Kdo by neznal Pepka námořníka, slavnou postavičku amerických kreslených grotesek, které bavily několik generací filmových diváků. Na stříbrné plátno se však Pepek vrátil také v hrané podobě, ve skvělém podání známého komediálního herce Robina Williamse. A samozřejmě tu s ním jsou další známé postavy půvabná Olive Oyle, kapitán Bluto, Swee´pea a Wimpy. Pepek a kapitán Bluto spolu bojují o lásku Olive, ale teprve, když mořský vlk spořádá pořádnou dávku špenátu, aby doplnil síly, podaří se mu Bluta přemoci a společně s Olive vykročí vstříc blaženému životu. (oficiální text distributora)

Lore

Shelley Duvall ve svý životní roli...člověk má skoro pocit, že to ani není reálná herečka, ale sama komiksová figurka.. ()

Fash

Naposled jsem film videl pred hodne lety, ale najednou se mi vybavil "vriskot" Olivy: "Nebikuuu, Nebikuuu" a musim dat alespon 3 * :-) ()

vanislav

Za mne jeden z nejlepších výkonů Robina Williamse. film je hrozná blbost, ale v kuse vás provází vzpomínky na dětství. Williams a Duval podávají životní výkon. Williams předvádí hereckou genialitu, kterou má jen pár herců. Ač zde lidé nadávají, mne film vrátil ve vzpomínkách 30 let zpět a jako dospělý člověk na prahu 40ti let jsem si film užíval. Vrátily se mi vzpomínky, kdy jsem jako malé dítě seděl u VHS přehrávače a v angličtině bez titulků sledoval Pepka Námořníka. Vrací se mi vzpomínky na to, jak mi táta říkal, že mám jíst špená, abych měl svaly a jak jsem si formoval základní pojmy jako jsou morálka, spravedlnost atd.  Za mne životní výkon Robina, hned po filmu Bicentennial man. Tak jako tak, je toto dílo pro mne ukázkou toho, jak skvělý herec doláže přivést k životu postavu, kterou jsem sledova jako dítě v kreslené podobě. ()