Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1996. Život v Los Angeles připomíná peklo. Chaos, bezpráví a zločin zvítězily nad slušností a pořádkem. Jedním z nejtvrdších a nejúspěšnějších policistů je seržant John Spartan, který během tří let služby dopadl tisíc zločinců. Pro své demoliční metody dostal přiléhavou přezdívku Demolition Man. Ve chvíli kdy, se rozhodne zneškodnit cynického vraha Simona Phoenixe, však exploduje budova i se třemi desítkami rukojmích. Protože nikdo netuší, že rukojmí už byli v době výbuchu mrtví, je John Spartan odsouzen k sedmdesáti letům zmrazení v kryovězení, stejně jako Phoenix. Rok 2032. Život v megapoli San Angeles připomíná ráj. Slušnost a pořádek zvítězily nad zločinem a chaosem. Už více než patnáct let nedošlo k vraždě a střelnou zbraň lze vidět jen v muzeu. Změnila se i společnost. Sex je výlučně bezkontaktní, za sprostá slova se platí pokuty, lidé se vyhýbají fyzickému kontaktu a jsou neustále zdvořilí. Nesolí, nepepří, nejedí maso a vůbec žijí velmi zdravě. A do takového světa je rozmražen psychopat Simon Phoenix. Změkčilí policisté, kteří dávno odvykli střetu se zločinem, si s ním nedokáží poradit, a tak je třeba najít někoho, kdo by to dokázal. Takový je jen jeden - John Spartan. Jenže i ten je u ledu. Z nařízení policejního ředitelství je tedy povolán k životu... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (990)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Úvodní část filmu je výborná, natočená s velkým nadhledem a ozdobená kupodivu dobrými výkony Standy Melouna a Veslo Šnapse. Postupem času se nadhled ztrácí a film sklouzavá do akční rutiny, ve které může zaujmout snad jen Sandruš Buldoková svým slaďoučkým obličejem a vystupováním naivní panny před maturitní plesem. Škoda přeškoda, stačilo udržet si humor a tolik ten příběh (samozřejmě dost nesmyslný) nežrat. Demolition Man však přesto patří k těm lepším položkám ve filmografii Sylvestra Stallona... ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Dobrý a chvíľami aj vtipný akčný film. Sylvester Stallone a Wesley Snipes tu podľa mňa podali skvelý výkon. Najviac sa mi ale na filme páčili vtipné hlášky a okamihy napr. ako Stallone jedol hamburger z potkanieho mäsa, alebo mušle na záchode, alebo stroj na nadávky, alebo virtuálny sex, no proste tieto drobnosti človeka potešia. Naozaj z tohto filmu človeka zamrazí, akáže budúcnosť sa pred nami rysuje. Myslím si, že už dnes máme okolo seba prvky podobné Demolition Men všade okolo nás. ()

Reklama

Anthony 

všechny recenze uživatele

Skvělé akční scény, ale především výborná komedie (úžasné jsou různé vychytávky z budoucnosti - Schwarzenegger, záchod, záliba v našich reklamách apod.) Zdálo by se zprvu, film, kde je budoucnost výjimečně zobrazena hezky, ale pozor - za věčnými úsměvy se skrývá fašistická společnost, která chce mít každého pod kontrolou - poselství o takové "šťastné" společnosti není vůbec hloupé. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Komedie na sta honů je cítit ze všech stran. Sylvester Stallone a Wesley Snipes se prostě pro tu dobu nedokázali narodit nebo spíš ji nedokázali pochopit. Dělají si co chtějí, divák se baví, hlášky padají jedna za druhou a právě proto je to tak geniální. Oni si ty role evidentně užívají, naprosto fantastickým způsobem nutno dodat. K tomu zajímavé roličky v rolích herců, které víceméně znám a mám je rád: Jack Black, Rob Schneider nebo Denis Leary. To pro mě dělá film hlavně komedií, komedií vítězící nad akčností, která ale dokáže velet scénám v obouch případech, ať už zábavností a parádností se týče. Demolition Man je prostě muž, který se s nikým a ničím nesere. Tohle je sice z jinýho filmu, ale přesto to porovnání se sem hodí. Kdo nemá rád tenhle film jakoby nežil pro akční filmy mládí. Kór pro tento obzvláště. --- Copak ty nevíš, k čemu vede tekutý transfer? - Jasně. Děti, cigaretka, vyjídání ledničky. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Hlavni Stallonovo filmy jsou sice serie Rambo a Rocky, ale najdou se u nej i jiny kvalitni filmy jako je Cliffhanger, Tango a Cash a prave Demolition man. Marco Brambilla sice neudelal ciste akcni film, ale dal sem i prvky komedie, coz se v mnoha pripadech vymsti, ale tohle nastesti neni ten pripad. Vtipky jsou skutecne vtipny, do toho skvely hlasky a nijak nerusi v deji. A jakmile pride akce, tak se vtipky omezi na minimum a zbydou jen hlasky a hodne dobra akce s nadprumernejma trikama. Navic i pribeh je docela originalni a i kdyz to je trochu sci-fi, tak to neni nic prehnanyho a porad je to spis akcni film. Wesley Snipes tady byl jeste ve forme a i Stallone se dost snazi, pritom jen dela svou praci a veci se demolujou. Navic roztomila Sandra. Jeden z mejch oblibenejch Stalloneho filmu. ()

Galerie (108)

Zajímavosti (52)

  • Když je John Spartan (Sylvester Stallone) na začátku filmu zmražen, má senzor nejdřív na pravé straně těla a hned v dalším záběru na straně levé. (Geralt z Rivie)
  • Výroba 11 Ultralites stála 2 milióny amerických dolárov. (WalterIK7)
  • Severoamerické tržby dosáhly 58,1 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 159,1 mil. (NIRO)

Související novinky

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (více)

Reklama

Reklama