Lovci lvů

The Ghost and the Darkness

Lovci levov

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1996, 109 min

Rozpočet $55miliónovTržby USA $38,619,405Tržby Celosvetovo $75,000,000║ Tento dobrodružný film ma zakaždým zaujme, takže sa k nemu vždy rád vraciam, krásne prostredie, napätie, hudba a dobre vitipované obsadenie na čele s výborným Val Kilmerom. /90%/(29.6.2005)

Taková polonuda v kombinaci se skvělými hereckými výkony. Občas něco zajímavýho - tu záběr kamery, tu hláška, tu střih. Jinak poměrně zaslouženě film, co skončil jako alternativa komerčních televizí pro sobotní večery. Jednou za x let neurazí, ale s čistým svědomím na něj v nejbližších měsících zapomenu. Oceňuju jistou "nepřehnanost", kterou nemyslím nic konkrétního a nemám chutí ani sil, abych se o ní rozepisoval. Jen vězte, že něco takovýho, co možná taky pocejtíte, se mi líbilo.(3.9.2009)

Skvělá podívaná. Val Kilmer a Michael Douglas v hlavních rolích dvou lovců, kteří se v roce 1898 vydali po stopách dvou lidožravých lvů přezdívaných domorodci Duch a Temnota. Fascinující dobrodružný příběh napsal jeden z nejlepších hollywoodských scénáristů staré školy William Goldman. Navíc tohle byla první hvězdná role Kilmera a nejlepší film Hopkinse!(24.11.2010)

Jeden z filmů, který ve mně zanechal příliš silný dojem a to s pachutí strachu a hrůzy. Přestože obdivuji divokou přírodu, tak pouze prostřednictvím dokumentárních pořadů. Neměla bych ani odvahu vyjet s organizovanou výpravou za takovým dobrodružstvím, protože nevěřím, že by mě průvodce ochránil. Jeden můj kamarád mi vyprávěl příhodu ze své dovolené v Kenyi, kdy mu místní ozbrojený průvodce jasně naznačil, že by nezastřelil na obranu zvíře, které by se proti nim rozběhlo, protože lidí je prý hodně a to zvíře je na pokraji vyhynutí. Takže si dokážu představit tu hrůzu, kterou museli dělníci a obyvatelé prožívat, když je terorizovali dva velmi chytří predátoři z řad šelem kočkovitých, pasující se na panovníky všeho zvířectva.(21.11.2013)

Nádherne nasnímaný a strhujúci dobrodružný spektákel s ohromujúcou a dokonalou hudbou Jerryho Goldsmitha. Val Kilmer pre mňa osobne nieje herec, ktorý by stvárňoval pre mňa nejako sympatické postavy ( výnimka vo filme WILLOW ), v tomto prípade však mením názor. Michael Douglas, to je bez komentára, do úlohy lovca-veterána sadol skvelo. Žánrová lahôdka, jedna z najlepších v 90. rokoch.(5.11.2010)

• - Lvi z Tsava se stali lidožravými zřejmě kvůli neobvyklé zubní nemoci, kterou údajně trpěli. Ta jim znemožňovala lovit jejich přirozenou kořist. Počet jejich obětí – 140 – je s největší pravděpodobností dost nadsazený. (HellFire)

• - Skutečný podplukovník Col. John Henry Patterson vydal knihu se svými zážitky "The Man-Eaters of Tsavo." (HellFire)

• - Během Pattersonova (Val Kilmer) vstupního pohovoru je na jedné z map znázorněna Aljaška jako stát USA. Ta se však součástí Spojených států stala až v roce 1959, tedy několik desetiletí poté, co se příběh filmu odehrává. (Caaslav)