Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

themic

Převážně skvělá komedie doplňována dobrou akcí. Prostě super. Arnold a Jamie hrajou oba dobře, hrajou to co maj. 90% ()

baribal

Arnold není jen Terminátor nebo herec poněkud dětinských komedií. Zároveň je James Cameron režisérem nejen megahitů a velkých blockbusterů. Spojení akce a komedie není tak neobvyklé, ale většinou z tohoto žánrového spojení vzniká pouze blockbuster s nízkou kvalitou. Pravdivé lži jsou vynikajcí ve všech žánrech, které představují. K dokonalosti nic nechybí, tohle je dokonalost sama. ()

Krt.Ek

Pravdivé lži nejsou špatný film. Ve svém žánru asi patří k nadprůměru. Přesto nemůžu jít na 4 hvězdičky. Chcete vědět proč? Tím důvodem je James Cameron. Od tohoto režiséra jsem si zvykl na určitý standart = hluboký nadstandart. A k tomu se v tomhle filmu bohužel nepřiblížil. 65% ()

Korbitch

Cameron dokazuje, že akční filmy si stále mohou zachovat vážnou tvář a přesto být komediálně laděné. Doufám v pokračování. Trochu Arnieho a Jamie - Lee retušnout kompem a je to v poho!24.11.09:To už nedopadne:-(:-( ()

Bakllazaan

Málokdo si natočí několika miliónové akční béčko co má šťávu a drift. Finální scéna se stíhakou je tak dokonale natočená že, že se o prvenství u mě pere se scénou z Untouchables :--) 95% ()

mysiak

Bomba, Arnold hádže hlášky, o akcii asi netreba moc hovoriť, a prekvapujúco to natočil James Cameron...a je bomba pecka, ktorá je stále lepšia ako všetko čo sme dosiaľ videli v posledných rokoch... ()

Praxis

Omg, tak tohle jsem fakt nečekal. Velice akční nářez s opravdovým vtipem. Jamie Lee Curtis je opravdu strašně vtipná a její taneček u postele - u toho jsem fakt málem čural smíchy.Camerone, tohle se ti fakt povedlo:) ()

Jillen

Nemohu dát jiné hodnocení. prostě jsem se královsky bavil. Od filmu jsem nečekal zhola nic, ale vtipné situace a hlášky + skvělé herecké výkony...i pana Arnolda mám namysli a režie mě přesvědčili o tom, že si 5* film zaslouží. Prostě těžká Amerika s dávkou těžké nadsázky! Dávám 85% ()

GodComplex

Excelentni a neskutecne zabavne Cameron/Arnie combo proti kteremu je jakykoliv James Bond naprosto druhorade maslo. Skvela akce, na koni jezdici a non-stop hlaskujici Arnold, sexy Tia Carrere, hudba oblibence Brada Fiedela... toho bohuzel prace na True Lies a diktatorska spoluprace s Cameronem natolik deprimovala, ze to byl jeden z jeho poslednich soudtracku a nedlouho na to se na filmovou hudbu komplet vybodl. Navic zde byl uz citelne tlacen do klasictejsi orchestralnejsi formy, kdy si nemohl tak vyhrat s oblibenymi syntezatory, ale i tak kvalitni prace. 8/10 ()

Laxik

Občas je to vtipný, jednou za půl hodiny je to dokonce sakra vtipný. Většinu času je to ale nuda, takový hodně zředěný odvar ze Žhavých výstřelů. Postavy Arnolda a Jamie Lee jsou navíc sakra nesympatické - on je idiot, hajzl a manžel na hovno, ona nemá osobnost a nechá si to líbit. Konec jakoby idylický, ve skutečnosti ale stojí za prd. ()

buldock

Jediná Cameronova akčně komediální vložka v jeho jinak odlišně žánrově zaměřené režisérské dráze , která mu ovšem znovu vyšla na výbornou! Mistr se prostě nezapře! Film: 86% ()

Vojcl

Jeden z Arnoldových nejlepších filmů... Spolupráce Cameron-Schwarzenegger prostě vždycky funguje!!! Dokonalé spojení akčního thrilleru s komedií a romantickým filmem, spousta cool hlášek i stylových akčních scén, někdy hraničících se sebeparodií. A Bill Paxton je tu opravdu k sežrání!!!!! ()

Macejko

Veľmi, veľmi fajn. Síce ma trochu sklamalo, že skutočne dobrých hlášok je pomenej a že väčšina humoru sa odohráva na obrazovej úrovni, ale potom som pristúpil na Cameronovu hru s divákom a začal si užívať tú smršť výborných režijných nápadov (naháňačka motorka verzus kôň) a vtipných scén (trsajúci upratovač s walkmanom). Rozhodne by to chcelo nejaké pokračovanie. Potenciál je veľký a myslím, že by sa nikto nenahneval. ()

vorheese

Tohle je pro mě asi vrchol žánru akční komedie. Arnold s Arnoldem (teď jsem se fakt nepřepsal) hlásí o sto šest ("Ženský...bez nich to nejde a zabít je nemůžeš") a tvoří dokonalou komediální dvojku. Scénář je vypiplaný do nejmenšího detailu. Prostě film, ke kterému se vždycky rád vracím, když si chci zvednout náladu. ()

gogos

Po Terminatorovi jeden z nejlepsich filmu s Arniem. Povedený námět i scénář, slušně zahrané, Cameron se tu celekm činí. Slušné herecké obsazení, výborné efekty. Prostě hodně povedený film. Je na hranici mezi 4 a 5. Přikloním se k 5*, ale počítejte spíše 4,5* ()

blackrain

Dámy, víte, jakou práci má vaše drahá polovička? Co když vede dvojí život? Opravdu prodává počítače? Není náhodou tajný agent? Ano, Jamie Lee Curtis má jednoho takového doma. Patnáct let si chudák myslela, že její manžel prodává počítače. A on je tajný agent. Jamie Lee se cítí trochu nedoceněná a unavená nudným životem.Film nám naservíroval notnou dávku homoru a akce. Arnold a Jamie Lee je velmi sympatická dvojice. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)