Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeff čeká na soud a jeho otec se zatím pere s vlastními démony. Policie v Milwaukee by si ráda zachovala tvář a rodiny obětí sdílejí svoje příběhy. (Netflix)

Recenze (18)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Znovu obracíme perspektivu, Jeffa necháváme někde vzadu tiše přemýšlet o svých zločinech a zaměřujeme se na přízraky, které zanechal v rodině své i rodinách svých obětí. Zejména pohledem zlomeného otce se vracíme k drobným detailům, které možná mohly něco změnit, kus Jeffreyho života ovlivnila také matka, která pak v době jeho dospívání od rodiny pláchla – i to dává vyprávění zajímavý rozměr. Oba, matka s otcem, přijímají po svém vlastní zodpovědnost. Zpracování Dahmerova (1960–1994) příběhu se ujal seriálový hitmaker. Ryan Murphy – a můžu v pohodě konstatovat, že i tady zabodoval. Další intenzivní díl. ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"I still think you can be treated." Ale pak se směje, když mu Jeff vykládá, že to začalo, když s ním pitval zvířata, co našli mrtvé... :) A matka? Ta bohužel byla pořád jen výsměch. Místo toho, aby svému synovi čelila, raději to "opět" chtěla ukončit a vyhnout se zodpovědnosti. Rodiny přeživších do toho mají také, co mluvit, jiní to nevydrží a zmůžou se jen na řev. ()

Reklama

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na konci epizody mi přišlo (a nejen mně), že se tvůrci skoro snažili, aby nám Jeffa bylo trochu líto. Že nikdo nebyl schopen zastavit tu hrůzu co udělal, a že těch příležitostí bylo až až... Díl pojmenovaný a zaměřený hlavně na Jeffova otce Lionela, který si teď celou vzniklou situaci dává za vinu. Na parametry epizod minulých si troufám říct, že to mohlo být zpracováno o chlup lépe, ale i tak se jedná o nadstandart seriálové tvorby. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z těch zajímavějších epizod. Pro soudní líčení mám slabost. Obzvlášť pro ta americká emocionální, kde argumenty nefungují. Navíc mě docela baví sledovat rodinku roku kolem Jeffa. Tato epizoda se točila hlavně kolem ní. Zjišťovalo se kde, kdy a kdo co posral, že si Jeff oblíbil zrovna takhle neobvyklou kratochvíli, jako je vraždění a pojídání různých kulturních menšin. Obešlo se to celé bez těch trapných vražd, kde stejně nebylo nic vidět. Takže za mě vesměs spokojenost. [70 %] ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, rozsudek už proběhl a vzhledem k tomu, co o Dahmerovi vím, už v jeho životě nezbývalo mnoho podstatných událostí, proto mě mate, že do konce seriálu zbývají ještě dva díly. A abych řekl pravdu, mám z toho dost velké obavy. K ději osmé epizody mám dvě podstatnější poznámky. Opět musím tvůrce pochválit za fakt, že nezapomněli na oběti; k tomu totiž dochází až příliš často a, bohužel, nejen ve filmech a seriálech ale hlavně v reálném životě. Skutečným obětem trestných činů se dostává pramálo podpory či pozornosti, zato se převelice dbá o práva odsouzených vrahů a násilníků a spousta mediální pozornosti je věnována "obětem", které si vzpomínají na příkoří, jež na nich byla údajně páchána před dvaceti až třiceti lety. No, a ta druhá poznámka se týká negativ. Nemohl jsem si nevšimnout, že Netflix využil obětí ke své BLM agitce, která mi ale v souvislosti s Dahmerem nedávala smysl. Bylo by něco jiného, kdyby své činy páchal z rasové nenávisti, ale to byl zrovna problém, který se ho vůbec netýkal. Jasně, pokud šlo o městské autority, to bylo něco jiného, ale i tak musím říct, že tato agitace silně podkopává všechno to dobré, co jsem na seriálu pochválil ve vztahu k obětem. / Poučení: Nerad bych se dočkal doby, kdy se bude muset přeživší oběť omlouvat útočníkovi. I když... Mám pocit, že už to proběhlo. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy rodiny obětí mluví k Jeffreymu Dahmerovi (Evan Peters) v soudní síni, jsou všichni stejně oblečeni, jako lidé ze skutečných záběrů z jeho soudu. (Takeshi666)

Reklama

Reklama