John Spartan! Tak tebe sem poslali, aby si mi připálil prdýlku? Tak už je to tady právě se má pomatená a mnohoznačná CSFD alter ego verze slavně propracovala ke komentáři s pořadovým číslem 3000! Když jsem nedávno uvažoval který film poctím touto výsadou a náhodou jsem z údivem shledal, že nemám okomentovanou tuhle starou klasiku, tak to byla jasná volba. Každopádně tenhle film je dokonalou ukázkou toho jak dát dohromady kompetentní mix akce a humoru a ještě to šmrncnout scífkem Steloun a Snipesák se nahánějí v úžasné budoucnosti, bez násilí, cíg, chlastu, šoustání a sprostých slov (uff do takový budoucnosti bych se teda nechtěl probudit) a přitom demolují všechno kolem sebe a ještě při tom cedí přes zuby neskutečný hlášky. Tyhle poctivý oldscholový kousky budu prostě milovat navěky a v tý další tisícovce komentářů si určitě zase s chutí rád zapíčuju, jak už to dneska nefunguje a nedělá se to jako dřív, ale já už se asi nepředělám. Takže buď dobrý Wocasoslave1? Buďte v prdeli!!! 90%(2.7.2016)

• MM_Ramone

Nie. Nepáčilo sa mi to. Mám rád sci-fi filmy, ale s týmto som nebol moc spokojný. Sylvester Stallone bol dobrý. Tam je to v poriadku. Avšak Wesley Snipes v zápornej úlohe to bola úplná herecká katastrofa. Vôbec to nezvládol. Prehrával až strach. Vlastne ako vždy. Je to namyslený babrák. No a frigidná Sandra Bullocková tomu tiež moc nepridala. Mohol to byť dobrý film, ale chcelo by to ku Stallonemu iných hercov. **(2.2.2008)

Já Demolition manovi musim trochu zvednout hodnocení. V rozjetejch 90. letech ten svět budoucnosti vypadal jako naprostá bizarní hovadina. Všichni jsme si mysleli, jak po nedávnym pádu komunismu ve východní Evropě nás čeká nádherná svobodná budoucnost a vono hovno. V roce 2012, kdy jsou na každym rohu kamery, radary, dokonce třeba DP Praha má v úmyslu v metru zřídit kamerovej systém, kterej bude rozpoznávat obličeje, pomalu se začínej zavádět daně na nezdravý jídlo, apod., musim říct, že autoři filmu (bohužel) měli docela dobrej odhad...(17.3.2012)

Hlavni Stallonovo filmy jsou sice serie Rambo a Rocky, ale najdou se u nej i jiny kvalitni filmy jako je Cliffhanger, Tango a Cash a prave Demolition man. Marco Brambilla sice neudelal ciste akcni film, ale dal sem i prvky komedie, coz se v mnoha pripadech vymsti, ale tohle nastesti neni ten pripad. Vtipky jsou skutecne vtipny, do toho skvely hlasky a nijak nerusi v deji. A jakmile pride akce, tak se vtipky omezi na minimum a zbydou jen hlasky a hodne dobra akce s nadprumernejma trikama. Navic i pribeh je docela originalni a i kdyz to je trochu sci-fi, tak to neni nic prehnanyho a porad je to spis akcni film. Wesley Snipes tady byl jeste ve forme a i Stallone se dost snazi, pritom jen dela svou praci a veci se demolujou. Navic roztomila Sandra. Jeden z mejch oblibenejch Stalloneho filmu.(20.5.2006)

Z dnešního pohledu silně nadčasová kultovní záležitost. Když pominu ty americký střílečky a podobné magořiny, co zas k těmto akčním filmům prostě neodmyslitelně patří, tak třeba pasáže o ztrátě morálního kreditu a vyjíždění účtenek se ztrátou kreditu jsou nadčasové. Tehdy jsme se tomu smáli, ale už od toho nejsme vůbec daleko i u nás díky různým Facebookům a podobným chytákům. Ve filmu je také důležitá ta pasáž o podzemních lidech, to jsou tady ti, co nejdou s mainstreamem a neziskovkami a podobnou navoněnou bídou. Znovu a znovu s ukazuje že elity čas od času pustí do světa něco s předstihem desítek let (Matrix), věřte tomu nebo ne, ale vše má svůj pravý důvod, na náhody opravdu nevěřím. Za pár let může být vše tvrdou realitou a bůhví na čem všem se pracuje dnes a co nám teba pozítří pustí v kinech a jak bude svět vypadat řekneme třeba za takových 50 let..(8.12.2018)

• - Policista John Spartan (Sylvester Stallone) má v okamžiku zmrazení děsivě otevřená ústa. V dalších záběrech, jakož i v okamžiku rozmrazení, jsou však již jen pootevřená. (BrianStorker)

• - Nápisy na zdech v "muzeu násilí" jsou provedeny stejným fontem, který byl použit v PC hře "Diablo" z roku 1996. (fcapab)

• - Při závěrečné přestřelce ve vězení vystřílí John Spartan (Sylvester Stallone) všechny náboje ze své pistole, což ostatně dokazuje pozice závěru značící prázdno. Přitom v následující scéně při nabijení, když natahuje závěr, vyhodí nábojnici, která tam ale nemá podle všeho být. (Furi)