Demolition Man

Demolition Man

Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

Opäť jedna z klasík akčného žánru, ktorá je postavená na roliach najväčších akčných hviezd 90.-tych rokov. Stallone ešte parádne vo forme a Snipes, ako vtedy vychádzajúca hviezda skvelo zapadol a ako protivníka nemohli vybrať nikoho lepšieho. Dobre situovaný príbeh s množstvom skvelých hlášok najmä ohľadne technológie budúcnosti, ktorá sa stretáva so starou školou. Navyše akcia od začiatku do konca. 95%.(6.5.2006)

Všechno podle pravidel, jednotnost, tupá poslušnost, žádné násilí, žádnej chlast, žádná nezdravá jidla a to nejhorší - žádnej sex !! Kdyby mně mělo tohle čekat za pár let, choval bych se tam stejně jako Sylvester Stallone a Wesley Snipes - sral bych na to ! Na co ovšem tihle dva frajeři nesrali, byla tvrdá akce. Opravdu zdemolovali všechno ve svém okolí a já ve snaze se jim vyrovnat, jsem během filmu zdemoloval svůj byt a teď nemám kde bydlet. Příště nesmím ty akční filmy tolik prožívat.(11.3.2007)

Výborná akční vize rádoby utopie okořeněná dosti často povedeným humorem a charismatickými hlavními postavami. Jednoznačně můj nejoblíbenější film Stelouna. Mimochodem neustále čekám, kdy se konečně potrvdí předpověď o našem (rozuměj americkém) budoucím prezidentovi. Nejenže čekám, já v to doufám! :-)(9.2.2006)

Nejlepší film Wesleyho Snipese a jeden z těch lepších Sylvestra Stalloneho. Dva drsňáci z 20. století, každý na druhé straně barikády bojují proti sobě a společnosti futuristického města někdy v budoucnosti a každý má svůj styl. Charisma mají oba na rozdávání a těch hlášek co je tu ke slyšení. "Johne Spartane, máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu."(4.1.2006)

Ještě, že nežiji v San Angeles 2032 to by za sledovaní tohoto filmu bych dostal pokutu minimálně 200 morálních kreditů. Zase bych se možná kouknul do Schwarzeneggerový knihovny. Možná bych toho i tak litoval po zbytek svého života žit v takové společnosti.I když taková Sandra Bullock vůbec nevypadala špatně.(24.10.2010)

• - Ve filmu je narážka na Arnolda Schwarzeneggera, v budoucnosti zde byl zvolen prezidentem a byla po něm pojmenována knihovna. (Hepp)

• - Na začátku filmy kdy je John Spartan (Sylvester Stallone) zmražen má senzor na pravé straně těla a hned v dalším střihu má senzor na levé straně. (Butcher of Blaviken)

• - 187 je v USA policejní kód pro vraždu. (Xeelee)