Lovci lvů

USA, 1996, 109 min

Stephen Hopkins

William Goldman

Vilmos Zsigmond

Jeden z filmů, který ve mně zanechal příliš silný dojem a to s pachutí strachu a hrůzy. Přestože obdivuji divokou přírodu, tak pouze prostřednictvím dokumentárních pořadů. Neměla bych ani odvahu vyjet s organizovanou výpravou za takovým dobrodružstvím, protože nevěřím, že by mě průvodce ochránil. Jeden můj kamarád mi vyprávěl příhodu ze své dovolené v Kenyi, kdy mu místní ozbrojený průvodce jasně naznačil, že by nezastřelil na obranu zvíře, které by se proti nim rozběhlo, protože lidí je prý hodně a to zvíře je na pokraji vyhynutí. Takže si dokážu představit tu hrůzu, kterou museli dělníci a obyvatelé prožívat, když je terorizovali dva velmi chytří predátoři z řad šelem kočkovitých, pasující se na panovníky všeho zvířectva.(21.11.2013)

Dobrodružné snímky, kde osadenstvo bojuje s atakmi zvieracieho spoločenstva si zvyknem vychutnávať na plné dúšky. A to, že ma má baviť duo Kilmer - Douglas je v tomto prípade ďalším plusom a zároveň dôvodom prečo s určitosťou nejdem s hodnotením nižšie ako štyri hviezdičky.(27.5.2006)

Výborný snímek, ke kterému nemám slov. Režisér Hopkins vše ukočíroval bezvadně. Lvi jsou v jeho podání větší předátoři, než ti vesmírní lovci, které v Predatorovi 2 také kočíroval!(20.2.2003)

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Theme from the Ghost and the Darkness ,2. The Bridge ,3. Catch a Train ,4. Lions Attack ,5. First Time ,6. Starling's Death ,7. Lions Reign ,8. Preparations ,9. Remington's Death ,10. Prepare for Battle ,11. Final Attack ,12. Welcome to Tsavo ,13. Hamara Haath (Our Hand Unite) ,14. Dueling Chants, Pt. 1: "Jungal Bahar" ,15. Safari Ya Bamba ("Journey to Bamba") ,16. Terere Obande ,17. Iye Oyeha ,(10.5.2011)

No nevim, na to jaky mel tento film pochvalny recenze mi pripadal dost nudnej - vzhledem k tomu, ze je povazovany za dobrodruzny.(23.5.2002)

• Om Puri

• - Podplukovník Col. Patterson vlastnil kůže a lebky oněch dvou lvů. Roku 1924 je prodal muzeu Field v Chicagu za 5,000$. (HellFire)

• - Film vznikl podle knižní předlohy Williama Goldmana, o níž se už prezident Theodore Roosevelt vyjádřil jako o "nejhrůzostrašnější knize inspirované skutečnou událostí". (Rodriguez)

• - Postava Michaela Douglase je smyšlená. Oba lvy zabil John Patterson. (HellFire)