Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Nut

Mně se to líbilo. Herecké obsazení skvělé, akční scény, originální scénář. Vzhledem k tomu, že neznám knižní předlohu, nic jsem od toho neočekávala a nebyla jsem tudíž zklamaná. Spíše naopak, pěkný film. Ovšem (stejně jako všechny zfilmované Kingovy romány) to má jednu vadu, víckrát se na ně asi nepodívám. ()

KKOALA

Freeman v roli záporáka:-) Moc pěknej červík a jeho mimozemský pán:-) 4 kamarádi se zajímavími schopnostmi:-) Atmosféra také dobře pochmurná... ()

ill

Na první pohled humoruprostá parodie a na druhý už jen neuvěřitelná stupidita snů. A nebo to byla přeci jen všechno ironie? Neveřím! ()

spawnxp

První půlka je skvělá, ale ten konec... Bod za vzácně viděnou souhru všech aktérů co se týče kontaktu s vesmírnými bratry v rozumu - emzáky je třeba vyhladit, spor je jen o metodu ()

brasek

Naozaj nerozumiem tomuto filmu. V istých chvíľach napätie, potom nezrozumiteľný dej a tragikomický koniec. ()

MorraEddie

První půlhodina filmu slibovala zajímavou podívanou,ale opak je pravdou. Ve chvíli kdy se poprvé objeví pan Šedy jde úroveň filmu rapidně dolů. Je až neuvěřitelné jak tvůrci filmu zahodili příležitost natočit kvalitní film. Výsledkem se bohužel stala dvouhodinová nuda.Je smutné že jediná věc,která mi utkvěla v paměti je vetřelec lezoucí ze zadku. ()

tyzmrde

Je tam pár hororových dobrých scén ale díky dlouhého stopáže je to většinou nuda a taky by se to dalo označit za shit... Nejlepší scéna je jak Jason Lee bojuje s mimozemským uhořem ()

Gray67

Takový film pro mě stačí vydět jen jednou. Napětí slušné, některé efekty zvukové či vizuální nechutné, ale to k sci-fi hororu patří. Mimozemšťani opět slizcí, jako vždy. ()

Keytt

Kingovu knižní předlohu k tomuto filmu jsem jako jednu z mála nečetla, takže nemohu srovnávat z hlediska podobnosti s ní. Nicméně Pavučina snů baví na začátku, kdy jsme ve velkém očekávání, co se asi těm chlapíkům přihodí. Ve chvíli kdy komorní zábavu narušuje napůl zmrzlý muž s bolestmi břicha pochopíme, že něco není v pořádku. Vše, co se odehrává dále, už pouze kazí tajemnou atmosféru a zájem o tom jak film skončí, slábne. PS: Freemana v tomto filmu považuji za zklamání. 50% ()

johnnie78

Upřímně řečeno, zfilmovat tak těžký psychologický sci-fi horror Stephena Kinga je hodně velký oříšek... který se vlastně zas až tak moc nepovedl. Kdybych knihu nečetl, asi bych ten film vůbec nepochopil. Je roztříštěný, trpí evidentní scénáristickou i režisérskou bezradností, triky jsou jak z televizního nízkorozpočťáku. Třeba ale dát nějaké body za odvahu, že se do toho vůbec pustili, a za herecké výkony (Freeman tady docela rulezz). ()

Aidina

Za to, že jsem to vydržela do konce mi patří hvězdička. Příšerná ukázka toho, jak taky muže vypadat kombinace King - Freemann - horor - sci fi. Naštěstí Morgan Freemann se tam jen tak mihne, a vše jen pozoruje ze svého vrtulníku, jen v závěrečné fázi nechá promluvit kulomet. A teď až půjdu na toaletu a sednu si na tu bílou sanitární keramiku zn. Jita budu přemýšlet, kde je asi pán Šedý. ()

Gumeedek

Chvílemi jsem opravdu nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet... Ale je pravda, že mě film na dvě hodiny připoutal k obrazovce. ()

Brenda.Ch

Sakryš, taková hovadina, snad z čiré touhy po pomstě potencionálním divákům řízlá krvavou story jakýchsi potvor, připomínajících natáhlou hubu žraloka a proti tomu je postaveno pár chlápků s geniálním smyslem pro humor, ochotných vtipkovat i když budou napůl sežráni. Bylo tam pár světlých momentů a koneckonců točí se mnohem horší věci. Dala jsem tři hvězdy, prohnal se tím takový trochu něžný vánek Stephena Kinga v podobě postiženého mimozemského chlapce a projíždění městěm Derry... , jinak celkem nic zvláštního... ()

ajwynko

Tak dalsi spackany Kingov roman..film sa ako tak pomerne drzi v prvej tretine..ale co nasleduje potom je ciste zlo..ani nebudem pokracovat pretoze mam na mysli len po A) keby sa film rozdelil aspon na dve casti to by prinieslo rozvoj charakterov a vztahov medzi postavami a ako taku mrazivu atmosferu kniznej predlohy; mozno iny casting a po B) vlnu vulgarizmov a nikomu by to nic neprinieslo.. ()

Hopeman

Ty vole nech TO natočit Franka a uvidíš ten rozdíl!!....stejně dám 4 bo tyhle věci mám rád, ale sem zvědavej až zas někdo zkurví třeba Nespavost! ()