Profesionální zloděj dostane horký tip na loupež přímořské sídlo bilionáře, ale uprostřed práce je vyrušen samotným majitelem a dokonce okraden o milovaný prsten od své nové lásky. Netušil totiž, že se setká s podvodníkem a prsten se snaží získat za každou cenu. (oficiální text distributora)

Džejkop

Ne že bych se vyloženě nudil, vlastně jsem se i docela smál, ale je to naprostá absurdita. Vyloženě mě naštval ten pitomý, přiteplený rádoby detektiv se třemi biščonky. Tenhleten prapodivný vyšetřovatel mě natolik prudil, že strhávám hodnocení o nějakých patnáct procent. A další věc. Jestli se v Americe, takhle beztrestně a snadno krade ve velkém, tak pak jsem jenom rád, že tam nebydlím. ()

Bauer

Takže, co to tu máme? Zloděj dostane prsten od své nové lásky. Potom jde vykrást sídlo bilionáře, kde ho bilionář nachytá a přímo před očima policajtů veme zlodějovi prsten, že je jeho. Zloděj musí prsten získat za každou cenu zpět kvůli své lásce a ještě ke všemu má možnost ukrást mnohem více, čemuž možná dává přednost i před prstenem. Jednoduché, prosté, dementní a docela i zabavné. Martin Lawrence dokáže hrát ve filmech jako jsou třeba Mizerové, kde jde o zábavu non-stop a kde je i akce. Potom si zahraje ve stupiditě jako je Černý rytiř. Kam ale zařadit tento film? Asi někam mezi Mizery a Černýho rytíře. Prostě průměrná komedie, která dokáže pobavit jen, když se vypne mozek. Lawrence je především komik a terpve až potom herec a v tomto snímku to dokazuje oboje. Danny DeVito, to je jen malý sympatický skřet, jehož výkon je snad vždy skvělý. Velmi mně překvapil William Fichtner, který v roli detektiva, jenž má psy trpícimi větry, tak mně vskutku hodně pobavil. Musím taky zmínit výbornou hip hopovou hudbu. Zdařila komedie a pro mně osobně je to spíše 3,5*. ()

blackJag

Lawrence je přesně ten typ komika, který by toho měl co nejdřív nechat. Důvod? Není vtipný. Filmy, ve kterých hraje, by byly o tolik snesitelnější, kdyby v nich Lawrence jen normálně účinkoval a nekřenil se jak hovado. Konkrétně tato věc je potom i obsahově velká nuda, DeVito to sám nezachrání a za Lawrence jde udělit maximálně minusové body. 40% ()

tron

„Prečo ste to predali?“ – „Technické problémy.“ – „Rozvod?“ – „Technické problémy!“.“ Martin Lawrence (BAD BOYS II), Bernie Mac (DANNYHO JEDENÁSTKA), John Leguizamo (SPAWN), Danny DeVito (VOJNA ROSEOVCOV), Carmen Ejogo (POLICAJT ZO SAN FRANCISCA), William Fichtner (DOKONALÁ BÚRKA), Larry Miller (KARNEVAL DUŠÍ) a Richard Schiff (Západné krídlo) nemusia byť slabí herci, ale napchať ich do jedného celovečeráku jednak svedčí o malom rozpočte a jednak to čo-to vypovedá i o neslávnej výslednej podobe. Zlodejské filmy mám rád, ale vyložene komediálne heist movie ma nebavia. Nebyť hŕstky podarených scén (vulgárna tlmočníčka do znakovej reči, laser, nežný gay belošský detektív), bolo by to ozaj slabé. ()

Honzíno

Je to místy dost ubohé. Proboha, co to Danny s Martinem vyvádí. Škoda jejich talentů, které se rozplynou v opět strašně nevyrovnaném snímku, jež někdy překvapí velice kvalitním vtipem, z větší části však nudí předvídatelnými gagy a všudypřítomnou tupostí a též častými chtěnými vulgarismy nemotorně zabředává do mírné černé komedie, což se mu však nedaří. Ale jedny povedené vypípané vulgarismy opravdu rozesmějí.:) Šedý průměr. Ale mám pocit, by to bylo o hvězdičku lépe, kdybych viděl film v původním znění. protože český dabing je zde opravdu velice špatný. Vachrlatých 50%, z části také proto, jak mám dva hlavní představitele rád. ()

• Skladatel Marc Shaiman řekl magazínu Playbill, že pracovat na tomto filmu, pro něho byla nejhorší práce kterou zažil. (Pumiiix)