Píše se rok 2050 a planeta Země se kvůli poničenému životnímu prostředí stává neobyvatelnou. NASA vysílá do vesmíru záchránou expedici, jejíž většinu tvoří pětičlená rodina Robinsonů. V neprobádaném vesmíru však nastanou nečekané komplikace a celá rodina musí bojovat o přežití nejen s mechanickými pavouky, ale i se zákeřným doktorem Smithem... (fandalehy)

Trailer

T2

Rozpočet $80miliónovTržby USA $69,117,629Tržby Celosvetovo $136,159,423║ Vôbec nie zlé, práve naopak jedno z najzábavnejších dobrodružstiev, kde sa nájdu nejaké príbehové nedostatky ale kde nie, trikovo to újde, obsadenie na výbornú, občas nejaký ten zábavný frk, samozrejme že v dobe keď to bolo u nás v kinách v 1998 to ohúrilo viac ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 70%/ ()

B!shop

Tenhle film jsem si teda pamatoval jako vetsi jizdu, ale je fakt, ze jsem ho videl tak pred 6 lety a to na me zapusobil vic. Ted uz sem bohuzel videl, jak jsou ty dialogy trapny, naivni a nechtene smesny. A misty se tu zbytecne keca, podle traileru totiz film vypada jako nepretrzita jizda. Ale krome tech dialogu si nemam moc na co stezovat. Herci i herecky se snazi, sice nic extra, ale dostatecny, jejich vykon srazi jen ty dialogy. Triky jsou na slusny urovni, jen ta animovana opice je priserna, jak z Looney Tunes. Pribeh je fajn, je tu par dobrejch napadu a sem tam se dokonce povede naka hlaska a akce je v pohode. Slusna zabava. ()

Djkoma

Můj osobně velmi oblíbený sci-fi snímek, který mě nedokáže ani po letech zklamat. Velmi slušné obsazení v čele s Williamem Hurtem, Mimi Rogers a Gary Oldmanem. Vedle nich i mladíček Matt LeBlanc, který jistě za svou roli může děkovat Joeymu z Přátel, předvádí dobrý výkon. Celý film má skvělé tempo, které od startu až po setkání s neznámou lodí a anomálií neznámého původu, neztrácí tah na branku podpořené rockovější hudbou a pár dobrými hláškami. Pro někoho může být trochu šílený scénář, který si v závěru hraje s problematikou času, ale jde o sci-fi se vším všudy, tak to musí divák akceptovat. ()

Dever

Soundtrack Bruce Broughton: 1. Lost In Space Theme - Apollo Four Forty [3:27] 2. I'm Here...Another Planet - Juno Reactor/The Creatures [4:21] 3. Busy Child - The Crystal Method [7:26] 4. Bang On - Propellerheads [5:46] 5. Everybody Needs A 303 - Fatboy Slim [5:49] 6. Will & Penny's Theme - Apollo Four Forty [3:22] 7. Song For Penny - Death In Vegas [5:34] 8. Lost In Space - Space [3:29] 9. Main Title [1:03] 10. Reprogram The Robot [2:16] 11. The Launch [4:13] 12. The Attack [2:53] 13. The Proteus [2:26] 14. Spiders Attack [2:26] 15. Jupiter Crashes [1:16] 16. Spider Smith [2:42] 17. Kill The Monster [3:53] 18. The Portal [2:46] 19. Thru The Planet [2:42] ()

tron

„Ešte jedna otázka, zlato. Je v týchto kryokomorách miesto pre dvoch?“ – Je v ňom ledva miesto pre vás a vaše ego.“ Všetky sci-fi motívy a nápady vhodené do jedného filmu, čo som kôň, aby som to zniesol? Prehustený scenár však nie je jediným záporom STRATENÝCH VO VESMÍRE. Ďalšími mínusmi sú zbytočne prehnané (do množstva i veľkoleposti) špeciálne efekty, ktoré bohužiaľ úspešne prekričali dej a psychológiu. Našťastie, zopár vecí oceníte ("Bludný Holanďan" a jeho nájomníci) a ak niekto na tejto nie príliš vydarene postĺkanej palube budí sympatický dojem svojprávnosti, tak zábavne namyslený Matt „Joey“ LeBlanc („Čítala som o vás, že ste vojnový hrdina.“ – „No... vlastne... áno.“) a Gary Oldman („Bude každý malicherný okamih dôvodom pre sentiment?“). ()

• Na hudbě k tomuto filmu nejprve participoval Jerry Goldsmith, toho později vystřídal Mark Isham, až nakonec padla zakázka do klína Bruci Broughtonovi. (Lavran)
  • Všichni hlavní aktéři měli podepsané kontrakty minimálně na dva další sequely. Možná pokračování se však neuskutečnila, protože film měl v Severní Americe katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. (Lavran)