Pouhé dva měsíce zbývaly Trevorovi Finchovi k vypršení jeho několikaletého trestu. Dva měsíce a byl by volný a svobodný. Jenže ty dva měsíce by ve vězení asi nepřežil. A tak se raději rozhodl využít příležitosti k útěku, který zinscenoval jeho kamarád. Už i proto, že zařídit pro ně oba novou identitu bude pro něj, vynikajícího padělatele dokladů, samozřejmě hračka - a pak už jim nic nebude stát v cestě za bohatstvím, léta spolehlivě ukrytým. Plán to byl vynikající. A určitě by spolehlivě klapnul. Kdyby se do něj ovšem nevloudila drobná chybička: že po jednom z těch chlápků, jejichž totožnost si přivlastnili, jde mafie. (oficiální text distributora)

ad

Dvě za Connollyho a Allena... jinak se to táhlo jak lovosice... je to asi málo, ale nemůžu si pomoct ()

Icefist

Na to, že by to měla být i komedie, se dočkáte dost mála vtipů. Ale nakonec to vůbec nevadí, protože tohle dílko má mnoho jiných kvalit. Užijí si ho jistě milovníci starých klasických filmů (Marku, doporučuju ;-)), protože odkazů je zde přehršel. Já byl velice příjemně překvapen výkonem Tima Allena, jehož zabiják - klaďas neměl chybu a i Portia de Rossi působila velmi mile a sympaticky. K tomu dodejme zajímavě pojaté vyprávění příběhu (nejdříve dialog a vyprávění událostí minulých, následně vystřídáno odvíjením děje v přítomnosti) a já se absolutně nestydím to trochu osolit- 80 %. Oblíbená část- mafiánův monolog v kuchyni ohledně rozstřílení obchodu ()

Stegman

Vtipná, zatraceně vtipná krimikomedie o zlodějích, zabijácích, jedné blondýnce a spoustě dalších postav. Je to jeden z těch filmů, kde chce jeden přechytračit druhého. Nic nového. Jenže je to tak úúúžasně vyprávěné, že si prostě nelze tenhle snímek nezamilovat. ()

Master19

Film, který rychle a přijemně uteče, ale nezústane po něm ani pachuť hloupých vtipů, ani nadšení z geniálích replik. Neslané, nemastné... ()

manonfire

Hrozný nesmysl. Naprosto naivní scény a pohnutky hlavních hrdinů....zavřít se do vězení, aby mohl hrabat lžící do písku. Motiv o tom, že nájemný vrah se dá ukecat, je věčné téma a lidé si ho rádi poslechnou, ale v podstatě je to jen další pohádkový nesmysl. Není to ani kvalitní komedie a krimi probůh už vůbec ne. Navíc Christian Slater je asi nejmíň charizmatický herec, kterého znám. 10% ()

dehlie

taká pohodová záležitosť, mať vo väzení vlastných holubov a zahrádku, to je fakt úlet. mne sa páčil najomný vrah a milovník starého hollywoodu tim allen. ()

Olík

Ne, Kdo je Cletis Tout?, ale kdo je Chris Ver Wiel? A proč se dál neangažuje ve filmovém průmyslu? Touto černěromantickou krimikomedii měl minimálně slušně našlápnuto! Přesvědčil celkem slušný herecký ansábl, vystavěl originálně komplikovaný a přesto nenásilný příběh lehce tarantinovského střihu, zvolil pro něj netradiční ale dokonale vypointované vyprávění, repliky, gangsterská příchuť, atmosféra, anachronizmus, humor – vše OK. Za naprosto nevhodně zvolenou kooperaci Allen – Soukup taky nemohl. Tak kdo je sakra ten Chris Ver Wiel a kde se ztratil? Ode mne má lepší tři hvězdičky. ()

pepa3rd

Originální propletený příběh, pozvolna odhalující v retrospektivním vyprávění současný stav. Zajímavá inspirace starými filmy. Slušně propracované postavy i herecké výkony přispívají k uvěřitelnosti celého filmu, lehký nadhled, decentně černý humor a k tomu zcela ojedinělá a netypická role pro Tima Allena. Skoro mám chuť dát i čtvrtou hvězdu. 70 % ()

Patrik200s

Priemerná komédia s priemerným obsadením a ešte priemernejším dejom. Christian Slater je dávno zabudnutý herec a z toho sa určite týmto filmom nevyhrabe. ()

lektvar

Herecké výkony, holuby a záverečné riešenie z väzenia potešia. Miestami je to nudne natiahnuté, ale Portia ma neskutočne prekvapila. Ona sa raz zatackala, potom nevedela strieľať zo samopalu, a v jednej scéne ma dokonca strapaté vlasy!!! No a keďže chémia aspoň trochu funguje tak snehová vl*čka navrch :) ()

veverysiak

Veľmi dobrý námet, ktorý si zaslúžil o niečo premakanejší scenár, ale výsledok je s prispením spoľahlivých hereckých výkonov príjemný, a pokiaľ sa veľmi nebudeme zamýšľať nad detailami, berieme to ako podarenú ľahkú paródiu na gangsterky s nadpriemerne uletenými kladnými a zápornými hrdinami, ktorí si trochu povymieňali dresy, takže 75%. ()

p.a.douch

Film pobaví. Tim Allen v nezvyklé roli, zahrál to ale dobře. Slater v pohodě, Connolly taky dost dobrej výkon, Dreyfuss odvedl slušnej standard. Jen Portia mi moc neseděla. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, příkláním se ke 4, ale procent jen 70. ()