VOD (1)

Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

Trailer

Josefin

Ole Bornedal natočil šťavnaté soustíčko, všechno už tu někdy bylo, ale i tak. Ewan McGregor jako mladý hlídač na patologii, kde se bojí i on sám. Slušný výkon Nicka Nolte, pointa je sice ve vzduchu, ale pořád to není jisté. Hezká jednohubka na jeden večer. Josh Brolin v akci, co si s tou rukou udělám? ()

Lucasion

Ewan McGregor jako mladík co vezme zajímavou práci nočního hlídače v márnici. Zkrátka pořádná práce, na kterou potřebujete koule! On bude upozorněn, že to je velmi náročná práce a je potřeba minimálně rádio a ústní vodu. I přesto se neohroženě s baseballovou pálkou plíží po chodbách márnice za divnými zvuky. Atmosféra v márnici na mě fungovala dobře. Děsivé zvuky a pěkná práce kamery. Mezitím ovšem ve město někdo zabijí šlapky a vyřezává jim oči. Martin (Ewan McGregor) se tak dostává do nebezpečné hry na život a na smrt. Ponurá atmosféra funguje, a napětí taky. Jakmile se, ale jednou kamera odváží poukázat na vraha, stává se z příběhu pouze one killer vyvražďovačka s jediným účelem přežít. Ujetý Josh Brolin, parádní Nick Nolte a mlaďounký Ewan McGregor. Pěkný krimi/horor, který má jednu zásadní chybu a to, že napětí nemá ke konci smysl. (59 %) ()

Karlos80

Lehce nadprůměrný emotivní thriller s hororovými prvky ..Dusná atmosféra nočních reálů pochmurné nemocniční budovy, dovedné manipulování s napětím a falešnými stopami. Velmi kvalitním prvkem filmu je i samotná živá hudba..Nevím, co máte proti samotnému dramatickému finále, podle mého se povedlo a zas tak průhledné a laciné nebylo..Tipoval jsem tři osoby a nakonec jsem se zmýlil. :-( Povedený film v hlavní roli s Ewanem McGregorem (student práv Martin) a Nickem Noltem (detektiv Cray), který nepředvedl zas až tak vyjímečný výkon, ale strach a nejistota z něj opravdu sršely..Dobrá byla i labilní sedmnáctiletá prostitutka Joey (Alix Koromzay) ve scéně v restauraci:-) ()

cariada

První polovina snímku je spíš nudná ,uvidíme jednu vraždu. A pak sleduje studentíka jak si přivydělává hlídáním po nocívh kdesi v nemocnici u mrtvol. Jenže ho tam lecos leká a jeho kámoš si z něho dělá srandu. Do toho se tu ukáže policajt co ho zasvětí do případu oné vraždy. Jenže pak se ukazuje ,že někdo se snaží studenta do té vraždy namočit. Je tu další vražda.,která už je přímo nasražená na něj ,jenže kdo se to snaží na něj hodit? No není to nic těžkého uhodnout i se nám to hned ukáže a začíná boj o život. No ponurejší krimi/horor ,kterému ,ale chybí větší nápaditost a více lekavých scén. ()

• Film je americkým remakem o tři roky staršího dánského Nattevagten stejného režiséra. (oLí)
  • Jméno herce Johna C. Reillyho se neobjeví ani v úvodních, ani závěrečných titulcích, přestože hraje důležitou vedlejší postavu zástupce inspektora. (=woody=)