Život světoznámého newyorského malíře Jacksona Pollocka nebyl vždy plný úspěchů a ocenění. Jeho násilnický a radikální styl tvorby mnohé odrazoval, Pollockovo nové umění bylo považováno za obskurní, své obdivovatele si hledalo jen postupně. A autor na tom nebyl o nic lépe. Kromě zápasu s míněním veřejnosti totiž sváděl mnohem těžší, vnitřní bitvy, v nichž vyhrávají jen ti nejsilnější. Mezi ně však Pollock nepatřil. Osobní démoni, tolik přínosní pro jeho tvorbu, ho postupně sžírali a nedopřáli mu odpočinku...dokud nezvítězili. (oficiální text distributora)

Nerdvana

Celý film mi připadal nějak znepokojivý. Jeho vlažná táhlost, která dávala prostor malířovým projevům šílenství ve mě probouzela neurotickou potřebu poposouvat film dopředu. ()

PONK

Dal by som aj 5 keby namaloval aspon jedno dielo. Samé obrazy obrazy obrazy. Zaujímalo by ma či sa o sto dvesto rokov zmení názov "umeleckého smeru" moderné umenie alebo sa o 300 rokov bude stále volať moderné umenie. . . ()

Agamo

Syrové životopisné drámo, pro fandy umění, Eda Harrise a hlavně Pollocka povinnost. Pro ostatní klasika životopisné drama o malíři, géniovi, který svými démony ničil sebe i své okolí... ()

xander

Najsilnejšou časťou tohto filmu sú herecké výkony Eda Harrisa, Marcii Gay Hardenovej a Amy Madiganovej. Ale film zaujme predovšetkým milovníkov výtvarného umenia, pre ostatných bude len niekedy celkom zaujímavý,. niekedy celkom nudný ale hlavne len mierne nadpriemerný životopisný snímok. No Ed Harris je skutočne vynikajúci a stojí za pozornosť. ()

J!b

Skvělé seznámení s největším cákalem všech dob. Ale tohle udělat doma, tak asi dostanu hadrem na podlahu přes hubu. ()

kacudzde

Pro někoho geniální, pro někoho šílené. Takové byly obrazy tohoto světoznámého malíře. A takový byl i on sám. Vyjímečný umělec s vnitřními démony, které se snažil utápět v alkoholu a nad kterými boj prohrál v pouhých čtyřiačtyřiceti letech. Naprosto skvělý výkon Eda Harrise, za který si Oscara opravdu zasloužil, ale zůstalo "jen" u nominace. Úžasná scéna, kdy Pollock maluje obří plátno + hudba. To nejde popsat, to se musí vidět! ()

Alister

Další z osudů lidmi oblíbených o hoře umělcově se tentokráte obšírně zabývá ožralou štětce Jacksonem Pollockem. Nesmírně populární teze o genialitě, která chodívá ruku v ruce s šílenstvím, zde došla naplnění. A tak filmové umění je opět opisem diváckých žádostí. Byť se snímek tváří lyricky sofistikovaně, s dunivým rachotem naráží na režisérské schopnosti, jako jsou nápaditost a víra ve vlastní invenci. Jako herci však nemám Harrisovi co vytknout, neboť rozehrál part vskutku životní. ()

juluch

ze az taka kotuha to bola, som nevedela ani ja. skoda, ze sa trocha viac neosvetlili motivy umelcovych skratov - hoci naznacene boli. inak edovi h. to sadlo a on to urcite vedel. odporucam pre vsetkych, ktori si k abstrakcii vo vytv. umeni nevedia najst cestu. ()

Janoss98

Na film jsem s hlavně podíval kvůli herci Edu Harrisovi a byl jsem překvapen! Hlavní role a přitom hrát hlavní roli určitě není brnkačka. Ještě, když je obojí precizně odvedené. Edův vztah k Pollockovu dílu musí být ohromný, když s takovou vášní ukázal malířův život. Bylo velmi zajímavé sledovat umělcovo myšlení a jeho vnitřní souboj. 80% ()

PRASÁK

Snímek "Pollock" na mě udělal ohromný dojem! Je to přesně ten druh filmu, který se člověku natrvalo vryje do paměti. Myslím, že značnou měrou se o to zasloužil Ed Harris coby herec i režisér. Hlavním hrdinou příběhu je známý americký malíř Paul Jackson Pollock (narozen 28. 1. 1912, zemřel 11. 8. 1956), který ačkoli byl alkoholikem téměř po celý svůj život, ovlivnil a obohatil nejen americkou, ale i celosvětovou kulturu. Jeho dílo se vyznačovalo abstraktním expresionismem, který se ve Spojených státech objevil po druhé světové válce. Film zachycuje jeho život a dílo od roku 1941 až do jeho tragické smrti, když v podnapilém stavu se svou milenkou Ruth Kligman (ta nehodu přežila) a její kamarádkou Edith Metzger (ta měla smůlu) svým autem 11. 8. 1956 ve 22.15 hodin havaroval poblíž vlastního domu v Springs-East Hampton, New York. Herec Edward Allen Harris zazářil ve filmech jako "Propast", "Stav milosti", "Skála", "Truman Show", "Nepřítel před branami", "Čistá duše", "Radio", "Gone Baby Gone" a zejména v úžasném příběhu "Hodiny". Co dodat k filmu "Pollock"? Při závěrečných titulcích znějící píseň "The World Keeps Turning", kterou nazpíval Tom Waits, je už jen třešnička na dortu. Mňam! ()

Bila_pani

Impozantní snímek. Proč za Pollocka nedostal Ed Harris Oscara, to mi mozek opravdu nebere. Nejenže skvěle zvládl sedět na v tomhle případě pomyslné režisérské stoličce, ale samotnou hlavní postavu hrál se zaujetím a grácií, která se jen tak nevidí. ()

maxi_tom

Viac takýchto zručne zrežírovaných životopisných filmoch, ktoré proste nenudia. Ed Hariss je pán herec a tak ako zahral abstraktného maliara Pollocka to sa často nevidí. Skvelo mu sekundovala aj Marcia Gay Harden v roli Pollockovej manželky, takže jednoznačne klobúk dole pred herectvom obidvoch. Filmy o umelcoch veľmi nemám napozerané, no verím že sa to čoskoro zmení. Tento skromný (rozpočtovo), ale zároveň bohatý (obsahovo) filmík ma k tomu určite navnadil. Preto dávam plný počet. 5* (9/10). ()

Utnapishtim

Ed Harris jako Pollock tradičně vynikající, lví podíl na kvalitě snímku má však samozřejmě i úžasná hudba Jeffa Beala, která přesně zapadá do ducha tehdejší doby. Právě ona, sugestivní vizuál a neopakovatelná atmosféra dělají z filmu svého druhu "Gesamtkunstwerk". ()

peproch

To víte, že by to mohlo být lepší, ale i takhle to bylo skvělý, zasvěcující, vtahující a polidšťující. Možná líp rozumím těm "cákanicím" ()