Ztraceni ve vesmíru

Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

• JohnSmith

Úplně se mi příčí dát Hopkinsovu filmu odpad, ale prostě to jinak nejde. Ona to není chyba režiséra, ale především scénáristy a produkce. Na rok 1998 jsou to příšerné triky. Chápu, že je to dětská sci-fi, ale tak debilní scénář se jen tak nevidí. Nezachrání to ani herci. LeBlanc je opravdu příšerný. Hurt ani Oldman nemají co hrát a jsou dost nepřirození. Fakt škoda jak Hopkinse tak herců.(7.11.2018)

Velmi příjemná sci-fi podívaná se senzačními efekty a povedenou zápletkou. Kromě efektů musím vyzdvihnou i herecké výkony Matta LeBlanca a Garyho Oldmana. V porovnání s "normálními" sci-fi to sice není nic moc, ale mě se to vážně ohromně líbilo. Tenhle film dělá dle mého názoru svému žánru čest. Za mě 80%.(20.11.2012)

• gudaulin

To jediné, čím se můžou Ztraceni ve vesmíru chlubit, je slušný rozpočet a z toho plynoucí vizuální stránka, jenže scénář je polévka podávaná armádou spásy. Pokud máte opravdu velký hlad, sblajznete ji, ale s největší pravděpodobností si na ní nepochutnáte. Filmu chybí silnější dramatický náboj, napětí, konflikt a naopak přebývá řada nelogičností. Celkový dojem: 25 %. Doporučuju ke shlédnutí, pouze je-li to jediná cesta, jak se vyhnout opravdu nepříjemným povinnostem a špinavé práci, jinak jde o ztrátu času.(20.7.2008)

• blackrain

Vyrostla jsem na Star Wars a Star Treku, později k těmto dvěma fenoménům přibyla ještě Hvězdná brána, takže se nedokážu obránit jakémukoliv srovnávání. Ztraceni ve vesmíru působí hrozně uměle a je tu bohužel všechno, co už jsem viděla někde jinde a ke všemu se přidala velká nuda. Celý film jsem doslova protrpěla.(19.3.2011)

• IQ Tiqe

Sci-fi parodie ve stylu Startreku nebo podobného nesmyslu (nesleduju to). Aspoň doufám, že mělo jít o parodii, tohle nikdo nemohl myslet vážně. Jako cílovou skupinu bych viděl malé děti, co mají rády dobrodužné sci-fi; ještě v 9 letech by se mi to možná líbilo; dnes jsem to sledoval jednak kvůli Heather Graham a taky proto, že jsem hledal nějaký nenáročný, vtipně zaměřený film.(18.2.2010)

• - Roli Dona Westa měl nejdřív hrát Sean Patrick Flanery. (haushinkaa)

• - Všichni hlavní aktéři měli podepsané kontrakty minimálně na dva další sequely. Možná pokračování se však neuskutečnila, protože film měl v Severní Americe katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. (Lavran)

• - Spoiler: Herec Gary Oldman je v závěrečných titulcích uveden jako „Dr. Smith“ a „Spider Smith“. (Lavran)