Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

hlína

Rozporuplná kombinace sci-fi filmu a dětského sci-fi. Škoda, chvílemi to sklouzávalo ke slušnému scifi ale slátaniny typu růžová opička to srazili do pohádkového režimu... ()

Zevon

Pár triků dělá celý film, aneb jak "šmidli boys vyšmidlali na rolls royce". Chechtáková záležitost plná blábolů a fantasmagorií, ke kterým by se hodil létající mixér a rotující otvírák na konzervy a měli bychom film ztraceni v odpadkovém kuchyňském koši aneb útok švábů na předvčerejší blivajz. Nebýt Oldmana a jeho role, jednalo by se o naprosto průserovou záležitost. Tak tohle už víc ne, jdu si vypláchnout mozek jedním pěníkem. ()

mak.

Gary Oldman je nejlepší grázl a Heather Graham je ham ham. Jako malému se mi to fakt líbilo, dnes už ani moc ne. Časových paradox-nesmyslů habaděj, závěr zmatený, ale samotný konec je (podle mého) vážně povedený. A už jsem mluvil o Heather...? :) ()

mazic odpad!

čumím, zaujatě čumím, pak se sám sebe, proč na to čumím a tak jsem přepnul na esmeraldu, abych se intelektuálně osvěžil. děkuji za záchranu slepá dívko ()

Likan7

Sympatický rodinný film. Vlastně taková blbina se sympatickým Joyem, jednou cool maskou a super zbraní. Celkem škoda, že se film nezaplatil, protože bych rád viděl další pokračování rodiny Robinsonů s jejich boji o záchranu lidského pokolení. Btw. Lacey Chabert <3 :-) ()

RedRose

Neskutecny bejkarna, ktera ac se tvari byt rozumna, rozumna urcite neni a az na tvrzeni, ze budou zdroje na zemi brzy vycerpany se moc souhlasit neda, ale kdo vi co lidi za par let vymysli ;-) Ale na druhe nadechnuti je to dabelsky naslapane sci-fi se slusnymi efekty a maximalne sviznym dejem! Herci jsou vic nez OK a "Joe" me velice mile prekvapil. Videl jsem jiz nekolikrat a klidne se jeste podivam! ()

Alojs

Film plný digitální akce (zcela zjevně digitální), který sice nenudí, ale ani nijak závratně nebaví. Co stojí za zmínku? Snad jen nezapomenutený hudební motiv a zatoulaný Džouí - alias krutě nevěrohodný Matt LeBlanc. ()

Milda003 odpad!

Připadalo mi jak kdyby Joey Tribbiani dostal roli v scifi béčkovém propadáku. NASA obsadí do záchranné expediční jednotky manželé a jejich dvě děti? Keci jako " nemůžeme proletět kolem slunce, tak proletíme skrz něj!"? To snad nemohl nikdo myslet vážně ani před 16ti lety. ()

Stejšn

Hloupoučké, pro děti, ale celkem příjemné sci-fi. A to PRO DĚTI bych vypíchl hodně vysoko, skutečně tohle pro dospělé diváky ani nebylo točené. Nebo jste tam viděli nějakou brutalitu, sex, hluboké myšlenky či jiné atributy dospěláckých filmů? Hlavní hrdinové jsou rodinka, s klukem a holkou se můžou dětští diváci ztotožnit, zlý robot (ovšem sympatického oblého vzhledu) zkrocený malým klukem a vesmírná opička ochočená malou holkou, do toho táta s mámou, podlej strejda co se změní ve strašidlo a pilot-hrdina, který největší erotiku zažije ke konci filmu, když mu dá mladá hot-chick francouzáka. ()

Hollister

Nijak zvlášť poutavé sci-fi s lacinými efekty a naivním příběhem. Jediný světlý moment filmu je Gary Oldman, jehož záporáky si člověk prostě nemůže neoblíb. ()

Arccos

Sci-fi, které působí spíše jako pilot k seriálu než plnohodnotný film. Všechno bude v tomto filmu fungovat, pokud se na něj budete dívat očima třináctiletého kluka, což je pravděpodobně cílová věková skupina. Pokud už jste dospěli, tak to naopak fungovat nebude vůbec. ()

vaclaw

Velká škoda konce, kdy film ztrácí dynamiku a začíná nudit, předchozí část je totiž vcelku slušně nadupaná. I tak se ale jedná o zajímavé sci-fi. ()

xxlch

Docela dobrá sci-fi pro rodinu a dětičky na nedělní odpoledne.Nic jiného se k tomuto filmíku nedá dodat. ()

Bigfuckman

Lost in space mě v mnoha momentech i v mnoha efektech (bráno na dobu vzniku) nadchl. Leč ve spoustě věcí, logického vysvětlení a absurdity u mě zas padá dolů. Je to typický snímek balancující mezi 2-4 hvězdami. Hlavní kladná postava v podání Williama Hurta působila totálně anticharismaticky a nezajímavě. Zato Gary Oldman v roli padoucha opět nezklamal. Joey z přátel nepředvedl nijak ohromující výkon, který by ho v mém hodnocení pozdvihl nad trapného sexystu s avangardními hláškami z téhož popcornového pro mě hůř stravitelného seriálu. ()

Elkesar

Když jsem tenhle film viděl jako puberťák, tak jsem byl naprosto unešen. Hudba a efekty to jistily spolu s velkým robotem a hezkou kosmickou lodí. Jednoduše, tenhle film splňuje vše co malý kluk potřebuje k hezky strávenému odpoledni. ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)