Epizody(8)

Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

STORM70

Prostě bomba. a je mi jedno, že je to obšlahlé podle belgického seroše..... (ten jsem neviděl) Jenom mě mrzí, že nevím jestli Havrani vyhráli :-) ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. Do výuky na základní škole jsou vhodné pouze některé pasáže přístupné jejich věkové kategorii (např. role emocí v životě člověka, mezilidské vztahy, empatie v praxi,...). ()

hony23

Dobře natočený seriál na smutné téma. Tvůrci slibovali, že se na rakovinu dokážou podívat i s určitou mírou humoru a nadhledu, to se jim však dařilo jen v úvodních dílech. Sněd jedinou výhradu mám k předvídavosti děje, kdy jsem hned po 1.díle uhodl, kdo s kým se dá dohromady, kdo nemoc přemůže a kdo naopak ne. ()

rigby

I když se nejedná o originální dílo, předlohu jsem neviděl, a tak jsem si českou předělávku hodně užíval. Možná se chvílemi hraje hodně na city, spousta věcí je zjednodušena, ale poselství zůstává. Ano, každý díl mě vzal za srdce a na každý jsem se hodně těšil. Natočeno je to výborně, režisér i kameraman se chvílemi až překonávají. Navíc podobná témata už tady moc nevznikají, takže oceňuji s malým váháním plným počtem. 5- ()

jirka25

Výborný. Fakt hustý. Poslední epizoda a epizoda jak mu stříhá vlasy jsou vrcholem serialu. Emoce z toho tečou jako z nejlepších dílu Greys Anatomy (Chirurgové). I když to není český scénář, tak Tereza potvrzuje že je asi nejlepši současný český režisér. Z herců vymáčkla maximum. 85-90% celkově. ()

Hamar

Výborný a potřebný seriál. Je to cool natočené s opravdu perfektními hereckými výkony v hlavních rolích. Vyzdvihl bych Filipa Březinu, Alžbětu Malou, Jiřího Bartošku a Pavla Řezníčka! ()

Derek1

Krásná ukázka toho, že i z nemocničního prostředí se dá udělat fakt dobrý seriál. Od srdce jsem se zasmál, ale byly i slzy na krajíčku. Vývoj postav velmi robustní, Mirek na začátku vypadá jako největší idiot, kterého má divák nenávidět, ale postupem času si roli prohodí s Jarkou. Postava dědy Tondy byla skvěle napsaná i zahraná!  Jen teda doufejme že nevznikne něco jako Smysl pro tumor po 20 letech :D ()

zigy

Bartoška všechny převálcoval...tedy s výjimkou šťabajzny Malé....:) seriál ze života a o "něčem". ()

kokofek

Tereza Kopáčová prostě umí. Dojemné,pravdivé a uvěřitelné. Jediná výtka: svou fotku za výlohou bych neničila. ()

Kozlowski8

Snímek, přibližující setkání s jedním z největších strašáků člověka -zákeřnou a odpornou rakovinou. Příběh je vyprávěn pětadvacetiletým Filipem, který je postaven tváří v tvář ošklivé diagnóze, která obrátí naruby jeho dosavadní, relativně bezstarostný studentský život, který kromě studia vyplňovaly diskotéky, krásné holky a kamarádi z ragbyového klubu. Teď pro něj začíná fyzicky i psychicky náročný boj s nejasným výsledkem. Seriál Terezy Kopáčové velice realisticky popisuje jednotlivé fáze léčby a stejně realisticky odkrývá psychologii postav s Filipova okolí a hlavně jeho samotného. Byť se jedná o závažné a smutné téma, tvůrci se neuchýlili ke zbytečnému sentimentu ani citovému vydírání - ba naopak - občas je děj odlehčen humorem, příslibem naděje na dobrý konec a vlastně i pozitivními skutečnostmi, které Filipova nemoc přináší a které jsou hezky rozvedeny v souběžných liniích příběhu (poznání Hanky a jejího dědy, těžká životní zkouška rodičů...). Velice dobře natočený a velice smysluplný, inspirativní a potřebný seriál se dvěma skvělými mladými herci. Výborná práce. 80 %. ()

Acinore

Zas jeden ukradený nápad původně belgického seriálu, zas útok na city, zas hlavně depka... A vedlejší dějová linka rodičů naprosto zbytečná a úplně šílená, asi. Psychika diváka na bodu -50, děkujeme. ()

motyka52

Seriálová tvorba České televize dovede produkovat opravdu solidní kousky, ale přiznám se, že od "Smyslu" jsem ta největší očekávání neměl. O to víc jsem byl překvapen. Dostal jsem lidský příběh, který netlačil zbytečně na pilu, nedostával hrdiny do přestřeleně absurdních situací (kromě dějové linky Brodské, která byla teda vytažená až z paty), nesnižoval se k laciným humorům, působil v rámci možností uvěřitelně a tím vším umožnil divákovi, aby se s postavami ztotožnil a záleželo mu na nich. Bonusem pak je vztah mezi Filipem Březinou a Alžbětou Malou, kteří mezi sebou mají jednu z nejlepších chemií, jakou jsem kdy v seriálové tvorbě viděl. Kdyby někoho napadlo natočit pokračování, které by dál sledovalo vývoj jejich vztahu (a už by se rozhodně nemuselo točit kolem nemoci), rozhodně by mě to zajímalo. Škoda, že si tvůrci v závěru přece jen neodpustili trochu zbytečně "agresivní" ždímání emocí (scéna na nemocniční chodbě). Celkově ale vysoká kvalita, tleskám. ()

Accuphose

Zajíci se počítaj až po honu... první dva díly byly super a čuměl jsem, že tohle produkuje Česká televize. Pak to šlo dramaturgicky dost dolů, a tvůrci se zaměřili defacto jen na Filipa, poslední dva díly to zase vytáhly nahoru. Chtěl jsem dát 3 hvězdičky, ale za ten dojemnej konec, dávám jednu navrch :-) ()

jizvoun

Peklo zamrzlo a ČT  vypustila opravdu zdařilé dílo, vtipné a zároveň smutné, lidské a mající přesah. Nemůžu říct nic proti, možná nahou Terezu Brodskou budu asi nějakou dobu vytěsňovat z hlavy. Jinak paráda. ()

milos.bradik

Toto fakt ne. Nevím s čím přijdou příště, ale udělat seriál o nemoci mi přijde hodně úchylné. Je to pouze citové vydírání. Nikomu z těch nemocných to nepomůže. Je to naprosto úchylné. ()