Co horšího se může stát?

What's the Worst That Could Happen?

Čo horšie sa môže stať?

Komedie / Krimi

USA, 2001, 97 min

• Honzíno

Je to místy dost ubohé. Proboha, co to Danny s Martinem vyvádí. Škoda jejich talentů, které se rozplynou v opět strašně nevyrovnaném snímku, jež někdy překvapí velice kvalitním vtipem, z větší části však nudí předvídatelnými gagy a všudypřítomnou tupostí a též častými chtěnými vulgarismy nemotorně zabředává do mírné černé komedie, což se mu však nedaří. Ale jedny povedené vypípané vulgarismy opravdu rozesmějí.:) Šedý průměr. Ale mám pocit, by to bylo o hvězdičku lépe, kdybych viděl film v původním znění. protože český dabing je zde opravdu velice špatný. Vachrlatých 50%, z části také proto, jak mám dva hlavní představitele rád.(25.8.2007)

Zlodějíček Kevin (Martin Lawrence) dostane tip na opuštěný luxusní dům milionáře Maxe Fairbankse (Danny DeVitto). Ten se právě rozvádí, a jeho dům je součástí rozvodového řízení, tudíž v něm nemůže bydlet, takže by měl být prázdný. Ale při loupeži je náhodou Max v domě (s milenkou samozřejmě), a oba na sebe narazí - při čemž bohužel Kevin přijde o prsten, který dostal od své snoubenky. A o ten rozhodně Kevin nechce přijít - a Max se prstenu rovněž nechce vzdát ... No nevím, nebylo to úplně marné, ale Lawrence (sorry boy) mi začíná lézt krkem, a to co může v jednom filmu přijít docela vtipně, je po stopadesátém úplně stejném opakování už docela trapně. Film tak (alespoň) zachraňuje naprosto cool Danny De Vitto a taky (naprosto dokonalý) "přiteplený" blonďatý detektiv Wiliam Fitchner (kdo neuvidí, neuvěří). Suma sumárum, průměrná komedie na jedno podívání, neurazí ani nijak moc nenadchne ...(4.3.2009)

• eraserhead666

Hodně slabší průměr, nebýt výrazně vybočujícího policisty s prdícími bišonky a kouzelnicko-zlodějské manželské dvojice, přemýšlel bych, proč je to vůbec komedie. Policajt a manžele bylo to jediné zábavné a humorné na celém filmu. Nezachrání to ani Martinovy ksichty, které tady dělal jen tak zbůhdarma kdy si na ně zrovna vzpoměl, že by mohl být směšný. Nebyl.(22.12.2008)

• tron

„Prečo ste to predali?“ – „Technické problémy.“ – „Rozvod?“ – „Technické problémy!“.“ Martin Lawrence (BAD BOYS II), Bernie Mac (DANNYHO JEDENÁSTKA), John Leguizamo (SPAWN), Danny DeVito (VOJNA ROSEOVCOV), Carmen Ejogo (POLICAJT ZO SAN FRANCISCA), William Fichtner (DOKONALÁ BÚRKA), Larry Miller (KARNEVAL DUŠÍ) a Richard Schiff (Západné krídlo) nemusia byť slabí herci, ale napchať ich do jedného celovečeráku jednak svedčí o malom rozpočte a jednak to čo-to vypovedá i o neslávnej výslednej podobe. Zlodejské filmy mám rád, ale vyložene komediálne heist movie ma nebavia. Nebyť hŕstky podarených scén (vulgárna tlmočníčka do znakovej reči, laser, nežný gay belošský detektív), bolo by to ozaj slabé.(12.12.2008)

• blackJag

Lawrence je přesně ten typ komika, který by toho měl co nejdřív nechat. Důvod? Není vtipný. Filmy, ve kterých hraje, by byly o tolik snesitelnější, kdyby v nich Lawrence jen normálně účinkoval a nekřenil se jak hovado. Konkrétně tato věc je potom i obsahově velká nuda, DeVito to sám nezachrání a za Lawrence jde udělit maximálně minusové body. 40%(21.12.2008)

• - Skladatel Marc Shaiman řekl magazínu Playbill, že pracovat na tomto filmu, pro něho byla nejhorší práce kterou zažil. (Pumiiix)

• - Kevinův dům byl už použit v seriálech Spenser: For Hire a The Real World. (Pumiiix)