Společnost je mírumilovná a plná porozumění, šestnáct let nedošlo k žádné nepřirozené smrti, navrch neví, jak s takovými živly nakládat. Protože se jich před lety zbavila. Jedním z nich byl superzločinec Simon Phoenix, který v Los Angeles léta páně 1996 držel v hořící budově nevinné rukojmí. Na straně zákona stál naopak jistý seržant Spartan, jehož praktiky částečně mohly za smrt civilistů. Oba jsou odsouzení k mnohaleté hibernaci. Jeden za krvavé zločiny, druhý za omyl v odhadu situace. San Angeles 2032. Sterilně blažení lidé, žádný alkohol, koření nebo tabák. Fyzický kontakt je zakázaný, za vulgarismy se platí. No, a tamti dva se vrací na scénu. Výsledkem je rychlý mišmaš, ve kterém si užijeme solidní výpravu a dekorace, řadu kaskadérských kousků, efektů a slušných gagů. Jenže oproti jinému Slyovi to na mě celé tak dobře nefungovalo. Zvlášť po letech už to prostě tak nechutná (což o řadě jiných jeho filmů říct nemůžu). Stallone tradičně fajn, odbarvený Snipes poměrně působivý. Ocenit i dnes naopak můžeme otočení toho, co vesměs z filmů o budoucnosti známe. Temné barvy jsou tentokrát „rájem“ na Zemi. Všichni se usmívají, ale zároveň i tak trochu nudí. Stejně jako divák.(28.5.2016)

Všechno podle pravidel, jednotnost, tupá poslušnost, žádné násilí, žádnej chlast, žádná nezdravá jidla a to nejhorší - žádnej sex !! Kdyby mně mělo tohle čekat za pár let, choval bych se tam stejně jako Sylvester Stallone a Wesley Snipes - sral bych na to ! Na co ovšem tihle dva frajeři nesrali, byla tvrdá akce. Opravdu zdemolovali všechno ve svém okolí a já ve snaze se jim vyrovnat, jsem během filmu zdemoloval svůj byt a teď nemám kde bydlet. Příště nesmím ty akční filmy tolik prožívat.(11.3.2007)

Z dnešního pohledu silně nadčasová kultovní záležitost. Když pominu ty americký střílečky a podobné magořiny, co zas k těmto akčním filmům prostě neodmyslitelně patří, tak třeba pasáže o ztrátě morálního kreditu a vyjíždění účtenek se ztrátou kreditu jsou nadčasové. Tehdy jsme se tomu smáli, ale už od toho nejsme vůbec daleko i u nás díky různým Facebookům a podobným chytákům. Ve filmu je také důležitá ta pasáž o podzemních lidech, to jsou tady ti, co nejdou s mainstreamem a neziskovkami a podobnou navoněnou bídou. Znovu a znovu s ukazuje že elity čas od času pustí do světa něco s předstihem desítek let (Matrix), věřte tomu nebo ne, ale vše má svůj pravý důvod, na náhody opravdu nevěřím. Za pár let může být vše tvrdou realitou a bůhví na čem všem se pracuje dnes a co nám teba pozítří pustí v kinech a jak bude svět vypadat řekneme třeba za takových 50 let..(8.12.2018)

Akcni komedie mam rad a Demolition man se radi asi mezi 20 nejlepsich. Sly je jako vzdy dost brutalni a Wesley jako zaporak zajimavy, spise jsem fandim jemu, ty xichty co predvadel jsou nezapomenutelne. Ale abych jen nechvalil, filmu nechybi ani trapnejsi sceny a teatralnost. Ale stale velice povedeny snimek ve svem zanru.(17.6.2006)

Pro někoho je kultovní Pulp Fiction, pro mě Demolition man. Kdo nezná žádnou hlášku, kdo nezná žádný pozdrav, kdo nezná ty nejlepší scény... Ten jako by nežil. Jeden z nejlepších filmů obou hvězd Silvestra Stalloneho a Wesley Snipese. Marco Brambilla je pan Nikdo, ale předvedl kus odvahy a slušné režie, která pozvedá DM na vrchol zábavy pro všechny milovníky akce. Mimo jiné i potěší schopnost scénáristů vidět do budoucnosti viďte pane presidente Schwar... :). Jednoznačně nejvtipnější Slyův film.(9.7.2004)

• - V této vizi budoucnosti existuje tzv. stanice pro starší, kde se místo populární hudby pouští nonstop pouze reklamní popěvky různých výrobků. V autě cestou do muzea pustí Lenina (Sandra Bullock) onu stanici, kde hraje píseň z reklamy na Armour Hot Dogs z roku 1967 a při večeři v Taco Bell či Pizza Hutt hraje klavírista píseň o kukuřici v konzervě Green Giant rovněž ze šedesátých let. (Bertramm)

• - Natáčelo se od 10. února do 30. července 1993 v Kalifornii. (Varan)

• - Hlasom počítača je Adrienne Barbeau. Tiež prepožičala hlas počítaču vo filme Vec (1982). (WalterIK7)