460 podezřelých

Drowning Mona

460 podozrivých

Mysteriózní / Komedie / Krimi

USA, 2000, 95 min

Dedina vo vleku jednej frustrovanej ženy ("život mi naservíroval len fúru sračiek" ), terorizujúcej všetkých navôkol, vlastnú rodinu nevynímajúc. Pohár pretečie, a jedného dňa končí svoj život po autonehode pod vodnou hladinou, pričom vysvitne, že nešlo o samovraždu. Motív má takmer každý z jej okolia, treba to ale vyšetriť tak, aby sa pokľudný život zvyšnej komunity príliš nenarušil. Pomerne vydarený a vtipný obraz fungovania života a vzťahov v málopočetnej americkej obci komplikuje telenovelový charakter viacerých "žartovných" scén.(6.10.2008)

Taková normální sranda pro odpoledne, když nemáto co dělat. Problém je ale v tom, če na konci filmu, kdy má přijít velké rozzuzlení, se všechno semele tak rychle, že máte pocit, že se tím uč režisér nechtěl moc zabívat. Co se týká herců, tak Bette Midlerová byla skvělá a Casey Affleck tu předvedl jeden z nejhorších výkonů své kariéry. A rozhodně to nebylo kvůli tomu, že byla jeho role pitomě napsaná...(6.6.2005)

No kdo by nechtěl zabít Monu Deaeleyovou. Podle toho jak se chovala k lidem si o to doslova říkala a bylo jen otázkou času, kdy jí někdo zabije. Poškození brzd není moc originální, ale zato to je velmi učinné. Ve špinavém maloměstě, kde zná každý každého vyvstává 460 podezřelých. A pátrání může začít. Často jsme se vraceli v ději, aby jsme se lépe seznámili s minulostí postav, tím co předcházelo Monině smrti a hlavně odkryli viníka. Tato černá komedie není špatná. Myslím, že i přes některé nuance si tři hvězdy zaslouží.(21.3.2013)

Poměrně dobrá komedie, kterou sráží snad jen posledních cca 10 minut. Ten konec je opravdu dost debilní. Herecký výkony docela ujdou snad až na jednu vyjímku. Ta vyjímka je Casey Affleck, protože ten je fakt dost tragickej. Asi to maj v rodině. Zajímavý pak je, že všichni ve filmu používaj vozidla Yugo Koral. Tolik jich člověk nevidí ani v Chorvatsku.(22.9.2006)

Spousta výborných herců v nepříjemných rolích, zajímavá zápletka, uvěřitelné prostředí a také povahy a chování lidí na malém městě. Exhibice Jamie Lee Curtis a vozítek Yugo, ale co je to platné, když dohromady to bylo často tak nudné, že bych nejradši strčil J. L. Curtis do jednoho Yuga a zmizel s ní od těch trapáků co nejdál...třeba i do Bělehradu. 55%.(12.2.2009)