Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (123)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Lehce nadprůměrný emotivní thriller s hororovými prvky ..Dusná atmosféra nočních reálů pochmurné nemocniční budovy, dovedné manipulování s napětím a falešnými stopami. Velmi kvalitním prvkem filmu je i samotná živá hudba..Nevím, co máte proti samotnému dramatickému finále, podle mého se povedlo a zas tak průhledné a laciné nebylo..Tipoval jsem tři osoby a nakonec jsem se zmýlil. :-( Povedený film v hlavní roli s Ewanem McGregorem (student práv Martin) a Nickem Noltem (detektiv Cray), který nepředvedl zas až tak vyjímečný výkon, ale strach a nejistota z něj opravdu sršely..Dobrá byla i labilní sedmnáctiletá prostitutka Joey (Alix Koromzay) ve scéně v restauraci:-) ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Vcelku zábavné dílko s výborným McGregorem, který pobaví obzvlášť ve scénkách ukazujících, jak si krátí dlouhou chvíli v márnici. Jinak se ovšem nic nového nekoná, zase tu máme masového vraha, zase tu máme hlavního hrdinu jako hlavního podezřelého, zase se svaluje vina na všechny možné a nemožné postavy, ale tentokrát se pravdu dozvíme skoro půl hodiny před koncem a rozhodně nijak překvapivá není, takže posledních cirka 20 minut už za moc nestojí a na žádný další, konečný zvrat nečekejte, protože nepřijde. Ale jinak "příjemný" horor na páteční večer jak vyšitý. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

STRÁŽCA MŔTVYCH je najlepší vo chvíľach, keď ukazuje pracovnú smenu nočného strážnika. Napríklad, keď Ewan McGregor sedí za stolom, jediným osvetleným miestom v budove, dá si z uší dole slúchadlá, započúva sa do ticha, fantázia mu pracuje na plné obrátky a čím je väčšie ticho, tým má väčší pocit, že v tme, kúsok za ním, niekto stojí, niekto s chorými myšlienkami a nožom. Atmosféra miesta, ktoré je desivé aj za denného svetla, je zvládnutá krásne. Bohužiaľ, scenár za veľa nestojí (napriek tomu, že na ňom - neoficiálne - pracoval Steven Soderbergh), nehovoriac o nezvládnutom konci a predsa len dosť zvláštnemu mixu úchylných scén a "obyčajného" trileru so serial killer a s atmosférickým hororom. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Thriller, který se snaží děsit i tam, kde to není na místě. Většina „napínavých“ scén nemá vyvrcholení. Hudba je dobrá a napínavá, někdy ale přehání a mate svým napětím až moc. Každá procházka Ewana po márnici, je patřičně děsuplná, i když se nic nestane. Scény, kde se něco skutečně děje a jen se neklame tělem, jsou zajímavé. Z hlediska kriminálního je děj skutečně patřičně zamotaný, podezřelých několik a výsledek překvapivý. Dost se mi líbil Ewan MacGregor, hrozná je Patricia Arquette (myšlen nyní zevnějšek), kdo jí takhle chudinku nalíčil, navíc nemá moc prostoru pro hereckou akci. Nick Nolte je patřičně uměřený, zajímavý ale moc není. Vůbec mě nezaujal Josh Brolin jako Ewanův kamarád. Docela vtipná mi přišla scéna rozhovoru Ewana se štětkou Joyce. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Na prekvapenie je príbeh o strážcovi nemocnice a jej temných zákutiach zaujímavý, dokonca zručne natočený kde miestamy slušne stúpa napätie a navodí sa dosť hustá až skľučujúca atmosféra aká sa len málokedy vo filmoch docieli. Možno trošičku málo doladiť príbeh aby to nebolo miestamy také bezhlavé a ju tu strhujúci thriller ale aj tak v celku je to slušný nadpriemer s výborným hereckým prejavom od vyplašeného strážcu Ewana McGregora a jeho bláznivého kámoša Josha Brolina. ║Rozpočet $-milionovTržby USA $1,179,002Tržby Celosvetovo $-()

Galerie (127)

Zajímavosti (5)

  • Jméno herce Johna C. Reillyho se neobjeví ani v úvodních, ani závěrečných titulcích, přestože hraje důležitou vedlejší postavu zástupce inspektora. (=woody=)
  • Na záhadné fotografie na nástěnce je Lewis Thornton Powell, který byl komplicem Johna Wilkese Bootha, při vraždě amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Stejná fotografie byla použita i v původním filmu Nattevagten (1994). (Chatterer)
  • Film je americkým remakem o tři roky staršího dánského Nattevagten stejného režiséra. (oLí)

Reklama

Reklama