Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Báru hledá policie. Schová se do obchodního domu Zlatá labuť. Tím spustí řetězec událostí, které ovlivní osudy mnoha dalších lidí. Je březen roku 1939. Majitelé obchodního domu Kučerovi řeší zásnuby syna, zatímco pianistka Marta zažije jeden z nejhorších večerů svého života... (TV Nova)

Recenze (45)

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Tak nevím. Něco je fajn, ale hrozně se mi do hlavní role nehodí Marta Dancingerová, které tu provorepublikovou postavu ani na minutu nevěřím. A ot není o tom, že by mi vadila obecně, třeba v Kukačkách se mi líbí. Jen tohle je nějak mimo mísu. Zato se mi líbí Kristýna Ryška, pochopitelně paní Kolářová a pan Kostka. A Roman Vojtek... proč? Resp. proč ty aranže jsou tak pitomé? To tam nemohli dát někoho jako Ondřej Havelka? Jsem tak podivně rozpolcená, nevím, jestli se mi to líbí nebo ne. Tak dám další díl a uvidíme. ()

FIAT 500 

všechny recenze uživatele

První díl české verze překvapivě lepší než slovenské (třeba u Pana profesora je slovenská verze mnohem lepší než česká)... Herci méně přehrávají, casting je až na hlavní herečku také výrazně výrazně lepší a i příběh je trochu jiný - lepší... Celkově to působí tak nějak uvěřitelněji než na Slovensku... Jestli to bude podobná trefa Novy jako loni Chlap, je otázkou, ale minimálně pilotní epizoda až překvapivě slušně baví a dějové linky jsou rozehrány také docela zajímavě... ()

Reklama

Anet21 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

⚪Asi o 40% lepšie ako slovenská verzia. Príbeh je jemne pozmenený, čo len prospelo, hlavne sa viac drží akejsi sedliackej logiky (napr. pýtanie si dokladov od osoby, ktorá niekam nastúpila pracovať, príchod reálnej osoby, za ktorú sa zlodejka vydáva a pod.), hlavná postava má byť očividne taká tá ,,Mařenka od rány," ktorá vždy povie prvé, čo si myslí a je správaním v kontraste s tou vyššou posch triedou, čo niekedy vyjde, niekedy nie, keďže hlavná herečka nie je úplne 100% dobrý výber, predovšetkým do takéhoto dobového seriálu. Celkovo ale majú herci medzi sebou lepšiu chémiu a Kostka je o niekoľko tried lepší herec ako Horváth.⚪Set pôsobí dobovejšie, aj výber šiat či bytových doplnkov je lepší ako v slovenskej verzii, celkovo táto česká verzia pôsobí ,,reálnejšie," slovenský ekvivalent je výpravou skôr ako nejaký denný lacnejší seriál, čo demonštruje už len 5-korunové úvodné slovenské intro, ktoré vyzerá ako vyrobené v movie makeri a ktoré v tejto českej verzii tiež pôsobí filmovejšie.⚪Inak, ale zase podivná práca s hudbou, pracuje sa konečne s českými dobovými hitmi, ale zase sú upravované do modernej popovej podoby, čo nemá zmysel a vôbec to nemuselo byť. Ale stále lepšie ako slovenské vykrádanie PMJ a jeho youtube playlistov.⚪Scenár, resp. dialógy budú hlavný kameň úrazu aj v tomto prípade, 90% času jazyk ani komunikácia neznie dobovo. Ak by si ale divák mal vybrať, tak sa zdá, že radšej túto českú verziu.⚪ ()

callix odpad!

všechny recenze uživatele

Postavy deklamují jako roboti, všechno neosobní, moderní mluva, atmosféra první republiky ani náhodou. Ulice naroubovaná do kulis první republiky. A ten moderní song co tam zpíval Vojtek bylo jako co? Asi bylo těžký tam dát něco dobovýho, něco třeba jako Havelka a jeho  Melody Makers. To by ale nováci nepobrali. ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama