Ztraceni ve vesmíru

Lost in Space

Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

Neskutecny bejkarna, ktera ac se tvari byt rozumna, rozumna urcite neni a az na tvrzeni, ze budou zdroje na zemi brzy vycerpany se moc souhlasit neda, ale kdo vi co lidi za par let vymysli ;-) Ale na druhe nadechnuti je to dabelsky naslapane sci-fi se slusnymi efekty a maximalne sviznym dejem! Herci jsou vic nez OK a "Joe" me velice mile prekvapil. Videl jsem jiz nekolikrat a klidne se jeste podivam!(26.3.2006)

• giovanni3

Jako co to bylo? Vesmírné brány na cestování do vzdálených míst galaxie? Cítím Hvězdnou bránu... Hlavní záporáci jsou roboti co jsou vzhledově jako pavouci? Cítím Hvězdnou bránu a její replikanty.. Když je složitá situace tak? Hyperpohon, který nás hodí kamsi v galaxii.. Cítím Star Trek... Jako logicky Star Trek se dá cítit z každého vesmírného Sci-fi, ale zde to je to jediné zajímavé na tom filmu... Překvapila účast Matta LeBlanca a Heather Graham a logicky i Garyho Oldmana = překvapivě solidní ,,soupiska,, , ale ten scénář.. ten scénář... Ono i nalezení té potvůrky + geniální malý chlapec co se nabourá všude a spřátelí se s robotem.... nevím no. Víc jak 2z5 ani náhodou...(10.7.2011)

• Lateef

Vizuálně velkolepé (Jupiter 1, 2, výbuchy, robot), občas tupé (i při rychlosti světla by trval průlet Sluncem cca 4,65 vteřin v jeho nejširším místě a při vnitřní teplotě cca 18 miliónů stupňů Celsia by za tu dobu roztavilo cokoliv) a hlavně v druhé půli utahané a nezáživné. Po slibném dynamickém startu, blbém, i když efektním výletě skrz Slunce, a robotické střílečce ve zdánlivě opuštěné vesmírné lodi přijde únavná druhá část korunovaná pochybnou časoprostorovou cestou. A tehdy mi konec přišel odfláknutý, Alfy Primy možná cestovatelé dosáhli, ale diváci se tohoto cíle nedočkali. Hypermotory odpálily Jupiter 2 do vesmírných dálav a najely závěrečné titulky. Vcelku zklamání. 50% 80 miliónů dolarů(rozpočet)/136 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.4.2006)

• tron

„Ešte jedna otázka, zlato. Je v týchto kryokomorách miesto pre dvoch?“ – Je v ňom ledva miesto pre vás a vaše ego.“ Všetky sci-fi motívy a nápady vhodené do jedného filmu, čo som kôň, aby som to zniesol? Prehustený scenár však nie je jediným záporom STRATENÝCH VO VESMÍRE. Ďalšími mínusmi sú zbytočne prehnané (do množstva i veľkoleposti) špeciálne efekty, ktoré bohužiaľ úspešne prekričali dej a psychológiu. Našťastie, zopár vecí oceníte ("Bludný Holanďan" a jeho nájomníci) a ak niekto na tejto nie príliš vydarene postĺkanej palube budí sympatický dojem svojprávnosti, tak zábavne namyslený Matt „Joey“ LeBlanc („Čítala som o vás, že ste vojnový hrdina.“ – „No... vlastne... áno.“) a Gary Oldman („Bude každý malicherný okamih dôvodom pre sentiment?“).(30.10.2004)

Stratení vo vesmíre by ani nemusel byť zlý film, keby že je to kratšie a keby že sa rozpočet o niečo znížil, pretože tie efekty (digitálna opica!) boli neskutočne strašné. Inak herecké obsadenie (Hurt, LeBlanc, Oldman) celkom fajn, tak isto aj príbeh nebol zlý, ale chcelo by to väčšie tempo a nie zbytočne sa zdržiavať efektovými somarinami. 60% - 3*(11.11.2015)

• - Roli Dona Westa měl nejdřív hrát Sean Patrick Flanery. (haushinkaa)

• - Všichni hlavní aktéři měli podepsané kontrakty minimálně na dva další sequely. Možná pokračování se však neuskutečnila, protože film měl v Severní Americe katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. (Lavran)

• - Na hudbě k tomuto filmu nejprve participoval Jerry Goldsmith, toho později vystřídal Mark Isham, až nakonec padla zakázka do klína Bruci Broughtonovi. (Lavran)