Reklama

Reklama

Lovci lvů

  • USA The Ghost and the Darkness (více)
Trailer

Obsahy(1)

Michael Douglas a Val Kilmer bojují s nebezpečnými zvířaty uprostřed africké přírody.
Stavební inženýr, plukovník John Henry Patterson přijímá od cynického podnikatele Beaumonta snad nejtěžší úkol svého života - stavbu železničního mostu ve východní Africe. Britové se tam snaží předstihnout německou a francouzskou konkurenci. Most má být postaven za pět měsíců. Za šest měsíců Patterson očekává narození dítěte, a tak chce být ve stejnou dobu doma. Při realizaci úkolu však nepřekonává jen stavební problémy, ale musí se dočasně proměnit v lovce lvů, kteří napadají domorodé dělníky. Proti záludnému páru krvelačných zvířat přezdívaných Duch a Temnota je téměř bezmocný. Dokončení železniční tratě do oblasti slonoviny je tak silně ohroženo. Patterson si proto na pomoc proti lvům přizve zkušeného lovce Charlese Remingtona...
Skutečnými událostmi inspirovaný dobrodružný film režiséra Stephena Hopkinse, jehož děj se se odehrává v roce 1896 ve Tsavu (dnešní Keni). Profesionálního lovce lvů Charlese Remingtona ztvárnil Michael Douglas (Honba za Klenotem Nilu, Skandální odhalení, Americký prezident). Neohroženého stavitele Pattersona si zahrál Val Kilmer (Přísně tajné, Top Gun). Američí filmaři úspěšně těží z nádherné a divoké africké přírody, natáčelo se v Jižní Africe v rezervaci Songimwelo Game v provincii Mpumalanga. Přitom bylo použito drezúrovaných lvů i jejich animatronických modelů. Velkou zásluhu na úspěchu snímku má uznávaný scenárista William Goldman (je podepsán například pod tituly Butch Cassidy a Sundance Kid, Všichni prezidentovi muži, Maratonec, Chaplin), který již ve scénáři dokázal příběhu vtisknout rafinované napětí. Kameru vedl proslulý kameraman Vilmos Zsigmond (Někdo se dívá, Nebeská brána).

Rok 1896. V tábore Tsavo vo východnej Afrike stavia britská vláda posledný úsek železničnej trate s dĺžkou 580 míľ z Mombassy k Viktóriinmu jazeru. Briti sa ponáhľajú, aby prekonali konkurenčné krajiny v získaní lukratívneho obchodu so slonovinou vo východnej Afrike, a na to je železnica nevyhnutná. Podplukovník Patterson (VAL KILMER) má postaviť most cez rieku Tsavo - záverečný úsek budovanej trate. Táto úloha sa však mení na nočnú moru. Tábor začnú prepadávať ľudožrútske levy, ktorí čiernych delníkov doslova decimujú. John sa musí vyučiť za lovca levov. Preto povolá skúseného lovca Charlesa Remingtona (MICHAEL DOUGLAS). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (308)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ó dono Kláro, kde se tu vzal ten lev? A hned dva..? Stálí hosté restaurace Tsavo, hladový Duch a nenažraná Temnota, si nejraději vybírají z jídelníčku tmavou domácí zabijačku či indickou kuchyni a brzy taky na doporučení dietologa nejspíš dostanou zálusk na bílé čerstvé maso. Nejvyšší čas volat Pampaliniho Douglase, protože domácí krb si žádá novou předložku.. Solidní výprava, hudba Goldsmithe a hřbety kočkovitých šelem ve vysoké trávě místo žraločích ploutví protínajících mořskou hladinu, přesto však zůstává neodbytný pocit, že šlo z daného námětu vytěžit mnohem víc. ()

Žralok 

všechny recenze uživatele

Rok 1896. V Africkém Tsavu pomalu vrcholí stavba železnice. Toto dílo se ovšem náhle změní v noční můru. Na dělníky začnou útočit dva lidožravý lvi. Domorodí dělníci dostávají strach a odmítají dále pracovat. Oběma vražedným zvířatům začnou přisuzovat nadpřirozené schopnosti. Dají jim přezdívku Duch a Temnota a myslí si že jde o ztělesnění samotného ďábla. Tyto události donutí podplukovníka Pattersona (VAL KILMER) aby se spojil se zkušeným lovcem Remingtonem (MICHAEL DOUGLAS) a společně vyrazili do boje proti těmto krvelačným šelmám. Film byl inspirován skutečným příběhem ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemný dobrodružný film s drsnými podmienkami a scenériou Afriky. Pôsobí jemne zo stránky rodinnej, no tiež si nedáva servítku pred ústa pri scénach z poľovačky a pri ukážkach krvilačnosti levov. Ozajstná poľovačka a dobrodružstvo však začína až po príchode Douglasa, ktorý sa mi sem hodil ako málo v ktorých filmoch. 80%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $55miliónovTržby USA $38,619,405Tržby Celosvetovo $75,000,000║ Tento dobrodružný film ma zakaždým zaujme, takže sa k nemu vždy rád vraciam, krásne prostredie, napätie, hudba a dobre vitipované obsadenie na čele s výborným Val Kilmerom. /90%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Skvělý dobrodružný film se vším co je třeba - nádhernou přírodou, pořádnou dávkou napětí a překvapení, výbornou hudbou Jerryho Goldsmithe, jinými slovy s perfektní atmosférou...a navrch se skvělým Michaelem Douglasem a zdatně sekundujícím Valem Kilmerem, který byť by měl být hlavním hrdinou, na mistra Remingtona opravdu nemá;) ()

Galerie (71)

Zajímavosti (12)

  • Na natáčení se podílelo celkem 5 lvů. Scény, ve kterých lvi zápasili, byly natáčeny se lvem Sud z Kalifornie. Naopak běh a skoky obstarali francouzští cirkusoví lvi Voltanem a Romanem, přičemž Voltan byl rodičem Romana. Poslední dvojice Bongo a Ceasar pak točili scény, ve kterých vystupovali oba lvi naráz, protože oba byli zvyklí již od mládí vystupovat společně. (Caaslav)
  • Film vznikl podle knižní předlohy Williama Goldmana, o níž se už prezident Theodore Roosevelt vyjádřil jako o "nejhrůzostrašnější knize inspirované skutečnou událostí". (Rodriguez)
  • Skutečný podplukovník Col. John Henry Patterson vydal knihu se svými zážitky "The Man-Eaters of Tsavo." (HellFire)

Související novinky

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Reklama

Reklama