Píše se rok 1996. Život v Los Angeles připomíná peklo. Chaos, bezpráví a zločin zvítězily nad slušností a pořádkem. Jedním z nejtvrdších a nejúspěšnějších policistů je seržant John Spartan, který během tří let služby dopadl tisíc zločinců. Pro své demoliční metody dostal přiléhavou přezdívku Demolition Man. Ve chvíli kdy, se rozhodne zneškodnit cynického vraha Simona Phoenixe, však exploduje budova i se třemi desítkami rukojmích. Protože nikdo netuší, že rukojmí už byli v době výbuchu mrtví, je John Spartan odsouzen k sedmdesáti letům zmrazení v kryovězení, stejně jako Phoenix. Rok 2032. Život v megapoli San Angeles připomíná ráj. Slušnost a pořádek zvítězily nad zločinem a chaosem. Už více než patnáct let nedošlo k vraždě a střelnou zbraň lze vidět jen v muzeu. Změnila se i společnost. Sex je výlučně bezkontaktní, za sprostá slova se platí pokuty, lidé se vyhýbají fyzickému kontaktu a jsou neustále zdvořilí. Nesolí, nepepří, nejedí maso a vůbec žijí velmi zdravě. A do takového světa je rozmražen psychopat Simon Phoenix. Změkčilí policisté, kteří dávno odvykli střetu se zločinem, si s ním nedokáží poradit, a tak je třeba najít někoho, kdo by to dokázal. Takový je jen jeden - John Spartan. Jenže i ten je u ledu. Z nařízení policejního ředitelství je tedy povolán k životu... (TV Nova)

QuarkCZ

Několik miláčků najednou v tomhle naprosto dokonalém filmu. Osobně považuji za klasiku a "povinnou četbu" pro každého :) ()

badajajuak

Od tohoto filmu jsem příliš nečekal a možná právě o to mě mile překvapil. Těží především z vtipných dialogů a dnes již známých hlášek. Vražda, smrt, zabití.***Máte pokutu 3 kredity za porušení slovního morálního statutu.*** ()

sin34

Docela sem se bavil. Hlavne kdyz mluvili o knihovne prezidenta Schwarzenegera. Tehdy mi to prislo jako docela vtip(mozna i tvurci scenare), dneska uz to takova legrace neni. Pokuty za sprosta slova?Kdyby to u nas vybiral stat, bylo by po starostech se schodky rozpoctu..14/25 ()

Jarosh66

Jak už to tak bývá, tak film ( se Stallonem ) nic moc, ale občasné vtipné hlášky mé hodnocení zvedají, a musím říct, že sem tam jsem se fakt bavil. A Snipes má dobrý kukuč na hlavě :-) ()

Pulos

Vidět zvířata jako je S. Stalone a W. Snipes bojovat proti sobě je naprosto jedinečnej zážitek. Vynikající akční film. ()

pavont

Tradicny Slyovsky akcnak tentoraz odohravany v buducnosti a reznuty davkou humoru. Efektne prostredie a hlavne herci, ktori si to uzivaju robia z filmu prijemny zazitok. ()

filiperros

přestože je to vlastně béčko, stala z toho filmu klasika. Každý se sice při vzpomínce na něj zasměje, ale každý si vzpomene. Ve skutečnosti dobrý námět, vcelku i scénář, ale prvoplánová jednoduchost (ať je to co nejmíň náročné na přemýšlení, jinak to diváka nezaujme), typická pro 80's a 90's v hollywoodské produkci, dává filmu pořádně zabrat. ()

Spike86

Toto je moje oblíbené scifi. Budoucnost záměrně notně přitažená za vlasy, díky čemuž dochází k mnoha úsměvným situacím. Už ta atmosféra a prostředí včetně výrazových prostředků a chování budí od začátku úsměv. Nejvtipnější situace a dialogy pak vznikají po rozmrazení zmrazených zločinců z minulosti, kteří se pak dostanou do úplně jiného prostředí než jaké znají. Dobré hlášky, herecké výkony ústřední trojice - zejména pak Wesleyho Snipese a Sandry Bullock a dostatek akce dostávají film tam kde je. Objektivně je to na pomezí mezi 4 a 5 *. Já nakonec volím 5. 85% ()

Grifindoor

Co tu některý píšou, že Sly neumí hrát a tak, tk tady mi přišel hodně zábavnej. Jeho suchý hlášky nemaj chybu. Co je to za maso? To je krysí maso! Krysí jo? Hmm, zakousne se, dobrý. U toho si vždycky cvrnkám smíchy do kalhot:-) Buďte dobrý Johne Spartane! Buď v prdeli! Nebo- Zdá se, že Cocteauovy plány vyletěly komínem... Tenhle film mužu vidět pokaždý:-) ()

Joker 16

Nedoceněnej skvělej akčňák, který velice pobaví.Snipes je jako záporák skvělý ale fandil jsem Slyemu.Jednoznačně jeden z nejlepších Stallonových filmů.90% ()

xvici300

Výborný akční film odehrávající se v budoucnosti okořeněný vtipem. Citát: [detektiv si v budoucnosti objedná v podzemí hamburger]. Neptejte se jich odkud je to maso. Co to má znamenat?Vidíte tu okolo nějaké krávy, detektive. Z čeho je to maso?. Krysa. To je burger z krysy?. Není špatný. Vlastně je to nejlepší burger za posledních pár let. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (více)