Milenec lady Chatterleyové

• Velká Británie Lady Chatterley's Lover (více)
Trailer 2

VOD (1)

Lady Chatterleyová, která ke svému manželovi už nic necítí, se pustí do divokého románku s hajným v jejich panství. (Netflix)

Trailer 2

sedm.1

Jak mám remaky všeobecně upřímně rád, tak u některých z nich vážně vůbec nechápu, proč vlastně vznikly, a právě Lady Chatterleyová je toho ukázkovým příkladem. Pokud už se totiž nějaký ten film dočká předělávky, tak by to mělo být především z důvodu, že na onu látku má buď její tvůrce nový pohled, a nebo v případě určitých žánrů pokročila technika natolik dopředu, že v nové verzi poslouží k zvýraznění efektních stránky oproti té původní. Ani jedno z tohoto výše zmíněného ovšem pro tento film neplatí, hlavně tedy co se těch efektů týče, že 8D, ale popravdě, hlavně ani to milostné dobrodružství Lady Chatterleyové nejde zpracovat nějakým zásadně jiným způsobem, aby zůstalo věrné podstatě a významu knižní předlohy. Za mě se tudíž jedná jen o další kopii, která skutečně nepřináší vůbec nic nového, celé je to tak předvídatelné, nenápadité, prostě zbytečné. Navíc nedokázali tvůrci film ani v žádném ohledu zvýraznit, ani po stylové či atmosférické stránce, ani zajímavostí postav, ani působivějšími, silnějšími emocemi, no a pokud mělo být tím nejzásadnějším rozdílem otevřenější sexuální zpracování, tak to pardon, to mi ale jako fakt nestačí k tomu říct si, tak to je fajn, že tato nová verze vznikla, že se u ní může pár zoufalců více pohonit. Jinak pozastavit bych se chtěl ale ještě u castingu, kde pánské osazenstvo bylo ok, ovšem obsazení Lady Chatterleyové, to z mého pohledu nedopadlo nejlépe, Emma Corrin totiž nenabízí nic, čím by dokázala zaujmout a mě tedy v této roli ani trochu nepřesvědčila. Já tudíž tuto podívanou musím označit za zcela zbytečný filmový zážitek, který má možná význam pro někoho, kdo nečetl knihu, či neviděl žádnou jinou starší verzi, jinak ale důvod se seznámit konkrétně s tímto zpracováním opravdu nenacházím. ()

nascendi

Kedysi veľmi dávno som prečítal knižnú predlohu k filmu a o niečo neskôr som videl jednu z viacerých filmových adaptácií. Aj keď sa množstvo kritikov snaží presvedčiť, že obsah knihy nemá erotický, tobôž nie pornografický charakter, ale spoločensko-kritický, filmové adaptácie súťažia o to, ktorá explicitnejšie ukáže tú erotiku z knihy. Prvé adaptácie boli cudnejšie a napriek tomu vyvolávali škandály a zákazy. Táto je takmer na hrane a nevyvoláva nič.  Aspoň je vidno, ktorým smerom sa spoločnosť vybrala a ako ďaleko už došla. Nemal som sa prečo na film naštvať, dočkal som sa očakávaného, takže vcelku som rád, že existujú širokorozchodné tri hviezdičky. ()

Aljak

Predlohu som nečítal, ani som nevidel žiadne z predchádzajúcich spracovaní tohto diela, takže to bol pre mňa "skok do neznáma". Príbeh to bol v podstate jednoduchý a priamočiary, no napriek tomu sa na to pozeralo veľmi dobre. To predovšetkým vďaka krásnemu dobovému vizuálu a vydarenej výprave. Hoci, po dejovej stránke som dúfal v niečo dramatickejšie a zamotanejšie. Dialógy tiež neohúrili. Takže v konečnom výsledku taký lepší priemer. 3* ()

POMO

Romanťárna, které nejde moc co vytknout, ani ji nejde za co vychválit. Bezpečná vztahová konstelace, ve které přes mlsání zakázaného ovoce nejde žádnou z postav za cokoliv odsoudit. Absence většího zdramatizování a stoprocentní naplnění žánrové šablony z filmu dělají takřka červenou knihovnu. Potěší ale dávka živočišnosti v erotických scénách. Je zajímavé sledovat, jak se nepřikrášlená podoba sexu díky otevřené internetové době stává přirozenou součástí i mainstreamové filmové zábavy. ()

Renfield

Je z toho cítit příliš velký důraz na žánrové setrvání v červené knihovně. Přitom právě této adaptaci by větší zdramatizování několika scén vyloženě slušelo a do velmi příjemného vizuálu zapadlo. Pravdou je, že v této podobě vynikne kontrast mezi barevným tónováním chladnou krajinou a řekněme romanticky žhavým vztahem. Chemie mezi Emmou Corrin a Jackem O'Connellem funguje, ale mají to pocitově příliš snadné. Atmosféra filmu však i díky nim a především kameře rozhodně nechybí, stačí vzpomenout na scénu v dešti. Nádherné jsou statické záběry na krajinu, sexuální scény mají určitou poetiku a v častých detailech kamera jakoby neustále hledala, než najde "ten záběr". Což svým způsobem připomíná Dogme 95 a že tohle odvážné pojetí filmu sedne. 75% ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v meste Brynkinallt vo Veľkej Británii. (dyfur)

Související novinky