Šestnáctiletý teenager Michael, nadšenec počítačových her, se seznámí s hitem virtuální reality zvaným Brainscan. Tahle nejnovější hračka slibuje jedinečný zážitek ve sféře strachu a hrůzy. Prostřednictvím programového "cédéčka" se Michael ocitne v temném domě, kde objeví spícího muže. Děsivá hra končí v okamžiku, když chlapec neznámého muže probodne. Michael, ohromený děsivou vizí, procitá do skutečného světa. Jako zanícený fanoušek hororů je uchvácen novou hrou. Jeho radost se ovšem okamžitě změní na strašné trauma, když se ve večerních televizních zprávách dozví o vraždě spícího muže v blízkém domě... (Intersonic)

majo25

Priemerný hororík so zaujímavým námetom, ktorému najlepšie "vypomáha" charizmatický Langella. Hlavne kvôli nemu sa oplatí pozrieť tento snímok. Spracovanie nie je zlé, ale má pár väčších múch - jasne predvídateľný záver či čiastočný atak na logiku (videohra, ktorá pracuje s mojou mysľou predsa "nesmíma" udalosti a dialógy iných postáv). Inak, postava Trickstera ma po čase začala iritovať. ()

Koly

O tom, že kanadský horror na tom není jako český a že už delší dobu má vysokou kvalitu, myslím si, není pochyb. John Flynn natočil v roce 1994 dobrý, 80. léty načichlý "teenage" horror s Edwardem Furlongem v hlavní roli, kterého já osobně mám hodně rád a už jenom kvůli němu bych se na ten film dodíval do konce, ať už by to byla sebevětší sračka. Jenže jak už jsem naznačil výše, BRAINSCAN je kvalita. Nejde tu tak ani o gore detaily, ale spíš o atmosféru doplňovanou jednoduchým, ale skvělým hudebním motivem. Na plný počet nejdu, protože takový skvělý nápad, jakým scénář BRAINSCANu bezesporu je, šel dotáhnout ještě dál a kdyby se toho chopil dejme tomu třeba takový David Cronenberg (podobné téma zpracovává ve svém filmu eXistenZ), mohlo by to dopadnout ještě daleko líp. ()

mickyreed

Ve své době to mohlo být dost fajn! Sice ty triky musely pokulhávat i tehdy, ale určitě to nenudí. Je to taková odlehčená puberťácká předzvěst skvělé vlny filmů, který lidem o pár let později a mnohem temněji zamotaly hlavu (Třinácté patro, eXistenZ nebo Matrix). Herecký obsazení a horor/metal odkazy potěší. ()

Han22

Myslel jsem, že jde o sci-fi a on se z toho vyklubal prvotřídní horor. Michael miluje horory i hororové hry a jednoho dne si objedná hru Brainscan. Záhy se ocitá v kolotoči vražd, ze kterých není úniku a které mají skončit smrti jeho tajné lásky Kimberly. A ďábelský Trickster, který se zjeví spolu se hrou se jen dobře baví, zatímco kolem Michaela se stahuje policejní síť. Perfektní gradace, skvělá atmosféra, 80kový feeling (ale místo synthpopu nám tu hraje metal) a hlavně skvělý nápad tvoří dohromady výborný horor. Ostatně John Flynn má na svědomí sice okoukané, ale výborné filmy jako Kriminál nebo Nemilosrdnou spravedlnost, takže zas takové překvapení to není. ()

iXtr3m3

Popravde, čakal som omnoho viac. Furlong ešte nebol totálny odpad, ktorým sa časom stal, bolo to ucho, ktoré sa viezlo ešte stále na popularite T2, Tricster bol viac než zaujímavý, ale bolo to také nejaké zvláštne, celé nejaké surealistické a nie ľahko stráviteľné... ()

POciSEM

Nářezovej béčkovej horůrek kterej mi docela připomíná zlatý školní roky. S tim rozdílem že se nezjevil psychotickej pankáč kterej nikdy neodchází bez oblíbeného CDčka z pekla a nenutí mě hrát další part jeho magicky hry. Úžasný 90tkový triky, mladej Furlong a mňamková hudbička. Kvalitka ()

Corpsegrinder

Pohodový béčko který jasně definuje žánr. Když dneska holky sháněj horor "na psychiku", měly by sáhnout spíš po tomhle než po Paranormální blitce. ()

ink flo

Zábavnej trash s "ExistenZ/Videodrome" námětem, charismatickým leprechaun antihrdinou jménem Trickster a Johnem Connorem. ()

GOREGASM

Nad high - tech vybavením Eddieho Furlonga mi celý film cukala čelist, ale i tak to není špatný film a ve svém subžánru i slušná zábava. Člověka přesto zarazí, co byl Furlong schopný vzít tři roky po Terminátorovi. Každopádně kvůli T. Ryder Smithovi (jeho homoexhibice stojí za to) si Brainscan určitě pusťte a uvidí­te řadu průkopnických special efektů. 50% ()

MickeyStuma

Michael Bower s tváří Edwarda Furlonga, kterého známe z jeho prvotiny 'Terminator 2: Den zúčtování' (1991), v roli Johna Connora, se stane součástí populární interaktivní videohry, ve které se zabíjí nevinné oběti. Jenomže ouha. Je to jen obyčejná hra nebo ryzí skutečnost? A mrtví zatím přibývají. Hra se jmenuje Brainscan a je to vlastně víc než jen obyčejná hra. Je unikátní v tom, že pracuje s podvědomím hráče. Stačí aby někdo takový dodal inspiraci a o zbytek se postarají tvůrci hry. V jádru věci je tento námět známý. Ano, něco takového bylo prezentované už ve snímku 'Total Tecall' (1990), kde byl Arnold Schwarzenegger ve své roli napojen na jakýsi přístroj, který si taktéž pohrál s jeho podvědomím a on se stal tajným agentem na Marsu. Teenagerovský hrdina tohoto snímku prožívá něco podobného. Jen se nestal agentem, ale obyčejným sériovým vrahem. Natočené je to takovým stylem, že i divák spolu s Michaelem později nemá ani tušení, jestli je to ještě stále hra a nebo už skutečnost. Mimo jiné je také Michael konfrontován s ďábelskou postavou pocházející z interaktivního CD-ROMu. Vede ho dál a snaží se mu myšlenkově zabránit, aby přestal hrát. Krvavé a násilné scény se nevyhýbají daným skutečnostem, stejně jako nezbytné gore. Ale zase o lecjakou věhlasnou hrůzu tu v žádném případě nejde. Ční z toho jednoduchost nejen co se týče scénáře ale i výpravy. Nízký rozpočet je zkrátka znát, ale tvůrci se snažili to nedávat najevo. Ale i tak snímek vypadá, jako kdyby spíše vznikl někdy v osmdesátých letech. Tohle díru do světa hororů prostě neudělalo. Za shlédnutí sice stojí, ale okamžitě upadne v zapomnění. Námět však mrtvý nezůstal, viz. 'Hra' (1997), ale to už je zase jiná kapitola. ()

Kingjiri

Sympatickej devadesátkovej horůrek se scifi nádechem. Se svižnějšim tempem vyprávění, démoničtější postavou Trickstera nebo větší porce akce (vraždění) bych byl ale ještě o něco spokojenější. I přesto potěšil fajn námět, několik dobrejch hlášek, dobrej Furlong a fakt, že je Brainscan mnohem nápaditější a zajímavější než teen horory dnešní doby. Nicméně vzhledem k úrovni soudobý žánrový konkurence spíš platí jednooký mezi slepými králem než že by šlo vyloženě o skvělej biják. ()

Blazkowicz

Na rovinu říkám, že tohle šlo mimo mě. Nemusí to být úplně špatné, ale u mě to prostě nepochodilo. Vcelku zajímavý byl soundtrack a to konkrétně "Tad - Grease Box". To je taky důvod, proč jsem se na to díval. Nejlepší byly závěrečné titulky, protože tam ta písnička hrála celá. 1+* ()

Seuata

Jednu hvězdičku z milosti.... Chvílemi byla vážně dřina, že jsem vydržela sedět na místě a nezvedla se film vypnout. Film má velký potenciál v samotném nápadu, ale dál jen zklamání. Prostě 80 léta v 90... Atmosféra filmu je děsivá jen díky přehnané hudbě, která mě spíše doháněla k šílenství. Párkrát jsem se lekla a tím to hasne. Takže jedna malinkatá hvězdička je z mého pohledu čistě jen za nápad. ()

vinducha

Kdyby to natočili dnes , možná  by to vypadalo o dost líp , ale zase tyhle gamesy měli bům tenkrát , jinak hajzlík Trickster mi přišel jako kdyby Ozzy a Alice Cooper měli bejby. ()

baronGrga

Vynikající, herecky zvládnutá, dějově chytlavá, high technologií devadesátých let natřískaná (po zhlédnutí každý zatouží mít svého Igora!) sci-fi na nenáročný večer. 80% PS: počkejte si na spiklenecké Flynnovo mrk během závěrečných titulků, kdy se ozve Tricksterův hlas "Wait a minute. Haven´t you forgotten something?" a film se vrátí na svůj začátek.. nebo ne? mrk mrk. ()