poster

Žebrácká opera

 • německý

  Die 3 groschenoper

 • německý

  Die 3 Groschen-Oper

 • anglický

  The 3 Penny Opera

 • anglický

  Beggar's Opera

 • anglický

  The Threepenny Opera

  (festivalový název)

Muzikál

Německá říše, 1931, 112 min

Scénář:

Bertolt Brecht (divadelní hra), Vajda László

Producenti:

Seymour Nebenzal

Zvuk:

Adolf Jansen
(další profese)
 • NinadeL
  *****

  Miloš Kopecký na to šel sice jinak, ale bez téhle verze by to naprosto nešlo ;) Konečně, i pro Miloše to byla jediná role, po které toužil a byl s ní spokojený. Vivat Mackie Messer! "Žralok zuby má jak nože / a z těch zubů čiší strach / Mackie Messer, ach můj Bože, / kdo dokáže, že je vrah? / Na nábřeží řeky Temže / leckdo život dokoná / Mor tam nebyl, víme jen, že... / ... Mackie Messe poblíž stál / Jednou zmizel pracháč Mayer, / jindy boháč Müller zas... / Mackie s hůlkou jako frajer / obcházel tam v onen čas / Pěkná hůlka na procházku / a v té hůlce nůž je skryt / Mackie Messer vyhrál sázku, / nic mu nelze dosvědčit! / Jednou změnil požár v Soho / půlnoc temnou v denní čas / Podezřelých bylo mnoho, / ale Mackie zmizel včas / Jindy zase mladá žena / nic netuší a jde spát / Probudí se zneuctěna, / Mackie ji však nechce znát."(3.4.2009)

 • M.Macho
  *****

  Autor tohoto komentáře zadává počet hvězdiček a píše: "Pabstovo převedení Brechtovy fantastické hry není sice natolik "perfekte Sicht", nicméně pět hvězdiček si zaslouží. Úžasný nápad je hned v prvních záběrech filmu, kdy jej komentují filmaři po vzoru brechtovských zcizováků. Děj dávkuje spoustou gegů (např. dokonalá parodie hitlerovské gestikulace) a zvesela upravuje konec, který byl aktuální tehdy a stává se aktuálním i dnes. Závěrečná scéna v bance, čímši šimravá posunuje žebráckou dál k levičácké jedovatosti" Autor tohoto komentáře se přiznává, že je muž a není nahý.(7.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace