poster

Ztraceni ve vesmíru

 • USA

  Lost in Space

 • Slovensko

  Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  ****

  Pohodové rodinné sci-fi, které mě celkem překvapilo. Hodně mě to odrazovalo, ale chytlo mě to po zkusmém shlédnutí začátku a pak už jsem se na to dodíval. Je vidět, že je to orientované na mladší diváctvo a je více než akční rodinný film. Jeden záporák jeden hrdina a osobitá rodinka, plus robot, příšerka a kosmičtí pavouci. Takový pohodový mix, který vcelku odsejpá. Finální proměna padoucha byla pro mě osobně hodně povedená. A to neustále omýlání o cestování časem bylo sice trochu otravné, ale mělo to pěkné omezení, takže nakonec taky spokojenost.(10.7.2011)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Ta studená válka začíná být horká.......... Vydejme se na dalekou cestu k Alfa Primě, a k planetě, která je určena ke kolonizaci. Robinsonovi už jsou zachumlaní, tak můžeme startovat. CITÁT - Opička otočí vypínačem...... Jenže cesta se moc nepovede. Globální teroristé zaútočí a Robinsonovi se ztratí ve Vesmíru. Film dle mého gusta. Mimozemšťané, cestování časem, vtipné scény, ironie, hezké ženy a trocha krve. CITÁT - A dav šílí!!!........ Zde je jeden krásný dialog nedialog, který je spíše směsicí monologů. MAUREEN (Mimi Rogers) - Dobrou noc, Johne. JOHN (William Hurt) - Dobrou Mauri. WILL (Jack Johnson) - Dobrou noc, Judy. JUDY (Heather Graham) - Dobrou noc, Wille. BART (OPICE) - váááummm. PENNY (Lacey Chabert) - Dobrou Willi. WEST - To si snad děláte srandu?....... V předcházejícím dialogu chybí už jen jeden člověk, ale ten má kecy skoro celý příběh. CITÁT - Nesnáším děti......... Když vím, že film je natočen v roce 1998 jsem rád, že už v té době dokázali natočit něco, co obsahuje spoustu klišé situací, které jsou do příběhu vloženy, tak že nezesměšňují, ale naopak fungují jako dobrá zábava. CITÁT - Nezapomeňte, že se za náma rozpadá planeta..............(17.11.2012)

 • StrYke
  ***

  Lost in Space mě především nalákal na obsazení, které po celý film podávalo dokonalé herecké výkony a to především v čele s Garym Oldmanem a Mattem LeBlancem, u kterého jsem měl strach, že si na něj po jeho zásadní roli v seriálu Friends nezvyknu. To bylo ale zbytečný, spíš jsem se měl strachovat o příběh samotný, který film posílá do šedi průměru. On vlastně už samotný děj je docela divný (měl jsem si ho přečíst :D) a potom to nudné a částmi zdlouhavé zpracování... Digitální efekty jsou vážně hodně špatné a když potom přijdou na řadu i vesmírní pavouci, musíte se ptát: "Je tohle TV film nebo není?". A to by bylo dost všech negativů. Teď přicházejí na řadu pozitivy. Film má docela pěknou hudbu a herecké výkony jsou na hvězdné úrovni. Zábavnost převyšuje nad nudností a samotný závěr je naprosto dokonalý. A co se stalo v budoucnosti z Oldmana.. To nemělo chybu žádnou. Neutrální součást názoru je potom ta, že film obsahuje spoustu nelogičností, kterých se bohužel dopouští každé film (bez vyjímky), zahrávající si s časem. Takže bohužel průměr, sice blíž k nadprůměru než k podprůměru, ale furt průměr...(3.10.2011)

 • Rikky007
  ***

  Sympatické sci-fi, zvlášť když si uvědomíme z čeho to vyšlo, což podle mě málokdo ví (www.csfd.cz/film/68864-lost-in-space/). Výprava a hudba je povedená. Škoda možná přílišné naivity, ale jak jsem zmínil, je to asi inspirací v předloze. Konec byl ve stylu pilotního dílu k seriálu. K mému zklamání ani filmové pokračování nepřišlo.(18.11.2012)

 • T-pack
  *

  Jak bezpečně poznáte, že děláte špatné sci-fi? Váš robot opakuje slovo zničit. Rodina letící okupovat nový svět; morální tlak na hrdinu, aby nekašlal na syna; průlet rozpadající se planetou; padouch, co se sám za padoucha prohlašuje; infantilní mimozemská opice!!! Ugh, kdybych měl vyjmenovat všechno, co je na snímku špatně, už bych vám ho mohl rovnou odvyprávět scénu za scénou. Je tuze naivní myslet si, že kvalita vašeho sci-fi je v přímé úměře s množstvím použitých prvků údajné budoucnosti a počítačových triků. Naivita je odpustitelná vlastnost, u tohoto snímku je ovšem kalibrovaná do něčeho neomluvitelného. Malé hlouposti obvykle u filmů ignoruji, je-li tím dosaženo nějakého efektu - hlouposti navršené na další hlouposti, které mají za efekt tuctový rodinný film, to si pod tím bohužel nepředstavuji. Dám jednu hvězdičku za obsazení, jistý smysl pro humor a nějaký ten koncept... sem... tam.(10.7.2011)

 • - Spoiler: Herec Gary Oldman je v závěrečných titulcích uveden jako „Dr. Smith“ a „Spider Smith“. (Lavran)

 • - Všichni hlavní aktéři měli podepsané kontrakty minimálně na dva další sequely. Možná pokračování se však neuskutečnila, protože film měl v Severní Americe katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. (Lavran)

 • - Robot říká větu: "Nebezpečí, Ville Robinsone, nebezpečí" a ve filmu 12 Opic (1995) řekne stejnou větu i Billings (Brad Pitt) v roli blázna, když přemlouvá Jamese Coola (Bruce Willis), aby utekl z léčebny. (cuish)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace