Byl jednou jeden... život

• Francie Il était une fois... la vie (více)

Epizody(26)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

fallanga

U tohohle jsem se skvěle bavil, bohužel jsem si z toho strašně málo odnesl. Ale pro malé dítka v předškolním věku rozhodně doporučuji. ()

MindTuber

Jeden z nejlepších naučných animovaných seriálů, který kdy vznikl. Přesně takhle vypadá škola hrou. Jako malého mě to bavilo a hlavně i hodně naučilo. Síla seriálu spočívá ve způsobu předávání informací, někdy i o celkem složitých mechanismech fungování lidského těla, srozumitelnou formou, která baví. Animace možná neuchvátí, ale zachycení struktur lidského těla i přes jistou stylizaci odráží skutečnost až spodivující přesností. Nesmím opomenout ani skvostný soundtrack od Michela Legranda a hlas Sandry Kim (doporučuji La vie (1986) :)). Pětka, o které nemusím pochybovat! ()

Scraffy

Milujem to! Povinnosť pre všetky školy a špeciálne pre predmet biológia. Akurát tam ešte chýba rozmnožovacia sústava. ()

DadysGirl

Serial meho detstvi, ktery jsem s nadsenim znovuobjevila jako mama petilete zvidave holcicky… smysluplnna televizni tvorba, ktere neni nikdy dost. Navic nadcasova… ()

maeb

S trochou nadsázky mohu říct, že mi tento seriál dal o lidském tělu vác vědomostí než celá základní škola:-) Ještě teď si pamatuju, jak jsem to tenkrát "žral". ()

hull

Nejlepší z výchovných seriálů made in France. Kvalitní zábava, při které si ani nestihnete uvědomit, jak prudce se vzděláváte. ()

Spectacle

Geniální animovaný seriál podávající složité fungování lidského organismu krásně jednoduchou a srozumitelnou formou. Jako dítě jsem ho miloval, i když jsem úplně nechápal, co tam říkaj :-) Nezapomenu na červený krvinky, jak šlapaly s kyslíkem na zádech :-) ()

o.p.a.t

Pamatuji si, když jsem kvůli tomuto seriálu před několika lety o víkendu vstával, abych se podíval na epizody, které v tu chvíli vysílali na ČT1. ()

Renie42

Jak jsem si přála být maličkou krvinkou a poznat lidské tělo. Už i táta mi říkal, že budu doktorka, když se na to dívám, ale to jaksi na to nestačí :-). Díky tomu jsem poznala, jak to v lidském těle chodí, na co všechno je a tak podobně. Když jsem si to před nedávnem pustila, stále je ve mě ta dětská duše, která ten seriál neskutečně zbožňovala. ()

vlKousek

Tohle je pro mne opravdová klasika, protože jako malý jsem sledoval na ČTčku pořad magion a dá se říct, že vlastně jen kvůli tomuhle seriálu, který tam běžel a to mluví za vše :)) ()

Hulkee

Celkem se divím že jsem tenhle seriál zapoměl ohodnotit, asi to bude tím že jsem měl jednu dobu nastaveno zobrazování orig. názvů filmů a ten francouzký mi tolik neřekl. Klasika, na kterou jsem se vždy v 7:30 či 8:30 ráno díval v televizi už od opravdu útlých let po pokémonech. Musím si to dát do TOP 10 ()

Caliboss

jako dítě jsem na to nehorázně ujížděl a představoval jsem si ty boje s bacily vždy když jsem byl nemocný! plný počet ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč