poster

Lovci lvů

 • USA

  The Ghost and the Darkness

 • Slovensko

  Lovci levov

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1996, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  ****

  Najlepšia variácia Spielbergovich Čeľustí. Africké dobrodružstvo Stephena Hopkinsa (Predátor 2, Stratení vo vesmíre) inšpirované skutočnými udalosťami, vo svojej dobe komerčne prepadlo a kritiky tiež nepatrili k najlepším. Oboje nezaslúžene. Boj Vala Kilmera a Michaela Douglasa s ľudožravými levmi dokáže aj po rokoch strhnúť. ako bonus ponúka kameru Vilmosa Zsigmonda a hudbu Jerryhoho Goldsmitha. Oscar za strih zvukových efektov. 9/10(16.3.2016)

 • Tyler
  *****

  Když se ohlédnu zpátky, připadá mi, že „Lovci lvů“ byli posledním opravdovým dobrodužným filmem v našich kinech. A ani po těch 15 letech (je vůbec možné, že je to tak dávno?) neztratili nic ze svého kouzla. Právě naopak, za ten čas vůbec nezestárli a v mých očích se přetavili v nadčasovou klasiku… Pláně porostlé suchou a větrem neustále provívanou trávou skýtají dokonalý úkryt pro záludné predátory, jejichž dravost jako by ztělesňovala odpor země vůči spoutání civilizací. Řádění Ducha a Temnoty přináší hrůzu a smrt, oblast Tsavo (jak prozíraví byli domorodci, když toto místo pojmenovali „Místem krveprolití“!) se stává dějištěm vyhroceného souboje mezi člověkem a zvířetem. V této krajině se muž bez rychlých reflexů a pořádné pušky v ruce mění ve snadnou kořist - na jedné straně jej příroda mámí svojí krásou, aby ho pak bleskově a krutě připravila o život. Masakr rozpoutaný dvojicí šelem vráží klín do lidské soudržnosti, vzájemnou loajalitu nahrazuje pradávný primitivní instinkt, touha přežít. Vzduch je prosycen pachem krve a strachu… A vy si tohle všechno můžete vychutnat v klidu kinosálu nebo domova, nechat se přimrazit k sedačce skvěle zvládnutou atmosférou podpořenou vynikající hudbou a především až neuvěřitelně uvěřitelnou prací s titulními kočkovitými šelmami. Kamera přirozeně střídá okouzlující panoramata s krvavými detaily, charizmatičtí lovci lvů představovaní hollywoodskými hvězdami i domorodými „přihrávači“ bezchybně odvádějí svoji práci… A vy se prostě díváte na pravý dobrodružný film. Tak si ho užijte, stojí za to!(31.1.2011)

 • corpsy
  *****

  Nádherne nasnímaný a strhujúci dobrodružný spektákel s ohromujúcou a dokonalou hudbou Jerryho Goldsmitha. Val Kilmer pre mňa osobne nieje herec, ktorý by stvárňoval pre mňa nejako sympatické postavy ( výnimka vo filme WILLOW ), v tomto prípade však mením názor. Michael Douglas, to je bez komentára, do úlohy lovca-veterána sadol skvelo. Žánrová lahôdka, jedna z najlepších v 90. rokoch.(5.11.2010)

 • SOLOM.
  ****

  Tento dobrodružný hororový snímek patří mezi vůbec nejlepší kousky známého režiséra Stephena Hopkinse. Film získal řadu přestižních nominací a ocenění mimo jiné i jednoho Oscara. Největší prioritou snímku jsou nejen skvělé herecké výkony a gradující atmosféra, ale i nádherná africká krajina, která je skutečnou pastvou pro oči.(21.9.2010)

 • Gilmour93
  ***

  Ó dono Kláro, kde se tu vzal ten lev? A hned dva..? Stálí hosté restaurace Tsavo, hladový Duch a nenažraná Temnota, si nejraději vybírají z jídelníčku tmavou domácí zabijačku, či indickou kuchyni a brzy taky na doporučení dietologa nejspíš dostanou zálusk na bílé čerstvé maso. Nejvyšší čas volat Pampaliniho Douglase, protože domácí krb si žádá novou předložku.. Solidní výprava, hudba Goldsmithe a hřbety kočkovitých šelem ve vysoké trávě místo žraločích ploutví protínajících mořskou hladinu, přesto však zůstává neodbytný pocit, že šlo z daného námětu vytěžit mnohem víc.(7.2.2011)

 • - Skutečný podplukovník Col. John Henry Patterson vydal knihu se svými zážitky "The Man-Eaters of Tsavo." (HellFire)

 • - Lvi z Tsava se stali lidožravými zřejmě kvůli neobvyklé zubní nemoci, kterou údajně trpěli. Ta jim znemožňovala lovit jejich přirozenou kořist. Počet jejich obětí – 140 – je s největší pravděpodobností dost nadsazený. (HellFire)

 • - Příběh se měl odehrát v Keňa, avšak kvůli vysokým daním proběhlo natáčení v Jižní Africe. (Martrix)