Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

Juto

Považoval som tento pôsobivý film za veľmi desivý, pretože ukazuje správanie detí (a ľudí) bojujúcich o prežitie v spoločnosti bez perspektívy a pravidiel. 7/10 ()

Šimpy

Knihu jsem četl až mnoho let po tomto filmu. A i přes mladý věk, v jakém jsem jej spatřil ve mě zanechal hodně, díky obzvláště silným momentů, které si neustále vybavuji (smrt Čuňase apod.). A teď po mnoha letech se na něj chystám znovu a zdá se, že ho budu vnímat ještě mnohem silněji.... ()

messiah

Goldingův román je bezesporu literárním skvostem. Moc se mi líbil a tak když jsem zjistil jak vysoké má film hodnocení, začal jsem se těšit. Upřímě musím říct že vyloženě zklamán nejsem, ale nadšen také ne. Film se předlohy příliš nedrží, myšlenka však zachována zůstala a funguje to. Příjemě překvapily výkony herců. Hudba je skvělá. Rozhodně stojí za to tenhle film vidět, bez ohledu na znalost předlohy, ale pokud mohu doporučit, doporučím hlavně geniální knihu! ()

kosta73

Výborné herecké výkony dětských herců a dostatek vynikajících působivých scén, které se vám ve spojení se skvělým soundtrackem nesmazatelně vryjí do paměti...mrazivé! ()

Slavníkovec

Letadlo s uprchlíky spadné do moře uprostřed Pacifiku. Přeživší trosečníci, děti, doplavou k pustému ostrovu. Snaží se zde nastolit řád. Naneštěstí zde dojde ke střetu dvou autorit, demokraticky vzhlížejícího, optimistického Ralpha, který chce udržovat řád a svobodu a diktátorského, neústupného Jacka. S klesající nadějí na záchranu upadá i morálka na ostrově. Počateční nadšení se rozplývá s chátráním lastury, která představuje ve filmu symbol práva a svobodného myšlení. Ostrov propadne zmatku, zlobě a chaosu. Není cesty zpět, najde se pro již zdivočelou tlupu záchrana? Tato adaptace jedinečného Goldingova románu stejně jako předloha zkoumá vrozený sklon lidské povahy ke zlu. Fantastické, ale ne dokonalé. ()

sator

Zajímavé téma :postavte děti bez dospělých před odpovědnost.Na dětský filmy fanda nejsem, ale tohle není dětský film ani omylem. ()

wafc

Furt jsem čekal, kdy se objeví Robinson Crusoe, Pátek a Tom Hanks a nakonec jen přijel Kevin Spacey v armádnim mundůru. Bezskrupuloznost je v lidech jaksi zažitá a já se ptám.. Je náhoda, že je zlý kmen veden Árijcem? ()

M-arta

Na zfilmování tohohle skvostu jsem byla vážně hodně zvědavá... Příběh sám o sobě je natolik sugestivní a propracovaný, až člověka mrazí. Ani jsem nečekala, že by se to tvůrcům nějak moc zvrtlo - však taky ne... Sice mě trochu mrzelo, že úplně nevyužili ten obrovský potenciál, který jinak Goldingova předloha může nabídnout a že se tam třeba ani nedostaly věci, které mě na knížce baví vlastně nejvíc, ale stejně mám pocit, že to nebylo zas tak úplně marný... ;-) Příjemně mě překvapil typový výběr herců i exteriérů. A samozřejmě taky herecké výkony všech dětí... ()

plechulka

Ne tak úplně špatné, ale bohužel jsem poměrně nedávno četla knihu a ta byla - alespoň pro mne - daleko působivější... ()

Ryuuhei

Z filmu, který bych býval pomalu doporučoval i mladším divákům, se vyvinul slušný masakr. Tedy, rozhodně alespoň v rámci faktu 99% dětského obsazení. Samotný děj docela ušel, nicméně nenabídl nic geniálního, revolučního, ani zvlášť výjimečného a už vůbec ne skvělého. Je pravda, že jsem takovýto film viděl vůbec prvně, ale nebyl jsem ve výsledku nějak zvlášť překvapen hlavně dějovým vývojem. 65% ()

Redi

Tak tohle je už od prvních scén hodně vzdálené podání knižní předlohy, i když občas samozřejmě sekundují nějaké známé repliky. ... přesto daleko lepší než ta ***** z 63's. (A Simonův pokec s pánem much zase nikde, ach jo) ()

Narya89

Bohužel, ačkoliv je kniha skvělá, film jí v mnohém nedostačuje. Nezachycuje psychiku postav, vše je zde hrozně zrychlené, málo vysvětlené, atd. Nehledě na ty změny, kdy například postava přeživšího dospělého v knize vůbec nebyla a další poupravené detaily, které mi moc ku prospěchu nepřišly. Není zde navíc ukázáno, jak se mění povahy lidí a jejich myšlení, jak má Ralph výpadky paměti a postupně se neumí pořádně vyjadřovat, a další věci, takže například nepřátelství Ralpha a Jacka mi zde přišlo dost nevysvětlené. No, myslím že pokud někoho zajímá motiv zla v lidech, resocializace či hraní rolí, bude stokrát lepší, když si přečte knihu. ()

JohnSmith

Docela zajímavý příběh a příslušnících dětské akademie, kteří ztroskotají na pustém ostrově. Jak se z důstojníků a tedy gentlemanů stává nekontrolovatelná zvěř. ()

bierce

o skupine chlapcu na opustenem ostrove kteri zde zalozi jakousi barbarskou spolecnot...jako film to ujde ale knizce se to ani v nejmensim nevyrovna... ()

blackJag

Slušně zrežírované a sehrané dobrodružné drama o těch, kteří chtějí vládnout, těch co chtějí být ovládáni a těch, kteří s tím nedokáží nic udělat. Člověk skoro sám zakouší hnusný pocit bezmoci, který v něm film vyvolává a lituje, že se nedočká spravedlivého rozuzlení, i když konec, tak jak je nám předložen, je velmi působivý a všechnu tu odplouvající animálnost zdivočelého davu na jedné straně a přicházející vlny bezmezné úlevy na straně druhé téměř přesně cítí. Ano, věřím, že přesně takto by se to mohlo opravdu odehrát a věřím, že nejeden dospělý by žasl, jak kruté děti dokáží být - ve srovnání s čímkoliv. Některé sekvence filmu mi svým spojením obrazu a brutálního (a výborného) hudebního doprovodu naháněly husí kůži. ()

Jacob23

Tady jde hlavne o uzasny(zaroven desivy)namet.Zpracovani se povedlo.Kdyz jsem to videl jako mladsi byl to celkem shock ()

R´Hell

Dobrý film, dobré výkony a výborný příběh. Ale za ten příběh patří ovace Goldingovi, v tomto podání je trochu slabší. Jinak je to dílo, které připomíná, jak křehká je rovnováha ve společnosti. 70 % ()

Autogram

Detskí herci boli príliš mladí na to, aby boli Robinsonmi, a dupľom príliš mladí na to, aby sa udialo to, čo vo filme. Ale správali sa presne tak, ako sa správajú dospelí, ale nie na pustom ostrove, ale v skutočnom akože civilizovanom svete. Príšera je zakliata v každom ľudskom spoločenstve, hlavne v tom väčšom a rozvinutejšom. Ide len o to, ako sa prejaví, a ako sa ju darí zvládať. ()

Vercinix

Paráda!!! Má to spád, má to myšlenku a perfektní výkony v dětských rolích! JJ nahodilsot kultury a její směšné universální nároky v džungli neplatí! ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)