Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Společnost je mírumilovná a plná porozumění, šestnáct let nedošlo k žádné nepřirozené smrti, navrch neví, jak s takovými živly nakládat. Protože se jich před lety zbavila. Jedním z nich byl superzločinec Simon Phoenix, který v Los Angeles léta páně 1996 držel v hořící budově nevinné rukojmí. Na straně zákona stál naopak jistý seržant Spartan, jehož praktiky částečně mohly za smrt civilistů. Oba jsou odsouzení k mnohaleté hibernaci. Jeden za krvavé zločiny, druhý za omyl v odhadu situace. San Angeles 2032. Sterilně blažení lidé, žádný alkohol, koření nebo tabák. Fyzický kontakt je zakázaný, za vulgarismy se platí. No, a tamti dva se vrací na scénu. Výsledkem je rychlý mišmaš, ve kterém si užijeme solidní výpravu a dekorace, řadu kaskadérských kousků, efektů a slušných gagů. Jenže oproti jinému Slyovi to na mě celé tak dobře nefungovalo. Zvlášť po letech už to prostě tak nechutná (což o řadě jiných jeho filmů říct nemůžu). Stallone tradičně fajn, odbarvený Snipes poměrně působivý. Ocenit i dnes naopak můžeme otočení toho, co vesměs z filmů o budoucnosti známe. Temné barvy jsou tentokrát „rájem“ na Zemi. Všichni se usmívají, ale zároveň i tak trochu nudí. Stejně jako divák.(28.5.2016)

 • Enšpígl
  *****

  Všechno podle pravidel, jednotnost, tupá poslušnost, žádné násilí, žádnej chlast, žádná nezdravá jidla a to nejhorší - žádnej sex !! Kdyby mně mělo tohle čekat za pár let, choval bych se tam stejně jako Sylvester Stallone a Wesley Snipes - sral bych na to ! Na co ovšem tihle dva frajeři nesrali, byla tvrdá akce. Opravdu zdemolovali všechno ve svém okolí a já ve snaze se jim vyrovnat, jsem během filmu zdemoloval svůj byt a teď nemám kde bydlet. Příště nesmím ty akční filmy tolik prožívat.(11.3.2007)

 • Karlos80
  *****

  Z dnešního pohledu silně nadčasová kultovní záležitost. Když pominu ty americký střílečky a podobné magořiny, co zas k těmto akčním filmům prostě neodmyslitelně patří, tak třeba pasáže o ztrátě morálního kreditu a vyjíždění účtenek se ztrátou kreditu jsou nadčasové. Tehdy jsme se tomu smáli, ale už od toho nejsme vůbec daleko i u nás díky různým Facebookům a podobným chytákům. Ve filmu je také důležitá ta pasáž o podzemních lidech, to jsou tady ti, co nejdou s mainstreamem a neziskovkami a podobnou navoněnou bídou. Znovu a znovu s ukazuje že elity čas od času pustí do světa něco s předstihem desítek let (Matrix), věřte tomu nebo ne, ale vše má svůj pravý důvod, na náhody opravdu nevěřím. Za pár let může být vše tvrdou realitou a bůhví na čem všem se pracuje dnes a co nám teba pozítří pustí v kinech a jak bude svět vypadat řekneme třeba za takových 50 let..(8.12.2018)

 • lesumir
  ****

  Akcni komedie mam rad a Demolition man se radi asi mezi 20 nejlepsich. Sly je jako vzdy dost brutalni a Wesley jako zaporak zajimavy, spise jsem fandim jemu, ty xichty co predvadel jsou nezapomenutelne. Ale abych jen nechvalil, filmu nechybi ani trapnejsi sceny a teatralnost. Ale stale velice povedeny snimek ve svem zanru.(17.6.2006)

 • Djkoma
  *****

  Pro někoho je kultovní Pulp Fiction, pro mě Demolition man. Kdo nezná žádnou hlášku, kdo nezná žádný pozdrav, kdo nezná ty nejlepší scény... Ten jako by nežil. Jeden z nejlepších filmů obou hvězd Silvestra Stalloneho a Wesley Snipese. Marco Brambilla je pan Nikdo, ale předvedl kus odvahy a slušné režie, která pozvedá DM na vrchol zábavy pro všechny milovníky akce. Mimo jiné i potěší schopnost scénáristů vidět do budoucnosti viďte pane presidente Schwar... :). Jednoznačně nejvtipnější Slyův film.(9.7.2004)

 • - V této vizi budoucnosti existuje tzv. stanice pro starší, kde se místo populární hudby pouští nonstop pouze reklamní popěvky různých výrobků. V autě cestou do muzea pustí Lenina (Sandra Bullock) onu stanici, kde hraje píseň z reklamy na Armour Hot Dogs z roku 1967 a při večeři v Taco Bell či Pizza Hutt hraje klavírista píseň o kukuřici v konzervě Green Giant rovněž ze šedesátých let. (Bertramm)

 • - Natáčelo se od 10. února do 30. července 1993 v Kalifornii. (Varan)

 • - Hlasom počítača je Adrienne Barbeau. Tiež prepožičala hlas počítaču vo filme Vec (1982). (WalterIK7)