Tisková magnátka Kay Thorndyke (Angela Lansbury) se rozhodne prosadit za prezidenta svého „důvěrného“ přítele Granta Matthewse (Spencer Tracy). K dobré prezidentské kampani je však potřeba i budoucí první dámy, a tak je z domova povolána Grantova manželka Mary (Katharine Hepburn). Loajální Mary se vůbec nelíbí, že Grant kvůli podpoře volitelů postupně opouští své ideály, ale je kvůli němu ochotná přijmout ve svém domě i Kay, aby se zabránilo klepům. Pro Mary je velmi náročné sledovat, jak moc se Grant pod vlivem Kay mění, přesto se rozhodne dostát svým závazkům. V tu chvíli si i Grant uvědomuje, co vše pro něj manželka dělá, a učiní pořádné prohlášení. (Jezinka)

Milwa

Dnes i v budoucnu aktuální drama o politice, politicích a vztazích...Skvělý Spencer Tracy, dobře doplňovaný oběma rivalkami Angelou Lansbury a Katherine Hepburn. Klasika, která by neměla být zapomenuta, především díky skvělému scénáři. Docela bych si na tuto divadelní hru zašla do divadla...ale asi ji u nás nikdo nenazkouší....škoda ()

ddf76

Naivni politicka komedie, bez Tracyho a Hepburn by byla o nicem. Jen oni dva dokazali tento film vytahnout na 4 hvezdicky. ()

kubilov

Život prezidentského páru jsem vždycky obdivoval. Po rozhodnutí, že se tedy jde do kampaně je čeká minimálně rok dlouhá cesta, na jejímž konci může být White House, anebo taky ne. Je potřeba uspět v primárkách, dostat od své strany nominaci a následně porazit v boji na život a na smrt kandidáta z té druhé strany. Pro ideálního republikánského kandidáta, Granta Matthewse, je to však ještě obtížnější. Těžko se vyrovnává s nutností nebýt úplně přímočarý, s nutností tak trochu podlézat některým organizacím a sdružením, se svým spíše konzervativnějším volebním týmem, s milenkou, která ho chce využít jako zástěrku pro své podnikatelské záměry a s manželkou, kterou potřebuje v kampani po svém boku, ale která nelibě nese jeho aférky. A to musí ještě porazit demokratického úřadujícího prezidenta Harryho S. Trumana v roce '48. Capra jak má být. ()

Atron

Já nevím... přišlo mi to tak nějak moc prvoplánové, než abych tomu věřil. Dva jsou čistí a všichni ostatní zkažení? Nezapomenutelná je ovšem letecká scéna, tam jsem řval smíchy. ()

JARDAHONDA

Ve filmové klasice o manželství, politice a honbě za americkým snem září oscarové ikony stříbrného plátna Spencer Tracy a Katharine Hepburn. Děj kde vládne Idealistický obchodník Grant Matthews ( Spencer Tracy ) je vybrán aby, aby se ucházel o post prezidenta. Jenže brzy se ocitá lapen mezi bezohledné ambice tiskové magnátky a loajalitu své ženě ( Katharine Hepburn ). Teprve až když je smrt téměř u cíle, uvědomí si, že možná ztratit kontakt s obyčejnými lidmi. Vládní prohlášení mistrovské režii držitele Ceny Akademie Franka Capra ( Život je krásný, Stalo se jedné noci ) je nadčasový film určen širokému publiku.. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury