Nerozluční přátelé Clay (Andrew McCarthy), Blair (Jami Gertz) a Julian (Robert Downey Jr.) žijí bezstarostným životem smetánky v Los Angeles, právě úspěšně odmaturovali a směřují vstříc dospělosti. Blair se rozejde s Clayem, jenž odchází na vysokou na sever a zkouší se prosadit jako modelka. Rebelantský Julian se vydává na kariéru hudebního producenta a víc, než je zdrávo pro jejich přátelství, se sblíží s Blair. Po šesti měsících se Clay vrací na Vánoce domů a nachází životy svých přátel v troskách, plné drog, deziluze a nenaplněných tužeb a očekávání. (J.Connor)

Timy68

Tak jsem si pro porovnání přečetla i knížku a můžu říct, že film je proti tomu zlatý důl. Horko těžko jsem si zvykala na nepřehledně napsanou knihu, jak jsem pozdějc zjistila - autorovu vůbec první, kde zajímavý a napínavý byl jen konec. Režisér si půjčil jen kostru předlohy, všechno okolo je úplně o něčem jinym. Ale rozhodně je film záživnější. Knížka je suchá, o ničem, film je zaměřenej na tři hlavní postavy. Uznávám, že sice taky občas pokulhává, ale celkově to diváka vtáhne do děje. A konec - ten jsem vbec nečekala takový, jaký je. 90% ()

TeryCurly

Koukám, že očividně tenhle film rozděluji diváky na dvě skupiny. Na ty, kterým se dostal pod kůži a na ty, které otrávil. Jsem ráda, že tu můžu zformulovat názor sama za sebe. Když jsem se rozhodla podívat na Less than zero (ten český překlad nesnáším) nic velkého jsem od něho neočekávala. Chtěla jsem si hlavně užít mladého Downey Jr. Téměř od začátku mě film vtáhl do děje. Velkou zásluhu na tom má i skvělá hudba. Spolu s Julianem jsem prožívala jeho samotu a bezmoc a s Blair a Clayem touho pomoct kamarádovi. Podle mě se míra povrchnosti tohoto filmu přímo rovná míře povrchnosti samotného diváky. Pokud tedy nedokážete v postavách vidět víc než jen mladé, bohaté spratky, kteří si krátí čas užíváním drog, tak si film ani nepouštějte, protože tím akorát ztratíte 98 minut svého života. Jestliže ale dokáže dohlédnout dál než jen za mísu popcornu nebo se Vám dokonce něco podobného stalo jako mě (ano, přesně tak...já vím jaké to je držet kamarádce hlavu nad mísou a nevědět jak jí pomoct) tak tenhle film můžu vřele doporučit. Za mě čtyři * jenom proto, že McCarthy a Gertz mě svým výkonem nedokázali tak přesvědčit jako RDJ. ()

dalia

Smutný, působivý přííběh se spoustou pěkných písní a výborným hereckým výkonem Roberta Downeyho. Zvlášť závěrečné scény jsou opravdu silné, stejně jako kontrast mezi okázalým přepychem, v němž hlavní hrdinové žijí a samotným dnem, na které se někteří propadají, aniž by se dočkali skutečné pomoci většiny lidí ve svém okolí. James Spader je tu skvělý záporák, škoda, že jeho role nebyla větší. ()

Sissi15

Mně osobně film velice zaujal hereckými výkony. Do nich však nepočítám Roberta Downeyho Jr. Spoustu lidí tu píše, že jeho herecký výkon byl dokonalý, ono se to hraje dobře, když jste opravdu na drogách. Z filmového pohledu slušně udělané, to co bylo ale v pozadí moc lidí netuší. ()