Reklama

Reklama

Garfield ve filmu

  • USA The Garfield Movie (více)
Trailer 1

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (17)

petikacka 

všechny recenze uživatele

Předně podotýkám, že hodnocení je dle mého človíčka a myslím si, že tak by se to mělo i brát páč je to film primárně pro děti. Bylo to vtipné včetně hudby jako např. mission imposible a top gun, narážky na Toma Cruise bez dubléra a videa roztomiloučkých koťátek. Já osobně bych dala méně procent, ale človíček řekl 85%, tak prostě tak. Za človíčka 85% ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Garfield ve filmu. V zásadě se název od prvního hraného filmu vůbec nezměnil, ale jídlo se měnilo čím dál tím více... bodeť, Garfield s jeho "tátou" se dostali do jedné obrovské mise, kde pro jeden zásadní důvod musí sehnat tunu přírodního produktu. Film je bohatý plný plánů, jak splnit poslání, plný takové té týmové spolupráce, kapky roztomilosti, neztrácí takovou nostalgii, kde Garfield sežere cokoliv na co přijde a Odieho bere jako takového poslíčka, ačkoliv v pár fázích mu to svou inteligencí dokáže pěkně sežrat. Velké + u toho filmu, u kterého jsem se od srdce zasmál jsou takové ty Easter Eggy, kde slyšíme soundtracky ze slavných filmů a jsou úžasně dosazené. Největším výstřelem byl zpěv, který je známý z filmu Sladká Irma. Pan Holanos, i když u něho jsem se celkem bál mi nepřipadal tak nápadně, celkem mu ten kočičí styl a jeho hlas, jako když kocour pře, docela sedí. Jasně, pan Čech byl prostě hvězda, a bylo obrovsky těžké vybrat náhradu. Pro 5 hvězd jsem se ale nerozhodl, protože ten film měl jeden takový malinký problém. Já jakožto fanoušek a i když vím, že tenhle film je spíše pro rodiny s dětmi, tak ten konec byl prostě pro mě více odbitý. Ta securitka mohla mít více prostoru. A nakonec mi tam chyběl takový ten rodinný oční měchýř kde člověk se nemusí stydět a vypustit ze sebe rozkoš emočního prostoru... abych zkráceně nazval - Slzy. Ale jedno je jisté! Jestli bude pokračování, tak nabízím za to pátou hvězdičku. Ale chci vidět výsledek! To je jasné :) ()

Reklama

koty2201 

všechny recenze uživatele

Ja mám na Garfielda veľa spomienok z detstva a bol to môj obľúbený oranžový lenivý kocúr. Hlavne tie dve staršie hrané adaptácie komiksov. Tak preto som sa tešil, že si zaspomínam na detstvo týmto animákom. Ale bohužiaľ, zle som to odhadol čo sa týka cieľovky. Pretože som bol v domnení, že pôjde o PG-13, ale je to film od 7 rokov. A tak ho musím aj týmto spôsobom brať a byť k nemu tolerantnejší. Pretože scenár je trochu hlúpejší a infantilnejší ako by som si prial. Preto je aj príbeh taký trochu jednoduchší a primitívnejší. Garfield (Chris Pratt) vo filme rozpráva svoj osobný príbeh o tom, ako ho otec Vic (Samuel L. Jackson) ako malé mača opustil a zoznámil sa s jeho pánom Johnom (Nicholas Hoult). S tým, že jednej noci Garfielda a Odieho (Harvey Guillén) unesú posluhovači mačky Jinx (Hannah Waddingham), ktorá sníva o pomste. Vic túto mačku zradil, keď za mlady kradli mlieko z jednej farmy a tak chce aby Vic a Garfield ukradli veľkú zásobu mlieka pre ňu. Riešime tu teda aj vzťah medzi otcom a synom, ale aj lásku medzi dobytkom zo spomínanej mliečnej farmy. Scenár sem tam strácal logiku, čo sa týka chovania sa postáv a humor bol často dosť cringe, ale je to pre decká, takže prižmúrim nad tým oči.  Samozrejme som videl dabingovú verziu, kde som očakával dabing YouTubera Dušana Brachnu, ale nejak som ho tam nezaznamenal. Každopádne, dabing sa vydaril. V pôvodnom znení je obsadenie ešte hviezdnejšie, takže diváci si užijú aj originál. Postavy boli poňaté a napísané pomerne dobre. Len ako som vravel, napriek ich sympatiám, sa občas chovajú divne. Technicky ide o pekný film. Animácia je trochu lacnejšia na pohľad, ale ani neurazí. Film má taký svojský vzhľad známy z komiksovej predlohy. Hudba bola príjemná a veselá a do takejto rozprávky akurát. Práca s kamerou ma neoslnila, pretože nič prevratné som si nevšimol. Zasadenie deja je zaujímavé, hlavne čo sa týka tej miestnej sci-fi farmy. Kostýmy tu neboli logicky takmer žiadne, ale vzhľad mačiek je taký netradičný. Hlavne vzhľadom na ich farby. Zelená a modrá mačka sú trochu úlet. Ale nevadí.  Takže keď to tak uzavriem, tak pre vaše najmenšie ratolesti to je skvelá rozprávka. Pre rodičov už skôr taká infantilná nuda. Je to teda na zváženie ()

Felisr 

všechny recenze uživatele

Zívačka, která nepokrytě těží z úspěchů starších Garfieldových počinů. První polovina vás nepokrytě uspí (bohužel doslovně, i opakovaně), v druhé se děj sice trochu rozjede, ale každý svižnější moment je po chvíli udušen nějakým dojemným, až patetickým okamžikem. Dvě hvězdy za Catflix, Cruise (i když tam nehrál) a vačici, jinak vtipy spíše slabé a vhodné pro max. osmileté děti. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Film sleduje život Garfielda , kterého jeho otec Vic  někde nechá a ten se tak dostane k Johnovi co ho pak vychová a nechá si ho.  Později se  němu vrátí a unese jich kočka Jinx co jí Vic něco dluží a chce po nich , aby mu pomohli to získat. Samozřejmě to bylo jinak a pak se sblíží. Má to občas dobré vtipy (Catflix,  mrtvola) a ta scéna s vniknutím do té mlékárny je dobrá i konec se povedl a ta Jinx je dobré psycho (myšleno v dobrém).   80 procent ()

Galerie (72)

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)

Reklama

Reklama