Demolition Man

Demolition Man

Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

Demolition Man je naprosto bezchybná sci-fi, komedie, parodie a akčňák v jednom. Perfektní béčková atmosféra doplněná skvělými hláškami (prezident Schwarzenegger, tři mušlkičky) působí roztomile nuceně. Film si na nic nehraje a naopak přehání, kde se dá. Je to perfektní. Taky je to jeden z mála případů, kde mi nevadí Stallone.(4.9.2008)

V dobe zhliadnutia som čakal od toho niečo peckové ako Terminátor a bol som horko sklamaný. Každým ďalším zhliadnutím však film získal čaro, tým aký je uvoľnený podobne ako Sly a Sandra tu má pekný zadoček a blonďák Wesley je jedným z najcoolovejších záporákov. „Schwarzeneggerove prezidentské knižnice?“ =)(15.11.2004)

Já Demolition manovi musim trochu zvednout hodnocení. V rozjetejch 90. letech ten svět budoucnosti vypadal jako naprostá bizarní hovadina. Všichni jsme si mysleli, jak po nedávnym pádu komunismu ve východní Evropě nás čeká nádherná svobodná budoucnost a vono hovno. V roce 2012, kdy jsou na každym rohu kamery, radary, dokonce třeba DP Praha má v úmyslu v metru zřídit kamerovej systém, kterej bude rozpoznávat obličeje, pomalu se začínej zavádět daně na nezdravý jídlo, apod., musim říct, že autoři filmu (bohužel) měli docela dobrej odhad...(17.3.2012)

Pohled do budoucnosti, kde se bude mluvit jenom slušně, nebude žádné násilí a zbraně uvidíme pouze v muzeu. Zajímavý nápad, solidní řada výborných scén a zdařilý vizuál. Jen ten Wesley Snipes mi tam nějak neseděl a ač proti němu vůbec nic nemám - dokázal bych si místo něho představit někoho jiného. Hrát zde např. Rutger Hauer či Dolph Lundgren - měl by film skvělou osmdesátkovou příchuť a já bych byl spokojen na maximum. Sly ale tradičně válí a Sandra Bullock je roztomile naivní v tom dobrém slova smyslu. Dnes již klasika 90. let.(12.12.2009)

Scénář: Daniel Waters, Robert Reneau, Peter M. Lenkov .. „-Knihovna Schwarzeneggera? .. -Prezidenta Schwarzeneggera.. -Cože, On byl prezident? .. -Ano, i když nebyl rodilý občan USA, ale změnila se ústava. .. -Počkat, to mne zajímá! Vlastně, ne, nechci to slyšet.“ ROFL! Tehdy čirá scénáristická utopie v podobě konverzačního vtípku, dnes už možná opravdu blízká budoucnost aneb jedna z mála věcí, kde byl tento film opravdu vizionářský a velmi vtipný. Vedle toho se jedná spíše o slabší snímek, který funguje více jako humorná podívaná než dobrý akční sci-fi film. Spíš průměr a to i z pohledu Stallonových filmů.(16.5.2006)

• - Po premiéře filmu byli tvůrci snímku obviněni maďarským spisovatelem Istvánem Nemerem, že 75 % děje filmu je plagiátem jeho literární Sci-Fi prózy „Holtak harca“, kterou napsal v roce 1986. István Nemer si ale nemohl dovolit finančně náročnou soudní při s hollywoodskými producenty, tak spor zůstal jen u přestřelek v médiích. (BrianStorker)

• - Způsob použití tři mořských mušlí místo toaletního papíru zůstává dodnes záhadou, ale scénárista Daniel Waters alespoň prozradil, proč se rozhodl použít zrovna mušle. Při psaní scény, ve které John Spartak (Sylvester Stallone) odchází na záchod, nemohl přijít na to, jak by měl takový záchod budoucnosti vlastně fungovat. Proto se rozhodl zavolat svému kolegovi, který byl shodou okolností zrovna na záchodě. Ten se kolem sebe rozhlédl a řekl, že vidí jen ozdobný sáček s mořskými mušličkami. Waters se toho chytil a nezapomenutelná scéna se třemi mořskými mušlemi byla na světě. (NiaWolf)

• - Na základě scénáře byla napsána také kniha, v jejímž závěru se John Spartan setká se svou dcerou. (Tygrys)