V neodolatelné romantické komedii Naděje umírá poslední ztvárňuje Cybill Shepherdová krásnou mladou ženu Corinne Jeffriesovou, jejíž dokonalé manželství rázem dospěje ke zdrcujícímu konci, když její manžel Louie nečekaně zemře. Louie naštěstí dostane druhou šanci na život poté, co souhlasí, že bude zrecyklován zpátky na Zemi v těle novorozence Alexe Finche (Robert Downey, Jr.). Osud zkříží Alexovi cestu o třiadvacet let později, když potká Corinneinu dceru Mirandu (Mary Stuart Mastersonová), a náhle jej zaplaví vlna vzpomínek, které patří Louiemu! Teď, když se jeho předchozí život začíná pomalu probouzet, je Alex nucen čelit své manželce, která se domnívá, že je mrtvý, dceři, která by mohla být jeho přítelkyní, a nejlepšímu příteli (Ryan O'Neal), jenž je do Corinne tajně zamilovaný. (Cinemax)

helloween93

"Throwback Thursday #2" - Režisér filmu Dirty Dancing Emile Ardolino natočil v roce 1989 další romantickou komedii, tentokrát s prvky fantasy - Chances Are. Zápletka je o reinkarnaci, kdy manžela Cybill Shepherd přejede auto, zemře a reinkarnuje se do Roberta Downey Jr., který se náhodou dostane do domu své manželky a zábava a komické situace mohou začít. Jde o klasickou 80’s sentimentální komedii s nenuceným humorem a snesitelnou romantikou. Komerčně to úplně nevyšlo, což je překvapující, protože zápletka filmu je celkem nevšední a vtipná. V téhle době už Downey Jr. slušně fetoval, akorát nebyly ty skandály a arresty, které přišly až v mid 90s. Viděno na HBO GO. 4* ()

sackrebleu

Tak som si po dlhšej dobe chcela pozrieť nejaký (starší) film s Robertom Downeym Jr. a opäť raz som natrafila na niečo, čo sa dá vysvetliť len tými jeho v tej dobe tak obľúbenými drogami. Príbeh ani nebol až tak zlý, občas sa tam dokonca odohrala i nejaká tá vtipná scéna (keď už tvorcovia sľubovali komédiu) a i cez ten očakávaný klišé koniec by sa hádam dalo preniesť. Bohužiaľ sa to celé zbytočne až príliš dlho tiahlo a herecké výkony boli taktiež až prekvapivo zlé; najhorší bol suverénne Christopher McDonald, pri ktorom bol človek priam až rád, že zomrel už v úvode. Pôvodne som uvažovala nad dvoma hviezdičkami, nakoniec však strhávam jednu bonusovú za asi najpresladenejší a najotravnejší soundtrack ever. ()

HawkeyP

Škoda, že to nemá nápaditější scénář, protože film by pak na dnešní tolik nezestárl. Nemálo scén je díky tomu předvídatelných, na druhou stranu, i tak se jedná o solidní romantickou komedii. Nikdy to není moc přeslazené a má to atmosféru typickou pro filmy konce 80. let. Celkově vzato se jedná o oddechovou, ale příjemnou záležitost. ()

boni

Celou dobu se mi to strašně líbilo, výborný nápad, ale vše tak nějak pohřbí ten divný, v podstatě až úchylný konec. Každopádně další z filmů, ve kterém si člověk uvědomí, jaká je škoda, že Cybill Shepherd nedostávala dřív více významných rolí, však vzpomeňme třeba na její výkon v Taxikáři. ()

Psycho.R

Zhruba dvacet let jsem tento film hledal, což mi ztěžoval fakt, že jsem nevěděl, jak se jmenuje. Kdysi ho dávali v televizi a já viděl jen začátek, Od té doby jsem si pravidelně vzpomněl, že existuje, ale až s googlem jsem ho našel. Komedie z dob, kdy se v USA točili veselohry s dobrými herci, které nebyly třeskuté, ale velmi dobře se na ně dívalo. ()

baltik

Zajímavým způsobem skloubená komedie s romantikou. Určitě tím nic neztratíte, herci hrají skvěle jen pozor na 2 verze dubingu.. Popř doporučuji originál. ()

JosefTomas

Při psaní tohoto dojmu stále váhám, jakouže číslovku na konci dám. Film je velmi rozporuplný a tím i dost nevyvážený, kdy v podstatě v sobě skrývá několik zajímavých podnětů, ale ani jeden nedokáže moc dobře rozvinout a dovést do konce. Rozhodně to zachraňuje obsazení, které je velmi dobře vybrané a skvělý střih, který to táhne hodně vpřed. Na druhé straně chybí větší počet vtipných situací a ději nepomáhá ani příliš dlouhá expozice. Postavy navíc jednají mnohdy až nesmyslně pasivně a některé situace řeší až příliš nelogicky. I tak se Ardolinovi podařilo do filmu protlačit velmi příjemnou atmosféru a Downeyho kreace dávají vzpomenout na to nejlepší z Kiss Kiss Bang Bang, nehledě na to, že na Shepherd se velmi hezky dívá. Je to mnoho protikladů, které mi stále nedovolují se rozhodnout, ale vzhledem k tomu, že zápletka je bláznivě střelená a nerozhodný styl v celku zajímavý, nakonec se přikláním k té vyšší číslovce. ()

Devilskitten

Výborná převtělovací komedie, povedený kousek, který nestrádá na vtipu ani ději, hodně jsem se při tomto filmu nasmála a ani vteřinu se nenudila. ()

Maverick

Film o tom jaké by to asi mohlo být, kdyby se lidé, kteří zemřou opět narodili přesně tam kde chtějí. Velice zajímavý námět, jen škoda, že můj oblíbený herec Robert Downey zde htál tak krátce. Nevadí, ale každopádně je to film s velmi dobrým obsazením. Určitě záleží na vkusu jednotlivce, ale myslím, že ve filmu není nic co by snad překáželo k jeho shlédnutí. Takže jsem neudělal chybu tím, že jsem se na něj podíval. ()