Všechno podle pravidel, jednotnost, tupá poslušnost, žádné násilí, žádnej chlast, žádná nezdravá jidla a to nejhorší - žádnej sex !! Kdyby mně mělo tohle čekat za pár let, choval bych se tam stejně jako Sylvester Stallone a Wesley Snipes - sral bych na to ! Na co ovšem tihle dva frajeři nesrali, byla tvrdá akce. Opravdu zdemolovali všechno ve svém okolí a já ve snaze se jim vyrovnat, jsem během filmu zdemoloval svůj byt a teď nemám kde bydlet. Příště nesmím ty akční filmy tolik prožívat.(11.3.2007)

Komedie na sta honů je cítit ze všech stran. Sylvester Stallone a Wesley Snipes se prostě pro tu dobu nedokázali narodit nebo spíš ji nedokázali pochopit. Dělají si co chtějí, divák se baví, hlášky padají jedna za druhou a právě proto je to tak geniální. Oni si ty role evidentně užívají, naprosto fantastickým způsobem nutno dodat. K tomu zajímavé roličky v rolích herců, které víceméně znám a mám je rád: Jack Black, Rob Schneider nebo Denis Leary. To pro mě dělá film hlavně komedií, komedií vítězící nad akčností, která ale dokáže velet scénám v obouch případech, ať už zábavností a parádností se týče. Demolition Man je prostě muž, který se s nikým a ničím nesere. Tohle je sice z jinýho filmu, ale přesto to porovnání se sem hodí. Kdo nemá rád tenhle film jakoby nežil pro akční filmy mládí. Kór pro tento obzvláště. --- Copak ty nevíš, k čemu vede tekutý transfer? - Jasně. Děti, cigaretka, vyjídání ledničky.(22.8.2007)

Slušná a velmi rychlá akce, nadprůměrné exteriéry a geniální komediální náboj. Je toho ovšem ještě mnohem více, co nám tento legendární akčňák může nabídnout. Dobrý nápad zobrazit drsnou a humpoláckou přítomnost plnou násilí v daleké umírněné verzi budoucnosti, kde však není vše tak užasné, jak se na první pohled může zdát. Spousta narážek a odkazů nesmí chybět. Snipes i Stallone jsou ve svých rolích výteční a celkové vizuální ztvárnění překvapivě nemá výraznějších nedostatků. Vadí tak místy až příliš banálně jednoduchý scénář s několika vcelku hluchými a zbytečnými místy. Jinak ale film s velkým množstvím režijních nápadů a parodických scén.(8.7.2006)

Úvodní část filmu je výborná, natočená s velkým nadhledem a ozdobená kupodivu dobrými výkony Standy Melouna a Veslo Šnapse. Postupem času se nadhled ztrácí a film sklouzavá do akční rutiny, ve které může zaujmout snad jen Sandruš Buldoková svým slaďoučkým obličejem a vystupováním naivní panny před maturitní plesem. Škoda přeškoda, stačilo udržet si humor a tolik ten příběh (samozřejmě dost nesmyslný) nežrat. Demolition Man však přesto patří k těm lepším položkám ve filmografii Sylvestra Stallona...(25.1.2004)

Opäť jedna z klasík akčného žánru, ktorá je postavená na roliach najväčších akčných hviezd 90.-tych rokov. Stallone ešte parádne vo forme a Snipes, ako vtedy vychádzajúca hviezda skvelo zapadol a ako protivníka nemohli vybrať nikoho lepšieho. Dobre situovaný príbeh s množstvom skvelých hlášok najmä ohľadne technológie budúcnosti, ktorá sa stretáva so starou školou. Navyše akcia od začiatku do konca. 95%.(6.5.2006)

• - Nôž, ktorý môžeme vo filme vidieť, navrhol a vyrobil Jack W. Crain. (Odpocivadlo)

• - V upravené DVD verzi je Taco Bell přejmenován na Pizza Hut, ale v bojové scéně s lupiči jídla je vidět logo Taco Bell, leptané do skla. (Hepp)

• - Ve filmu je zmíněn Jeffrey Dahmer. Jedná se o amerického sériového vraha, který v letech 1978 - 1991 zavraždil 17 lidí. (DoMoS)