Milenec lady Chatterleyové

• Velká Británie Lady Chatterley's Lover (více)
Trailer 2

VOD (1)

Lady Chatterleyová, která ke svému manželovi už nic necítí, se pustí do divokého románku s hajným v jejich panství. (Netflix)

Trailer 2

Spiker01

Na první pohled klasické tuctové historické drama, navíc od Netflixu, což je už odrazovák sám o sobě. Ovšem překvapilo mě, i když jsem to předem věděl, jak moc otevřený velmi otevřeným erotickým scénám a kolik jich vlastně ve filmu je. Na druhou stranu u mě možná paradoxně Emma Corrin klesla, po tom co jsem si ji zamiloval ve čtvrté řady Koruny, čimž přispěly i její, mně ne příliš sympatické výroky, a měla by rozhodně více jíst. Jinak průměr. ()

Disk

Z téhle britsko-francouzské adaptace v produkci Netflixu sálá život. Možná by i samotný David Herbert Lawrence měl docela radost, že o jeho román projevuje kinematografie zájem i po bezmála sto letech od prvního italského vydání. Scénář je Lawrencově předloze poměrně věrný, vynechává jen pár sekvencí. Potěší zmínka o Jamesi Joyceovi a vykořisťování chudých lidí. Samotné zpracování je výborné. Kamera je výborná, hraje si s různými odstíny osvětlení, hodně pomáhá přesná hudba a samotná režie je natolik svižná, že vás snímek doslova pohltí. Chemie mezi Emmou Corrin a Jackem O'Connellem v hlavních rolích je fantastická a oba aktéři své role přesvědčivě prožívají, o poeticky laděných milostných scénách nemluvě. Jack O'Connell je vynikající herec, nikdy se nebál ukázat vše a i zde je nádherný. Stejně jako celý snímek. ()

Eleanor05

Předlohu od D. H. Lawrence jsem četla, takže s ní mohu nejnovější filmové zpracování porovnat. Snímek není kdovíjak strhující, ale knize je v příběhu velmi věrný. S obsazením se to má tak, že Jack O'Connell je typově vybrán dobře, Emma Corrin už méně. Daleko vhodnější na roli Connie by byla třeba taková Florence Pugh, která lépe odpovídá knižnímu popisu a navíc je to výraznější herečka... Milostné scény, které jsou u tohoto díla stěžejní, se vyvedly velmi - jsou odvážné, realistické a nepřikrášlené. Některé dialogy jsou vyňaty přímo z knihy a jako bonus zde hraje jedna z bývalých představitelek Connie Chatterleyové - Joely Richardson, jen tentorkát v roli paní Boltonové. Nejnovější Milenec lady Chatterleyové by samozřejmě mohl být lepší, více strhující, (zvlášť ve své druhé, nudnější polovině), rozervanější, umělecky promyšlenější, novátorštější a tak dále, pak by se ovšem ale více vzdaloval od své předlohy. Takhle je to "pouze" důstojná a vcelku věrná adaptace, ale já jsem i tak spokojená. 3*. ()

marhoul

Adaptace, která mě příjemně překvapila. Výborně obsazené, chemie fungovala, což je v současné filmařině nevídané, natočeno solidním způsobem, který bych od Netflixu nečekala a kterým se už dnes, bohužel, netočí. Možná si to pustí i komiksoví haranti (14-40 let), kteří se nechají nalákat na erotické scény, ale dobře, aspoň si čichnou k něčemu jinému. Obsazení Joely, tentokrát do role vedlejší, je mi sympatické. Za mě vydařená verze. ()

Padme_Anakin

Nový film pro mladé diváky současnosti, z tohoto úhlu pohledu chápu, proč se tvůrci věnují látce, která již byla několikrát zpracována.. Kdo nezná předchozí verze, zřejmě bude víc spokojen než ten, kdo má nakoukáno.. U mě to dopadlo dobře, nemám žádné zásadní výhrady, nicméně ani nepociťuji nadšení, známý příběh lady Chatterleyové nepřináší krom nahoty nic objevného či strhujícího.. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v meste Brynkinallt vo Veľkej Británii. (dyfur)

Související novinky