Pouhé dva měsíce zbývaly Trevorovi Finchovi k vypršení jeho několikaletého trestu. Dva měsíce a byl by volný a svobodný. Jenže ty dva měsíce by ve vězení asi nepřežil. A tak se raději rozhodl využít příležitosti k útěku, který zinscenoval jeho kamarád. Už i proto, že zařídit pro ně oba novou identitu bude pro něj, vynikajícího padělatele dokladů, samozřejmě hračka - a pak už jim nic nebude stát v cestě za bohatstvím, léta spolehlivě ukrytým. Plán to byl vynikající. A určitě by spolehlivě klapnul. Kdyby se do něj ovšem nevloudila drobná chybička: že po jednom z těch chlápků, jejichž totožnost si přivlastnili, jde mafie. (oficiální text distributora)

Icefist

Na to, že by to měla být i komedie, se dočkáte dost mála vtipů. Ale nakonec to vůbec nevadí, protože tohle dílko má mnoho jiných kvalit. Užijí si ho jistě milovníci starých klasických filmů (Marku, doporučuju ;-)), protože odkazů je zde přehršel. Já byl velice příjemně překvapen výkonem Tima Allena, jehož zabiják - klaďas neměl chybu a i Portia de Rossi působila velmi mile a sympaticky. K tomu dodejme zajímavě pojaté vyprávění příběhu (nejdříve dialog a vyprávění událostí minulých, následně vystřídáno odvíjením děje v přítomnosti) a já se absolutně nestydím to trochu osolit- 80 %. Oblíbená část- mafiánův monolog v kuchyni ohledně rozstřílení obchodu ()

Stegman

Vtipná, zatraceně vtipná krimikomedie o zlodějích, zabijácích, jedné blondýnce a spoustě dalších postav. Je to jeden z těch filmů, kde chce jeden přechytračit druhého. Nic nového. Jenže je to tak úúúžasně vyprávěné, že si prostě nelze tenhle snímek nezamilovat. ()

Master19

Film, který rychle a přijemně uteče, ale nezústane po něm ani pachuť hloupých vtipů, ani nadšení z geniálích replik. Neslané, nemastné... ()

manonfire

Hrozný nesmysl. Naprosto naivní scény a pohnutky hlavních hrdinů....zavřít se do vězení, aby mohl hrabat lžící do písku. Motiv o tom, že nájemný vrah se dá ukecat, je věčné téma a lidé si ho rádi poslechnou, ale v podstatě je to jen další pohádkový nesmysl. Není to ani kvalitní komedie a krimi probůh už vůbec ne. Navíc Christian Slater je asi nejmíň charizmatický herec, kterého znám. 10% ()

dehlie

taká pohodová záležitosť, mať vo väzení vlastných holubov a zahrádku, to je fakt úlet. mne sa páčil najomný vrah a milovník starého hollywoodu tim allen. ()

Olík

Ne, Kdo je Cletis Tout?, ale kdo je Chris Ver Wiel? A proč se dál neangažuje ve filmovém průmyslu? Touto černěromantickou krimikomedii měl minimálně slušně našlápnuto! Přesvědčil celkem slušný herecký ansábl, vystavěl originálně komplikovaný a přesto nenásilný příběh lehce tarantinovského střihu, zvolil pro něj netradiční ale dokonale vypointované vyprávění, repliky, gangsterská příchuť, atmosféra, anachronizmus, humor – vše OK. Za naprosto nevhodně zvolenou kooperaci Allen – Soukup taky nemohl. Tak kdo je sakra ten Chris Ver Wiel a kde se ztratil? Ode mne má lepší tři hvězdičky. ()

Cruchot

Zajímavě rozjetý a vystavěný příběh, kterému bohužel brzy začne docházet dech. Významně se na tom podílí především Christian Slater, který mi tady nějak nesedl (i když ani v mnoha dalších filmech ho zrovna nemusím). A ani jeho parťačka, půvabná Portia de Rossi, nijak zvlášť neexceluje. Richard Dreyfuss nedostal přílš prostoru, stejně jako Billy Connolly, nejvýraznější je tak určitě Tim Allen, jež svoji postavu pojal opravdu znamenitě. Scénář je docela zajímavý, bohužel místy jsem se nudil a inspirace dalšími filmy je víc než okatá. Celkově nic světoborného, ale docela slušné pokoukání ano. ()

pepa3rd

Originální propletený příběh, pozvolna odhalující v retrospektivním vyprávění současný stav. Zajímavá inspirace starými filmy. Slušně propracované postavy i herecké výkony přispívají k uvěřitelnosti celého filmu, lehký nadhled, decentně černý humor a k tomu zcela ojedinělá a netypická role pro Tima Allena. Skoro mám chuť dát i čtvrtou hvězdu. 70 % ()

Patrik200s

Priemerná komédia s priemerným obsadením a ešte priemernejším dejom. Christian Slater je dávno zabudnutý herec a z toho sa určite týmto filmom nevyhrabe. ()

lektvar

Herecké výkony, holuby a záverečné riešenie z väzenia potešia. Miestami je to nudne natiahnuté, ale Portia ma neskutočne prekvapila. Ona sa raz zatackala, potom nevedela strieľať zo samopalu, a v jednej scéne ma dokonca strapaté vlasy!!! No a keďže chémia aspoň trochu funguje tak snehová vl*čka navrch :) ()

veverysiak

Veľmi dobrý námet, ktorý si zaslúžil o niečo premakanejší scenár, ale výsledok je s prispením spoľahlivých hereckých výkonov príjemný, a pokiaľ sa veľmi nebudeme zamýšľať nad detailami, berieme to ako podarenú ľahkú paródiu na gangsterky s nadpriemerne uletenými kladnými a zápornými hrdinami, ktorí si trochu povymieňali dresy, takže 75%. ()

p.a.douch

Film pobaví. Tim Allen v nezvyklé roli, zahrál to ale dobře. Slater v pohodě, Connolly taky dost dobrej výkon, Dreyfuss odvedl slušnej standard. Jen Portia mi moc neseděla. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, příkláním se ke 4, ale procent jen 70. ()