Pamätám vo videopožičovni bolo napísane na obale videokazety: "Nejlepší akční sci-fi od dob Terminatorra". Heh:) No Snipes si rolu evidentne užíva, Stallone kupdivu vtipný a Sandra ešte mladá štekna a veľmi jej to sluší. Videl som to asi 5x a vždy som sa dobre bavil. Ešte viac ako na tom slogane. Film je ako víno a pomaly naberá kultovný status. 90%(10.6.2006)

Skvělé akční scény, ale především výborná komedie (úžasné jsou různé vychytávky z budoucnosti - Schwarzenegger, záchod, záliba v našich reklamách apod.) Zdálo by se zprvu, film, kde je budoucnost výjimečně zobrazena hezky, ale pozor - za věčnými úsměvy se skrývá fašistická společnost, která chce mít každého pod kontrolou - poselství o taková "šťastné" společnosti není vůbec hloupé.(19.7.2003)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +stále fantastické a nestárnoucí sci-fi prostředí, mnoho nepřekonatelných hlášek, příběh, obsazení, réžie -v příběhu bylo rozvinuto více dějových líníí (např.rebelové) a řekl bych že námět nebyl úplně vyčerpán, tady bych s radostí ustál nějaký preqvel nebo pokračovní. A nebo klidně i remake, schválně jestli by se tohle dalo s moderní technologií překonat./// Nebudu vám zastírat, že podle mě se jedná o jeden z nejlepších akčňáků 90tých let, kterému se vyrovná (a tady těžko soudit kdo je o kolik lepší) snad jedině Skála, TimeCop, Terminátor 2, Amrageddon... sorry další už mě nenapadají. No dobře, ta akční stránka je v některých zmíněných filmech opravdu lepší. Jenže tenhle film ještě boduje sci-fi nádechem a to pořádně. V tomto směru mě zdejší svět velice zaujal, hledal jsem chybky, nesmysli. No moc jsem jich nenašel. To že na zdi vysí plakát na film Smrtonosná past 3, tedy akční hit z roku 1992 snad ani nemůžu brát za chybku. Opravdu prostředí je dokonalé. Tři mušličky rulezz "On neví jak se používají :-))" Zdejší společnost, nenásílná, mírumilovná, zavrhující staré způsoby 20 stolení již nezná žádné trestné činy, natož loupeže a vraždy a když někdo má zájem, má možnost jen v muzeu. V tomto směru si tvůrci pěkně nahráli na směč. Zdejší společnost je totiž trestáná pokutou i za sprostá slova. "Johne Spartane dostáváte pokutu jeden kredit za porůšení morálního statutu" "Díky, ty praštěná, zasraná, zkurvená, pojebaná bedno" A schytáte i další hlášky, třeba ohledně sexu "Tohle že byl sex, vždyť jsem se tě ani nedotkl" A nebo scéna, kde tvůrcům musím gratulovat, protože už nejsou daleko od pravdy "Knihovna Schwarzeneggera? -Prezidenta Schwarzeneggera -Cože, On byl prezident? -Ano, i když nebyl rodilý občan USA, ale změnila se ústava. -Počkat, to mně zajímá! Vlastně, ne, nechci to slyšet.“ a mohl bych pokračovat No a do tohoto příjemného světa se dostanou dva výlupci z dob minulích a začíná ta pravá mela na kterou zdejí policisté nebyli připraveni a my myslím taky ne./// Celkem 95%///(30.3.2008)

Ještě, že nežiji v San Angeles 2032 to by za sledovaní tohoto filmu bych dostal pokutu minimálně 200 morálních kreditů. Zase bych se možná kouknul do Schwarzeneggerový knihovny. Možná bych toho i tak litoval po zbytek svého života žit v takové společnosti.I když taková Sandra Bullock vůbec nevypadala špatně.(24.10.2010)

Narážka na Arního hned po odmrazení Johna Spartana mě upřímně pobavila. Jinak vesměs dosti naivní představa blízké budoucnosti bez zla a násilí s policií, která je tam vlastně na nic. Nechápala jsem, na co si ji ti ctihodní občané sjednoceného velkoměsta platí. Necvičení, pomalí, bez reakce a bez schopnosti zasahovat. Pak jsem to přestala pitvat a užila jsem si skvělou akční komedii. Viděla jsem ji sice už před sto lety, ale teprve včera jsem si ji znovu připomněla.(3.4.2018)

• - Nôž, ktorý môžeme vo filme vidieť, navrhol a vyrobil Jack W. Crain. (Odpocivadlo)

• - Po zkratce „MDK“ (Murder, Death, Kill) byla pojmenována i stejnojmenná akční hra z roku 1997 a její pokračování z roku 2000. (Jaroslaf)

• - Na základě scénáře byla napsána také kniha, v jejímž závěru se John Spartan setká se svou dcerou. (Tygrys)