Garfield ve filmu

• USA The Garfield Movie (více)
Trailer 8

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež. (Falcon)

Trailer 8

Stanislaus

Po dvacet let staré hrané verzi se pro mě jedná o druhé setkání s nenažraným milovníkem lasagní a vrchním odpůrcem pondělků. Tvůrci nového Garfielda šli s dobou a do filmu naházeli mnoho moderních vymožeností, aby zaujali i současné mladší publikum, zatímco pro odrostlejší diváky byl určen všudypřítomný sarkasmus - jen je škoda, že byl lehčího rázu. Příběhově film nijak nepřekvapí, nicméně nenudí a děj veskrze rychle utíká. Jako nenáročná jednohubka pro volné odpoledne je nový Garfield ve filmu ideální volbou! ()

Psycho.R

V rozpacích dávám 3*, Garfielda mám rád, ale to byl víceméně film, který by u dětí fungoval i bez těchto slavných postav. A to je jeho velká chyba, celé to vypadá, jako kdyby na existující scénář, který byl již hotový a byl plný klišé, naroubovali dodatečně tyto hrdiny, aby se to celé zaplatilo. Samotný Garfield tu nemá vůbec své rysy a sarkasmus, možná chvilku zpočátku. Ostatní postavy se také chovají jinak a zaporaci? Tuctový zvířecí gang, který můžeme vidět v jiných filmech o kreslených zvířatech. Deti to zabaví, vy to zvládnete, ale je to spotřební materiál. ()

NiWi

Garfield je moje dětství, takže mi bylo úplně fuk že sem jako dospělej seděl sám v sále na filmu pro děti. A nový Garfield opravdu je pro děti, ať už stylem humoru, nebo jednoduchostí děje a vyprávění. Některé gagy pobaví, ale není to žádný zázrak, a obecně je to velice průměrné. Na druhou stranu emoce fungují opravdu na jedničku, a je to silná stránka filmu. Hraný Garfield tak u mě pořád zůstane na prvním místě, ovšem tento nový animák nedělá značce vůbec ostudu. ()

filipvrbik

Docela sranda, ale jinak víceméně průměrný animák, co se týče příběhu... Takový ten klasický animák, co neurazí ani nenadchne, ale celkem se mi líbily dojemné momenty a pár fakt povedených vtípků (i když často celkem předvídatelných).. Nejlepší byla ale ústřední melodie z Top Gun: Maverick - na druhou stranu se to zase nevyvarovalo klasických infantilních momentů a vyřvávaček. Škoda, čekal jsem trochu víc, na druhou stranu žádná katastrofa to není.. Garfield jako koťátko roztomilý... Dal bych i čtyři, ale ten příběh mě prostě nevtáhl, takže slušné tři hvězdy. Viděno v kině (cze.)...60% ()

GavlaDan

Skvělý animák! Takhle se to dělá! Garfield je úžasná zábava pro děcka. A jestli ne, tak nechápu, proč celé kino vybuchovalo smíchem. Zároveň si ovšem myslím, že si snímek užije i dospělý. Ne, že bych se považoval za dospělou osobu :) Nicméně, krom někdy vážně vtipných gagů, jsou tu třeba narážky na filmy, které ocení pouze starší divák. (Někdo tady miluje Toma Cruise skoro stejně jako já.) Garfield nemá dokonalou animaci, jak od Pixaru, ale to dneska stejně zas tolik nefrčí. Mně se na to moc hezky koukalo a neskutečně cením úchvatné lesní barvičky prosluněné žlutooranžovými paprsky světla. Mnohem lepší podívaná než ta stejnojmenná kravina, co vyšla o dvacet let dřív. 7/10 ()

• Frank Welker daboval Garfielda v různých projektech od roku 2007 a vyjádřil velkou lítost nad tím, že nebyl osloven také do celovečerního filmu. (NiWi)

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)