Reklama

Reklama

Garfield ve filmu

  • USA The Garfield Movie (více)
Trailer 1

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (26)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Po dvacet let staré hrané verzi se pro mě jedná o druhé setkání s nenažraným milovníkem lasagní a vrchním odpůrcem pondělků. Tvůrci nového Garfielda šli s dobou a do filmu naházeli mnoho moderních vymožeností, aby zaujali i současné mladší publikum, zatímco pro odrostlejší diváky byl určen všudypřítomný sarkasmus - jen je škoda, že byl lehčího rázu. Příběhově film nijak nepřekvapí, nicméně nenudí a děj veskrze rychle utíká. Jako nenáročná jednohubka pro volné odpoledne je nový Garfield ve filmu ideální volbou! ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Garfield ve filmu. V zásadě se název od prvního hraného filmu vůbec nezměnil, ale jídlo se měnilo čím dál tím více... bodeť, Garfield s jeho "tátou" se dostali do jedné obrovské mise, kde pro jeden zásadní důvod musí sehnat tunu přírodního produktu. Film je bohatý plný plánů, jak splnit poslání, plný takové té týmové spolupráce, kapky roztomilosti, neztrácí takovou nostalgii, kde Garfield sežere cokoliv na co přijde a Odieho bere jako takového poslíčka, ačkoliv v pár fázích mu to svou inteligencí dokáže pěkně sežrat. Velké + u toho filmu, u kterého jsem se od srdce zasmál jsou takové ty Easter Eggy, kde slyšíme soundtracky ze slavných filmů a jsou úžasně dosazené. Největším výstřelem byl zpěv, který je známý z filmu Sladká Irma. Pan Holanos, i když u něho jsem se celkem bál mi nepřipadal tak nápadně, celkem mu ten kočičí styl a jeho hlas, jako když kocour pře, docela sedí. Jasně, pan Čech byl prostě hvězda, a bylo obrovsky těžké vybrat náhradu. Pro 5 hvězd jsem se ale nerozhodl, protože ten film měl jeden takový malinký problém. Já jakožto fanoušek a i když vím, že tenhle film je spíše pro rodiny s dětmi, tak ten konec byl prostě pro mě více odbitý. Ta securitka mohla mít více prostoru. A nakonec mi tam chyběl takový ten rodinný oční měchýř kde člověk se nemusí stydět a vypustit ze sebe rozkoš emočního prostoru... abych zkráceně nazval - Slzy. Ale jedno je jisté! Jestli bude pokračování, tak nabízím za to pátou hvězdičku. Ale chci vidět výsledek! To je jasné :) ()

Reklama

VojtechAllen 

všechny recenze uživatele

Garfield vlastně není žádný zázrak, a rozhodně se nejedná o must-see záležitost, ale i přesto se jedná o docela povedený kousek. Snímek rozhodně tahá za průměrnější konec, ať už to jsou postavy, nebo příběh které jsou občas předvídatelné, a nemají nic výraznějšího, což platí i pro záporačku která je dost meh a rozhodně to nejhorší na celém filmu. Nejvíc ale film pozvedávají jisté nápady, které jsou protkány celou stopáží, přičemž jsou někdy slabší a někdy dost cool. Nejvíc mě ale překvapil humor, který není tak dětinský a rozhodně se tu našly vtípky kde jsem se pousmál, a hlavně jeden naprosto geniální. Nemohl bych nenapsat recenzi, aniž bych zmínil boření čtvrté stěny, které je vlastně docela dobře odvedené a neměl jsem s ním vlastně žádný problém, právě naopak. Garfield má i dost povedenou animaci, která není nejlepší, ale přijde mi že má něco svého. 6/10 ()

Psycho.R 

všechny recenze uživatele

V rozpacích dávám 3*, Garfielda mám rád, ale to byl víceméně film, který by u dětí fungoval i bez těchto slavných postav. A to je jeho velká chyba, celé to vypadá, jako kdyby na existující scénář, který byl již hotový a byl plný klišé, naroubovali dodatečně tyto hrdiny, aby se to celé zaplatilo. Samotný Garfield tu nemá vůbec své rysy a sarkasmus, možná chvilku zpočátku. Ostatní postavy se také chovají jinak a zaporaci? Tuctový zvířecí gang, který můžeme vidět v jiných filmech o kreslených zvířatech. Deti to zabaví, vy to zvládnete, ale je to spotřební materiál. ()

NiWi 

všechny recenze uživatele

Garfield je moje dětství, takže mi bylo úplně fuk že sem jako dospělej seděl sám v sále na filmu pro děti. A nový Garfield opravdu je pro děti, ať už stylem humoru, nebo jednoduchostí děje a vyprávění. Některé gagy pobaví, ale není to žádný zázrak, a obecně je to velice průměrné. Na druhou stranu emoce fungují opravdu na jedničku, a je to silná stránka filmu. Hraný Garfield tak u mě pořád zůstane na prvním místě, ovšem tento nový animák nedělá značce vůbec ostudu. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (5)

  • Kód, který použije Garfield pro odemknutí telefonu, je 061978, což je také datum vydání prvního komiksu s lasagne milujícím kocourem – 19. 6. 1978. (NiWi)
  • Animovaný celovečerní film s Garfieldem byl plánovaný už v roce 1990 pod názvem „Garfieldův soudný den“ a zrzavý kocour v něm měl zachránit město před obrovskou bouřkou. Z plánů nakonec sešlo, protože tvůrci seznali příběh filmu až moc temný a záhadný. (NiWi)

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)

Reklama

Reklama