poster

Demolition Man

 • USA

  Demolition Man

 • Slovensko

  Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Komédie z fašizoidního San Angeles, které bude brzy navráceno na správnou cestu živočišné anarchie defrostovanými maniaky z minulého století. Jeden umí háčkovat, šít či zaplnit Sandru až po okraj tekutým transferem, druhý nosí montérky a rád oprašuje policejní kód 187 (Vražda, smrt, zabití). Zábava na jedno použití možná, kult ani omylem. Tak mě napadá, kdyby byl u nás v práci nainstalován hlásič "Porušení slovního morálního statutu", byl by slyšet jen nepřetržitý zvuk klaksonu..(8.11.2010)

 • Hal_Moore
  *****

  Nejlepší film Wesleyho Snipese a jeden z těch lepších Sylvestra Stalloneho. Dva drsňáci z 20. století, každý na druhé straně barikády bojují proti sobě a společnosti futuristického města někdy v budoucnosti a každý má svůj styl. Charisma mají oba na rozdávání a těch hlášek co je tu ke slyšení. "Johne Spartane, máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu."(4.1.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Toho budeš litovat do konce života. Obě dvě vteřiny." Občas porušuju slovní morální statut, na záchodě neumím použít mušličky, často si vyměňuju tělesné tekutiny s Leninou Huxley a nikdy jsem nenavštívil muzeum prezidenta Schwarzeneggera. Asi proto čerstvě rozmrazenému policistovi Spartanovi tak rozumím a neuvěřitelně se bavím při jeho konání, jehož primární příčinou je honění zločince, ale přitom jen tak mimochodem likviduje poklidně totalitní San Angeles. Spartan je prostě skvělý, breptající policistka Lenina roztomilá a "napravený" zločinec Phoenix taky nemá chybu. Tohle je zkrátka snímek dokonale uspokojující můj filmový nevkus.(27.8.2011)

 • Djkoma
  *****

  Pro někoho je kultovní Pulp Fiction, pro mě Demolition man. Kdo nezná žádnou hlášku, kdo nezná žádný pozdrav, kdo nezná ty nejlepší scény... Ten jako by nežil. Jeden z nejlepších filmů obou hvězd Silvestra Stalloneho a Wesley Snipese. Marco Brambilla je pan Nikdo, ale předvedl kus odvahy a slušné režie, která pozvedá DM na vrchol zábavy pro všechny milovníky akce. Mimo jiné i potěší schopnost scénáristů vidět do budoucnosti viďte pane presidente Schwar... :). Jednoznačně nejvtipnější Slyův film.(9.7.2004)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Elliot Goldenthal: 1. Dies Irae [1:52] ,2. Fire Fight [1:35] ,3. Guilty as Charged [3:58] ,4. Action, Guns, Fun [1:26] ,5. Machine Waltz [1:56] ,6. Defrosting [1:43] ,7. Confronting the Chief [0:32] ,8. Museum Dis Duel [1:56] ,9. Subterranean Slugfest [1:44] ,10. Meeting Cocteau [1:42] ,11. Tracking Simon Phoenix [3:03] ,12. Obligatory Car Chase [3:06] ,13. Flawless Pearl [1:15] ,14. Final Confrontation [1:55] ,15. Code 187 [0:41] ,16. Silver Screen Kiss [1:30](10.5.2011)

 • - Sylvester Stallone (John Spartan) vo svojej roli vážil presne 79 kg. (martincba)

 • - Když při útěku z věznice využívá Simon Phoenix (Wesley Snipes) doktorovo oko pro ověření vůči biometrickému snímači při otevření dveří, tak dochází ke kontrole duhovky. Tato biometrická kontrola je možná i bez živosti. Kdyby se ale jednalo o kontrolu sítnice, tak to naopak možné není a jednalo by se o chybu. (honza.kuzel)

 • - Ve filmu je použita notoricky známá hláška z Hvězdných válek: "Použij sílu Luku". Pronese ji John Spartan (Silvestr Stallone) ve chvíli, kdy zahodí mladému policistovi budoucnosti Alfredu Garciovi (Benjamin Bratt) jeho policejní počítač. Je to odkaz na konec Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), kde na základě stejné rady od Obi-Wana (Alec Guinness) vypne Luke (Mark Hamill) svůj zaměřovací počítač. (Sidarius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace