na výbornú. Stále to ale nezachráni úplne celý film. 7/10 ()

Vampiroza

⭐10/10 (v rámci monsterverse) 📌Nebudu zlej... Pokud nejsi fanoušek monsterverse a nelíbilo se ti jak tyhle filmy fungují... Nechoď... ztratíš 2h života. 📌Ale... Pokud to miluješ nebo si to přinejmenším vždycky užiješ tak makej na to... Je to opět Pecka. Monstrózní, velká, barevná, akční, zábavná. 1. Líbí se mi lidské postavy přičemž jsou vždycky nejvíce kritizovány a označovány za zbytečné a nezajímavé. Já jsem opačného názoru. /Takhle... Nebyly vždy dobré, ale poslední dva filmy jsou řekl bych i klíčové. Samozřejmě že je to titání blockbuster, ale lidské postavy zde hrají malinko klíčovou roli k celému vyvrcholení. 2. Monster požehnaně... To jak špatně naložili s množstvím monster v Godzilla král Monster bylo fakt špatný, ale tady má každá z nich duši. Mytologie a její interakce jsou fakt povedené. Monstrózní bitky jsou zase parádní řežbou a skar king ten je fakt zlověstný. Trošku hůře dopadla nová monsterka shimo. Samozřejmě je trochu indisponovaná, ale nemuselo to být tak dlouhé a mohla mít víc prostoru. Účel ale splnila. 3. Příběh měl hlavu i patu, žádné dlouhé kraviny okolo a jelo to od začátku.... Hodně se mi líbí že z duté země nezbyla jen kulisa ale dali do ní taky trochu toho vlastního příběhu. Což souvisí právě s lidskou rasou. Nebudu prozrazovat ❌. Fakt to mělo dobré propojení mezi sebou a ve vícero záběrech jsem byl až překvapený jak dobře to fungovalo. 4. Užil jsem si to maximálně a jednou nestačilo. Těším se až to uvidím znovu a znovu. ()

divad123

Nová godzila s Kongem je velké zklamání tohoto roku. Věděl jsem co čekat, nekvalitní scénář, urychlený děj a podobně. S těmito aspekty jsem byl ještě před premiérou nějak smířen, ale musím říct že finální produkt je mnohem horší. Film prakticky nedává smysl, nic není pořádně vysvětleno a většinu času jsem se nudil. Godzila je odsunuta na vedlejší kolej a příliš prostoru nemá. Celkově je film takové dobře vypadající nic. ()

Tomas.Bricha

Godzilla x Kong: Nové impérium .. Říkám to rovnou 100 lidí 100 chutí.. byl jsem na tom v kině musím uznat že film není opravdu špatný , když ví s čím má počítat. Ten film není o lidech ale o monstrech. Kong i Godzilla byli uchvátní, barvy moc povedené líbilo se mi to osvětlení které tam bylo.. lidský hrdinové sice měli málo prostoru za to pro mě dobrý emoce, sranda(dá se říct vtipky). Skar King uchvatný záporák a Shimo kterou ovládal pomocí nějakýho krystalu byla taky dobře dělaná opravdu respekt. Užil jsem si film jako takový sem fanda Monsterverse , i když mi malý kousky co tam byli  mě nepřišly cool a nelíbily se mi nějaký pasáže ale i tak za mě 9,5-10 dobré užití velkých potvor ve rvačkách. ()

mdf

Chvílemi,jako........Nekonečný příběh,Propast,Avatar,Glum,Jurský park a trochu wrestlingu,jako bych tam viděl Dwayne Johnsona,všechno je takové  splácané dohromady.Asi výměna zubu,mě zaujala,vizuálně ano,bitky velkolepé,ale jinak... ()

555borac555

Když se člověk zamyslí je to v jádru strašná pitomost, ale je to přesně ten film, kdy se při sledování cítím jako své dvanáctileté já a královský si to užívám. Ději se zde ještě větší šílenosti než v minulém monsterverse filmu. Je tu spousta bitek mezi monstry a stopáž je pěkně svižná, respektive se tu pořad něco děje. Akce je zábavná, sice se tu absolutně neřeší fyzika, ale co už. Scény odehrávající se v duté zemi jsou z hlediska palety barev pěkně barevné a jsou z toho dle ohledu příjemné na oko. Godzilla tu má podobně jako v minulém filmu o něco míň prostoru jako Kong. Pokud chcete adrealinovou akční šílenost, která je sice trochu hloupá a máte rádi kaiju filmy tak tohle zkuste. Minimálně po posledních filmech už víte co zhruba čekat. Dávám 7/10. ()

Stepan.Frank

Nemám slov... 114 minut utrpení. Někdo by už konečně měl Adama Wingarda a  jeho tým poslat někam hodně daleko od téhle látky, protože to, co předvedl  v Godzilla vs. Kong a zejména v tomhle skvostu je naprosto nekoukatelné. Tento "film" je naprostá neúcta ke všemu o co se tenhle Universe na  začátku pokoušel. Jakožto obrovský fanoušek Godzilly jsem trpěl od začátku  až do konce tohohle počinu. Není jediná pozitivní věc, co se o tomhle snímku dá říct, napsala a zrežírovala ho banda nevkusných idiotů, kteří téhle  látce absolutně nerozumí, ani jednou nezapojili mozek při produkci a nikdy neměli být postaveni za kameru. Mé srdce bolí a pláče... ()

jara12

Tento film pokračuje v trendu MonsterVerse směrem k víc akci a méně děje, což může některé diváky zklamat. Nicméně, pokud hledáte jednoduchou a zábavnou pohádku s obřími monstry, může se vám líbit. Režisér Adam Wingard se rozhodl jít rovnou na věc, a tak se od začátku točí hlavně kolem obřích bitev mezi Godzillou a Kongem. Výsledné bitky jsou vizuálně impozantní a dobře zpracované, což dodává filmu poutavost. Na druhou stranu, scény s lidskými postavami jsou slabší a někdy příliš vysvětlující, což působí rušivě. Celkově je to však solidní jednoduchá podívaná pro fanoušky akčního žánru, která se nesnaží být nic víc než jednoduchou zábavou. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (více)