„V minulosti som musel asi urobiť nejaký dobrý skutok. Ale neviem aký.“ K DEMOLÁTOROVI som nikdy nemal kladný vzťah. Pravdepodobne na tom má podiel fakt, že keď som naňho v 90. rokoch išiel do kina, čakal som temnú a brutálnu víziu budúcnosti s krvavými akčnými scénami. Namiesto toho som dočkal nevtipnú komédiu. Po relatívne drastickom úvode (predsa len, nie v každom hollywoodskom filme sa odohrá hneď na začiatku megamasová vražda...) sa dej presunul do budúcnosti. A nastalo peklo. Je to budúcnosť, v ktorej je všetko čisté, upravené, nikto nenadáva (a ak áno, dostane za to ten neslušný všivák pokutu), sex je čisto virtuálny a Arnold Schwarzenegger má vlastnú knižnicu. Do toho sa motá „stará škola“ – drsný fízel Stallone a fantasticky vyzerajúci grázel Wesley Snipes. Nastáva súboj titanov. Teda – mal. Ale napriek fajn rozpočtu a cool výprave nenastal. Nikdy som nemal príliš v láske kombináciu akčného a komediálneho žánru, ale tentokrát je to fakt prehnané a ako školáka ma okrem prehnaného množstva nevtipného humoru znechutilo finále, ktoré sľubovalo „príchod najhorších a z najhorších“ a nakoniec SA NEKONALO! Kino Považan NMnV 1994(4.11.2004)

Kdo by kdy řekl, že kvůli Slyovi vydržím vzhůru až do půl jedný v noci, když už odpoledne jsem ve škole padala únavou. A to ani nehraje mýho oblíbenýho Rockyho. Demolition Man je po všech stránkách příjemná zábavička, akční nářez s prvky komedie, ale člověk se u toho nemusí chytat za hlavu. Což, jak jistě uznáte, není zas tak úplně obvyklá kombiace. A pro zastánce intelektuálních filmů nese i jisté poselství; totiž, že mnoho dobra nakonec škodí. Už hodně lidí uvažovalo o dokonalé společnosti, ale skutečně toužíme po životě, kde jste pokutováni za každé sprosté slovo, nesmíte legálně nikoho líbat a největší kriminální událostí měsíce je nasprejování několika písmen na zeď domu? Takže díky bohu za všech sedm smrtelných hříchů i ty zkurvený hajzlíky, kteří čas od času nějakou blbůstkou a postavením se proti řádu všem ostatním připomenou, co je lidem skutečně blízké.(29.3.2008)

Podle mě nejlepší Stalloneův film, jakej natočil. Škoda, že si tak tu svou kariéru poslední dobou packá, měl by radši režírovat. to umí dobře. Co se týká režiséra tohoto filmu, každej nějak začínal. A on začal hodně dobře. Akčnost tu není to hlavní, což je možná problém, protože u filmů se Slyem jsme na to zvyklí. Tady jde o zábavu, protože je tu přesně tak ideální hranice mezi humorem a akcí. A i vize společnosti se mi hodně líbila, i když bych v ní nechtěl žít a časovej úsek, ve kterým se vyvinula mi přišel příliš krátký. Taková změna by potřebovala aspoň o dvě generace víc.(9.12.2005)

Hlavni Stallonovo filmy jsou sice serie Rambo a Rocky, ale najdou se u nej i jiny kvalitni filmy jako je Cliffhanger, Tango a Cash a prave Demolition man. Marco Brambilla sice neudelal ciste akcni film, ale dal sem i prvky komedie, coz se v mnoha pripadech vymsti, ale tohle nastesti neni ten pripad. Vtipky jsou skutecne vtipny, do toho skvely hlasky a nijak nerusi v deji. A jakmile pride akce, tak se vtipky omezi na minimum a zbydou jen hlasky a hodne dobra akce s nadprumernejma trikama. Navic i pribeh je docela originalni a i kdyz to je trochu sci-fi, tak to neni nic prehnanyho a porad je to spis akcni film. Wesley Snipes tady byl jeste ve forme a i Stallone se dost snazi, pritom jen dela svou praci a veci se demolujou. Navic roztomila Sandra. Jeden z mejch oblibenejch Stalloneho filmu.(20.5.2006)

Výborná akční vize rádoby utopie okořeněná dosti často povedeným humorem a charismatickými hlavními postavami. Jednoznačně můj nejoblíbenější film Stelouna. Mimochodem neustále čekám, kdy se konečně potrvdí předpověď o našem (rozuměj americkém) budoucím prezidentovi. Nejenže čekám, já v to doufám! :-)(9.2.2006)

• - Po zkratce „MDK“ (Murder, Death, Kill) byla pojmenována i stejnojmenná akční hra z roku 1997 a její pokračování z roku 2000. (Jaroslaf)

• - Ve filmu je použita notoricky známá hláška z Hvězdných válek: "Použij sílu Luku". Pronese ji John Spartan (Silvestr Stallone) ve chvíli, kdy zahodí mladému policistovi budoucnosti Alfredu Garciovi (Benjamin Bratt) jeho policejní počítač. Je to odkaz na konec Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), kde na základě stejné rady od Obi-Wana (Alec Guinness) vypne Luke (Mark Hamill) svůj zaměřovací počítač. (Sidarius)

• - Ve filmu je zmíněn Jeffrey Dahmer. Jedná se o amerického sériového vraha, který v letech 1978 - 1991 zavraždil 17 lidí. (DoMoS)