Ztraceni ve vesmíru

Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

• IQ Tiqe

Sci-fi parodie ve stylu Startreku nebo podobného nesmyslu (nesleduju to). Aspoň doufám, že mělo jít o parodii, tohle nikdo nemohl myslet vážně. Jako cílovou skupinu bych viděl malé děti, co mají rády dobrodužné sci-fi; ještě v 9 letech by se mi to možná líbilo; dnes jsem to sledoval jednak kvůli Heather Graham a taky proto, že jsem hledal nějaký nenáročný, vtipně zaměřený film.(18.2.2010)

Moje oblíbené Sci-fi Béčko. Novodobá rodinka Robinsonů ve vesmíru. Hledají nový svět k osídlení. Celý film drží napětí, buď jako samotný star vesmírné lodi až po akční scény s mým oblíbeným hercem Joey (Matt LeBlanc). Díky jemu dávám sám osobně 4 hvězdičky. Dopřál bych i o hvězdičku více, ale bohužel snímek má velké mezery v dějové linii. Udrží diváka ve střehu do první poloviny, ale později děj vytrácí kadenci. Kdyby to stáhli na 90min, tak je to áčkové Sci-fi jak má být :-D(9.2.2011)

Dobré vizuální efekty, nenáročný až dětinský příběh, nepřesvědčivý Matt LeBlanc (sice se snaží, ale já v něm pořád vidím postavu Joeyho z Přátel), průměrný Gary Oldman (viděl jsem ho už v lepších rolích) - to vše je film Ztraceni ve vesmíru. Nemohu říct, že bych se nudil, ale stejně se nemohu zbavit pocitu, že by se celkem dobré efekty v tomto filmu daly využít k nějakému lepšímu sci-fi (třeba něco od A.C.Clarka nebo R.A.Heinleina). Ale jako pohádka pro děti dobrý, takže za 3*.(20.7.2008)

Hned ze startu mě dostalo, že "válčící strany konečně zapomněly na své spory a spojily se ke společnému úsilí o záchranu planety" a v další větě se dovídáme, že teroristické jednotky jsou připraveny zaútočit. Nevím, jestli si někdo po sobě ten scénář zapomněl přečíst, nebo to je úmyslně další s obří hromady logických nesmyslů, které jsou ve filmu od začátku až do konce. Ale abych nebyl pouze negativní, musím přiznat, že jsem se vůbec nenudil a rád jsem se na to po mnoha letech podíval znovu. Už však nikdy více.(20.7.2011)

• gudaulin

To jediné, čím se můžou Ztraceni ve vesmíru chlubit, je slušný rozpočet a z toho plynoucí vizuální stránka, jenže scénář je polévka podávaná armádou spásy. Pokud máte opravdu velký hlad, sblajznete ji, ale s největší pravděpodobností si na ní nepochutnáte. Filmu chybí silnější dramatický náboj, napětí, konflikt a naopak přebývá řada nelogičností. Celkový dojem: 25 %. Doporučuju ke shlédnutí, pouze je-li to jediná cesta, jak se vyhnout opravdu nepříjemným povinnostem a špinavé práci, jinak jde o ztrátu času.(20.7.2008)

• - Robot říká větu: "Nebezpečí, Ville Robinsone, nebezpečí" a ve filmu 12 Opic (1995) řekne stejnou větu i Billings (Brad Pitt) v roli blázna, když přemlouvá Jamese Coola (Bruce Willis), aby utekl z léčebny. (cuish)

• - Spoiler: Herec Gary Oldman je v závěrečných titulcích uveden jako „Dr. Smith“ a „Spider Smith“. (Lavran)

• - Na hudbě k tomuto filmu nejprve participoval Jerry Goldsmith, toho později vystřídal Mark Isham, až nakonec padla zakázka do klína Bruci Broughtonovi. (Lavran)