Milenec lady Chatterleyové

• Velká Británie Lady Chatterley's Lover (více)
Trailer 2

VOD (1)

Lady Chatterleyová, která ke svému manželovi už nic necítí, se pustí do divokého románku s hajným v jejich panství. (Netflix)

Trailer 2

mira007

Netflixová verze jednoho z nejslavnějších provokativních romantických románů v profi balení po technické stránce, herecké stránce, sympatickým obsazením a dávkou odvážné erotiky, ale mně neuspokojily dvě věci: 1) story, která je buď hrozně známá, nebo pro ostatní hodně předvídatelná, není tam ani ň překvapivého, nečekaného 2) co to bylo za podbarvení obrazu, ta tyrkysová z toho dělá něco víc chladného než je ()

Disk

Z téhle britsko-francouzské adaptace v produkci Netflixu sálá život. Možná by i samotný David Herbert Lawrence měl docela radost, že o jeho román projevuje kinematografie zájem i po bezmála sto letech od prvního italského vydání. Scénář je Lawrencově předloze poměrně věrný, vynechává jen pár sekvencí. Potěší zmínka o Jamesi Joyceovi a vykořisťování chudých lidí. Samotné zpracování je výborné. Kamera je výborná, hraje si s různými odstíny osvětlení, hodně pomáhá přesná hudba a samotná režie je natolik svižná, že vás snímek doslova pohltí. Chemie mezi Emmou Corrin a Jackem O'Connellem v hlavních rolích je fantastická a oba aktéři své role přesvědčivě prožívají, o poeticky laděných milostných scénách nemluvě. Jack O'Connell je vynikající herec, nikdy se nebál ukázat vše a i zde je nádherný. Stejně jako celý snímek. ()

Eleanor05

Předlohu od D. H. Lawrence jsem četla, takže s ní mohu nejnovější filmové zpracování porovnat. Snímek není kdovíjak strhující, ale knize je v příběhu velmi věrný. S obsazením se to má tak, že Jack O'Connell je typově vybrán dobře, Emma Corrin už méně. Daleko vhodnější na roli Connie by byla třeba taková Florence Pugh, která lépe odpovídá knižnímu popisu a navíc je to výraznější herečka... Milostné scény, které jsou u tohoto díla stěžejní, se vyvedly velmi - jsou odvážné, realistické a nepřikrášlené. Některé dialogy jsou vyňaty přímo z knihy a jako bonus zde hraje jedna z bývalých představitelek Connie Chatterleyové - Joely Richardson, jen tentorkát v roli paní Boltonové. Nejnovější Milenec lady Chatterleyové by samozřejmě mohl být lepší, více strhující, (zvlášť ve své druhé, nudnější polovině), rozervanější, umělecky promyšlenější, novátorštější a tak dále, pak by se ovšem ale více vzdaloval od své předlohy. Takhle je to "pouze" důstojná a vcelku věrná adaptace, ale já jsem i tak spokojená. 3*. ()

Renfield

Je z toho cítit příliš velký důraz na žánrové setrvání v červené knihovně. Přitom právě této adaptaci by větší zdramatizování několika scén vyloženě slušelo a do velmi příjemného vizuálu zapadlo. Pravdou je, že v této podobě vynikne kontrast mezi barevným tónováním chladnou krajinou a řekněme romanticky žhavým vztahem. Chemie mezi Emmou Corrin a Jackem O'Connellem funguje, ale mají to pocitově příliš snadné. Atmosféra filmu však i díky nim a především kameře rozhodně nechybí, stačí vzpomenout na scénu v dešti. Nádherné jsou statické záběry na krajinu, sexuální scény mají určitou poetiku a v častých detailech kamera jakoby neustále hledala, než najde "ten záběr". Což svým způsobem připomíná Dogme 95 a že tohle odvážné pojetí filmu sedne. 75% ()

Aljak

Predlohu som nečítal, ani som nevidel žiadne z predchádzajúcich spracovaní tohto diela, takže to bol pre mňa "skok do neznáma". Príbeh to bol v podstate jednoduchý a priamočiary, no napriek tomu sa na to pozeralo veľmi dobre. To predovšetkým vďaka krásnemu dobovému vizuálu a vydarenej výprave. Hoci, po dejovej stránke som dúfal v niečo dramatickejšie a zamotanejšie. Dialógy tiež neohúrili. Takže v konečnom výsledku taký lepší priemer. 3* ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v meste Brynkinallt vo Veľkej Británii. (dyfur)

Související novinky