Reklama

Reklama

Godzilla x Kong: Nové impérium

  • USA Godzilla x Kong: The New Empire (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Epická bitva pokračuje! Filmový Monsterverse společnosti Legendary Pictures navazuje na explozivní souboj Godzilla vs. Kong zcela novým dobrodružstvím, které postaví všemocného Konga a obávanou Godzillu proti kolosální neobjevené hrozbě ukryté v našem světě, která ohrožuje jejich existenci - a také naši vlastní. Godzilla x Kong: Nové impérium se hlouběji zabývá historií těchto titánů a jejich původem, stejně jako tajemstvími Ostrova lebek a dalších míst, přičemž odhaluje mýtickou bitvu, která pomohla zformovat tyto výjimečné bytosti a navždy je spojila s lidstvem. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (99)

rollman1 

všechny recenze uživatele

Je to žánrový standard, který mě osobně stačil. Vizuálně nápaditý, akcí naplněný a hlavně zábavný snímek, jenž sbírá body přesně tam, kde by měl. Zamrzí větší absence Godzilly, nevýrazný záporák a souboje monster převážně mimo povrch Země. Mytologie a příběhové věci nedávají vůbec smysl a je to hloupé až do nebes, stejně tak jako předvídatelné. Pokud však dokážete vypnout mozek, užít si opravdovou atrakci pro kina a bavit se u dobře natočené akce, je tento snímek pro Vás jako stvořený. V opačném případě do kina nechoďte. A jestli se dočkáme trojky? Osobně si myslím, že už nebylo třeba ani pokračovat tímto a měl by se Monsterverse nějak uzavřít. Jestli tomu věřím? Ne. Pokud snímek vydělá, závěr trilogie tady máme do pár let. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Neviem, či je to lepšie ako predošlý diel, no určite je to o dva Kongové chlpy a o jednu Godzilu šupinu akčnejšie ako predošlý diel. Nič iné som vlastne ani nečakal. Dvojka pokračuje tam, kde sme skončili, v Kongovom novom domove, dutej zemi, ktorá je tak trochu záhadná a skrývajú sa v nej ďalšie záhady, ďalšie svety, ďalšie nástrahy, ďalšie monštra, ďalšia akcia, no skratka sa v nej odohráva celý tento diel, preto aj ten názov - Nová ríša. Okrem Kong a Godzilly sa vrátilo aj pár postav s predošlého dielu, no tie vlastne ani nikoho nezaujímajú a každý je aj tak zvedavý na Konga s Godzillou. Zatiaľ čo v predošlom diely, dostala opička a jašterka, takmer rovnaký priestor na plátne, tento krát je v hlavnej úlohe Kong, ktorý je tu ako bádateľ, až kým nenarazí na novú civilizáciu, ktorú terorizuje hnusný opičiak. A aj keď je Kong pekne veľký opičák, je v menšine a bude musieť vyjsť na povrch a znovu spojiť sily s Godzillou, ktorá si medzi tým počas filmu, robila na povrchu poriadky s inými Kaiju príšerami a obliekla sa do nového sexi ružového kabátiku, aby sa mohli predávať aj ružové Godzilly. Priznám sa, že som trošku sklamaný s toho, že tu hrá Godzilla iba druhé husle, no koniec koncov som sa nenudil, pretože Adam Wingard aj na druhý krát vie ako zaujať na ploche dvoch hodín. Efekty, či hudba taktiež v pohode, no v závere som čakal aspoň scénu za titulkami, bohužiaľ neprišla, tak vy, čo chcete na ňu tiež čakať, tak nečakajte. Na záver, len dodám, že sa v tomto univerze celkom bavím a dúfam, že sa dočkáme aj ďalších filmov s Monster-verse. 75% - 4* ()

Reklama

Akira777 

všechny recenze uživatele

Je to hrozný, já jdu na akční film o monstrech a chci od toho vztahovku, a filozofické témata na styl, proč vlastně existujeme, a co děláme na téhle planetě. Místo toho dostanu film s monstry, které se mlátí, ale to jsem přece jako divák nemohl čekat, vždyť každý předchozí film o monstrech byl velmi filozofický. ()

baribal 

všechny recenze uživatele

Totalni pitomina, kde je videt strasne moc strihani, ze i ten banalni pribeh prestava davat smysl. Akce fajn, ale zadne bojove combo nema na predchozi dily. Predchozi KxG slapala primarne diky MechaG, ktera to drzela az do konce a bylo to proste wow. Tady se hodinu ceka na orangutana s bicikem. Aspon ten malej pisisvor byl dobrej. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Mozek člověk musí nechat doma, protože v této sérii logiku nehledejte a je to jen o mlácení monster, kde vše ostatní je pouhý mech. Bitky jsou hodně fajn a hlavně Kong si krade celý film v podstatě pro sebe a Godzilla hraje jen druhé housle. Je to asi i tím, že se tvůrci snažili vedle plno zbytečných postav budovat mytologii "duté" země a banálním způsobem z Konga udělat postavu projevující emoce. To se do jisté míry daří a na závěr se to jen rube. Když se zamyslím, tak mě tento díl asi bavil nejvíc i přesto, že laťka není moc vysoko.......60% ()

Galerie (36)

Zajímavosti (7)

  • Původně byl zvažován název „Son of Kong“ – studio Legendary totiž vlastnilo práva na postavu Godzilly pouze do roku 2020, přičemž nebylo jisté, zdali jim je společnost Toho prodlouží. Zajímavostí také je, že stejný název nesl už jeden film z roku 1933. (fiLLthe3DD)
  • Bylo najato více než 750 komparzistů. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (více)

Reklama

Reklama