Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Předseda

Začátek byl ucházející a vnadil k dalšímu sledování, ale bohužel jakmile se objevila první škrkavka, atmosféra upadla do fekálu a všechny budované psychologické a dějové liniie byly zpřetrhány. Ble. ()

swoulen

Jako fanoušek Kinga jsem byla zklamaná. Nejenže konec je odlišný od předlohy, ale celkový dojem z filmu vyzní do ztracena. Slibný začátek (asi prvních 15 minut filmu), pak ale přijde zlom, který film degraduje někam na hranici béčka s dobrým rozpočtem. Osvícení nasadilo laťku hodně vysoko. Dostat Kinga na plátno chce notnou dávku odvahy. Ta možná byla, ale to je tak vše. ()

DooFooS

Příjemné překvapení sobotního večera se slabšími místy a ustřeleným závěrem, které jsem si, coby fanda nenormálních jevů, vcelku užil. ()

benyy

Knihu som necital,ale po zhladnuti filmu uz ani nemam chut. Film niesol typicke Kingovske znaky - partia deti, ktori sa v dospelosti musia postavit zlu aj striedanie minulosti a sucasnosti. morgan freeman sa do role plukovnika Curtissa absolutne nehodil, vyriesenie jeho postavy bolo lacne, samoucelne. A "lasicky", ktore vyliezaju z..., no hroza. Ale kupodivu som v tom filme nasiel nejaky mne nejasny dovod preco som ho dopozeral, mozno kvoli Kingovi, aj ked nezda sa ze by to bolo velmi verne kniznej predlohe...dal by som tri hviezdicky ale Duddits mi sepka ze pana Sedeho by to mohlo nahnevat. ()

lektvar

Prvá tretina je výborná vzťahy postáv dobre povystrihované z filmov "chlapci kamaráti na život a na smrť", ale tie zubaté, zelené, krvilačné hovná už fakt nemusím. ()

Spielbergo

Nic než 50% se tomu dát nedá. První polovina filmu je úžasná, mysteriózní nářez par excellence. Druhá polovina je pak úplně jiný film s něčím absolutně nepochopitelným čemu se ani nedá říct rozuzlení neb jde o čistý odpad. Velká škoda velmi slibně začínajícího filmu. ()

Chrudoš

Slepenec jakoby několika příběhů, které by k sobě vůbec ani nemusely patřit a film to poškozuje. Začiná to jako Vetřelec, pokračuje stylem rodinného sci-fi a končí akční sekvencí. Přesto se mi tahle adaptace knihy Stephena Kinga líbila a snižuji hodnocení o jednu hvězdu za uvedenou nepovedenou stavbu filmu. ()

Cechyno4

Mimozemští paraziti útočí. Bylo tu pár nechutných scén, jako jeden z herců na záchodě a parazit, který z něj chtěl vylést ven. Utíkající zvířata ven z lesa působili také docela uvěřitelně. Kde jinde by mohly začít řádit mimozemští paraziti, než na zamrzlé pustině. Tohle už začíná být docela ohrané. Zfilmovaný příběh od Stephena Kinga se znovu moc nepředvedl. ()

Yambo

Hlavním důvodem většiny kritik, tedy knižní předlohou jsem nepolíben. A tak se mi to poměrně líbilo. Příběh mě dostatečně držel a bavil. Místy se sice vloudil pocit parodie. V jednu chvíli jsem si nevím proč vzpoměl na Braindead. Akcí je asi hodně potlačeného psychologického pozadí, to se dalo vytušit. Bavil mě i asi první mimozemšťan ve filmu co projevuje skutečné emoce. Přečtu si předlohu a uvidíme. Podobný film asi Vládci loutek. ()

Perchta6

Jména King a Freeman bývají garancí úspěchu... Tento film (i jeho velmi obsáhlá předloha) však předkládá všem úplně jiný pohled na svět a život v něm - jak se v jednom jediném okamžiku může vše změnit... Ta představa, že nás zaživa sežere virus Ripleyová, mě dost zneklidňuje. Jen mě uklidňuje, že je tu někdo, kdo nás může zachránit... ()

VanBradley89

Knihu jsem nečetl, takže nedokážu srovnat. To na okraj. Rád bych také dodal, že dnes jsem měl tu čest ze třemi snímky, které zde byli přijaty rozporuplně a každý se mi svým způsobem líbil. Nemá cenu se pouštět do polemik, kde je chyba. Jestli se ze mě stal tak nenáročný divák a nebo v okolí. Co říct k filmu? Příšera vylézající ze zadku nemůže být už z principu děsivá. To se na mě nezlobte. A ještě samotný závěr by chtěl trochu vylepšit. Jinak to má skvělý obsazení a atmosféru. Musím vyzdvihnout nápad ze skladištěm myšlenek. Scéna z úprkem zvířat taky dobrá. Damian Lewis byl výborný. Prostě převládá spokojenost. Vzhledem k ohlasům jaký na to byli velice příjemné překvapení. Plus moje malá libůstka miluju filmy odehrávající se v zimě. Myslím, že se to ve mě zakořenilo od Věci z 82. Ve skutečném životě ho nemusím, ale ve filmu, ještě třeba nějaká sněhová bouře k tomu. Prostě paráda. ()

dokec

moje oblibena knizka a ten film zase tak strasny nebyl,naopak jsem se bavil a hodnoceni tu je podle me ne uplne ferove.... pro me urcite lepsi jak x hodinove TO ()

AARONN

Z prvních scén se zdálo, že se jedná o promyšlený film, který vás donutí zapojit i trošku té mozkové kůry. Bohužel po rozsypání párátek zjistíte, že tomu tak není. Jedná se nesmysl nesmyslů a ptám se sám sebe, JAK tam mohl hrát Freeman, Lewis a jiní.. 0,5% ()

Jedifilm

ten film měl velký potenciál ale byl využit jinde než měl být... asi to vůbec nemělo být pojaté jako horor a mělo to mít uplně jiný příběh.... měli využít nějak ten lapač snů, čtení myšlenek a udělat z toho dobrej film... takhle je to průměrný až podprůměrný film - blbina... ()

Goodlooker

Škoda, přeškoda! První třičtvrtě hodiny filmu, odehrávající se na chatce v přírodě jsou vynikající a z filmu sálá senzační atmosféra, ale jak na plátno přijde Morgan Freeman a s ním i Ripleyová a vojeneský tábor, začne se Pavučina snů ztrácet v zapomnění podobných filmů, beroucích si na pálku bestseller S. Kinga... 50% ()

veverysiak

Polovica výborná a sľubná, polovica priemerná a nedotiahnutá, škoda, zišla sa tu veľmi dobrá herecká zostava, perfektne zvolená scenéria, po trháku volajúci námet, ale nejako sa to vymklo z rúk, takže 60%. ()

freEDelL odpad!

To, co zde předvedl režisér, byla opravdu hrůza. Zdálo se mi to, jako kdyby chtěl napodobit, nebo spíše parodovat Cameronova Vetřelce. I když herecké výkony nebyly špatné, tak opravdu nemohly zachránit hrozný děj filmu. Nechci Vám tento film rozmlouvat, ale kdo chce kam, pomozme mu tam. :-) ()