Demolition Man

Demolition Man

Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +stále fantastické a nestárnoucí sci-fi prostředí, mnoho nepřekonatelných hlášek, příběh, obsazení, réžie -v příběhu bylo rozvinuto více dějových líníí (např.rebelové) a řekl bych že námět nebyl úplně vyčerpán, tady bych s radostí ustál nějaký preqvel nebo pokračovní. A nebo klidně i remake, schválně jestli by se tohle dalo s moderní technologií překonat./// Nebudu vám zastírat, že podle mě se jedná o jeden z nejlepších akčňáků 90tých let, kterému se vyrovná (a tady těžko soudit kdo je o kolik lepší) snad jedině Skála, TimeCop, Terminátor 2, Amrageddon... sorry další už mě nenapadají. No dobře, ta akční stránka je v některých zmíněných filmech opravdu lepší. Jenže tenhle film ještě boduje sci-fi nádechem a to pořádně. V tomto směru mě zdejší svět velice zaujal, hledal jsem chybky, nesmysli. No moc jsem jich nenašel. To že na zdi vysí plakát na film Smrtonosná past 3, tedy akční hit z roku 1992 snad ani nemůžu brát za chybku. Opravdu prostředí je dokonalé. Tři mušličky rulezz "On neví jak se používají :-))" Zdejší společnost, nenásílná, mírumilovná, zavrhující staré způsoby 20 stolení již nezná žádné trestné činy, natož loupeže a vraždy a když někdo má zájem, má možnost jen v muzeu. V tomto směru si tvůrci pěkně nahráli na směč. Zdejší společnost je totiž trestáná pokutou i za sprostá slova. "Johne Spartane dostáváte pokutu jeden kredit za porůšení morálního statutu" "Díky, ty praštěná, zasraná, zkurvená, pojebaná bedno" A schytáte i další hlášky, třeba ohledně sexu "Tohle že byl sex, vždyť jsem se tě ani nedotkl" A nebo scéna, kde tvůrcům musím gratulovat, protože už nejsou daleko od pravdy "Knihovna Schwarzeneggera? -Prezidenta Schwarzeneggera -Cože, On byl prezident? -Ano, i když nebyl rodilý občan USA, ale změnila se ústava. -Počkat, to mně zajímá! Vlastně, ne, nechci to slyšet.“ a mohl bych pokračovat No a do tohoto příjemného světa se dostanou dva výlupci z dob minulích a začíná ta pravá mela na kterou zdejí policisté nebyli připraveni a my myslím taky ne./// Celkem 95%///(30.3.2008)

Skvělé akční scény, ale především výborná komedie (úžasné jsou různé vychytávky z budoucnosti - Schwarzenegger, záchod, záliba v našich reklamách apod.) Zdálo by se zprvu, film, kde je budoucnost výjimečně zobrazena hezky, ale pozor - za věčnými úsměvy se skrývá fašistická společnost, která chce mít každého pod kontrolou - poselství o taková "šťastné" společnosti není vůbec hloupé.(19.7.2003)

Povedená akční sci-fi se slušnou porcí komedie. Z akčních filmů a komedií už jsem sice tak nějak vyrostla, žádný z herců navíc nepatří mezi mé oblíbence a přece jsem se u "Demolition Mana" dobře pobavila a zasmála nejen jako šestnáctileté děcko, ale i jako dospělá, cynická bytost. Pravda, poprvé to bylo o něco lepší:-). 71%(26.3.2009)

Scénář: Daniel Waters, Robert Reneau, Peter M. Lenkov .. „-Knihovna Schwarzeneggera? .. -Prezidenta Schwarzeneggera.. -Cože, On byl prezident? .. -Ano, i když nebyl rodilý občan USA, ale změnila se ústava. .. -Počkat, to mne zajímá! Vlastně, ne, nechci to slyšet.“ ROFL! Tehdy čirá scénáristická utopie v podobě konverzačního vtípku, dnes už možná opravdu blízká budoucnost aneb jedna z mála věcí, kde byl tento film opravdu vizionářský a velmi vtipný. Vedle toho se jedná spíše o slabší snímek, který funguje více jako humorná podívaná než dobrý akční sci-fi film. Spíš průměr a to i z pohledu Stallonových filmů.(16.5.2006)

Pohled do budoucnosti, kde se bude mluvit jenom slušně, nebude žádné násilí a zbraně uvidíme pouze v muzeu. Zajímavý nápad, solidní řada výborných scén a zdařilý vizuál. Jen ten Wesley Snipes mi tam nějak neseděl a ač proti němu vůbec nic nemám - dokázal bych si místo něho představit někoho jiného. Hrát zde např. Rutger Hauer či Dolph Lundgren - měl by film skvělou osmdesátkovou příchuť a já bych byl spokojen na maximum. Sly ale tradičně válí a Sandra Bullock je roztomile naivní v tom dobrém slova smyslu. Dnes již klasika 90. let.(12.12.2009)

• - Nôž, ktorý môžeme vo filme vidieť, navrhol a vyrobil Jack W. Crain. (Odpocivadlo)

• - V upravené DVD verzi je Taco Bell přejmenován na Pizza Hut, ale v bojové scéně s lupiči jídla je vidět logo Taco Bell, leptané do skla. (Hepp)

• - Ve scéně na začátku filmu je na mrazicím boxu uvedeno datum 3.8.2032, o chvíli později Lenina Huxleyová (Sandra Bullock) říká, že je krásné pondělní ráno. Tento den ale vychází na úterý. (Butcher of Blaviken)