Ztraceni ve vesmíru

Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

• blackrain

Vyrostla jsem na Star Wars a Star Treku, později k těmto dvěma fenoménům přibyla ještě Hvězdná brána, takže se nedokážu obránit jakémukoliv srovnávání. Ztraceni ve vesmíru působí hrozně uměle a je tu bohužel všechno, co už jsem viděla někde jinde a ke všemu se přidala velká nuda. Celý film jsem doslova protrpěla.(19.3.2011)

Nepochopitelný film. Nepochopitelný z toho důvodu,když si někteří z nás uvědomí,že jde o film režiséra,který nám naservíroval dokonalou nekompromisní vypalovačku jménem, Predator 2. V době prem.to ale nechápal nikdo. A dnes už je to každému jedno. A taky dobře. Na závěr jen: ,,Nebezpečí! Wille Robinsone,nebezpečí!´´.(7.1.2018)

Je až úsměvné vidět, takové velikány jako je Oldman nebo Hurt hrát v takovým počinu. V té době ještě sotva znám Joey nosil sádru, protože skákal po posteli a spadnul z ní, byl tento snímek vlastně jeho filmovou prvotinou - mám na mysli to lepší .. a v té době jsem na to koukal taky trochu jinak ... (napsáno 13.3.2010)(6.12.2005)

Roztomile detske sci-fi. Kto od toho caka nieco serioznejsie, tak nech hlada inde. Velkym plusom je dokonaly casting, takze vsetky postavy funguju jak maju. Scenar je tiez bezchybny. Sklamu len niektore trikove sekvencie v ktorych triky vyzeraju dost nedorobene. V SD rozliseni na VHS sa mi triky zdali v pohode ale vo full HD to uz taka slava nie je. Ale to je jedina vada na tomto filme. Akcne sceny su nastastie dobre natocene, takze napriek slabsim trikom su napinave a dostatocne zabavia. Vysledkom je zabavne rodinne sci-fi, ktore si kedykolvek pozriem znova 7/10.(26.12.2015)

Ztraceni ve vesmíru je možná sice průměrné, ale jinak velmi slušné sci-fi se skvělým hereckým obsazením a značným množstvím vtipných situací i hlášek. Čekala jsem, jakého záporáka si zde zase střihne Gary Oldman a byla jsem překvapena, když vyšlo najevo, že jeho Dr. Smith není ani tolik děsivá a šílená postava, jako spíše groteskní a zábavná. Z obsazení mě tedy nejvíce potěšil právě on a líbil se mi také William Hurt. Vesmírná výprava při svém putování universem také natrefí na rozkošného malého "Pokémona" s obdivuhodnýma očkama, který se k nim připojí a zároveň se postará o nějaké ty humorné scénky. Já se nenudila a film rychle utekl. "Jsem lékař, nikoli vesmírný průzkumník." - "Ne, Vy jste vražedný sabotér", "Sundejte ze mě toho pekelného opičího potomka!" :)(25.11.2012)

• - Roli Dona Westa měl nejdřív hrát Sean Patrick Flanery. (haushinkaa)

• - Všichni hlavní aktéři měli podepsané kontrakty minimálně na dva další sequely. Možná pokračování se však neuskutečnila, protože film měl v Severní Americe katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. (Lavran)

• - Na hudbě k tomuto filmu nejprve participoval Jerry Goldsmith, toho později vystřídal Mark Isham, až nakonec padla zakázka do klína Bruci Broughtonovi. (Lavran)