Ztraceni ve vesmíru

Lost in Space

Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

Pro tenhle filmek mám trochu nostalgickou slabost. Chatrný a hlavně velice otřený příběh je u mě vyvažován sympatickým obsazením - William Hurt je šarmantně taťkovský, Gary Oldman obdivuhodně zákeřný a Heather Graham... ... ... řekněme, že ZTVÁRNILA postavu, která se mi výrazně vryla do paměti a tím pádem ztvárnila taky větší část tohoto hodnocení... 50% Jestli si myslíte, že jsem kritický pokrytec, máte samozřejmě pravdu, ale kdo z vás je bez viny ať... mi napíše do pošty :)(4.6.2006)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $69,117,629Tržby Celosvetovo $136,159,423║ Vôbec nie zlé, práve naopak jedno z najzábavnejších dobrodružstiev, kde sa nájdu nejaké príbehové nedostatky ale kde nie, trikovo to újde, obsadenie na výbornú, občas nejaký ten zábavný frk, samozrejme že v dobe keď to bolo u nás v kinách v 1998 to ohúrilo viac ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 70%/(29.6.2005)

Slušne natočené sci-fi s dobrým hereckým obsadením. Veľmi príjemná sci-fi porcia so senzačnými efektmi a podarenou zápletkou. Okrem efektov musím vyzdvihnú aj herecké výkony Matta LeBlanc a Garyho Oldmana. V porovnaní s "normálnymi" sci-fi to síce nie je nič moc, ale mne sa to vážne ohromne páčilo. Tento film robí podľa môjho názoru svojmu žánru česť. V detstve som sa toho nemohol nabažiť.(18.1.2015)

CITÁT - Ta studená válka začíná být horká.......... Vydejme se na dalekou cestu k Alfa Primě, a k planetě, která je určena ke kolonizaci. Robinsonovi už jsou zachumlaní, tak můžeme startovat. CITÁT - Opička otočí vypínačem...... Jenže cesta se moc nepovede. Globální teroristé zaútočí a Robinsonovi se ztratí ve Vesmíru. Film dle mého gusta. Mimozemšťané, cestování časem, vtipné scény, ironie, hezké ženy a trocha krve. CITÁT - A dav šílí!!!........ Zde je jeden krásný dialog nedialog, který je spíše směsicí monologů. MAUREEN (Mimi Rogers) - Dobrou noc, Johne. JOHN (William Hurt) - Dobrou Mauri. WILL (Jack Johnson) - Dobrou noc, Judy. JUDY (Heather Graham) - Dobrou noc, Wille. BART (OPICE) - váááummm. PENNY (Lacey Chabert) - Dobrou Willi. WEST - To si snad děláte srandu?....... V předcházejícím dialogu chybí už jen jeden člověk, ale ten má kecy skoro celý příběh. CITÁT - Nesnáším děti......... Když vím, že film je natočen v roce 1998 jsem rád, že už v té době dokázali natočit něco, co obsahuje spoustu klišé situací, které jsou do příběhu vloženy, tak že nezesměšňují, ale naopak fungují jako dobrá zábava. CITÁT - Nezapomeňte, že se za náma rozpadá planeta..............(17.11.2012)

• Zevon

Pár triků dělá celý film, aneb jak "šmidli boys vyšmidlali na rolls royce". Chechtáková záležitost plná blábolů a fantasmagorií, ke kterým by se hodil létající mixér a rotující otvírák na konzervy a měli bychom film ztraceni v odpadkovém kuchyňském koši aneb útok švábů na předvčerejší blivajz. Nebýt Oldmana a jeho role, jednalo by se o naprosto průserovou záležitost. Tak tohle už víc ne, jdu si vypláchnout mozek jedním pěníkem.(4.11.2008)

• - Robot říká větu: "Nebezpečí, Ville Robinsone, nebezpečí" a ve filmu 12 Opic (1995) řekne stejnou větu i Billings (Brad Pitt) v roli blázna, když přemlouvá Jamese Coola (Bruce Willis), aby utekl z léčebny. (cuish)

• - Roli Dona Westa měl nejdřív hrát Sean Patrick Flanery. (haushinkaa)

• - Spoiler: Herec Gary Oldman je v závěrečných titulcích uveden jako „Dr. Smith“ a „Spider Smith“. (Lavran)