Demolition Man

Demolition Man

Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

Komédie z fašizoidního San Angeles, které bude brzy navráceno na správnou cestu živočišné anarchie defrostovanými maniaky z minulého století. Jeden umí háčkovat, šít či zaplnit Sandru až po okraj tekutým transferem, druhý nosí montérky a rád oprašuje policejní kód 187 (Vražda, smrt, zabití). Zábava na jedno použití možná, kult ani omylem. Tak mě napadá, kdyby byl u nás v práci nainstalován hlásič "Porušení slovního morálního statutu", byl by slyšet jen nepřetržitý zvuk klaksonu..(8.11.2010)

Nejlepší film Wesleyho Snipese a jeden z těch lepších Sylvestra Stalloneho. Dva drsňáci z 20. století, každý na druhé straně barikády bojují proti sobě a společnosti futuristického města někdy v budoucnosti a každý má svůj styl. Charisma mají oba na rozdávání a těch hlášek co je tu ke slyšení. "Johne Spartane, máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu."(4.1.2006)

"Toho budeš litovat do konce života. Obě dvě vteřiny." Občas porušuju slovní morální statut, na záchodě neumím použít mušličky, často si vyměňuju tělesné tekutiny s Leninou Huxley a nikdy jsem nenavštívil muzeum prezidenta Schwarzeneggera. Asi proto čerstvě rozmrazenému policistovi Spartanovi tak rozumím a neuvěřitelně se bavím při jeho konání, jehož primární příčinou je honění zločince, ale přitom jen tak mimochodem likviduje poklidně totalitní San Angeles. Spartan je prostě skvělý, breptající policistka Lenina roztomilá a "napravený" zločinec Phoenix taky nemá chybu. Tohle je zkrátka snímek dokonale uspokojující můj filmový nevkus.(27.8.2011)

Pro někoho je kultovní Pulp Fiction, pro mě Demolition man. Kdo nezná žádnou hlášku, kdo nezná žádný pozdrav, kdo nezná ty nejlepší scény... Ten jako by nežil. Jeden z nejlepších filmů obou hvězd Silvestra Stalloneho a Wesley Snipese. Marco Brambilla je pan Nikdo, ale předvedl kus odvahy a slušné režie, která pozvedá DM na vrchol zábavy pro všechny milovníky akce. Mimo jiné i potěší schopnost scénáristů vidět do budoucnosti viďte pane presidente Schwar... :). Jednoznačně nejvtipnější Slyův film.(9.7.2004)

Soundtrack Elliot Goldenthal: 1. Dies Irae [1:52] ,2. Fire Fight [1:35] ,3. Guilty as Charged [3:58] ,4. Action, Guns, Fun [1:26] ,5. Machine Waltz [1:56] ,6. Defrosting [1:43] ,7. Confronting the Chief [0:32] ,8. Museum Dis Duel [1:56] ,9. Subterranean Slugfest [1:44] ,10. Meeting Cocteau [1:42] ,11. Tracking Simon Phoenix [3:03] ,12. Obligatory Car Chase [3:06] ,13. Flawless Pearl [1:15] ,14. Final Confrontation [1:55] ,15. Code 187 [0:41] ,16. Silver Screen Kiss [1:30](10.5.2011)

• - Sylvester Stallone (John Spartan) vo svojej roli vážil presne 79 kg. (martincba)

• - Když při útěku z věznice využívá Simon Phoenix (Wesley Snipes) doktorovo oko pro ověření vůči biometrickému snímači při otevření dveří, tak dochází ke kontrole duhovky. Tato biometrická kontrola je možná i bez živosti. Kdyby se ale jednalo o kontrolu sítnice, tak to naopak možné není a jednalo by se o chybu. (honza.kuzel)

• - Ve filmu je použita notoricky známá hláška z Hvězdných válek: "Použij sílu Luku". Pronese ji John Spartan (Silvestr Stallone) ve chvíli, kdy zahodí mladému policistovi budoucnosti Alfredu Garciovi (Benjamin Bratt) jeho policejní počítač. Je to odkaz na konec Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), kde na základě stejné rady od Obi-Wana (Alec Guinness) vypne Luke (Mark Hamill) svůj zaměřovací počítač. (Sidarius)