Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ****

  Kdo by kdy řekl, že kvůli Slyovi vydržím vzhůru až do půl jedný v noci, když už odpoledne jsem ve škole padala únavou. A to ani nehraje mýho oblíbenýho Rockyho. Demolition Man je po všech stránkách příjemná zábavička, akční nářez s prvky komedie, ale člověk se u toho nemusí chytat za hlavu. Což, jak jistě uznáte, není zas tak úplně obvyklá kombiace. A pro zastánce intelektuálních filmů nese i jisté poselství; totiž, že mnoho dobra nakonec škodí. Už hodně lidí uvažovalo o dokonalé společnosti, ale skutečně toužíme po životě, kde jste pokutováni za každé sprosté slovo, nesmíte legálně nikoho líbat a největší kriminální událostí měsíce je nasprejování několika písmen na zeď domu? Takže díky bohu za všech sedm smrtelných hříchů i ty zkurvený hajzlíky, kteří čas od času nějakou blbůstkou a postavením se proti řádu všem ostatním připomenou, co je lidem skutečně blízké.(29.3.2008)

 • juta
  ****

  Docela překvapení. Rozhodně Stallone ani Snipes neztrácejí tempo, baví vás jejich vzájemné souboje, je to svižné a rychle vám film uteče. Navíc si myslím, že z některých zdejších věcí se inspirovali vizionáři, kteří si díky tomu namastili kapsu. Třeba zdejší tablet měl sice tlustý rámeček, ale dal bych za to ruku do ohně, že se Jobs tímhle dost inspiroval. :P(31.1.2017)

 • BadoXXII
  ****

  Phoenix: Čtyřicet let sním o tvý smrti, Johne. John Spartan: Tak sni dál!..... Veľmi vydarené akčné Sci-Fi. Humor funguje, akcia je dobrá, záporák kvalitný a nápadov to má tiež dosť. John Spartan (Stallone) je sympaťák a hláškuje a Huxleyová (Bullock) je krásna. Právom KULTový akčný film, ktorému nechýba všadeprítomný nadhľad..... Nesmí se líbat? A to jsem to tak uměl.(13.9.2011)

 • salahadin
  ***

  Tak moment, Schwarzenegger nebyl prezident, ale guvernér. Schwarzeneggerovu knihovnu taky neznám, jen Schwarzeneggerovu posilovnu. Jinak je tenhle Ničitel vtipnej, nad věcí. Fénix je ultimátní šílenec a Sparťan Řepka dostává pokutu jeden kredit za porušení slovního morálního statutu, aby si s těmi paragony utřel zadnici. Buďte dobří :-D(20.10.2013)

 • choze
  *****

  "TOHO BUDEŠ LITOVAT DO KONCE SVÝHO ŽIVOTA. OBĚ DVĚ VTEŘINY." Lahůdkový mix sci-fi komedie a parodie akčních filmů, narozdíl od rozpačitého guláše POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA ze stejného roku téměř perfektně zvládnutý. Tvůrci nahodili originální vizi dokonalé a dokonale pokrytecké, vykastrované a nudné politicky korektní společnosti, aby na ní s kouzelnou drzostí, cynismem a vtipem obhájili náš současný "dekadentní" nezdravý konzumní způsob života. Na což ještě naroubovali akční parodii důvtipně si utahující ze všech možných žánrových klišé a přitom fungující i jako poctivý řadový akční film. Tedy až na akční scény, které sice dostojí geniálnímu názvu (jsou zdemolovány tři budovy a mnoho dalšího) a ústřednímu tématu střetu minulosti a budoucnosti (souboj v muzeu, honička futuristického auta s veteránem), ale v podobném filmu by člověk čekal něco bombastičtějšího. Sly je ve formě a pro ramboidní roli naprosto ideální a ještě mnohem vtipněji než v TANGO A CASH účtuje se svou image neprůstřelného hrdiny (samozřejmě si tradičně rýpne i do Arnieho) a poprvé se mu daří úspěšně prosadit na do té doby jím opomíjeném sci-fi poli. Bohužel po skvělém roce 1993 (DEMOLITION MAN, CLIFFHANGER) to šlo se Slyem až na výjimky (NÁJEMNÍ VRAZI, ZEMĚ POLICAJTů) z kopce. Sandra Bullock je jako fanynka akčního 20. století rozkošná a sexy, blonďatý Snipes si užívá jednoho z nejlepších filmových padouchů 90. let, kterého před ním odmítli Jackie Chan (eh?) nebo van Damme (eh?), a Nigel Hawthorne (alias Sir Humphrey Appleby z JISTĚ, PANE MINISTŘE) jako křivý politik je třešničkou na dortu. "BUĎTE DOBŘÍ." - "BUĎ V PRDELI."(3.12.2007)

 • - Ve filmu je použita notoricky známá hláška z Hvězdných válek: "Použij sílu Luku". Pronese ji John Spartan (Silvestr Stallone) ve chvíli, kdy zahodí mladému policistovi budoucnosti Alfredu Garciovi (Benjamin Bratt) jeho policejní počítač. Je to odkaz na konec Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), kde na základě stejné rady od Obi-Wana (Alec Guinness) vypne Luke (Mark Hamill) svůj zaměřovací počítač. (Sidarius)

 • - V jedné ze scén v muzeu Simon Phoenix (Wesley Snipes) nazve jednu z figurín 'Rambo'. (Tygrys)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace