Demolition Man

Demolition Man

Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

Všechno podle pravidel, jednotnost, tupá poslušnost, žádné násilí, žádnej chlast, žádná nezdravá jidla a to nejhorší - žádnej sex !! Kdyby mně mělo tohle čekat za pár let, choval bych se tam stejně jako Sylvester Stallone a Wesley Snipes - sral bych na to ! Na co ovšem tihle dva frajeři nesrali, byla tvrdá akce. Opravdu zdemolovali všechno ve svém okolí a já ve snaze se jim vyrovnat, jsem během filmu zdemoloval svůj byt a teď nemám kde bydlet. Příště nesmím ty akční filmy tolik prožívat.(11.3.2007)

Demolition Man je naprosto bezchybná sci-fi, komedie, parodie a akčňák v jednom. Perfektní béčková atmosféra doplněná skvělými hláškami (prezident Schwarzenegger, tři mušlkičky) působí roztomile nuceně. Film si na nic nehraje a naopak přehání, kde se dá. Je to perfektní. Taky je to jeden z mála případů, kde mi nevadí Stallone.(4.9.2008)

Jeden z nejlepších filmů všech dob a mých nejoblíbenějších. Sly tady hraje prostě dobře, naivní Sandra to krásně doplňuje, ovšem nejlepší je prostě Simon Phoenix, zvlášť s perfektním českým dabingem (Bohdan Tůma). Jeho hlášky, vtipy, pohledy a bůhví co ještě doprovázené šíleným smíchem zakončené originální smrtí, to je prostě nářez. A i kdyby si samotný film snad nezasloužil plných 5 hvězd, tu pátou má za senzační hlášku: Svět se stal vlastní zkurvenou karikaturou z televizních seriálů a velí mu banda tupejch měkejšů. ..(4.11.2008)

Já Demolition manovi musim trochu zvednout hodnocení. V rozjetejch 90. letech ten svět budoucnosti vypadal jako naprostá bizarní hovadina. Všichni jsme si mysleli, jak po nedávnym pádu komunismu ve východní Evropě nás čeká nádherná svobodná budoucnost a vono hovno. V roce 2012, kdy jsou na každym rohu kamery, radary, dokonce třeba DP Praha má v úmyslu v metru zřídit kamerovej systém, kterej bude rozpoznávat obličeje, pomalu se začínej zavádět daně na nezdravý jídlo, apod., musim říct, že autoři filmu (bohužel) měli docela dobrej odhad...(17.3.2012)

Komédie z fašizoidního San Angeles, které bude brzy navráceno na správnou cestu živočišné anarchie defrostovanými maniaky z minulého století. Jeden umí háčkovat, šít či zaplnit Sandru až po okraj tekutým transferem, druhý nosí montérky a rád oprašuje policejní kód 187 (Vražda, smrt, zabití). Zábava na jedno použití možná, kult ani omylem. Tak mě napadá, kdyby byl u nás v práci nainstalován hlásič "Porušení slovního morálního statutu", byl by slyšet jen nepřetržitý zvuk klaksonu..(8.11.2010)

• - John Spartan (Sylvester Stallone) v jedné scéně říká Lenine Huxleyové (Sandra Bullock): "Kde ses naučila tak kopat?" a ona odpoví: "Ve filmu s Jackie Chanem". Jo ta narážka na to, že hlavní záporná role byla první nabídnuta právě Jackie Chanovi. Roli Simona Phoenixe ale Jackie Chan odmítl. (Butcher of Blaviken)

• - Ve filmu je zmíněn Jeffrey Dahmer. Jedná se o amerického sériového vraha, který v letech 1978 - 1991 zavraždil 17 lidí. (DoMoS)

• - Roli Leniny Huxleyové měla původně hrát herečka Lori Petty, po pár dnech natáčení ji nahradila Sandra Bullock. (Tygrys)