Opäť jedna z klasík akčného žánru, ktorá je postavená na roliach najväčších akčných hviezd 90.-tych rokov. Stallone ešte parádne vo forme a Snipes, ako vtedy vychádzajúca hviezda skvelo zapadol a ako protivníka nemohli vybrať nikoho lepšieho. Dobre situovaný príbeh s množstvom skvelých hlášok najmä ohľadne technológie budúcnosti, ktorá sa stretáva so starou školou. Navyše akcia od začiatku do konca. 95%.(6.5.2006)

Ještě, že nežiji v San Angeles 2032 to by za sledovaní tohoto filmu bych dostal pokutu minimálně 200 morálních kreditů. Zase bych se možná kouknul do Schwarzeneggerový knihovny. Možná bych toho i tak litoval po zbytek svého života žit v takové společnosti.I když taková Sandra Bullock vůbec nevypadala špatně.(24.10.2010)

„V minulosti som musel asi urobiť nejaký dobrý skutok. Ale neviem aký.“ K DEMOLÁTOROVI som nikdy nemal kladný vzťah. Pravdepodobne na tom má podiel fakt, že keď som naňho v 90. rokoch išiel do kina, čakal som temnú a brutálnu víziu budúcnosti s krvavými akčnými scénami. Namiesto toho som dočkal nevtipnú komédiu. Po relatívne drastickom úvode (predsa len, nie v každom hollywoodskom filme sa odohrá hneď na začiatku megamasová vražda...) sa dej presunul do budúcnosti. A nastalo peklo. Je to budúcnosť, v ktorej je všetko čisté, upravené, nikto nenadáva (a ak áno, dostane za to ten neslušný všivák pokutu), sex je čisto virtuálny a Arnold Schwarzenegger má vlastnú knižnicu. Do toho sa motá „stará škola“ – drsný fízel Stallone a fantasticky vyzerajúci grázel Wesley Snipes. Nastáva súboj titanov. Teda – mal. Ale napriek fajn rozpočtu a cool výprave nenastal. Nikdy som nemal príliš v láske kombináciu akčného a komediálneho žánru, ale tentokrát je to fakt prehnané a ako školáka ma okrem prehnaného množstva nevtipného humoru znechutilo finále, ktoré sľubovalo „príchod najhorších a z najhorších“ a nakoniec SA NEKONALO! Kino Považan NMnV 1994(4.11.2004)

Nechápu odkud se vynořil režisér Marco Brambilla, ale natočil nejlepší Stallonovku 90. let. Celým filmem se linou parádní hlášky a těch narážek, ve kterých si Stallone dělá srandu sám ze sebe nebo z Arnolda je opravdu požehnaně. Tady se to opravdu všechno sešlo přesně tak jak mělo. Je s podivem že o 6 let starší Arnoldovo sci-fíčko Running Man vypadá oproti tomuhle hrozně špatně. Aby toho pomrkávání nebylo málo dostal zde menší roli bezbolestný Jesse Ventura. Nejlepší dialog ve filmu : - Be well. -Be fucked. 85%(2.5.2007)

Všechno podle pravidel, jednotnost, tupá poslušnost, žádné násilí, žádnej chlast, žádná nezdravá jidla a to nejhorší - žádnej sex !! Kdyby mně mělo tohle čekat za pár let, choval bych se tam stejně jako Sylvester Stallone a Wesley Snipes - sral bych na to ! Na co ovšem tihle dva frajeři nesrali, byla tvrdá akce. Opravdu zdemolovali všechno ve svém okolí a já ve snaze se jim vyrovnat, jsem během filmu zdemoloval svůj byt a teď nemám kde bydlet. Příště nesmím ty akční filmy tolik prožívat.(11.3.2007)

• - Sylvester Stallone (John Spartan) vo svojej roli vážil presne 79 kg. (martincba)

• - Zbraň z budoucnosti, kterou používá Simon Phoenix (Wesley Snipes), je ve skutečnosti prototyp pušky G11 od firmy Hecker&Koch, která využívala beznábojnicové střelivo. Výhodou této munice bylo snížení váhy a zvýšení počtu nábojů v zásobníku. Zbraň byla připravena do výroby, ale kvůli konci studené války a pádu Berlínské zdi se od jejího použití v armádě nakonec upustilo. (POciSEM)

• - Ve filmu je zmíněn Jeffrey Dahmer. Jedná se o amerického sériového vraha, který v letech 1978 - 1991 zavraždil 17 lidí. (DoMoS)