Reklama

Reklama

Na smolařského redaktora se usměje štěstí, když objeví muže čerstvě propuštěného z psychiatrické léčebny, který vypadá jako herec odmítající vylézt z přívěsu. S pomocí mocného producenta z něj Lenny udělá velkou hvězdu a dokonce mu pomůže oženit se s herečkou, která hraje jeho protějšek. Jejich cesty se kříží s opilými herci, drzými akčními hrdiny, nepředvídatelnými režiséry, superagentem a magnáty toužícími po moci... (HBO Max)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Chýbal mi záver, ktorý by z toho spravil víziu niekoho po lobotómii. Lebo úplne som asi nepochopil, čo sa týmto chcelo povedať. Že aj keď si nikto, svet ťa vie vytiahnúť a následne zožrať? Alebo že nikto nerieši, kto si a aj keď nehovoríš, je to v pohode? Neviem. Veľa hercom to ale asi zaplatilo účty a Day nech sa objavuje už len v memkách. Slabulinké 2 z 5 ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Fool's Paradise je film, který nefunguje. Je to debut Charlie Daye, kterého můžeme znát jako kosmonauta z Lego příběhu nebo Charlieho z It's Always Sunny in Philadelphia. Je to také film se kterým dokáži soucítit. Přestože stál pravděpodobně víc než si v Česku filmař může dovolit, dělá naprosto začátečnické chyby, které si dokážu představit, že bych udělal taky. Zároveň je však vidět Charlieho znalost filmů a snaha něco říct. Jde o jakýsi pokus o ulítlou satiru Hollywoodu a Los Angeles, který je tím "Bláznovo rájem". Charlie Day hraje postavu neznámého blázna, který je vyhozen lékaři na ulici. Začíná procházet světem Hollywoodu, kde se stává loutkou a s každým dalším neúspěchem šplhá více a více nahoru. Je taky němý. Nejvíc bych jeho postavu přirovnal k Tulákovi Charlie Chaplina. Tady jsou první chyby filmu - film jasně naznačuje, že se stal němým po jakési traumatické události, což šikanu hollywoodským světem nedělá zrovna vtipnou. Charlie Day je také celkem špatný v pantomimě, což je blbé pro tuhle postavu. Zatímco v Always Sunny jeho postava neurotika je velmi vtipná, tady jako němý pozorovatel nic moc. Dalším problémem je míchání žánrů, které muselo v rámci scénáře působit originálně, ale při sledování se člověk moc nesměje a ani na něj nepůsobí ty emotivní momenty, které na diváka působit mají. Je zde o pokus kouzla starého Hollywoodu, zvláště v soundtracku. Jsou zde nádherné nápady s pohybem kamer, kompozicí, titulky apod. Je vidět že Charlie zná spoustu filmů a má dost nápadů, jen to prostě není vtipné ani smutné a vlastně to nemá ani závěr. Charlie to ukončí na vlně kamarádství mezi Late Prontem a jeho agentem, čímž vlastně neuzavře většinu témat filmu. Uf. Ve výsledku jsme po dlouhé době dostali debutový film komika, který se snaží o moc, natáčení muselo být strašná zábava, ale výsledek nic moc. Takže něco jako Devittovo "Death to Smoochy"? Stylově ale rozkročeno mezi Ave, Ceasar bratří Coenů a konspiračního Under the Silver Lake s hlavní postavou tuláka Charlie Chaplina s PTSD. S tím, že je to horší než všechny tři. Ale snaha je vidět, nakoukanost filmů taky a možná... možná.. další Charlie film bude pecka. Jen aby to dávalo víc smysl a trefilo to tón o dost líp. Technicky je to natočené dobře, ale ten tón se prostě nepovedlo chytit. Komedie je hold nejtěžší žánr na režírování. ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Bláznův ráj sice disponuje prakticky všemi atributy filmové satiry, v tomto případě trefující se do poměrů panujících v Holllywoodu, konkrétně pak především do herců, režisérů a producentů, ovšem je to zpracováno takovým způsobem, že když budu konstatovat, že to jen absolutně nefunguje, tak budu velmi, velmi mírný a nadmíru distingovaný, jelikož kdybych měl své dojmy z tohoto snímku projevit naplno, tak by se nejspíš jednalo jen o sled nejhrubších vulgarit. Tohle filmové dítko se totiž vážně naprosto nepovedlo a především si říkám, co všechny přítomné herce takových zvučných jmen vedlo k tomu se této nesoudnosti vůbec zúčastnit? Nejspíš to tedy asi byla kolegiální výpomoc panu Dayovi, který se zhostil krom hlavní role i scénáře a režie, a nutno podotknout, že vlastně nevím, v jakém ohledu selhal nejvíc. Herecky mi to z jeho strany připomínalo zřejmě jakousi snahu o napodobení třeba takového Bustera Keatona, ovšem dopadlo to tak, že zatímco Keaton byl ve svých groteskách vtipný, Day je v tomto filmu svým výkonem spíš trapný, až tragický. Režijně pak neukočíroval nic, skáče a kličkuje v tom jak zajíc na poli před lítajícíma brokama, celé se mu to rozpadá prakticky od prvních minut, a divák v podstatě sleduje jen sled přitroublých scének za účasti různých cameo výstupů slavnějších hereckých kolegů, kteří tu ze sebe dělají též kašpary a vlastně jediný, kdo to ustáli alespoň s nějakou ctí, tak mi přišli Liotta s Brodym. No a scenáristicky je to též pořádné dno, disponující jen kopicí nemasných, neslaných dialogů, bez emocí, bez zajímavých postav, bez snesitelného dějového vývoje, a co se přímo satirických prvků týče, tak zasáhnout do černého, kdy mi jemně cuklo v koutcích úst, se zde povedlo dvakrát, opakuji dvakrát, zbytek pak působil jako zcela marný trapas, míjející se zcela účinkem. Tudíž tuto podívanou skutečně nelze doporučit nikomu, je totiž vážně naprosto ve všech směrech jen nefunkční, naivní a především strašně hloupá a ze strany Charlie Daye se jedná o totálně nezvládnutou práci. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

"PÁRTY, TO UŽ JE KLIŠÉ. JAKO SLOVA." Řekl si asi jednoho dne Charlie Day, sehnal kumpány a vyplodil tuto idiocii, uff, hodina a půl bezbřehé nudy... Píšou, že prý satira, tak to mě zajímá, na co? Na poměry korporátního světa? Na glorifikaci podprůměrnosti? Povrchnost mezilidských vztahů? Divák na to může naroubovat co chce, ale nefunguje v tom lautr nic, jakákoliv snaha se minula účinkem. Vlastně i jakékoliv řemeslné parametry jsou diskutabilní, řekněme, že herci byli schopni předvést cosi, co jim "režisér" Day naordinoval, ale scénář je prostě upachtěná MIMózita. 20% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Day má evidetně strašně moc kamarádů, protože jinak si neumím úplně vysvětlit, že se tolik známých jmen objeví v něčem takovém. Největší problém téhle komedie (krom toho že není moc vtipná) je primárně absolutní nefunkčnost hlavní postavy. Čistě teorericky by postava němého týpka s rozumem pětiletého dítěte, který se stane celebritou mohla být vtipná, jenže Day - který si kromě režie střihnul i hlavní roli - si s ní neumí vůbec poradit a ta postava prostě nefunguje…40% ()

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie začalo v októbri 2018 v Los Angeles. V decembri 2021 bol pridaný ešte jeden týždeň natáčania po dodatočných úpravách scenára. (Arsenal83)
  • Pôvodne sa mal film distribuovať jedine pod názvom "El Tonto", avšak del Toro navrhol, aby šiel von pod americkejším názvom, a tak bol schválený jeho návrh Fool's Paradise. (Arsenal83)

Reklama

Reklama