Lovci lvů

The Ghost and the Darkness

Lovci levov

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1996, 109 min

Nejlepší je na celém filmu hudba. Opravdu seděla jako sedinka na záchodovém prkýnku. Působivé byla i scenérie. V určitých momentech se tvůrcům podařilo vybudovat i jakýsi náznak napětí, což mě dost překvapilo. Zbytek už úžasný nebyl. Docela mě štvala hlavní postava, kterou ztvárnil Val Kilmer. Val Kilmer je totiž trapný a má předkus. Nejtrapnější byla na tom celém akce. Chudáci lvi zkrátka neměli možnost odhadovat, co po nich cvičitel přesně žádá. Veškeré jejich výpady a útoky tak působily maximálně komicky až teatrálně. Na jedno pokoukání dobré, ale opravdu žádná sláva. Slabší 3 hvězdy.(10.6.2016)

Opět se my potvrdilo to, že nejlepší thrillery se točily v 90tých letech a s Douglasem! I když tady to zase tak o Michaelovi nebylo. Tahoun je bezpochyby Val Kilmer, který v tu dobu měl celkem extra fazónu! Navíc kvalitních a dobrých dobrodružných filmů je taky málo. Pan Hopkins divákům podal film naprosto lahůdkově, lvi byli nádherní, i když hroziví, a Afrika vystřihlá jak z pohlednice! Při dnešní módě "úúúúúchvatného" digitálu mě tento snímek zase připoměl, jak náročné to tenkrát všichni kolem filmu měli a jak bravurně si s tím všichni poradili! A nesmím opomenout, že mi filmek doporučil Lefty86 :) 80%(11.1.2015)

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Theme from the Ghost and the Darkness ,2. The Bridge ,3. Catch a Train ,4. Lions Attack ,5. First Time ,6. Starling's Death ,7. Lions Reign ,8. Preparations ,9. Remington's Death ,10. Prepare for Battle ,11. Final Attack ,12. Welcome to Tsavo ,13. Hamara Haath (Our Hand Unite) ,14. Dueling Chants, Pt. 1: "Jungal Bahar" ,15. Safari Ya Bamba ("Journey to Bamba") ,16. Terere Obande ,17. Iye Oyeha ,(10.5.2011)

Skvělá podívaná. Val Kilmer a Michael Douglas v hlavních rolích dvou lovců, kteří se v roce 1898 vydali po stopách dvou lidožravých lvů přezdívaných domorodci Duch a Temnota. Fascinující dobrodružný příběh napsal jeden z nejlepších hollywoodských scénáristů staré školy William Goldman. Navíc tohle byla první hvězdná role Kilmera a nejlepší film Hopkinse!(24.11.2010)

Tento dobrodružný hororový snímek patří mezi vůbec nejlepší kousky známého režiséra Stephena Hopkinse. Film získal řadu přestižních nominací a ocenění mimo jiné i jednoho Oscara. Největší prioritou snímku jsou nejen skvělé herecké výkony a gradující atmosféra, ale i nádherná africká krajina, která je skutečnou pastvou pro oči.(21.9.2010)

• - Lvi z Tsava se stali lidožravými zřejmě kvůli neobvyklé zubní nemoci, kterou údajně trpěli. Ta jim znemožňovala lovit jejich přirozenou kořist. Počet jejich obětí – 140 – je s největší pravděpodobností dost nadsazený. (HellFire)

• - Postava Michaela Douglase je smyšlená. Oba lvy zabil John Patterson. (HellFire)

• - Film vznikl podle knižní předlohy Williama Goldmana, o níž se už prezident Theodore Roosevelt vyjádřil jako o "nejhrůzostrašnější knize inspirované skutečnou událostí". (Rodriguez)