Garfield ve filmu

• USA The Garfield Movie (více)
Trailer 1

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež. (Falcon)

Trailer 1

petikacka

Předně podotýkám, že hodnocení je dle mého človíčka a myslím si, že tak by se to mělo i brát páč je to film primárně pro děti. Bylo to vtipné včetně hudby jako např. mission imposible a top gun, narážky na Toma Cruise bez dubléra a videa roztomiloučkých koťátek. Já osobně bych dala méně procent, ale človíček řekl 85%, tak prostě tak. Za človíčka 85% ()

NiWi

Garfield je moje dětství, takže mi bylo úplně fuk že sem jako dospělej seděl sám v sále na filmu pro děti. A nový Garfield opravdu je pro děti, ať už stylem humoru, nebo jednoduchostí děje a vyprávění. Některé gagy pobaví, ale není to žádný zázrak, a obecně je to velice průměrné. Na druhou stranu emoce fungují opravdu na jedničku, a je to silná stránka filmu. Hraný Garfield tak u mě pořád zůstane na prvním místě, ovšem tento nový animák nedělá značce vůbec ostudu. ()

silentname

Tak nejako som si myslel, že "The Garfield Movie" bude lepším filmovým zážitkom. Realita je bohužiaľ taká, že radšej by som si opäť pozrel slovensky dabovanú hranú verziu. Najlepšou časťou celého filmu je jeho prvých asi 10 minút, kedy sa dočkáme úvodu a Garfieldov život s Odiem a Jonom. Potom sa ale z filmu stane nekonečná studnica prefláknutých príbehových línií a humoru, ktorý sem-tam funguje a väčinou nie. Garfieldov sarkazmus je okey, no bez kvalitnejších narážok to akosi neplní moje očakávania. Na druhú stranu ale Odie je neskonale zábavný. On je aj dôvod, pre ktorý tomuto filmu dávam nakoniec lepšie hodnotenie. Nemá žiadne zbytočné reči a jeho reakcie sú veľmi často humornejšie než všetko ostatné vo filme. Animácie sú celkom fajn, no tiež mi miestami úplne nelahodilo vidieť niektoré prefláknuté reakcie našich postáv a vyzerajú často až príliš karikatúrovo. V 2D by to určite vyzeralo krajšie, než takto. Výsledok je tak celkom rozpačitý. Pretože bez Odieho by to bola skutočná nuda. Takto je to len nuda. Pekne vyzerajúca, miestami vitpná nuda. Deti to možno zaujme, no pre dospelých toto nemá v sebe asi nič výraznejšie. Hodnotenie: C- ()

Psycho.R

V rozpacích dávám 3*, Garfielda mám rád, ale to byl víceméně film, který by u dětí fungoval i bez těchto slavných postav. A to je jeho velká chyba, celé to vypadá, jako kdyby na existující scénář, který byl již hotový a byl plný klišé, naroubovali dodatečně tyto hrdiny, aby se to celé zaplatilo. Samotný Garfield tu nemá vůbec své rysy a sarkasmus, možná chvilku zpočátku. Ostatní postavy se také chovají jinak a zaporaci? Tuctový zvířecí gang, který můžeme vidět v jiných filmech o kreslených zvířatech. Deti to zabaví, vy to zvládnete, ale je to spotřební materiál. ()

filipvrbik

Docela sranda, ale jinak víceméně průměrný animák, co se týče příběhu... Takový ten klasický animák, co neurazí ani nenadchne, ale celkem se mi líbily dojemné momenty a pár fakt povedených vtípků (i když často celkem předvídatelných).. Nejlepší byla ale ústřední melodie z Top Gun: Maverick - na druhou stranu se to zase nevyvarovalo klasických infantilních momentů a vyřvávaček. Škoda, čekal jsem trochu víc, na druhou stranu žádná katastrofa to není.. Garfield jako koťátko roztomilý... Dal bych i čtyři, ale ten příběh mě prostě nevtáhl, takže slušné tři hvězdy. Viděno v kině (cze.)...60% ()

• Kód, který použije Garfield pro odemknutí telefonu, je 061978, což je také datum vydání prvního komiksu s lasagne milujícím kocourem – 19. 6. 1978. (NiWi)
  • Animovaný celovečerní film s Garfieldem byl plánovaný už v roce 1990 pod názvem „Garfieldův soudný den“ a zrzavý kocour v něm měl zachránit město před obrovskou bouřkou. Z plánů nakonec sešlo, protože tvůrci seznali příběh filmu až moc temný a záhadný. (NiWi)

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)