poster

Hlídač mrtvých

 • USA

  Nightwatch

 • Slovensko

  Strážca mŕtvych

Thriller / Horor

USA, 1997, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radiq
  ***

  Oproti původní verzi z roku 1994 je to ochuzené o několik zajímavejch scén a detailů. Místo skalpování se vyřezávají oči, sperma v márnici se tam vzalo odnikud a scény z kostela (přijímání, svatba) nebo z návštěvy Martinovy přítelkyně za ním v práci chybí úplně. Ale kupodivu i tak je to pořád docela koukatelnej film, kterej si zaslouží dobry hodnocení. I když trochu zbytečnej, když ta původní verze je skoro úplně stejná a navíc lepší. Každopádně když jsem tohohle hlídače viděl poprvé, tak mě docela nadchl. Jo a je tady teda lepší hudba, než v originále - místo rockovejch skladeb jsou tu spíš elektronické - Chemical Brothers vedou...(25.5.2015)

 • Gary
  ***

  Hodně hodně ujeté. Ze začátku napínavé a zajímavé. Druhá polovina se týkala spíš klišovitosti. Ewan McGregor je sympatický. A Nick Nolte ? Tak to opravdu nevím. Jeho výkon byl na hranici opravdového bláznovství a karikatury s přehráváním. Vážně nevím. Spíš ta karikatura. Brad Douriff spíše klasický ve výběru role. A John C.Reilly ? Cha. Tenhle štěk na nic mohl hrát klidně i Vladimír Čech.(6.12.2003)

 • poz3n
  ****

  Naprosto chápu, že film tu nebude mít odpovídající hodnocení, jelikož se jedná o remake. Já jsem si filmu užil po dlouhé době ve stylu pustím televizi, nevím o co se jedná, koukám se a najednou mi dojde, že si to užívám. Po seversku náležitě hutná minimalistická atmosféra a skvělé vyjukaný zelenáč Ewan. 7/10(29.4.2014)

 • tron
  ***

  STRÁŽCA MŔTVYCH je najlepší vo chvíľach, keď ukazuje pracovnú smenu nočného strážnika. Napríklad, keď Ewan McGregor sedí za stolom, jediným osvetleným miestom v budove, dá si z uší dole slúchadlá, započúva sa do ticha, fantázia mu pracuje na plné obrátky a čím je väčšie ticho, tým má väčší pocit, že v tme, kúsok za ním, niekto stojí, niekto s chorými myšlienkami a nožom. Atmosféra miesta, ktoré je desivé aj za denného svetla, je zvládnutá krásne. Bohužiaľ, scenár za veľa nestojí (napriek tomu, že na ňom - neoficiálne - pracoval Steven Soderbergh), nehovoriac o nezvládnutom konci a predsa len dosť zvláštnemu mixu úchylných scén a "obyčajného" trileru so serial killer a s atmosférickým hororom.(19.10.2004)

 • JASON_X
  ***

  Není to záběr po záběru navlas stejný remake jako třeba Hanekeho americká verze Funny Games, ale je skoro stejný. Některé scény chybí, něco málo dialogů bylo přizpůsobeno americkému prostředí, ale v podstatě se jedná o naprosto totožný film. A přece se mi líbil o něco víc než "jednička", ani vlastně nevím proč, možná kvůli uvěřitelnějším hercům... McGregora nemusím ale sedl mi víc než Waldau, Brolin určitě nebyl horší než Bodnia, a Patricia jakbysmet. Nejlepší byl ve své roli ovšem Nolte, o tom žádná. Takže dávám o jednu víc... I když jak si teď uvědomuju, v něčem měl originál přece jen navrch, a to v postavě Joyce. Ta dánská nebyla o jednu, ale minimálně o dvě třídy lepší než americká.(23.2.2016)

 • - Film je americkým remakem o tři roky staršího dánského Nattevagten stejného režiséra. (oLí)

 • - Na záhadné fotografie na nástěnce je Lewis Thornton Powell, který byl komplicem Johna Wilkese Bootha, při vraždě amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Stejná fotografie byla použita i v původním filmu Nattevagten (1994). (Chatterer)

 • - Jméno herce Johna C. Reillyho se neobjeví ani v úvodních, ani závěrečných titulcích, přestože hraje důležitou vedlejší postavu zástupce inspektora. (=woody=)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace